به دنبال وقوع سرما و حضور گرگی در بوستان نادر بجنورد سبب شد تا برای ساعاتی آرامش این شهر به هم بریزد.این اتفاق كه پیش از ظهر امروز صورت گرفت، سبب شد تا در حین فرار این گرگ، تعدادی از شهروندان از ترس حمله حیوان وحشی، به منازل خود پناه بیاورند.
شماری از شهروندان نیز برای به دام انداختن این گرگ دست به كار شده و به تعقیب و گریز پرداختند اما این اقدام آنها بی‌نتیجه بود.
همچنین با تماس شهروندان با پلیس 110 و محیط زیست، پیگیری‌ها برای به دام انداختن این گرگ آغاز شد كه تا لحظه مخابره این خبر اثری از این حیوان در شهر نیست.
یكی از كارشناسان محیط زیست با اشاره به اینكه حضور گرگ و حیوانات در شهرها به سبب بروز سرما در فصل زمستان روی می‌دهد، بر هرگونه آزاررسانی به حیوانات تأكید كرد.
محسن شهریاری با اشاره به اینكه با فرا رسیدن فصل زمستان، احتمال ورود حیوانات وحشی به مناطق روستایی و شهری و حاشیه جنگل‌ها، وجود دارد، اظهار داشت: حیوانات وحشی به دلیل گرسنگی و بروز سرما به مناطق مسكونی شهرها و روستاها و همچنین حاشیه جنگل‌ها پناه می‌آورند و هیچ‌گونه خطری برای اهالی این نواحی ندارد.
وی ادامه داد: در صورتی كه اذیت و آزاری متوجه این وحوش شود، احتمال برانگیختگی و حمله‌ور شدن آنها به روستاییان وجود دارد.
این كارشناس محیط زیست افزود: روستاییان و شهروندان از هرگونه شكار و آزار این حیوانات كه عمدتا از گونه‌های نادری از حیات وحش ایران هستند، باید پرهیز كنند.
شهریاری از روستاییان خواست تا در صورت مشاهده حیوانات وحشی چون گرگ، خوك، پلنگ یا خرس در مناطق مسكونی با گزارش به موقع به محیط‌بانان به بازگرداندن وحوش به حیات وحش كمك كنند.
تاكنون چند مورد حضور حیوانات اهلی و وحشی در مناطق شهری و روستایی استان گزارش شده است.


فارس