پیرو پست

دیروز و توسط چوپان های محلی انجام شد مرگ فجیع کاراکال در بادرود

که ارسال شده بود خبر جدید را ملاحظه فرمایید

سبزپرس: در حالی که تصاویر ارسالی به سبز پرس از سوی انجمن حافظان محیط زیست بادرود از کشته شدن یک کاراکال حکایت دارد، مدیر کل محیط زیست اصفهان در واکنش به این اتفاق گفت: فرد یا افراد متخلفی که این کاراکال را کشتند جریمه و محکوم خواهند شد.


احمد رضا لاهیجان زاده در گفت و گو با سبزپرس با اشاره به اینکه هنوز این فیلم را ندیده است، گفت: این اتفاق باید به تازگی رخ داده باشد چون تا الان گزارشی به ما در این باره داده نشده است.
او در پاسخ به اینکه این فیلم می توان سند مورد قبول دادگاه برای مجازات فرد خاطی باشد، گفت: پیش از این ما چند نفر را بر اساس تصاویر شکاری که توسط گوشی ها موبایلشان انداخته بودند، بر اساس تعداد شکارهای موجود در عکسها جریمه و محکو م کردیم.
او در پاسخ به اینکه استان درباره آموزش جوامع محلی به عنوان یکی از عوامل تاثیر گذار در ادامه حیات جانوران چه اقداماتی را انجام داده است، گفت: ما در بسیاری ازمناطق از جمله نایین، خور و بیابانک به سمت اردستان و کویر در روستاها دوره های آموزشی برگزار کردیم.
او با اشاره به اینکه این مناطق یکی از زیستگاههای یوز و کاراکال و گربه سان های دیگر است، گفت: حتی در دنا با توجه به موقعیت کوهستانی که نقطه مقابل کویر است هم دوره های آموزشی متنوعی را برگزار کردیم.
لاهیجان زاده با اشاره به اینکه برای اولین بار ایستگاه آموزش سیار در استان راه اندازی شده است، گفت: این ایستگاه سیار مجهز به امکانات مختلفی است که در روستاها با نمایش فیلم سعی در آموزش جوامع محلی دارد.
مدیر کل محیط زیست استان اصفهان با اشاره به اینکه اینگونه اتفاقات اجتناب ناپذیر است، گفت: از سه سال پیش تاکنون به ما دریاره چنین حادثه ای گزارشی داده نشده بود.
طبق گزارش انجمن حافظان محیط زیست بادرود در روز شنبه ساعت 3 بعد از ظهر یک قلاده کاراکال که قصد نزدیک شدن به یک گله گوسفند در نزدیکی چاه جهان شاه در روستای ده آباد از توابع بادرود را داشته توسط سگ های گله و چوپانان محاصره می شود. سپس کاراکال برای نجات جان خود به بالای درخت گز رفته و بعد از تنگ شدن حلقه محاصره توسط سگ ها و چوپانان، به نیت فرار خود را از بالا به پایین پرت کرده که با هدایت چوپان ها توسط سگ ها زخمی و سپس کشته می شود. کلیه این مراحل توسط یکی از چوپانان با یک گوشی تلفن همراه فیلمبرداری شده است.