پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

آشنایی با جیمز دونالدسون، بازیکن حرفه ای سابق nba، یک گیاهخوار (قسمت دوم)

در قسمت اول با حرفۀ ورزشی جمیز دونالدسون، قهرمان بسکتبال ان بی ای آشنا شدیم. "جیمز دونالدسون" در تالار افتخارات ورزشی دانشگاهی "پاک-۱۰"، وارد گردید، جایی که او در کنار بسکتبالیست های مشهوری مانند " عبد الجبار"، "بیل والتون" و "گری پیتون" قرار گرفت.همچنین در کنار این دستیابی به رکوردها در بسکتبال دانشگاهی، مقام ششم را فهرست برترینهای تمام زمانها در درصد گلزنی از راه دور در تاریخ " ان. بی. اِی"، کسب نمودند.
Resigzed Image Click this bar to view the full image.

در این قسمت با جزئیات بیشتری از زندگی او و تأثیر مهم گیاهخواری بر زندگیش و همچنین در مورد آسیبی که موجب شد برای مدتی بسکتبال را کنار بگذارند و به ایشان الهام بخشید تا "مرکز درمان جسم و سلامتی دونالدسون" را راه اندازی نمایند، آشنا می شویم.
Resigzed Image Click this bar to view the full image.

به عنوان یک بازیکن بسکتبال "ان. بی. اِی شما بیشترین توان خود را ارائه می دهید. اغلب می گویند بازیکنان بسکتبال دارایبهترین شرایط ورزشی اند زیرا ما نه تنها بزرگ هستیم بلکه سریع نیز هستیم، همچنین ورزشکاریم. می ایستیم، می پریم، می پیچیم،و همچون یک رقصنده می چرخیم اما از آنها بسیار بزرگتریم و فرد باید در شرایط بسیار خوبی باشد تا بتواند بسکتبالیستی عالی باشد. بنابراین یک روز عادی با برخاستن از خواب در صبح آغاز می شود و من معمولاً زیاد نمی خوابم؛ فقط ۵، ۶ ساعت در روز می خوابم و فقط همین. صبحانه ام را می خورم. حدود ساعت ۹ یا ۱۰ برای تمرین می روم. باید پیش از تمرین آماده شوم؛ تا ساعت ۱۲ یا ۱ بعد از ظهر تمرین می کنم. گاهی در یک روز دو تمرین داریم. در شامگاه باز می گردم و دوباره تمرین می کنم، یا اگر در دوره بازیها باشد در شب بازی داریم. یک دوره " ان. بی. اِی" ۷ یا ۸ ماه طول می کشد، ممکن است در کل طول این دوره تنها ۷ یا ۸ روز باشد که سفر نمی کنیم، تمرین نداریم و یا بازی نمی کنیم، در نتیجه روزهای تعطیل ما بسیار کم است. باید از خودمان مراقبت کنیم. به همین خاطر است که بسیاری از افراد وقتی به سن ۲۷، ۲۸، ۲۹ رسیدند، با بدن خود مشکل پیدا می کنند، زیرا بدن آنها شروع به فرسوده شدن می کند. باید از بدن خود مراقبت کنیم.گیاهخواری، مراقبت از بدن را برای جیمز دونالدسون آسان ساخته است.
Resigzed Image Click this bar to view the full image.


با گیاهخواری احساس کردم می توانم به همان شدت قبل تمرین کنم و حتی زمان آن را طولانی نمایم. در همان زمان که گیاهخوار شدم، به هنرهای رزمی نیز علاقمند شدم و تکواندو را مورد مطالعه قرار دادم و برای ۱۲ سال در رشته تکواندو آموزش دیدم. و انجام ورزش تکواندو علاوه بر بسکتبال، بسیار فوق العاده بود. از این رو، بیشتر روزها بعد از تمرین بسکتبال، به تمرین تکواندو می رفتم و تمرینات کششی را انجام میدادم تا انعطاف پذیر شوم، مراقبۀ تنفس و تعادل را نیز شامل می شد. همه این چیزها بخشهای مهمی از تکواندو هستند که فکر می کنم در بسکتبال نیز به من کمک کرد زیرا قادر بودم از نظر روحی، و از نظر فیزیکی، کاری متفاوت انجام دهم؛ می توانستم کارهایی بکنم که به بسکتبال ربط داشت اما متفاوت بود. اینها مرا سرحال نگاه می داشت و به جلو میراند.

