پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

روشهای روی دست آمدن، ناز کردن و بازی با طوطی

پیش فرض

با سلام

یکی از مواردی که بسیاری از عزیزان میپرسند مسئله عادت کردن طوطی و روی دست آمدنشان است.

اصلی ترین کاری که شما برای جلب اعتماد طوطی ها در این زمینه باید انجام دهید این نکته است که اجازه دید طوطی تان بطور کامل با شما مخصوصا دست شما آشنا شود و کاملا آنرا بررسی کند.

مسئله بعدی ترس از گاز گرفتن آنهاست . طوطی که رام شده و کمی به شما عادت کرده عموما از گاز گرفتن پرهیز میکند و صرفا عادت به بررسی کامل دست دارد.

شما بهیچ وجه در زمان بررسی نباید از ترس گاز گرفته شدن دستتان را بکشید.

سعی کنید دستتان را در حالات مخلف در اختیا طوطی قرار دهید تا بتواند براحتی آنرا وارسی نماید.

در اینجا بنده چند عکس از حالتهایی که ناتسی در حال بررسی دست استرا برای عزیزان میگزارم تا دوستان تازه کار تر با این مراحل آشنا شوند

پیشاپیش عذر خواهی میکنم چون خودم درحال گرفتن عکس هم بودم که خیلی عکسها مناسب نیست

چند کلیپ هم برای مراحل مختلف رام کردن خاکستری ها در حال تهیه دارم که در صورت آماده شدن خدمتتان عرضه میکنم.
دقت کنید که ناتسی بهیچ وجه در این عکس درحال گاز گرفتن نیست و صرفا برای بازی کردن دست بنده را میگیرد


اینم نتیجه
موفق باشید
روشهای ناز کرن طوطی ها مختلفه و بسته به علاقه و مقدار رام بودن طوطی متغیره

ولی نکته ای که مهمه اینه که باید نحوه ناز کردن طوری باشه که طوطی ازش لذت ببره ....

بنده در این مطلب 2 فیلم از ناتسی و طوقی براتون میزارم ...

قصد من از این مطلب صرفا اینه که روشهای ناز کردن رو ببینید وگرنه روشهای عادت دادن طوطی به ناز شدن نیست....

http://www.4shared.com/video/Z74-bM1A/naz_1.html ناتسی

http://www.4shared.com/video/R38C-gnQ/20080406011_new_.html طوقی

باسلام
برای رام کردن طوطی ها مراحل مختلفی وجود داره که باز هم در این کار بین گونه های مختلف طوطی روشهای متفاوتی باید بکار بره...

بنده بازهم در این تاپیک بیشتر به روشهای مورد استفاده در 2 گونه خاکستری و شاه طوطی میپردازم(چون کاملا روشهای متفاوت از هم دارند) و در مورد بقیه گونه ها که به یکی از این 2 نوع تربیت نزدیکتر باشند اشاره میکنم و اگر دوستان مور خاصی مد نظرشون باشه ، در خدمتم.

چون شرایط طوطی های عزیزان (بواسطه مقدار رام بودن) با هم متفاوته بنده سعی میکنم از ابتدایی ترین مرحله (با فرض طوطی کاملا وحشی) روشها رو بیان کنم و عزیزان بسته به شرایط طوطی شان از هر مرحله که مورد نیازشون بود مطالب رو پیگیری و امتحان کنند...

با توجه به اینکه بسته به خصوصیت رفتاریه هر طوطی باید روشهای مخصوص به اونها رو انجام داد بنده سعی میکنم روشهای کلی تر و عمومی تر رو بیان کنم و اگر دوستان دارای طوطی با شرایط دیگه ای هستند بفرمایند تا در صورت امکان بنده راهنماییشون کنم...

از دوستان عزیز خواهشمندم که برای کامل شدن و کاربردی تر شدن این بحث نظراتشون و تجربیاتشون رو بفرمایند....

