پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

گرگ ها !(ترجمه

)

The Baffin Island Wolf
گرگ های جزیره بافین در سال 1943 توسط جانور شناسی به نام رادولف مارتین اندرسون به عنوان یکی از زیر گونه ها شناسایی شد.نام علمی انهاcanis lupus manningi از جانور شناس توماس هنری مانینگی که یک سال و نیم وقت صرف نقشه برداری از جزیره کرد گرفته شده.
محل زندگی
این گرگها تنها در جزیره بافین و تعدادی از جزایر اطراف یافت میشوند
ویژگی ها
این گرگها کوچکترین گرگ های قطب شمال هستند . پوشش کلفت سفید شان انها را بزرگتر از انچه هستند نشان میدهد
عادات غذایی
گرگهای جزیره بافین همه چیز خوار هستند وهر وقت احساس گرسنگی کنند هر چیزی را میخوردند.با این حال منبع اصلی غذایی انها لیمینگها(گونه ای موش قطبی)گوزنها و خرگوش های بومی منطقه تشکیل میدهند.گاهی تنها و یا نر و ماده با هم شکار میکنند
وضعیت انقراض
گرگ های جزیره بافین در گروه حیوانات در خطر انقراض طبقه بندی میشوند .

Resigzed Image Click this bar to view the full image.


گرگ های برنارد!
در سال 1943 بود که جانور شناس رادولف مارتین اندرسون گرگ های برنارد را به عنوان زیر گونه canis lupus bernardi شناسایی کرد!پوست وجمجه یک گرگ نر بالغ توسط پیتر برنارد در موزه ملی کانادا گرد اوری شده که به احتمال زیاد این نام از این فرد گرفته شده.
محل زندگی
سکونت گاه گرگ های برنارد در جزیره بانک (banks island) در شمال غربی کشور کانادا است. انها پیش تر در مجمع الجزایر ویکتوریا گسترده بودند اما شکار بی رویه در این مناطق جمعیت انها را نابود کرد.
ویژگی ها
گرگ های برنارد گرگ هایی بزرگ هستند در حالت ایستاده قد انها 4 فیت و طول بدنشان از نوک بینی تا انتهای دم 6 فیت است. انها موهای بلند کلفت و سفیدی به همراه یک خط سیاه پشت ستون فقرات خود دارند . وزن انها 60 تا 110 پوند است .
وضعیت انقراض
گرگ های برنارد در گروه در معرض خطر انقراض دسته بندی میشوند . انها تنها در شمال غربی جزیره بانک یافت میشوند . گرگ های جزیره ویکتوریا در سال های میان 1918 و 1952 از بین رفتند.
Resigzed Image Click this bar to view the full image.

ترجمه از cosmosmith.com

The Arctic Wolf

Resigzed Image Click this bar to view the full image.

گرگ های قطب شمال!
قادرند سالهای با دمای زیر صفر,تا 5 ماه تاریکی سال و هفته های بدون غذا را تحمل کنند. گرگ های قطب شمال در قلمرو های کمی بر روی کره زمین زندگی میکنند جایی که از بزرگترین تهدید جهان در امان هستند-انسان-.گرگ های قطب شمال در نا مساعد ترین سرزمین های جهان زندگی میکنند .در ماه اوریل دمای هوا به ندرت به بالای 22- درجه فارنهایت میرسدو زمین همیشه یخ بسته است.گرگ های قطب شمال جزء اندک ************************* دارانی هستند که میتوانند این وظعیت را تحمل کنند . جزئیات زندگی این حیوانات در بیشتر طول سال نامشخص است .گرگها غالبا در دسته های کوچک و یا در گروه های خانوادگی زندگی میکنند که شامل یک جفت مولد توله هایشان و توله های دیگری که از چندین نسل قبل با هم هم خون بوده اند میشود. جفت مولد به عنوان نر الفا و ماده الفا شناخته میشوند و کاملا مورد احترام بقیه گروه هستند. تمامی گرگ های بالغ در تغذیه و محافظت از توله ها با هم همکاری میکنند.
در تمام طول پاییز و زمستان گرگ های قطب شمال هیچ گونه حرکتی ندارند.بعد از جفت گیری در ماه مارس ماده ی حامله گروه را ترک کرده و به دنبال جایی مناسب برای تولد توله هایش میرود .اوبرای اینکار زمین را حفر خواهد کرد گرچه اگر زمین یخ بسته باشد او مجبور خواهد بود به لانه قدیمی خودش در غار و یا حفره ای که در سخره ها قرار دارد بازگردد . توله ها کاملا کر کور و درمانده به دنیا می ایند انها کاملا وابسه به مادر خود هستند و به تنهایی باید غذای تمامی توله ها را فراهم کند. بعد از یک ماه طوله ها قادر به خوردن گوشت هستند. از این به بعد کل گروه وظیفه غذا دادن به توله ها را با گوشتی که خوب جویده شده باهم تقسیم میکنند . بچه های در سال اتی شاید بتوانند برای غذای خود دست به کار شوند.
شکار گرگهای قطب شمال موش ها و خرگوش های قطبی هستند اما منبع عمده غذایی انها گاوهای وحشی و کارابوها (نوعی گوزن)هستند به دلیل کمبود علف زارها حیوانات باید مناطق وسیعی را برای یافتن غذا بگردند. گرگهای قطب شمال تقریبا هرچیزی را که بتوانند بگیرند خواهند کشت و تمام قسمت های بدن ان را اعم از پوست خز و استخوانها را نیز میخورند .در زمستان که درجه حرارات افت میکند گرگ ها ممکن است گوزنهای مهاجر به سمت جنوب را تعقیب کنند.انها برای شکارهای بزرگ مجبورند که با گروه دست بکار شوند.کاریبوها و گاوهای وحشی شکاری قدرتمند برای یک گرگ تنها به حساب می ایند.در این موقع گرگ ها با نزدیک شدن به گله گاوها و پراکنده کردن کردن شانس یک حمله غافلگیر کننده را به خود میدهند.انها کمین کرده و یک گاو را مجبور به منحرف شدن از قلمروخود میکنند.اگر گرگ ها موفق شوند گاوها را متفرق کنند سپس سعی میکنند عضو ضعیفتر ویا جوانتر گروه را محاصره کنند.یک گاو وحشی غذای کافی برای چند روز گرگها را فراهم خواد اورد.قد یک گرگ قطب شمال از 25 تا 31 اینچ در نوسان است(64 تا 91 سانتی متر).به طور میانگین طول بدن انها از بینی تا دم بین 3 تا 5 فوت است(92 تا 153 سانتی متر).رنگ انها ممکن است دامنه تغییرات بین قرمز خاکستری سفید و سیاه باشد.
وزن یک گرگ نر بالغ تقریبا 175 پوند(نزدیک به 85 کیلو گرم)است.
انها در اسارت می توانند تا 17 سال زنده بمانند گرچه طول عمر انها در حیات وحش تنها 7 سال است.
گرگ ها به طور معمول در طول تاریخ در تهدید بودند / گرگ های قطب شمال تنها زیر گونه ای از گرگ ها هستند که هنوز به تعداد بسیار زیاد در قلمرو خود یافت میشوند. این موضوع غالبا به دلیل مواجهه بسیار کم انها با انسانهاست.

ترجمه از cosmosmith.com
ایرانشاه
گرگهای تندرای الاسکا
Resigzed Image Click this bar to view the full image.

Canis lupus tundrarum ها توسط جانور شناس گریت اسمیت میلر در سال 1912 به عنوان یکی از زیر گونه های گرگ ها شناسایی شد.برخی معتقدند که انها گونه های تغییر یافته گونه گرگهای مرکزی الاسکا هستندو برخی دیگر بر این باورند که انها کاملا به گونه گرگ های دره مکنزی (mackenzi valley wolf) و یا گرگهای تندرای مکنزی(mackenzi tundra wolfs) شباهت دارند.این گرگها دارای ویژگی های یکسانی با هر 3 گروه هستند.
زیستگاه
گرگهای تندرایی الاسکا ساکن منطقه ای در امتداد سواحل قطب شمال از شمال الاسکا میباشند.
ویژگی ها
گرگهای تندرایی الاسکا گرگهای بزرگی هستند که اندازه انها بین 50 تا 64 اینچ از نوک بینی تا انتهای دم میرسد.وزن در نر ها بین 85 تا 176 پوند و در ماده ها بین 80 تا 120 پوند در نوسان است.انها معمولا در نور ملایم به رنگ روکشی کاملا سفید دیده میشوند انها به رنگ تیره هم در می ایند.موهای انها بلند است البته نه به بلندی موهای گرگهای تندراهای اروپایی.جمعیت انها نسبت به گونه گرگهای مرکزی الاسکا بیشتر است.
جیره غذایی
در صورت امکان انها از گوزنها و دیگر چهار پایان تغذیه میکنند.انها همچنین از حیوانات کوچک و گیاهان نیز تغذیه میکنند
نر و ماده از حوالی فوریه جفتگیری میکنند. دوره بارداری در هرکجا بین 62 تا 75 روز طول میکشد.ماده ها حدود 4 توله را در لانه به دنیا می اورند و گله در بزرگ کردن انها به گرگ کمک میکند.
ترجمه از cosmosmith.com
مترجم ایرانشاه
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی