کانون عالی گسترش فضای سبز برگزار می کند
سبزپرس – گروه فضای سبز: همزمان با تشدید وضعیت بحرانی درختان خیابان ولیعصر تهران ، سمینار علمی بررسی وضعیت چنارهای خیابان ولیعصر تهران در اردیبهشت 1390 برگزار می‏شود.


حامد پارسی رییس شورای مرکزی کانون عالی گسترش فضای سبز در گفتگو با سبزپرس با اعلام این خبر گفت : کانون در نظر دارد همزمان با تشدید وضعیت بحرانی درختان خیابان ولیعصر که هویت تاریخی و طبیعی طولانی ترین خیابان خاورمیانه را با تهدید جدی مواجه ساخته است،سمینار علمی یک روزه‏ای را برای بررسی علت‏های بروز بحران و راهکارهای برون رفت از آن برگزار کند.
رییس شورای مرکزی کانون عالی گسترش فضای سبز با بیان اهمیت حفظ و صیانت از درختان چنار تهران و خصوصا بافت خیابان ولیعصر گفت ؛ فراخوان اخذ مقاله برای سمینار مذکور به زودی منتشر و در اختیار اساتید ، محققین ، کارشناسان و دانشگاهها و مراکز علمی و اجرایی مرتبط قرار خواهد گرفت تا با تبادل اطلاعات و هم اندیشی و ارائه راهکارهای عملیاتی به مدیریت شهری در مسیر کمک به حفظ و بقای چنارها کمک شود.
درهمین حال علی شفیعی سخنگوی کانون عالی گسترش فضای سبز ایران از حمایت مالی کانون از پایان نامه‏های کارشناسی ارشد و دکتری دانشجویانی که قصد انجام فعالیت پژوهشی برروی علل بروز ناهنجاری و خشک شدن درختان چنار خیابان ولیعصر را داشته باشند خبرداد.