در آخر هم موردی رو که بنده در چند جای دیگه هم گفتم خدمتتون عرض میکنم ، روشهایی که بصورت تئوری در منابع مختلف ارائه میشوند وقتی معتبرند که عملا هم قابل اجرا باشند ... بنده همیشه سعی کردم در روشهایی که به عزیزان توصیه میکنم 3 نکته رو در نظر بگیرم

1-گلچین موارد صحیح ارائه شده در منابع مختلف باشه

2-بین روشهایی که خودم اجرا کردم ،روشهایی که جواب مثبت داده ،باشه

3-از همه مهمتر روشهایی باشه که برای پرنده و صاحبش اذیت کننده (روشهایی که برخی برای منافعشون روی پرندگان با ایجاد فشار و استرس زیاد اجرا میکنند) نباشه و مخصوصا برای رام کردن ، بنده بهیچ وجه روشهایی که برخی برای زودتر رام شدن پرنده استفاده میکنند رو قبول ندارم و اونها رو بیان نمیکنم(شاید بظاهر روشها کاربردی باشه ولی چون روشهای اصولا غیر انسانیست بنده کاملا باهاشون مخالفم)


موفق باشید
با سلام

تمام مراحل نگهداریه طوطی خاکستری از ابتدا در تربیت و رام شدنش نقش مهمی داره... همانطور که قبلا هم عرض کردم بنده از اولین مرحله رسیدگی به طوطی (یعنی بعد از خریدن ) رو خدمتتون عرض میکنم...


با عرض پوزش برای اینکه مطالب اولیه رو سریعتر بتونم قدمتتون ارائه بدم چند تا مطلب اول رو عینا و با کمی تغییر از وبلاگم به اینجا منتقل میکنم


اولین مرحله بعد از خرید ، حمل طوطی تا منزل شماست که باید نکات زیر رو در بارش رعایت کنید (این نکات برای حمل طوطی های تازه کاری هنوز رام نشدند و باید بدلایلی مثل رفتن به دامپزشکی و... جابجا بشوند هم لازم الاجراست)


طوطی خاکسترییتان را بعد از خرید داخل قفس مناسب برای حمل ونقل قرار دهید.
از حمل طوطی خاکستری با وسیله ای غیر از قفس(مثل کارتن و جعبه و...) پرهیز کنید.

[list][*]ظروف آب و غذای داخل قفس را بردارید.[/list][list][*]کل قفس را با پارچه و یا روزنامه کاملا بپوشانید(کمی شل و با فاصله جهت حرکت هوا).[/list]نکته:اگر در هوای سرد اقدام به این کار میکنید حتما با پوشش ضخیم مانند پتو این کار را انجام دهید.


تذکر:هر قدر هم که طوطی خاکستریی خریداری شده توسط شما آرام باشد بدلیل جدائی از مکان زندگی فعلی و ورود به محیط جدید و همچنین دیدن افراد و مناظر متعدد طوطی خاکستری دچار دستپاچگی و استرس میشود که به همین دلیل حتما از پوشش مناسب استفاده کنید.در نظر داشته باشید بعضا طوطی سانان تا مدتهای مدید (وگاها همیشه) از مسافرت با ماشین هراس دارند .[list][*]با احتیاط و کمترین تکان قفس را داخل وسیله در نظر گرفته شده قرار دهید.[/list][list][*]سعی کنید در هنگام حرکت هم با کمترین لرزش وتکان و از خلوت ترین مسیر ها حرکت کنید(تاثیر این آرامش در مراحل بعدی بسیار به کارتان می آید)[/list][list][*]برای این جابجائی و حمل و نقل های بعدی یک زیر انداز برای صندلی ماشینتان در نظر بگیرید چون اصولا طوطی خاکستری ها در حین حرکت به میله ها میچسبند و بواسطه هیجان و استرس مدفوع میکنند که باعث آلودگی ماشین میشود.[/list][list][*]با احتیاط و آرام طوطی خاکستری را به محل جدید زندگی اش منتقل کنید.[/list][list][*]در ابتدا از تجمع در اطراف و بازی با طوطی خاکستریی تازه وارد بپرهیزید.[/list][list][*]اگر قفس حمل با قفس در نظر گرفته شده برای استقرار طوطی خاکستری متفاوت است اجازه دهید طوطی خاکستری در محیط جدید چند روزی را در همین قفس بماند.[/list]
موفق باشید

بعد از ورود طوطی خاکستری به محیط منزل و قرار دادن آن در محل مناسب
باید یک سری از موارد را برای گام اول در نظر بگیرید.


همانطور که قبلا گفته شد طوطی خاکسترییتان را تا قبل از آرام شدن در جائی قرار دهید که محل تردد اهالی خانواده نباشد و فقط دور ا دور نسبت به اهالی خانواده دید داشته باشد.
طوطی خاکستری را در همان قفسی که تا منزل آوردید نگه دارید و برای جابجائی به قفس جدید به مطلب بعدی مراجعه نمائید.
از ابتدا فقط یک نفر باید مسئولیت رسیدگی های اولیه به طوطی خاکستریی تازه وارد را به عهده بگیرد.

کسی که دارای مشخصات زیر باشد:[list][*]· بسیار پرحوصله باشد.[/list][list][*]· دوستدار پرندگان بوده و از کارکردن با آنها لذت ببرد(صرفا برای تفریح به این کار نپردازد)[/list][list][*]· حتی المقدور قبلا تجربه کارکردن با پرندگان را داشته باشد. [/list][list][*]· درصورتی که تازه کار است باید درباره طوطی خاکستریها بسیار بدنبال اطلاعات باشد(دقت کنید بعضی اوقات یک اشتباه کوچک در ابتدای تربیت طوطی خاکستریها جبران ناپذیر است)[/list][list][*]· در حین مراحل آرام کردن و رام کردن طوطی خاکستری بسیار با دقت و آرامش رفتار کند.[/list]نکته:دقت کنید که در اکثر موارد طوطی خاکستریها کسی که در ابتدا به رسیدگی به آنها میپردازد را بعنوان صاحب اصلی خود شناخته و با او بیشترین انس را میگیرندپس کسی که میخواهد طرف حساب اصلیه طوطی خاکستری باشد باید وظیفه رسیدگیه اولیه به طوطی خاکستری را به عهده گیرد.
بعد از انتخاب فرد مورد نظر موارد بعدی را فقط آن شخص انجام دهد.
دقت کنید موارد فوق را باید تا وقتی که طوطی خاکستری آرام نشده و دست از قار کشیدن بر نداشته ادامه دهید(این زمان بستگی به خلق و خوی طوطی خاکستری و نوع برخورد شما دارد)

• سعی کنید در ابتدا بجز مواقع رسیدگی به طوطی خاکستری به سراغش نروید(مطلقا به افراد دیگر اجازه نزدیک شدن به قفس طوطی خاکستری را ندهید)

• برای تعویض ظروف غذا و زیره قفس در روز 1 یا 2 بار ودر زمان های معین به سمتش بروید.

• به هیچ عنوان کاری نکنید که باعث ترس و استرس طوطی خاکستری شود(بعضا اشخاصی از صدای قار کشیدن طوطی خاکستری خوششان می آید و مایلند صدای طوطی خاکستری را در بیاورند این کار تبعات بسیار بدی دارد)

• در صورت حمله از طرف طوطی خاکستری (ویا حتی گاز گرفتگی) به هیچ وجه با او دعوا و به سمتش حمله نکنید .

• در هنگام رسیدگی به طوطی خاکستری بسیار آرام برخورد کنید تا کم کم از استرس حیوان کم شود.

قبل از آرام شدن طوطی خاکستری به فکر رام کردنش نباشید.

حوصله داشته باشید و برای آرام شدن طوطی خاکستری عجله نکنید شاید این مرحله طول بیش از انتظار شما طول بکشد.

• از همان ابتدا برای طوطی خاکسترییتان اسم انتخاب کرده و هنگام رسیدگی او را با محبت به نامش صدا کرده و با او به سخن بنشینید (این امر در مراحل بعدی هم بسیار کارساز است)

• بعد از گذشت مدتی که طوطی خاکسترییتان کمی آرام تر شد به تدریج سعی کنید بعضی خوراکی ها را با دست به او بدهید (از بیرون قفس) ، اگر طوطی خاکستری ترسید و عکس العمل نشان داد این کار را متوقف کنید ولی اگر از ترس و میزان قار زدنش کم شد ای کار را تمرین کنید تا وقتی که غذا را از دست شما بگیرد.

• در هنگام رسیدگی سعی کنید قفس را خیلی تکان ندهید.

• یکی از روشهائی که در آرام کردن طوطی خاکستری بسیار موثر است حمام بردن طوطی خاکستریست که در بخش مربوط به تفصیل به آن میپردازم.

• در تمام مراحل محبت و آرامش را از یاد نبرید چون طوطی خاکستری ها بسیار خوب این امر را درک میکنند.

