((گیاهخواری کامل ، تنها را نجات میلیونها حیوان مظلوم و زبان بسته در سراسر دنیا ست .))Resigzed Image Click this bar to view the full image.حیوانات دوستان ما هستند، نه غذای ما !


Resigzed Image Click this bar to view the full image.

زندگی برای همه موجودات با ارزش است

وقتی از شخصی که از زمان کودکی ، خوردن گوشت حیوانات را جزو جدایی ناپذیر رژیم غذایی خود دانسته و می داند ، خواسته می شود که از مصرف گوشت بطور جدی خودداری کند از بیان این خواسته تعجب می کند و اولین جوابی که می دهد این می باشد اگر گوشت را از رژیم غذایی خود حذف کنم آنوقت از گرسنگی خواهم مرد و بدنم دچار کمبودهای شدید و ضعف خواهد شد. اگر این طور بود نسل بشر از همان بدوانسانهای اولیه که همگی گیاهخوار بودند باید برچیده و منقرض می شد و بشر امروزی وجود نداشت، چون اجداد اولیه آنها همگی بخاطر اینکه گوشت نمی خوردند می بایست به مرور زمان از گرسنگی یکی یکی از پا در آمده بودند. این یک تصور کاملاً اشتباه می باشد که انسان اگر گوشت نخورد دچار کمبود های فراوان می شود و در نهایت از ضعف و کمبود انرژی می میرد. پس میلیونها انسان واقعی که همگی گیاهخوار هستند چرا یکی یکی بخاطر نخوردن گوشت نمی میرند برعکس عمر آنها از انسانهای گوشتخوار به مراتب خیلی بیشتر است که دلیلش فقط داشتن رژیم غذایی سالم گیاهی است. متاسفانه اجداد گیاهخوار ما انسانها ، در برهه ای از زمان، اقدام به کشتن حیوانات کردند و برای رفع گرسنگی خود از گوشت آنها استفاده کردند و شوربختانه سیستم بدن انسان با خوردن گوشت و خون حیوان دیگری سازگاری پیدا کرد و از آن زمان حس خونخواری و خودخواهی درروح و جان انسانها رخنه کرد و انسانها برای رفع این نیاز کثیف و جاه طلبانه ی خود به کشتار بی رحمانه حیوانات اقدام کردند تا امروز در قرن بیست و یکم نیز این خوی خودخواهی و خونخواری او ادامه دارد و همگان نیز بدون آنکه بدانند چه جنایتی را هر روز مرتکب می شوند ،مشتاقانه از این اعمال وحشیانه استقبال می کنند و خواهان ادامه این کشتارهای روزانه می باشند.
اگر واقعاً علاقمند به دانستن حقیقت در مورد گیاهخوار بودن انسان هستید حتماً برای آگاهی خود این چند کتاب را که بسیار واضح و روشن دلایل گیاهخوار بودن انسان را شرح داده اند ، مطالعه کنید.
ولی لازم می دانم بطور خیلی خلاصه چند دلیل بسیار واضح و قانع کننده را برای پذیرفتن خود بعنوان یک موجود گیاهخوار بیان کنم.

۱) خلاصه کتاب ۱۰۱ دلیل برای اینکه من گیاهخوار هستم، پاملا رایس، ترجمه : سیاوش احمدی نوربخش
۲) فواید گیاهخواری ، صادق هدایت (حتماً بخوانید)
۳) چرا بکشیم برای خوراک؟ ، جفری ال. راد ، ترجمه : جهانگیر ایرمیان-خراباتی
۴) چرا بکشیم برای غذا؟ ، آرش مدرس (حتماً بخوانید)
۵) کتاب راهنما درباره حقوق حیوانات ، دیوید کارلز هامار، ترجمه محمد مسعودپور
۶) قرآن و گیاهخواری ، جمشید ایمانی راد

· قبل از اینکه تصمیم بگیرید برای خرید تکه گوشت حیوان مرده ای روانه قصابی محله تان شوید، جلوی آیینه بایستید ، و با دقت فراوان به فرم دندانها و آرواره های فک بالا و پایین خود نگاه کنید، آنگاه کاملاً متوجه می شوید که فرم دندانها و آرواره های شما هیچ شباهتی به دندانها و آرواره های حیوانات گوشتخوار ندارد. دندانهای شما مانند حیوانات گیاهخواران ، مسطح و صاف می باشد و مانند حیوانات گوشتخوار دارای دندانهای نیش بلند، تیز و محکم نیستید. آیا در حین خوردن گوشت متوجه شده اید که باید چقدر این بافت محکم را بجوید تا قادر شوید آنرا ببلعید! درحالیکه حیوانات گوشتخوار چون فرم دندانهای آنها برای گوشتخواری طراحی شده است ، براحتی گوشت را با دندانهای نیش تیز و بلند خود پاره کرده و چون دندانهای آسیای پیشرفته ای مانند گیاهخواران ندارند غذای خود را به یکباره می بلعند. حال انسان گیاهخوار باید به سیستم دندانها و آروار ه های خود فشار بیاورد تا بزور گوشت را بجود که در بسیاری از موارد از حوصله ی شخص خارج می شود و به طور نجویده شده آنرا می بلعد که ساعاتی نمی گذرد که شخص دچار ناراحتی های دستگاه گوارشی ناشی از عدم هضم گوشت می شود. سوال دیگراینکه ، آیا تا بحال به حرکت فک پایینی خود دقت کرده اید که قادر است هم به جهت عمودی و هم به جهت افقی تکان بخورد و شما براحتی می توانید دانه ها و مواد غذایی گیاهی را در دهانتان حرکت دهید و بجوید و این در حالیست که گوشخوران فقط قادرند فک پایینی خود را در جهت عمودی حرکت دهند چون آنها نیازی به جویدن غذای خود ندارند.


Resigzed Image Click this bar to view the full image.


Resigzed Image Click this bar to view the full image.

دندانهای نیش بلند، تییز و محکم ویژگی حیوانات گوشتخوار است:
Resigzed Image Click this bar to view the full image.

· از جلوی آینه کنار می روید و بهانه ای دیگری برای رد گیاهخوار بودن انسان می آورید، خود را توجیه می کنید و با خود می گویید ، فرم دندانهایم شبیه گیاهخوارن هست که هست ، خوب من که گوشت را خام نمی خورم آنقدر می گذارم بپزد تا بافتش نرم شود تا دندانهایم راحتر بتوانند آنرا بجوند. بهتر نیست که یک نگاهی هم به آناتومی دستگاه گوارشی خود بیندازید. طول روده شما نیز مانند دیگر گیاهخوران بلندتر از طول روده در گوشتخوران می باشد. چرا باید اینقدر روده ی ما دراز و دارای پیچ و خم باشد؟ دلیلش کاملاً واضح است، چون انسان و گیاهخواران از مواد غذایی گیاهی استفاده می کنند ، و مواد گیاهی نیز مواد مقوی خود را به مرور زمان از دست می دهند و تجزیه می شوند، بنابراین باید طول مدت زمان بیشتری در روده بمانند تا سر فرصت و به آرامی مواد غذایی خود را وارد سیستم بدن کنند. پس بلند بودن طول روده به این امر کمک شایانی می کند. درحالیکه گوشتخوران چون گوشت مصرف می کنند و گوشت در مدت زمان بسیار کوتاهی فاسد می شود و باید سریع تجزیه شود و مواد زائد آن از بدن خارج شود، کوتاه بودن طول روده ی گوشتخوران به آنها کمک می کند که سریعتر گوشت در روده ی آنها تجزیه و مواد غذایی آن به بدنشان برسد و مابقی که مواد زائد هستند از بدنشان دفع گردد. خوب باز هم از شباهت دستگاه گوارش خود به گیاهخوارن برای گیاهخوار بودن خود قانع نمی شوید، چون پیش خودتان می پندارید این همه زمان است که گوشت مصرف می کنید و هیچ اتفاق ناگواری برایتان نیفتاده که این فقط یک خیال است. در بحث مضرات گوشت با ارایه استدلالها و اسناد علمی و پزشکی متوجه می شوید که سالیان سال است که با خوردن گوشت چه رنج و محنتی را به جان و تن خود روا داشته اید بدون آنکه لحظه ای از آن خبر داشته باشید.
Resigzed Image Click this bar to view the full image.

· انسانها چون همیشه خود را بالاتر از دیگر موجودات عالم می پندارند پس کاملاً واضح است که برای سلامتی خود و خانواده شان تلاش می کردند ومی کنند که بدون مشکلات زندگی لذت بخشی را داشته باشند. بنابراین دفع احتمالی ضرر را همیشه مورد توجه قرار داده و می دهند. به همین دلیل اگر هر انسانی از ضررها و خطرهای ناشی از مصرف گوشت حیوانات آگاهی کامل پیدا کند به هیچ عنوان حاضر نمی شود خود و عزیزانش را در خطر بیندازد. چون خواهان زندگی سالم و بدون بیماری می باشد. در اینجا بعضی از ضررهای ناشی از مصرف گوشت مرده ی حیوانات بیان می شود که همگی گویای این می باشد که خوردن گوشت از همه لحاظ با سیستم بدن انسان منافات دارد:


" وقتی ما حیوانات را برای خوردن می کشیم، آنها هم در نهایت ما را می کشند چون گوشت آنها که محتوی کلسترول و چربی اشباع شده است، هرگز برای انسان در نظر گرفته نشده است"


( ویلیام سی.رابرتس،پزشک و ویراستار ژورنال کاردیولوژی آمریکا)


۱. خوردن گوشت، ابتلا به حملات قلبی راافزایش می دهد. در بیماری نارسایی احتقانی قلب(CHF) ، قلب، به دلیل تخریب زیاد قادر به حرکت دادن کافی خون در بدن نمی باشد و این امر منجر به تخریب اعضای بدن و اشکال در تامین مایعات مورد نیاز ارگانهای بدن می شود. همچنین جراحی Bypass در بیماران قلبی صورت می گیرد که دراین جراحی دنده های قفسه سینه باز می شوند و حرکات قلب متوقف می شود و بدن به یک دستگاه پمپ کننده خارجی متصل می شود. آنگاه وریدی از سایر قسمتهای بدن برداشته می شود و به عنوان رگ خونی جایگزین ، به قلب پیوند زده می شود، در این بیماران تحت عمل جراحی قلب باز، حافظه، توانایی سخن گفتن و جهت یابی سه بعدی در ۱۰ تا ۵۰ درصد از بیماران تا ۶ ماه بعد از جراحی هنوز دچار مشکل می باشد. آیا خوردن گوشت مرده ی حیوانات اینقدر ارزش دارد که اینگونه اعضای بدن خود را دچار مشککلات کنیم؟

۲. بیماری گونه انسانی جنون گاوی(کروتز فلت ژاکوب)CJD)Creutzfeldt –jakob Disease )
این بیماری موجب تحلیل مغز می شود و به مرگ بیمار می انجامد. وحشت از این بیماری بدلیل طبیعت مخوف آن است . بعد از گذشت مدت زمان طولانی ، بیمار دچار حرکات غیر ارادی می شود ودرظاهر دیوانه به نظر می رسد. این بیماری بخاطر تغذیه از گوشت گاوهایی که با مغز و بافتهای عصبی گوسفندان مبتلا به بیماری اسکراپی تغذیه می شده اند، بیمار گردیده اند. عامل این بیماری پس از ورود به بدن تا زمانی که فرد را بیمار کند، دوره پنهانی نامشخص دارد وبه همین دلیل احتمال مبتلایان به این بیماری بیش از آمارهای موجود میباشد.

۳ . وقتی حیوانی را می کشید مقداری از سمها در جریان خون او باقی است که جریان خون حیوان مشغول دفع آن بوده و وقتی انسان از این گوشت تغذیه می کند ، این سموم را می خورد و به این وسیله به سازمان بدن خود ، مقداری کار اضافی می دهیم که دفع مواد ناخواسته حیوان دیگری بوده است. درضمن وقتی که حیوان را می کشند درحین کشتار مقداری سم از ترس ، وارد جریان خون او می گردد. حیوانات زبان بسته وقتی می بینند که هیچ راهی برای فرار از دست قاتلان ندارند از ترس کشته شدنشان به طرز وحشتناک ، سکته می کنند و بدنشان بدین طریق برای محافظت از خود سم هایی را وارد جریان خون می کند.. تا بحال فکر می کردید ، انسانها از شوک و ناراحتی ها دچار غش و سکته می شوند، باید گفت حیوانات خیلی با احساس تر از ما انسانها هستند، آنها می ترسند، شاد می شوند، درد احساس می کنند و ...
۴.در همان زمانیکه حیوان نگون بخت در حال جان دادن است ، گندیدگی در جسدش شروع می شود. تجزیه شدن بدن ، یک جریان طبیعی است و حال تصور کنید محل تجزیه و از هم پاشیده شدن جسد این حیوانات بجای خاک، دستگاه گوارش شماست.میکروبهای درحال رشد گوشت مرده ی حیوانات هر ۱۵ دقیقه در اثر حرارت بدن شما تولید مثل می کنند. بیش از ۹۰٪ از مسمومیت های غذایی بوسیله این میکروبها ایجاد می شوند. میکروبها با پختن از بین می روند ولی اجساد آنها کاملاً سمی هستند و میکروب هایی که روی گوشت پخته شده توسعه می یابند کشنده می باشند.
۵. به گزارش پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی NDTV کشور هند، محققان مرکز تحقیقاتی موسسه کوئینزلند به تازگی دریافتند، ابتلا به سرطان های پوست با مصرف مقادیر بسیار زیاد گوشت قرمز رابطه ای بسیار نزدیک دارد.این نتایج حاصل بررسی رژیم های غذایی بیش از ۱۵۰۰نفر داوطلب بود که هر یک به نوعی از بیماری های پوستی رنج می بردند.در نهایت مشخص شد، استفاده از رژیم های غذایی پرچرب و شامل مقادیر بسیار زیاد گوشت مخصوصا گوشت قرمز خطر ابتلا به سرطان پوست را در حد بسیار چشمگیری افزایش می دهد.
۶. نقرس، ناراحتی های کلیه، بدبویی دهان و بیماریهای بسیار دیگر که دراینجا ذکر نمی شود.

منبع:kkiiaannaa.blogfa