سبزپرس- گروه محیط طبیعی: بقایای لاشه یک یوزپلنگ که مقابل ساختمان اداره کل محیط زیست استان یزد رها شده بود در حالی کشف شد که فرد متخلف خود با اداره محیط زیست تماس گرفت و خبر داد که پوست یک یوزپلنگ در مقابل درب اداره محیط زیست قرار داده شده است .

به گزارش سبزپرس، دو هفته قبل بقایای پوست یک یوزپلنگ که به نظر می رسد اخیرا کشته شده حوالی ساعت 11:30 دقیقه صبح مقابل اداره محیط یزست استان یزد کشف شد این در حالی است که دقایقی پیش از آن فردی که به نظر می رسد شکارچی این یوزپلنگ بوده با اداره کل تماس می گیرد و اعلام می کند که پوست این یوز را مقابل ساختمان محیط زیست رها کرده است.
اما هنوز مشخص نیست این یوزپلنگ چگونه و دقیقا در چه زمانی کشته شده و با اینکه برخی کارشناسان از وجود آثار گلوله بر پوست یوز خبر می دهند عده ای دیگر معتقدند این یوز در اثر تصادف کشته شده و ضارب نیز از ترس مجازات خود آن را به نوعی در دسترس محیط زیست قرار داده است . با این حال با گذشت بیش از 15 روز از کشف این لاشه ، هنوز شکارچی یوزپلنگ و یا حتی فرد مطلعی که با اداره کل تماس گرفته شناسایی و دستگیر نشده است.
یوزپلنگ آسیایی یکی از گونه های به شدت در خطر انقراض جهان است که پیش بینی می شود تنها حدود 70 قلاده از آن در ایران باقی مانده باشد و بر اساس اعلام سازمان محیط زیست در حال حاضر جریمه کشتار هر قلاده یوزپلنگ در ایران 20 میلیون تومان است.