طول متوسط دوره بازی یک نفر در " ان. بی. اِی" فقط حدود ۳ تا ۳.۵ سال است اما من ۱۴ سال در " ان. بی. اِی" بودم که مجموعا ۲۰ سال بسکتبال بازی کردم.
در سال ۱۹۸۸، جیمز دونالدسون، یک جراحی زانو را پشت سر گذاشتند. پزشکان به او گفتند که هرگز ندیده بودند زانویی به این بدی بشکند. اکثر افراد فکر می کردند او دیگر به بازی بسکتبال باز نخواهد گشت.
Resigzed Image Click this bar to view the full image.


به عنوان بازیکنی ۲۳ ساله، زانویم را به کل داغون کرده بودم و آنها مجبور بودند کل زانو را از نو بازسازی کنند. دکتر به من گفت ممکن است هرگز نتوانم بازی کنم؛ و حتی شاید دیگر نتوانم راه روم؛ من نیز داشتم به شغل دیگری می اندیشیدم و شروع کردم به فکر کردن در مورد درمان فیزیکی و توان بخشی و از همین جا بود که ایده آغاز این مرکز ایجاد شد. اما من بازگشتم و ۱۰ سال دیگر هم بازی کردم، با همان زانو، و هرگز هم برایم مشکلی ایجاد نشد؛ و هنوز هم با آن مشکلی ندارم.

بعد از حدود ۶ یا ۸ ماه در توان بخشی، هر روزه برای ۶ ماه، توانستم دوباره به تیم بازگردم و در دوره بازیهای بعد در همه ۸۲ بازی شرکت نمایم. اما در آن زمان، به این فکر می کردم که اگر دیگر نتوانم بازی کنم، چه کاری انجام دهم؟

فوراً به فکر بازگشایی مرکز درمانی جسم و سلامت افتادم. ۱۸ سال بعد، مرکز درمانی جسم و سلامت، دارای سه شعبه دیگر نیز شد که همه آنها تحت نظارت مستقیم آقای دونالدسون می باشند.

می خواهم برای افراد شرایط فوق العاده ای فراهم کنم تا به اینجا بیایند؛ و با درمانگران کار کنند، ماساژتراپی، طب سوزنی، مربیان یوگا و مربیان پیلاتس هم داریم. با جمع آوری مربیانی در همه این زمینه ها در این مکان، همه می توانند بهبود یابند حتی بعد از تصادف، یا عمل جراحی، و یا اگر کمی پا به سن گذاشته باشند می توانند در محیطی عالی خود را احیا کنند.به این ترتیب مرکز درمانی جسم و سلامت، در سال ۱۹۹۰، یک سال بعد از جراحی من شروع به کار کرد.


پیشنهادات جیمز دونالدسون به ورزشکاران


بسیاری از مردم فکر می کنند می توانند تنها با نخوردن گوشت، گیاهخوار شوند اما بعد چیپس، غذاهای آماده، و شکلات می خورند و این خوب نیست. با این وضع بیمار می شوید. ورزشکاران به غذای خوب و مقوی نیاز دارند، به غذاهایی متعادل، لازم نیست در همه روز غذا بخورند. می توانند در روز چند بار غذای کمی بخورند تا به عنوان یک ورزشکار سطح انرژی خود را بالا نگه دارند. من گیاهخواری را به ورزشکاران پیشنهاد می کنم اما از آنها می خواهم تا حد ممکن اطلاعات لازم را به دست آورند. احساس بهتری خواهید داشت، بهتر عمل خواهید کرد و بیشتر به رشته خود ادامه می دهید، از صدمات ناشی از بازیها زودتر بهبود می یابید، من برای شما نمونه ای زنده ام. من از آنچه کردم مطمئن بودم و آن را ادامه دادم و برای من بسیار عالی بود، و حتماً برای دیگران نیزمفید خواهید بود. بسیاری از اوقات، ورزشکاران در شگفتند که چرا اینقدر در بازی خود افت می کنند. به خاطر ذهنیت است، آنها ذهنی شفاف و تازه ندارند؛ از نظر فیزیکی نیز سر حال و با نشاط نیستند. برای اینکه همیشه خوب باشید برای اینکه سطح خود را افزایش دهید، به یقین گیاهخواری بهترین روش برای انجام این کار است.

