پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • کیف طرح فیل ◄ کیف طرح فیل
    کیف های دستی ناز ساخته شده از چرم که شبیه فیلهای مینیاتوری طراحی شده اند. کیسه هایی به شکل فیل با رنگ های مختلف که توسط LittleWingArtBoho ساخته شده است.
 • تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات ◄ تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات
    طبیعت از دارندگان تخم مرغ الهام گرفته شده است که به گونه ای شبیه پرندگان ، گربه ها و حیوانات وحشی طراحی شده اند. فنجان های تخم مرغ سرامیکی ساخته دست هانا ترنر تخم مرغ های آب پز را نگه داشته و چیز خاصی را به میز صبحانه خود اضافه می کنند.
 • تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی ◄ تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی
    ابزار آشپزخانه نوآورانه ای که شبیه ماهی قرمز طراحی شده به شما کمک می کند تا زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید. بدن ماهی را فشار دهید و زرده تخم مرغ به دهان مکیده می شود.
 • این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن ◄ این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن
    نگهدارنده تخم مرغ خلاق طراحی شده به نظر می رسد مانند یک پنگوئن امپراطور باشه
 • طرحی برای حمل تحم مرع ◄ طرحی برای حمل تحم مرع
    همیشه میگند با یک دست نمیشه خیلی چند تا هندوانه برداشت ولی این بار دامنی با طرح حمل تخم مرع براتون قرار دادیم نگاه کنید پیش بند ابتکاری دارای جیب های بزرگ تخم مرغ است که برای نگهداری تخم مرغ طراحی شده است.
 • طرحی برای دارندگان گربه ها ◄ طرحی برای دارندگان گربه ها
    دیدین گربه ها هر زمان کار داری میشینند جلو میز و نمیزارن کار کنی و همین مشکل ایجاد میکنه که نتونی کار کنی کلا گربه ها فضول هستند الا این میز خوراک شماست که گربه دارید
 • لباس طرح کروکودیل ◄ لباس طرح کروکودیل
    این یک طرج بسیار زیبا همه دوستداران خزندگان
 • لباس هایی با طرج حیوانات ◄ لباس هایی با طرج حیوانات
    هنر مند باشی عاشق حیوانات هم باشی دیگه همین میشه رو رخت پهن کردن هم عکس حیونات میبینی
 • فرش تام جری ◄ فرش تام جری
    تام جری یادتونه این تام بیچاره همیشه صاف میشد اینجا هم فرش تامی هست تا ایده های کودکی ما به واقعیت تبدیل شه
 • طرح های سه بعدی از حیوانات ◄ طرح های سه بعدی از حیوانات
    طراحی وقتی ازش حرف میزنیم یعنی این باقیش سوسول بازیه
 • طرحی برای کربه دوست ها ◄ طرحی برای کربه دوست ها
    طرحی بسیار زیبا از ظرف گربه ها که برای دوستداران گربه میتونه هیجان انگیز باشه
 • نان هایی با طرح حیوانات ◄ نان هایی با طرح حیوانات
    این ایده خوبی هست که بچه هایی که غذا نمیخورند رو سر اشتها بیارید ولی واقعا این همه هنر برای خوردن بچه ها !! خدایش سخته
 • کوسن هایی با گربه ها ◄ کوسن هایی با گربه ها
    این طرح های برای گربه دوستان هست که بتوانند دز گنار عشق به گربه ها همه چیز زندگی شون هم گربه ای باشه
 • شیری برای گربه ها ◄ شیری برای گربه ها
    اخیرا در روسیه شیر های مدت دار را با طرحی بسیار جذاب برای گربه دوستان تهیه کردن که عکس ها را در زیر قرار میدم
 • طرحی فوق العاده برای گربه ها ◄ طرحی فوق العاده برای گربه ها
    این جای خواب بسیار جذاب برای شما در واقع میتواند برای گربه شما هم جذاب باشه چرا چون خودش تونل بازی گربه ها هم هست
 • کیف حمل ای بار به شکل وال ◄ کیف حمل ای بار به شکل وال
    چند تا پست قبل کیف های به شکل فیل گذاشتم حالا اینجا طرح نهنگ هم پیدا کردم
 • گیلاس های به شگل پرندگان ◄ گیلاس های به شگل پرندگان
    این شربت خوری ها میتواند طرجی بسیار جذاب برای پرنده دوستان باشه
 • فشن از نوع فیلی ◄ فشن از نوع فیلی
    این کیف ها با طرح فیل درست شده که بسیار جذاب ار کار درامده است
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29043    |     صفحه 1 از 1614
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

آشنایی با لاک‎پشت‎های غول‌پیکر

آشنایی با لاک‎پشت‎های غول‌پیکر
یکی از بزرگ‌ترین انواع خزندگانی که در دنیا وجود دارند، لاک‌پشت‌های غول‌پیکری هستند که در جزیره گالاپاگوس در شرق اقیانوس آرام زندگی می‌کنند. وزن برخی از این لاک‌پشت‌ها حتی به 400 کیلوگرم و طول آنها به دو متر نیز می‌رسد. البته انواع کوچک‌تر این لاک‌پشت‌ها 27 تا 30 کیلوگرم وزن دارند. وزن لاک یک لاک‌پشت بالغ به تنهایی تا 227 کیلو گرم هم می‌رسد. نکته بسیار قابل توجه و جالب درباره این لاک‌پشت‌های غول‌آسا، عمر طولانی آنهاست. به طوری که برخی از انواع آنها تا بیش از 100 سال هم عمر می‌کنند. پیرترین لاک‌پشتی که در این جزیره زندگی می‌کند، 170 سال سن دارد. این لاک‌پشت‌ها انواع مختلفی دارند که تعداد آن به 12 نوع مختلف می‌رسد و هر نوع، دارای شکل، خصوصیات و جثه متفاوتند. البته از لحاظ ظاهر بسیار به هم شبیه بوده و تنها محققان و دامپزشکان قادر به فهمیدن این تفاوت‌ها هستند. طبق تحقیقات دانشمندان، تولد این لاک‌پشت‌ها به سال 1830 بازمی‌گردد و به همین دلیل به آنها لقب پیرترین حیوان روی کره زمین داده شده است. این لاک‌پشت‌ها در اصل، گیاه‌خوارند و از برگ‌ها، گل‌ها و صمغ درختان تغذیه می‌کنند. البته بیشترین تغذیه آنها از درختان کاکتوس است که آب بیشتری در خود نگه می‌دارند. ولی در صورت نبود تغذیه مناسب به خصوص در فصول بارانی، آنها قادرند ماه‌ها بدون آب و غذا هم زنده بمانند.  جزیره گالاپاگوس در قرن 16 توسط چارلز داروین کشف شد و به خاطر وجود همین لاک‌پشت‌ها و البته گیاهان غول‌پیکر در آن، نام گالاپاگوس به معنی بسیار بزرگ برای این جزیره انتخاب شد. در آن زمان تعداد لاک‌پشت‌های عظیم‌الجثه‌ای که در آنجا زندگی می‌کردند، 250 هزار عدد تخمین زده شده بود که بعد از آن و با بیشتر شدن رفت و آمد انسان‌ها به این جزیره و شکار این لاک‌پشت‌ها، امروز ه‌تعدادشان به 20 هزار عدد رسیده است. انسان‌ها این لاک‌پشت‌ها را که گونه‌ای شگفت‌انگیز از خزندگان‌اند، شکار کرده و از گوشت و روغن آنها استفاده می‌کردند که البته امروزه شکار آنها غیرقانونی اعلام شده و شکارچیانی که این قانون را زیر پا بگذارند، مجرم شناخته می‌شوند. اصلی‌ترین شکارچیان این حیوانات، دزدان دریایی بودند که از اقیانوس آرام می‌گذشتند. آنها این لاک‌پشت‌ها را اسیر کرده و با خود به کشتی‌هایشان می‌بردند، زیرا آنها می‌توانستند ماه‌ها بدون غذا زنده بمانند و به این ترتیب دزدان دریایی هر زمان که لازم بود، آنها را کشته و گوشتشان را استفاده می‌کردند و به این ترتیب، گوشت شکار فاسد نمی‌شد. اکنون این جزیره به طور کامل محافظت شده و بازدیدکنندگان برای گردش در این پارک طبیعی، بدون آسیب زدن به این لاک‌پشت‌ها به اینجا می‌آیند و از آنها دیدن می‌کنند.  لاک‌پشت‌های گالاپاگوس را از نظر مدل لاک آنها که از جنس استخوان است، می‌توان به دو دسته تقسیم کرد؛ لاک‌پشت‌هایی با لاک خوابیده که این لاک از بالای سر تا پشت ادامه دارد و بیشتر بدن آنها را پوشانده است. این نوع از لاک‌پشت‌ها بیشتر در گل و لای زندگی کرده و از گیاهان کوتاهتر تغذیه می‌کنند و لاک‌پشت‌هایی با لاک گنبدی که لاکی کوتاهتر داشته و بیشتر گردن و دو دست آنها بیرون است. این نوع از لاک‌پشت‌ها، نسبت به نوع اول آرام‌تر هستند و به جز سبزیجات غذای دیگری ندارند. البته به خاطر قد بلندتر و امکان بیشتر بیرون آمدن از لاک به شاخه‌های جوان‌تر و بالاتر درختان نیز دسترسی دارند.

