به گزارش شبکه ایران، کهن‌ترین نسخه دستنویس به جا مانده قرن 14میلادی از "افسانه شاه آرتور" به قیمت4/2 میلیون پوند به فروش رسید.


این نسخه خطی مجموعه‌ای نفیس از نقاشی‌ها و داستان رویارویی سربازان، جادوگران، شاه آرتور و مبارزات او را شامل می‌شود که تصاویر ارائه شده در این کتاب که همگی با دست رنگ شده‌اند، به نوبه خود جالب و خیره‌کننده است.
Resigzed Image Click this bar to view the full image.آنگونه که ایبنا به نقل از ایندیپندنت آورده، کارشناسان حراجی ساتبی قیمت پایه اثر را 5/1 تا 2 میلیون پوند برآورد کرده بودند اما سرانجام افسانه شاه آرتور به قیمت 39/2 میلیون پوند فروخته شد.


بر این اساس، پس از رکورد شکنی اثر چهار جلدی «پرندگان» در حراجی ساوث بای لندن و ثبت رقمی معادل 4/7 میلیون پوند، «جام روشفوکولد» روایت داستانی و ترسیمی افسانه شاه آرتور نیز با این مبلغ درخور توجه عرضه شد.
Resigzed Image Click this bar to view the full image.بیش از 200 گاو برای تأمین چرم اوراق این اثر سه جلدی دستنویس که در مجموع 107 نقاشی را در بر می‌گیرد، نیاز بوده است.


«جام روشفوکولد» به زبان فلاندرزی (بین فرانسه، هلند و بلژیک) احتمالا بین سال‌های 1315 تا 1323 برای گای هفتم، بارون روشفوکولد تهیه شده است. او رییس یکی از خاندان‌‌های اشراف فرانسوی قرون وسطی بوده است.

inn.ir