باید افراد بیشتری را در مورد مضرات گوشتخواری آگاه کنیم، همانطور که در مورد مضرات الکل، تنباکو، و این قبیل چیزها این کار را انجام دادیم. گیاهخواری برای بسیاری از ما چیز نسبتاً تازه ای است. اما مردم فراموش کرده اند که ۱۰ هزار سال پیش، همه گیاهخوار بودند. شما میوه و سبزیجات می خوردید و این رژیم معمول بود. پس باید گذشته مان را به یاد آوریم و درک کنیم که چیزهای خوب زیادی وجود دارد، چیزهایی عالی از گذشته، از هزاران هزار سال پیش که امروزه نیز می توانیم آنها را در زندگی به کار گیریم. من می خواهم به آنها اطلاع دهم که این شیوه ای بسیار عالی برای زندگی است. می دانید، من هیکل بزرگی دارم، و برخی از بزرگترین موجودات این جهان گیاهخوارند و آنها قوی و نیرومند هستند، عمری طولانی دارند، و از بیماری خاصی نیز رنج نمی برند. من نیز همینطور هستم، همه می توانند اینطور باشند. باید انتخابهای بهتری برگزینیم. باید به زندگی همه موجوداتی که در اطراف ما هستند، احترام بگذاریم.

مردم برای کارهایی که انجام می دهندشرطی شده اند. بیشتر اوقات مردم دربارۀ خودشان سئوال نمی پرسند. آن ها کاری را انجام می دهند که مردم اطرافشان انجام می دهند و فکر می کنم که احتیاج به یک شخص خاص است تا دربارۀ روش انجام کار و کاری که انجام می دهیم سئوال کند. فکر می کنم شخص دانا شروع می کند به پرسش دربارۀ دنیایی که در آن زندگی می کند و یافتن بهترین راه برای تعامل با آن و همچنین به خدمت گرفتن آن. البته، هم تیمی هایی بودند که مرا بخاطر گیاهخوار بودن، دست می انداختند، اما آنها متوجه شدند که من سالم هستم، مریض نمی شوم، سرما نمی خورم، آنفولانزا، سردرد و هیچ بیماریی نمی گیرم. من در بازیهای متوالی و بمدت طولانی شرکت می کنم. و هنوز در ۵۰ سالگی هر روز تمرین می کنم. من هنوز ۵ یا ۶ ساعت می خوابم پس من هر روز، روزی طولانی دارم و در هر ثانیه از روز، احساس عالیی دارم.

یافتن غذای خوب سخت نیست. وقتی مردم می فهمیدند و من به آنها می گفتم که گیاهخوار هستم، آن ها همیشه با ناهار یا شام یا صبحانۀ گیاهی در انتظار من می بودند. حتی در هواپیما، فقط برای "جیمز" گزینه ی گیاهی وجود دارد و به همین ترتیب و اکنون هم اینطور است. وقتی به مردم می گویم گیاهخوار هستم، آن ها مطمئن می شوند که من غذای گیاهی داشته باشم. من برای ۲۰ سال است که هیچ گوشتی را برای بدنم نخواسته ام بخورم و نخورده ام.

روند گیاهخواری در میان مردم بطور وسیع در حال گسترش است، چرا که مردم در سراسر جهان درک می کنند که خوردن مواد غذایی پایین تر در زنجیره ی غذایی به جنبش جهانی برای حفاظت از سیارۀ ارزشمندمان، کمک می کند.


مردم اکنون بیشتر و بیشتر آن را درک می کنند. گرمایش جهانی یک مشکل واقعی است. حیوانات ما، کشاورزی ما، مورد تهدید قرار گرفته و الگوهای آب و هوایی مان در حال تغییر است. بالاخره مردم دارند توجه می کنند و ما سهم خودمان را با گیاهخواری و جایگزین کردن بسیاری از چیزهای خوب در طبیعت، می توانیم انجام دهیم.

گیاهخواری و احترام متقابل با وجود گوناگونی بسیار ما می تواند دستورالعملی کامل برای صلح جهانی باشد.


نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی