پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

جهان سبز گیاهخواران

جهان سبز گیاهخواران


جهان حداقل به شش دلیل سبز است .

1. گیاهان موجودات بی اراده ای نیستند که به انتظار خورده شدن نشسته باشند. گیاهان مقدار بسیاری زیادی مادۀ چوب و سایر ترکیبات ثانویه دارند که گیاهخواران را از خوردن آن باز می دارد. هرآنچه سبز است برای گیاهخواران خوردنی نیست.

2. گروهی عناصر غذایی است که فاقد انرژی بوده و گیاهخواران را محدود می کند، حتی در جهانی سرشار از انرژی سبز نیز بسیاری از گیاهخواران قادر به تامین عناصر غذایی کافی برای رشد و تولید مثل نیستند.

3. ناهمگونی فضایی و زمانی موجب کاهش میزان گیاهان می شود. جهان یکنواخت نیست و گیاهخواران باید به جستجوی غذای خود بپردازند و همیشه قادر به یافتن مقدار کافی از آن نیستند.

4. عوامل زیستی نیز گیاهخواران را محدود می دارد. تغییرات فصلی در دما، بارندگی و سایر فاکتورهای اقلیمی تعداد گیاهخواران را کاهش می دهد.

5. گیاهخواران تعداد جمعیت خود را محدود می کنند. خود تنظیمی از طریق رقابت درون گونه ای، همراه با قلمرو طلبی، خودخواری یا سایر روش های رقابت مداخله گرانه؛ موجب محدود شدن تعداد گیاهخواران می شود.

6. دشمنان، تعداد گیاهخواران را محدود می دارند. بر طبق نظریه جهان سبز این محدودیت در درجه اول است. در بعضی از جوامع صیادان، انگل ها و بیماری ها، گیاهخواران را محدود و آنها را از خوردن تمام گیاهان سبز منع می کند، نقش دشمنان بسیار موثر است.

تمام این شش سازوکار به طرق مختلفی گیاهخواران را محدود می کنند و هر یک از این عوامل موضوع کلیدی و اهمیت نسبی برای جامعۀ گیاهی است. هیچ کدام از این سازوکارها به خودی خود علت سبز بودن جهان را توجیه نمی کنند.


گیاهخواران قسمت های مختلف گیاه را می خورند و در نگاه اول این عمل به زیان گیاه به نظر می آید. اما آیا واقعا چرا و سرشاخه خواری می تواند برای گیاه مفید باشد؟

در یک سطح عملی تر و در سطح سیاست های عمومی، آیا باید زمین های چراگاهی عمومی را از چرای گاو و گوسفند محافظت کرد یا باید تولید این دام ها را در آنها ترغیب نمود؟
اگر چرای گاو و گوسفند برای گیاه خوب باشد دلیل بوم شناختی خوبی برای پشتبانی از سیاست های کنونی مدیریت زمین در غرب آمریکا و استرالیا وجود خواهد داشت. شواهد بوم شناختی در این مورد چه می گویند؟

این گونه چرا که هم برای گیاه و هم برای دامها، جوامع گیاهی و هم اکوسیستم منطقه ای خوب است، مورد پشتیبانی مدیران مراتع و بوم شناسان قرار داشته. فرض کلی این ایده آن است که چرا کننده و چمن ها در یک رابطه ی همیارانه بهم اتصال دارند که هر دو از آن بهره می برند. اما روشن است که چرای بیش از حد زیانبار است و همه با این نظر موافقت دارند. پرسش این است که آیا درجۀ معتدلی از چرا وجود دارد که موجب تحریک گیاهان به تولید و رویش تودۀ بیشتر گیاهی می شود یا نه؟ که آن را فرضیه فرا جبرانی می نامند.

شواهد چندانی دال بر این که چرا موجب افزایش تولید گیاهی یا بهبود شایستگی گیاهان شده باشد وجود ندارد گیاهان با رشد مجدد به چرا پاسخ می دهند اما هرگز آسیب های ناشی از چرا را به طور کامل جبران نمی کنند.


معمولا گیاهخواران را به عنوان ماشین چمنزن تصور می کنند اما باید دانست که اینان به شدت در تغذیۀ خود قوۀ انتخاب گری دارند. این انتخاب گری خود دلیل اصلی آن است که جهان یکسر در چشم گیاهخواران سبز و قابل مصرف نمی باشد.
به عنوان مثال خرگوش پا سفید lepus americannus در طی زمستان از ترکه های کوچک درختان و درختچه های چوبی تغذیه می کند. در یوکان جنوبی فقط سه گونۀ گیاهی عمده در سطح بالای برف مهیا می باشد و از بین آنها خرگوش آشکارا توسۀ کوتاه
Betula glandulosa را بر بید ترجیح می دهد. این ترجیح ممکن است به علت مواد ثانویه گیاهی نظیر فنل باشد.آیا حذف گیاهخواران باعث بهبود شرایط اکوسیستمی می شود؟

گروهی از محققان در طی تحقيقي جامع و گسترده با استفاده از حفاظ الكتريكي بزرگ در منطقۀ وسيعی از كينا گله هاي گاو وحشی، فيل، گورخر، آهو و ساير گیاهخواران را براي مدت يک سال و نيم از آنجا بيرون راندند. در اين مدت محققان به بررسي و ثبت تغييرات ايجاد شده از جمعيت درختان، سوسكها و ساير موجودات و گياهان منطقه پرداخته و متوجه شدند كه فقدان گیاهخواران بزرگ، موجب افزايش بی رويۀ گونه های جانوری و گیاهی و همچنین باعث برهم خوردن چرخه غذايي و بی ثباتی اكوسيستم منطقه شده است.
و نتیجۀ این تخقیق نشان داد که حذف گیاهخواران بزرگ از علفزارهای پهناور دشت های آفريقا مي تواند منجر به تغيير غم انگيزی در چرخه غذايی و گونه های ساكن در اين منطقه از جهان داشته باشد.
می توان نتیجه گرفت اين تغيير جمعيت به هيچ عنوان نمی تواند براي هیچ منطقه ای مناسب و کاربردی باشد، چون باعث می شود نظم كنونی هر منطقه از کرۀ زمین را به طور كامل مختل و باعث نابودی بسياري از گونه هاي موجود شود.

تدوین: سارا رنجبر


Original thread: جهان سبز گیاهخواران, Author: sara_ranjbar1977, Site: تالار گفتگوی پرشین پت(مای پت)
آخرین ویرایش توسط sara_ranjbar1977 --> 20th January 2011 در ساعت 05:21 AM
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی