یک فعال رفاه حیوانات میگوید، USDA در نگهداری از سوابق ضعیف عمل کرده و قوانین را بطور مساوی اجرا نکرده

نوشته Janet Zimmerman، 26 مارس 2008
10% از موارد رفتار غیر انسانی مشاهده شده توسط بازرسین دولتی در کشتارگاه ها در طول یک دوره 18 ماهه مربوط به رفتار نامناسب با حیواناتی بوده که "از پا افتاده" اند.


یک سازمان رفاه حیوانات، گروهی محافظ از ویرجینیا، روی 501 مورد سرپیچی در اسناد USDA (خدمات نظارت بر سلامت غذای وزارت کشاورزی آمریکا) از اول اکتبر 2002 تا 31 مارس 2004 مطالعه کرد.


این اسناد کشتارگاه های گاو، گوسفند، خوک، بز، مرغ و بوقلمون را پوشش میدهد.

بیش از نیمی از موارد شامل عدم تامین آب و فضای ناکافی یا پرمخاطره می شوند.


موارد نقض قوانین در کشتارگاه ها: این گروه حافظ رفاه حیوانات 501 مورد از نقض این "قوانین فدرالی کشتار انسانی" را خلاصه کرد:.Resigzed Image Click this bar to view the full image.

Dena Jones، نگارنده این گزارش و مشاور رفاه حیوانات در بوستون میگوید: در حدود 50% موارد مربوط به حیوانات "از پا افتاده" ای بود که به قدری بیمار یا ضعیف بوده اند که قادر نبودند روی پاهای خود بایستند.از میان تخطی های کشتارگاه های سراسر کشور


- استفاه از طناب یا شوک الکتریکی برای سرپا نگه داشتن حیوانات "ناتوان" در حالیکه زخم های بازی در پایشان دیده شده


- هل دادن گاوها با یک فورک لیفت


- به حال خود رها کردن و له شدن گاوهای از پا افتاده زیر دست و پای بقیه


- چپاندن گاوهای از پا افتده میان اجساد در کامیون برای بیش از 17 ساعت


- زدن و شوک دادن به گاوهایی که سرهایشان میان میله های محل ورود گیر کرده.


آزارهای مشابهی نیز بصورت مخفیانه توسط یکی از مامورین "اجتماع انسانی ایالات متحده" که سال گذشته به مدت 6 هفته در Westland/Hallmark Meat Co در Chinoکار میکرد فیلم برداری شده است.

کارگران آنجا از فورک لیفت، شلنگهای آب فشار قوی و شوکهای الکتریکی برای سرپا نگه داشتن گاوهای از پا افتاده استفاده می کردند تا بتوانند آنها را روانه کشتارگاه کنند.


برای پیشگیری از جنون گاوری که در صورت مصرف گوشت آلوده برای انسانها کشنده است، گاوهایی که قبل از فرستاده شدن به کشتارگاه و پس از معاینه ی قبل از کشتار از پا می افتند وارد سیستم عرضه خوراک نمیشوند مگر اینکه یک دامپزشک USDA آنرا ویزیت کرده و دوباره تایید کند.
تخطی Westland/Hallmark در اجرای این بازبینی مجدد روی گاوهای از پا افتاده موجب بازگشت دادن 143 میلیون پوند گوشت گاو تولید شده در این گاوداری بین فوریه 2006 و فوریه 2008 شده و موجب تعطیلی این مجموعه که گوشت برنامه ناهار ملی مدارس را تامین میکرد گردید.

این فیلم موجبات خشم عمومی، رسیدگی رسمی کنگره ایالات متحده و درخواستهای اعمال تغییرات روی سیستم نظارتی فدرالی را فراهم کرد.

سناتور Dianne Fenstein قانونی را ارائه داد تا مراکز کشتارگاهی را که بطور مرتب حیواناتی را که به هر نحو از پا افتاده اند را کشتار میکنند تعطیل شده و جریمه نقدی و مجازاتهای دیگری را برای موارد تخلف بار اول و دوم تعیین میکند.اسناد همبندjones مدتها پیش از رسوایی بزرگ دامداری Westland/Hallmark روی گزارش اش کار میکرد.


در سال 2004، او با استناد به "آزادی اطلاعات" درخواست اسناد USDA را داشت و نزدیک 3 سال طول کشید تا آنها را بدست آورد!


قانون منع کننده ی ورود حیوانات از پا افتاده با بازار خوراک، تا پیش از ژانویه 2004 تصویب نشده بود. یعنی در طول غالب زمان مطالعه ی Jones هنوز غیر قانونی نبود.


با این وجود وی معتقد است در یافته هایش ثابت میکنند که رفتار غیر انسانی بصورت مداوم رخ میدهد و توسط بازرسین حکومتی مشاهده نمی شوند


و این به معنای ورود حیوانات از پا افتاده به بازار خوراک است.
جونز میگوید:

"همان چیزی که در مورد Hallmark اتفاق افتاد. به محض اینکه بازرسین دولتی حرکت می کنند،

می توانی شرط ببندی که کسی قبلا تلفن زده و به آنها خبر داده که بازرسین به زودی می رسند.

و آنها همه چیز را مرتب جلوه میدهند."Westland/Hallmark تنها یکبار در سال 2005 در حالی مورد بازرسی قرار گرفت که به شدت به گاوها شوک میداد، آبی در محل وجود نداشت و گاوها در معرض میخهای بیرون زده و محفظه هایی نگهداری آسیب دیده ای بوده اند که می توانست به آنها صدمه بزند.

متخصصین این صنعت ادعا دارند که این رفتار به ندرت رخ میدهد و هم اکنون تعداد حافظین به میزان کافی است که اجازه ندهد "از پا افتاده ها" وارد بازار خوراک شوند.
J. Patrick Boyle، رئیس گروه تجارت سازمان گوشت آمریکا میگوید: فیلم تهیه شده از Westland/Hallmark یک انحراف شوکه کننده از رفتارهای مناسب این صنعت و رفتارهای رایج در دامداری های بازرسی شده است.تغییرات در نظارت

جونز و تحقیقاتش، ضعف در نگهداری از سوابق و گزارشات ناکافی از مشکلات و اعمال ناهمگون قانون از جانب بازرسین USDA را نشان دادند.
Amanda Eamich، سخنگوی USDA، می گوید که سازمان وی قدمهایی را برای سنجش بهتر رفتار و برخورد انسانی برداشته است.


پس از رسوایی بزرگ Westland/Hallmark، بازرسین موظف شدند تا زمان بیشتری را صرف بررسی وجود این موارد نقض قوانین بکنند، به خصوص در آغل ها، و کمتر روی جاهای به ظاهر خوب تمرکز کنند. به خصوص روی مراکزی که با گاوهای شیری از کار افتاده سر و کار دارند این نظارت شدید تر است چرا که بیش از همه ممکن است به شدت ضعیف و ناتوان و بیمار باشند و ناتوان از راه رفتن.


Eamich میگوید در سال 2004، پس از زمان پوشش داده شده توسط گزارش جونز، "خدمات نظارت بر سلامت خوراک" شروع به تحلیل زمانی کرد که بازرسین رفتارهای انسانی، از جمله استفاده از شوک و بیهوشی، را بررسی میکردند تا ببیند کجاها را میتوان بهبود بخشید.
وی از اظهار نظر بیشتر امتناع کرد چرا که هنوز گزارش جونز را مطالعه نکرده.

در 15% موارد مورد بررسی جونز، مربوط به بیهوش سازی بی اثر بوده، در آغاز فرایند کشتار که با یک شلیک به مغز گاو آنرا بی حس میکنند. در یکی از این موارد، گاوی در حالیکه گلویش بریده شده بود و پاهایش جدا شده بود به هوش بوده.جونز همچنین اسناد تعلیقی USDA از سال 1998 تا 2007 را نیز بررسی کرد و به این نتیجه رسید که اعمال بازرسین آشکارا با توجه منطقه متغیر بوده.
مرکز ناحیه کالیفرنیا به احتمال بیشتری کشتارگاه ها را به دلیل رفتار یا کشتار غیر انسانی معلق میکرد. این مرکز که مسئول 32 مجموعه دامداریست، در آن بازه زمانی حکم به 15 مورد تعلیق داده بود.
به عکس، منطقه فیلادلفیا که 139 مجتمع دامداری را تحت نظارت دارد، تنها 4 مورد تعلیق داشته.به اعتقاد جونز، دلیل این امر آن است که مسئولین کالفرنیا سرسختانه تر برخورد کرده اند نه اینکه دامداریهای فیلادلفیا مشکلات کمتری دارند.
.

وی میگوید: "ناهمگونی های جدی در سطح مجتمع ها و در سطح منطقه ای وجود دارد."

جونز میگوید: در برخی موارد، عملکرد یک کشتارگاه به دلیل موردی همچون نبود آب متوقف شده و در موارد دیگر هیچ اقدامی علیه موارد نقض بزرگ هم توسط مسئولین USDAصورت نگرفته.
او بیش از همه نگران سرنوشت گاوهای شیری بازنشسته است
مانند آنها که در Chino به مصرف رسیدند
.جونز میگوید:

"آنچه در رسواییHallmark رخ داد چقدر رایج است؟
پاسخ شخصی من این است که کشتارگاه هایی که گاوهای شیری را کشتار میکنند هر روزه با اینگونه حیوانات سر و کار دارند، تمام روز.
این حیوانات ضعیف در شرایط بدی هستند و آن مجتمع ها به دلیل این اتفاقات ریسک زیادی میکنند."

ترجمه: The Almighty
منبع: PE.com