پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

سرمربی ایران مطمئن از سرنوشت و تقدیر /احساسم اینست که ایران باید پیروزباشد

سرمربی ایران مطمئن از سرنوشت و تقدیر /احساسم اینست که ایران باید پیروزباشد

“بر این باورم که می‌توانیم در روز 29 ژانویه سرافزار باشیم و به عنوان قهرمانی دست یابیم.”

ترجمه: احمد تقی‌زاده

2011/1/20 18:59:00

Gholamreza Rezaei Iran
گالری عکس
زوم
Gholamreza Rezaei Iran

دوحه – افشین قطبی سرمربی تیم ملی ایران به همه اطمینان داد که در بازی روز شنبه و رویاروئی با تقدیر خود، که طی آن دو غول بزرگ فوتبال آسیا برای پنجمین دوره متوالی در مرحله یک چهارم نهائی جام ملتها با هم دیدار می‌کنند، هم بر کره جنوبی و هم احساسات و هیجان خودش غلبه کند.;

قطبی پس از پیروزی قاطعانه تیمش برابر امارات متحده عربی با حساب 0-3 که منجر به صعود ایران به عنوان تنها تیم نه امتیازی دور گروهی گردید، گفت: “این وظیفه من است که با تیم ایران برابر هر حریفی که پیش رو داریم تنها به پیروزی بیندیشم.”

این مسابقه برای قطبی روبرو شدن با سرنوشت و تقدیر است؛ این مربی 46 ساله از دوران نوجوانی در ایالات متحده آمریکا زندگی کرده و دوران حرفه‌ای کار خود را به عنوان آنالیزور و دستیار گاس هیدینگ هلندی از کره جنوبی آغاز کرد و در اولین کار جدی خود همراه با تیم کره جنوبی به مقام چهارمی جام جهانی 2002 دست یافتند.

قطبی گفته بود که ترجیح می‌دهد تا در فینال با کره جنوبی دیدار کرده و به انتظار 35 ساله ایرانیها برای کسب عنوان قهرمانی آسیا خاتمه دهد. وی در ادامه گفت: “به دفعات بسیار زیاد مشاهده کرده‌ایم که مربیانی مثل من باید تیمی را در برابر تیم دیگری که قبلاً با آن کار کرده‌اند، هدایت کنند. اما خیلی راحت و صریح می‌گویم که احساسم اینست که ایران باید پیروز این دیدار باشد.”

“مهم نیست که برابر چه تیمی بازی می‌کنیم و از چه انتخاب‌هائی استفاده می‌کنیم، ما کار خود را انجام می‌دهیم و با انسجام بازی می‌کنیم و تمام بازیکنان ایرانی از چنان کیفیت بالائی برخوردارند که بتوانند ما را به اهدافمان برسانند.”

قطبی که به عنوان دستیار تا سال 2007 هم به عنوان دستیار مربیان هلندی دیک ادووکات و پیم وربیک در تیم ملی کره جنوبی فعالیت می‌کرد، اظهار داشت: “شناخت و درک بسیار بسیار عمیقی از شیوه بازی تیم کره و جنبه‌های روانشناختی آنها دارد. فکر می‌کنم این مسئله نقطه قوت و برگ برنده من باشد و ما سعی خواهیم کرد تا از این برگ برنده نهایت استفاده را برده و بازی را به سود خود به پایان برسانیم.”

قطبی در بازی برابر امارات در حالی که در دو بازی قبلی خود بر تیم‌های عراق قهرمان دوره قبل رقابتها و کره شمالی که در جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی حضور داشت غلبه کرد و صعود خود به مرحله بعد را مسجل کرده بود، چندین بازیکن ذخیره خود را در کنار برخی از مردان ثابت ترکیب تیمش مورد آزمایش قرار داد.

در این بازی آنها برای به ثمر رساندن گل اول تا دقیقه 70 بازی انتظار کشیدند تا اینکه در این لحظه آرش افشین گل نخست بازی را به سود ایران به ثمر رساند. محمد نوری در دقیقه 83 گل دوم ایران را به ثمر رساند و ولید عباس مدافع اماراتی با گل به خودی در دقایق تلف شده بازی، گل سوم ایران را ثبت و تیر خلاص را بر تیم امارات شلیک کرد.

قطبی با اشاره به پارک جی سونگ هافبک منچستریونایتد گفت: “کره جنوبی از مربی بزرگی بهره مند بوده و یکی از بهترین کاپیتان‌های ممکن را نیز در اختیار دارد. پس این بازی برای هر تیمی دشوار خواهد بود. هر دو تیم به دفعات با یکدیگر بازی کرده و رقابت دیرینه و احترام متقابل و دیرینه‌ای بین این دو کشور وجود دارد.”

از سال 1996، ایران و کره جنوبی چهار بار متوالی در رقابت‌های جام ملتهای آسیا با یکدیگر روبرو شده که تمامی این مسابقات در مرحله یک چهارم نهائی بوده و رسانه‌های کره جنوبی از این مسابقه با عنوان «نبرد مرگ و زندگی» یاد کرده‌اند.

هر دو تیم دو بازی از این چهار رقابت را پیروز شده و دو بازی را واگذار کرده‌اند که در آخرین دوره پس از تساوی بدون گل در 120 دقیقه وقت‌های معمول و اضافه بازی، تیم کره در ضربات پنالتی موفق شد با نتیجه 2-4 ایران را شکست دهد.

قطبی که از اوایل سال 2009 هدایت ایران را برعهده داشت و در راه رسیدن به رقابت‌های جام جهانی 2010 ناکام بود، در ادامه گفت: “جام ملتها بدون چنین دیداری اصلاً جام ملتها نیست. من انتظار یک بازی شگفت انگیز را دارم و امیدوارم تمام کشورهای جهان هم یکی از هیجان انگیزترین مسابقات فوتبال در قاره آسیا را به تماشا نشسته و از آن لذت ببرند.

و قطبی سخت به دنبال کسب عنوان قهرمانی جام ملتهاست.

قطبی درباره روز پایانی رقابتهای جام ملتها می‌گوید: “بر این باورم که می‌توانیم در روز 29 ژانویه سرافزار باشیم و به عنوان قهرمانی دست یابیم.” او تأکید کرد که از همان روز اول علیرغم بدبینی و تردید رسانه‌ها در ایران، به پیروزی تیمش ایمان داشته و بارها آن را تکرار کرده است.

“اما شاید 29 ژانويه شما بیش از من به چنین احساس و باوری دست پیدا کنید.”

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی