پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

ويندوز XP را کنار بگذاريد، لطفاً!

ويندوز XP را کنار بگذاريد، لطفاً!

اول از همه باید اعتراف کنم که این مطلب را با استفاده از رایانه ای نوشته ام که سیستم عامل آن ویندوز XP است...

اول از همه باید اعتراف کنم که این مطلب را با استفاده از رایانه ای نوشته ام که سیستم عامل آن ویندوز XP است. سیستم عامل بسیاری از رایانه ها همچنان XP است. سیستم عاملی که حدود یک دهه عمر دارد و به تازگی برخی از افراد به فکر تغییر آن افتاده اند. جالب است بدانید با وجود معرفی دو نسخه جدید تر از ویندوز، 74 در صد از رایانه ها همچنان با ویندوز XP کار می‌کنند.
شاید هنوز چیز زیادی درباره اینترنت اکسپلورر 9 نشنیده باشید. هم اکنون نسخه آزمایشی این نرم افزار در دسترس قرار گرفته و تا انتهای سال نسخه نهایی آن نیز به بازار می‌آید. این نسخه از اینترنت اکسپلورر، تنها با ویندوز 7 و ویستا سازگاری دارد و دیگر ویندوز XP را پشتیبانی نمی‌کند.
به نظر می‌رسد، مایکروسافت دیگر قصد پشتیبانی از کاربران ویندوز XP را ندارد، اما چقدر زمان می‌برد تا بتواند کاربران را مجبور کند استفاده از ویندوز XP را کنار بگذارند؟ اصلاً چرا باید XP را کنار گذاشت؟

معایب PX
یک دهه پیش ویندوز XP با ورودش به عنوان سیستم عاملی جدید توجه همگان را جلب کرد. سیستم عاملی که با گذشت 9 سال از حضورش هنوز هم محبوب است و کاربرانش آنچنان با آن خوگرفته اند که حاضر نیستند آن را کنار بگذارند.
با وجود این، در مقایسه با سیستم عامل های جدیدتری که مایکروسافت معرفی کرده، معایب XP بیشتر آشکار می‌شوند: این سیستم عامل از پایداری کافی برخوردار نیست، امنیت کاربر را به خوبی تامین نمی‌کند، قدرت جستجوی پائینی دارد و سرعت چندان بالائی ندارد. اما از دیگر سو، با تشکر از سرویس پک های سه گانه، همچنان کار می‌کند.

مقصر کیست؟
شاید بیش از همه خود شرکت مایکروسافت مقصر باشد، زیرا در سال 2008 تصمیم گرفت که تا سال 2014 از ویندوز XP پشتیبانی کند. در حقیقت، با توجه به استفاده گسترده مردم از ویندوز XP و عدم رضایت عمومی‌از ویندوز ویستا، مایکروسافت چاره دیگری نیز نداشت. وعده پشتیبانی دراز مدت این اطمینان خاطر را به کاربران داد که همچنان می‌توانند استفاده از ویندوز XP را ادامه دهند.فروش میلیون ها دستگاه رایانه خانگی و لپ تاپ در سال 2009 که با ویندوز XP کار می‌کردند نیز شرایط را وخیم تر کرده است. کاربران این دستگاه ها همچنان از XP استفاده می‌کنند و نیازی هم به تغییر آن نمی‌بینند.
اما مایکروسافت کار خود را آغاز کرده. کاربران XP دیگر نمیتوانند از نسخه های بالاتر اینترنت اکسپلورر استفاده کنند.با اطمینان می‌توان گفت، استفاده از ویندوز 7 مزایای زیادی دارد، اما بیشتر کاربران این گونه نمی‌اندیشند. آنها به هزینه هایی فکر می‌کنند که تغییر سیستم عامل به آنها تحمیل می‌کند. هزینه استفاده از بسته ویندوز 7 خود به تنهایی 149 دلار خرج بر می‌دارد و سیستمهای قدیمی‌تر نیز باید ارتقا داده شوند. برای شرکتها باید هزینه آموزش استفاده از سیستم عامل جدید را نیز اضافه کرد.

ارتقای سیستم عامل به اندازه دو نسل به یک باره، مشکلاتی را نیز در مورد همخوانی نرم افزاری و سخت افزاری پیش می‌آورد. نرم افزارهای XP ممکن است دیگر با ویندوز 7 همخوانی نداشته باشند، خرید نرم افزارهای جدید هم هزینه بر است.
از طرف دیگر مایکروسافت این سیستم عامل جدید را آن قدر جذاب تر ارائه نداده که کاربران به استفاده از آن تشویق شوند.
راهکار «تلف نکردن زمان و سرمایه» باعث می‌شود افراد تا سرحد امکان از ارتقای سیستم عامل خود اجتناب کنند.

دلایل ارتقای ویندوز
سخت افزارهایی که در زمان ظهور ویندوز XP به بازار آمده بودند، دیگر طراوت و شادابی خود را از دست داده اند و برای کسب نهایت لذت از اینترنت، فیلم ها، تصاویر، بازیها و مانند آن، باید از سخت افزارهای امروزی استفاده کرد که توانایی پشتیبانی از ویندوز 7 را نیز دارند.
مسلماً نمی‌توان ظهور نرم افزاری مانند اینترنت اکسپلورر 9 و یا هر نرم افزار دیگر را دلیل کنار گذاشتن ویندوز XP به شمار آورد. اما می‌توان این ارتقا را مانند ارتقای تلویزیون سیاه و سفید به رنگی دانست. پس از به بازار آمدن تلویزیون های رنگی، تلویزیون های سیاه و سفید می‌توانستند چند دهه به عمر خود ادامه دهند اما در اوائل دهه 70 میلادی دیگر کمتر کسی از آنها استفاده می‌کرد. مسلماً میزان لذتی که از تلویزیون رنگی به دست می‌آید قابل مقایسه با تلویزیون سیاه و سفید نیست. مزیت به کارگیری نرم افزارهای جدید نیز به همین ترتیب است. مسلماً ویندوز XP چندین سال دیگر کار می‌کند، اما آیا حاضرید خود را از لذت کار با نرم افزارهای جدید محروم کنید؟
 
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی