جام جم آنلاين: بر اساس تحقيقات جديد، انسان‌هاي اوليه احتمالا به جاي سگ از روباه به عنوان حيوان خانگي خود استفاده مي‌كردند.

به گزارش ايسنا، محققان در حال بررسي بقاياي موجود در يك مدفن ماقبل تاريخ در اردن، قبري را كشف كردند كه در آ‌ن يك روباه در كنار يك انسان دفن شده كه تاريخ آن به هزاران سال پيش از انتخاب سگ‌ها به عنوان همدم انسان برمي‌گردد.
تيم تحقيقاتي دانشگاه كمبريج معتقد است كه اين مورد بي‌سابقه به نوعي ارتباط عاطفي بين انسان و روباه اشاره مي‌كند.
بر اساس اين تحقيقات، احتمالا روباه‌ها به عنوان حيوان خانگي نگه‌داري شده و در زمان مرگ صاحبانشان با آنها دفن مي‌شدند.
در اين صورت، اين اولين نمونه دفن اين‌چنيني بوده و نشان از اين دارد كه پيش از اينكه انسان توسط سگ‌ها به شكار روباه بپردازد از آن به عنوان حيوان خانگي استفاده مي‌كرده است.
اين گورستان كه در عيون الهمام در شمال اردن واقع شده بيش از 16 هزار و 500 سال قدمت دارد و نشانگر اين مطلب است كه قبر كشف شده چهار هزار سال قديمي‌تر از قبرهاي كشف شده ديگر است كه در آنها سگ به عنوان همدم انسان دفن شده بود.
تحقيقات انجام شده بر روي روباه‌ها نشان داده كه مي‌توان آنها را تحت كنترل انسان درآورد اما كار آساني نيست چرا كه روباه چموش و ترسو است؛ بنابراين احتمالا به همين دليل انسان‌ها به همدمي با سگ روي‌ آورده‌اند.Original thread: روباه، همدم احتمالي انسان‌هاي اوليه!, Author: behnaz, Site: تالار گفتگوی پرشین پت(مای پت)