لاک‌پشت‌های آبی گالاپاگوس

جزیره گالاپاگوس نه تنها به دلیل داشتن بزرگ‌ترین انواع لاک‌پشت‌ها در دنیا بسیار معروف است، بلکه لاک‌پشت‌های آبی گالاپاگوس که در تمام سال در دریا هستند و سالی یک بار برای تخمگذاری به کنار دریا می‌آیند، نیز تنها در این جزیره یافت می‌شوند. این لاک‌پشت‌ها به دلیل داشتن روغن فراوان و گوشت لذیذ، بیشتر از انواع دیگر مورد حمله شکارچیان قرار می‌گرفتند. تغذیه لاک‌پشت‌های آبی گالاپاگوس از خزه‌ها و جلبک‌های دریایی است. بهترین زمان برای دیدن این نوع لاک‌پشت از ماه نوامبر تا فوریه است که برای تخم‌گذاری از مخفیگاه خود خارج می‌شوند. تعداد تخم‌های آنها 70 تا 80 عدد است. در ماه‌های دسامبر و ژانویه این تخم‌ها تبدیل به لاک‌پشت‌های کوچکی می‌شوند که تعداد تقریبی آنها بین 5 تا 16 عدد است. وزن این نوع از لاک‌پشت‌ها به 135 کیلوگرم نیز می‌رسد، ولی قدشان نسبت به لاک‌پشت‌هایی که در خشکی زندگی می‌کنند، کوتاه‌تر است.

لاک‌پشت‌های تنبل

تمام انواع این لاک‌پشت‌ها زندگی یکنواخت و آرامی دارند. آنها هر روز بین ساعات هفت تا هشت صبح، از لاک خود بیرون می‌آیند و در آفتاب به استراحت می‌پردازند.
 آنها در روزهای طولانی سال که خورشید دیرتر غروب می‌کند، نه ساعت را زیر نور آفتاب می‌گذرانند. بعد از ساعت پنج بعد ازظهر که آفتاب رفته رفته غروب می‌کند، دوباره به لاک خود فرو رفته و تا صبح روز بعد بیرون نمی‌آیند. برای اینکه جای آنها در زمان خواب گرم بماند و گرمایی که لاک آنها از خورشید جذب کرده است، از بین نرود، هنگام خواب تا نیمه بدن خود را در گل فرو می‌برند و لاک خود را بیرون می‌گذارند و هر روز صبح قبل از هر کاری، بدن خود را در آب تمیز می‌کنند. این لاک‌پشت‌ها، تقریبا 16 ساعت از روز را در میان گل و لای به خواب می‌روند.
 لاک‌پشت‌های گالاپاگوس بسیار آرام حرکت می‌کنند، به طوری که در هر ساعت قادرند تنها 257 متر را بپیمایند! از انواع این لاک‌پشت‌ها، البته به تعداد بسیار محدود در اکوادور و آمریکای جنوبی نیز یافت می‌شود که به نظر می‌رسد به آنجا برده شده باشند؛ زیرا زادگاه اصلی آنها جزیره گالاپاگوس است. 
بازی با کودکان

لاک‌پشت‌های گالاپاگوس بسیار آرام بوده و تقریبا با تمام حیوانات جنگل به خصوص پرندگان، ارتباط بر قرار می‌کنند به طوری که حتی به پرندگان اجازه می‌دهند روی لاک آنها نشسته و از جانوران ریزی که لا‌به‌لای لاکشان پنهان شده است، تغذیه کنند.
 در اکوادور کودکان بدون اینکه از طرف لاک‌پشت آسیبی ببینند، سوار آنها شده و بازی می‌کنند. این لاک‌پشت‌ها به اندازه یک گوساله بزرگ‌اند.
این کودکان، لاک‌پشت‌های کوچک‌تر را با خود به خانه آورده و از آنها مانند یک حیوان خانگی نگهداری می‌کنند.

 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)