به منزل رزیتا غفاری بازیگر خوب سینما و تلویزیون ایران می رویم تا با دست پخت این بازیگر کمی آشنایی پیدا کنیم و ببینیم این بازیگر غذاهای ایرانی می پسندد یا خارجی؟
خانم رزیتا غفاری مدتی پیش در کانادا سکونت داشت که البته این سفر تنها برای تفریح بود ولی خوب خیلی مایل بودیم که در مورد سفری که داشتند نیز سوالاتی بپرسیم.
خانم غفاری آیا درست کردن غذاهای ایرانی راحت تر است یا خارجی؟

رزیتا غفاری:من بیشتر دوست دارم غذاهایی که وقت کمتری برای درست کردن آنها صرف می شود را درست کنم برای مثال غذاهای چینی خیلی راحت درست می شوند و رنگ های متفاوتی که در غذاهای چینی وجود دارد را خیلی دوست دارم.

Resigzed Image Click this bar to view the full image.

یعنی اینکه فسنجون را به نودلز ترجیح می دهید؟
رزیتا غفاری:نه اصلا,منظور من درست کردن غذاها بود اگر بخواهم غذاهای چینی بخورم که باید فقط نودلز و سبزیجات بخرم.(باخنده).
مدتی بود که در کانادا بودید,آشپزی با مواد غذایی آنجا چطور بود؟
رزیتا غفاری:خیلی خیلی خوب بود,آخه فقط یا دلپذیر می خریدم یا مارک بهروز(باخنده).خوب این مواد به آنجا صادر می شد و خیلی کار را خوب کرده بود.
پس فکر کنیم در کانادا فقط آشپزی می کردید؟
رزیتا غفاری:واقعا همینطور هستش.چون کاری نداشتم و بیشتر در خانه بودم خیلی آشپزی می کردم و به قول همسرم که می گه من در کانادا آشپزی ام بهتر شد(با خنده).باور کنید بیشتر صبح ها در آنجا من کله پاچه درست می کردم چون اکثریت مواد لازمش در دسترس بود مخصوصا خوراک زبان.
Resigzed Image Click this bar to view the full image.

غذای مورد علاقه همسرت آقای صالحی چی هستش؟
رزیتا غفاری:همسرم بیشتر فسنجون می پسنده و خیلی دوست داره که ترش درست بشه.البته من هم ترش دوست دارم ولی برای تنوع همیشه هم ترش را درست می کنم و هم شیرین که اگر کسی دوست داشت از شیرین هم بخورد.