• چون طوطی خاکستریها از تمامی حواس خود (مثل شکل،بو،صدا و...)برای شناخت طرف مقابلشان استفاده میکنند سعی کنید در ابتدا خیلی تغییر ظاهر ندهید و از عطر استفاده نکنید.(در این باره در بخش مربوط مفصلا خواهم نوشت)

باز هم تاکید میکنم طوطی خاکستری حیوان بسیار حساسی است و برخورد های اولیه بسیار در او تاثیر گزار است پس سعی کنید در ابندای ورودش به خانه شما تمام تلاشتان را برای آرامش او بکار برید.

در صورتی که یک نفر در خانه شما نمیتواند از لحاظ زمانی بطور مداوم به طوطی خاکستری رسیدگی کند نفر بعدی هم باید تمام خصوصیات نفر اصلی را دارا باشد ولی سعی کنید تعداد افراد بسیار معدود باشد تا روند اهلی شدن طوطی خاکستری سریعتر پیش برود)

مراحل بالا را تا وقتی ادامه دهید که طوطی خاکسترییتان دیگر با نزدیک شدن شما به قفسش قار نکشد ویا فرار نکند در این صورت میتوانید مراحل بعدی را انجام دهید.


موفق باشید
نظرات کاربران
 • 0
  خیلی این روش جالب بود اما به درد مننخرد یه روش دیگروبدین؟
 • 0
  سلام .
  ایا طوطی های سبز معمولی این ویژگی را دارند مانند
  کاسکو ؟؟
 • 0
  سلام وخسته نباشید
  یه سوال داشتم ممنون میشم کمک کنید یه ملنگو شیش هفت ماه دارم میخواستم بودنم میشه از یه پرنده دستی دیگه برای اموزش دستی کردنش استفاده کنم یا جواب عکس میدهچون این کارو با عروس هلندی دیدم لطف کنید اگه میشه کمک کنید
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

گربه

تربيت

آمدن

تربیت

طریقه

آموزش

نام

ک

گرفت

حیوانات

فیلم

اهلی

عکس

بدونه

نگهداری

پرندگان

بازی

دارو

حمایت

محیط

ی

کوتوله

دارویی

خرگوش

انواع

روی

مناسب

وحشي

باشد

کتاب

دام

کوچک

مراقبت

راه

دوی

ترین

چند

رفتار

متوقف

آشنایی

وسایل

جالب

غذا

مشخصات

دامپزشکی

تغذیه

روز

اهلي

کار

دست

وقت

گام

کاسکو

کاسکوها

طوطی

رفتن

جلوگیری

زمان

قفس

منزل

پریدن

صاحب

آوردن

روش

بگیر

خانه

خاکستری

كاسكو

روي

رام

وحشی

پرنده

سبز

صورت

ترين

شرایط

سازی

بهترین

سخنگو

اموزش

نحوه

فرار

چاقو

جعبه

محل

کلی

دیدن

تصویر

شاه

روشهای

تازه

مکمل

مرحله

طوطي

اصول

اصلی

مربوط

بالا

ترس

عروس

مستند

اوليه

مسافرت

مراحل

طرز

رسیدگی

داخل

فوری

علت

چگونگی

آشنائی

آشنايي

موثر

مختلف

جابجایی

آموز

کامل

1

حمل

سهره

بیرون

گاز

باز

طول

شدنش

خریدن

اعتماد

روشهاي

آموزشی

فضای

نمیشود

عادت

ناز

جلب

راحت

هلندی

آرام

ي

بازي

صاحبش

بردن

سانان

آسان

برزيلي

هايي

یاد

گردن

خلق

برگشت

سریع

تصويري

كامل

کمترین

تصویری

وارد

صدای

سفارش

پرش

نگرفتن

شیوه

اشنایی

میله

زود

آینه

فیلمهای

کنيم

اوردن

نامش

انس

ران

وسیله

برزیلی

فيلم

وزش

دانلود

دعوا

براى

سلام

واکسینه

امده

کاکادو

شگردهای

کلیپ

گرفتم

ملنگو

دستی

tabid

Default

ش

دستي

پارسی

اور

امدن

ویدیو

وبه

نکند

استفاده

هــــا

بـا

هـم

بـه

میکشد

دستمان

آب

بز

است

پت

دس

گازگرفتن

پتو

رو

:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی