به گزارش میراث آریا:
سازمان ملی حفاظت از ببر هند، بازدید گردشگران از منطقه حفاظت شده مادیا پرادش که محل نگهداری ببرهای این کشور است را ممنوع کرد.
‌ در پی شکایت یک موسسه غیر دولتی هندی از منطقه حفاظت شده ببرهای مادیا پرداش، دادگاه عاب این منطقه دستور به منع فعالیت این پارک تا اطلاع ثانوی کرد.
طبق شکایت نامه، این سازمان غیر دولتی از دادگاه عالی مدیا پرادش درخواست کرد تا براساس معاهده سال 1972 حفاظت از حیات وحش این نکته را به مقامات پارک حفاظتی گوشزد کند که تمامی منطقه حفاظتی که محل زیست ببرها هستند باید به عنوان منطقه‌ای بکر و به دور از تجاوز انسان‌ها نگهداری شوند.
دولت هند نیز در پاسخ به این شکواییه که مورد قبول منتقدان واقع شد، اجازه بازدید از پارک ملی کانها را برای گردشگران صادر کرد که بر اساس آن مناطق مورد نظر تحت قوانین بین المللی، نواحی دست نخورده باقی خواهند ماند.
با این وجود، هتل‌داران و تورگردانان پارک ملی کانها با هرگونه محدودیت در این منطقه مخالف بوده و آن را مانع فعالیت‌های اقتصادی خود دانستند.
به عقیده معترضان، در دسترس قرار گرفتن منطقه زیست ببرها برای گردشگران، نقش مهمی هم برای حضور آنها در پارک‌ها و هم رونق کسب و کار خود خواهد داشت