Resigzed Image Click this bar to view the full image.Napalm Death یک اسطوره است. اثری از این گروه وجود ندارد که میان علاقه مندان به موسیقی متال شناخته شده نباشد. خواننده گروه، Barney Greenway، با peta2 به گفتگو می نشیند.P2: چه مدت است که گیاهخوار هستی؟

Barney: من از 14 سالگی گیاهخوار هستم یعنی 21 سال. دلیل گیاهخوار شدنم این بود که در عمل شوکه شدم. مسئولین مدرسه به قدر کافی فهمیده بودند که یک ویدئو از مسلخی را برایمان نمایش دهند و از آن زمان به بعد هرگز نتوانستم حتی تصور خوردن گوشت را به خود راه دهم. و صراحتا یک شبه گیاهخوار شدم و در این مدت هرگز از راهم برنگشتم. 100% اطمینان دارم که باقی عمرم را هم گیاهخوار خواهم ماند. این تصمیم برای من یک تصمیم برای تمام عمر است.P2: اگر کسی ویدئوها را ندیده باشد و نداند در دامپروری ها چه میگذرد، آنچه بر حیوانات روا می دارند را چطور برایش شرح خواهید داد؟


Barney: قطعه فیلم مستندی از گاوهایی که با بولت به سرشان شلیک می شد.برای من، این تصویر اصلی بود اما تصاویر مرتبط زیادی وجود دارد مانند رودهایی از خون که از کانالها پایین رفته و به تانک های گنداب می ریزد و بسیار منزجر کننده است. حتی سالها قبل هم فرق چندانی با حال نداشت.Resigzed Image Click this bar to view the full image.

P2: آزمایش روی حیوانات هم برایت مهم است...

Barney: برای سالهای سال است که از محصولاتی که روی حیوانات آزمایش شده استفاده نکرده ام. من از همان سالهای اول عضو پتا بوده ام و بسیاری از این اطلاعات را از همانجا کسب کردم و برایم بسیار یاریگر بود.P2: مردم از کجا می توانند جایگزین های چرم را تهیه کنند؟

Barney: خوب خیلی چیزها وجود دارد اما در غیر قابل پیش بینی ترین مکانها یافت می شوند. این را میگویم چون لزوما به عنوان محصولات "دوستدار حوانات" شناخته نمی شوند در حالیکه کاملا طبیعی هستند. مثلا فروشگاهی در ساحل جنوبی Brighton وجود دارد که کاملا مشهور است و "کفش های به اصطلاح گیاهی" می فروشد. این فروشگاه کفش های غیر چرمی و همچنین Doc Marten’s را عرضه می کند. در واقع طیف گسترده ای از محصولات غیر چرمی موجود است که مردم حتی از وجودش اطلاع ندارند. اما قطعا مراکزی مانند مثالی که زدم وجود دارند. اگر محصولی صراحتا تحت عنوان "غیر چرمی" در بوق و کرنا نمی شود به این معنا نیست که نمیتوانید چنین مواردی را پیدا کنید، فقط کافی است دنبالش بروید و بنگرید. مقصودم این است که بسیاری از فروشگاه های لوازم ورزشی کفش هایی می فروشند که کاملا عاری از چرم یا جیر حیوانی هستند بنابراین یافتن این موارد بسیار ساده است.Resigzed Image Click this bar to view the full image.
P2: وقتی در آهنگ هایت در مورد حقوق حیوانات صحبت می کنی چه پیغامی را به مخاطب می دهی؟

Barney: وقتی در مورد حقوق حیوانات می نویسم تلاش میکنم با کلمات خوب بازی کنم.به عنوان مثال اهنگی دارم با عنوان "زنجیره غذایی" که همیشه در موردش صحبت می شود. اما منظور Napalm Death در حقیقت "غذای به زنجیر کشیده شده و محبوس است (اشاره به حیوانات صنعتی)".
هدف اصلی این بود که انسان خود را جای حیوانات بگذارد. شاید وقتی گاوی یک صبح ازخواب برمی خیزد آنچه باید انتظار داشته باشد یک شلیک به سرش باشد. آنچه یک مرغ تخم گذار انتظار دارد زندگی در قفس است و یک زندگی نکبت بار.
من لزوما نسبت به هرکس که گیاهخوار نباشد برآشفته نمی شوم اما معتقدم مردم باید در تمامی سطوح آگاه شوند و بفهمند غذایشان از کجا می آید.P2: آیا هرگز با کسی برخورد داشته ای که به سراغت بیاید و بگوید به خاطر گروه موسیقی شما گیاهخوار شده؟

Barney: بله، قطعا بله! و بسیار لذت بخش است. به همین دلیل است که موسیقی ابزاری قدرتمند است.

Resigzed Image Click this bar to view the full image.ترجمه: The Almighty
منبع: peta2.com