پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

فکر می کنید ‌بتوانید موبایل خود را خاموش کنید؟
خاموش‌ کردن تلفن همراه، دوری گزیدن از اینترنت و خاموش کردن رادیو و تلویزیون برای بسیاری از افراد بسیار مشکل و حتی غیرممکن به نظر می‌رسد.
محققان معتقدند در هنگام دوری گزیدن انسان‌ها از این فن‌آوری‌ها علائمی مانند اعتیاد به مواد مخدر در آن‌ها بروز پیدا می‌کند.
برای بررسی اثرات اعتیاد به فن‌آوری دانشمندان از تعدادی از داوطلبان خواستند برای مدت 24 ساعت از نامه‌های الکترونیکی، تلفن همراه، پیام کوتاه، سایت‌های اجتماعی و مانند آن استفاده نکنند. با انجام این کار محققان متوجه شدند علائمی مشابه با ترک سیگار در این افراد بروز پیدا می‌کند.
برخی از مردم به قدری به استفاده از این وسایل مانند تلفن‌های همراه خود عادت کرده بودند که کنار گذاشتن آن درست مانند ترک یک اعتیاد سخت بود، بعضی دیگر هم که اعتیاد کم‌تری به استفاده از این وسایل داشتند بعد از کنار گذاشتن آن‌ها احساسی مانند سختی بعد از رژیم گرفتن دست می‌داد. دانشمندان از این شرایط به عنوان ناهنجاری محرومیت از اطلاعات یاد می‌کنند.
دکتر رومن گرودیموس که بخشی از این تحقیقات بین‌المللی را انجام داده است در این باره گفت: افرادی که استفاده از این فن‌آوری‌ها را کنار می‌گذارند نه تنها علائم روانی از خود نشان می‌دهند، بلکه ما شاهد علائم فیزیکی هم در آن‌ها هستیم.

برخی از کارشناسان نسل جدید نوجوانان و دانش‌آموزان امروزی را نسل اینترنتی می‌نامند و معتقدند استفاده بیش از حد از سایت‌های اجتماعی، بازی‌های کامپیوتری و اینترنت می‌تواند اثرات روانی و عصبی خاصی روی آن‌ها داشته باشد.
در یک تحقیق که از آن با عنوان Unplugged یاد شده است، تعدادی از داوطلبان از 12 دانشگاه در سراسر جهان شرکت داشتند. از این افراد خواسته شد به مدت 24 ساعت از تلفن‌های همراه، رادیو، تلویزیون، آی‌پاد و هیچ چیز دیگری استفاده نکنند و حتی رونامه‌ هم نخوانند. هم‌چنین از هر کدام از این افراد خواسته شد حالات روحی و روانی خود را در طول روز به طور مرتب یادداشت کنند. مطالبی که آن‌ها در خاطرات خود نوشتند نشان داد بسیاری از این افراد در این مدت علائمی مانند افسردگی، انزوا و بی‌قراری از خود نشان دادند.
این مطالعات توسط مرکز بین‌المللی رسانه دانشگاه مریلند انجام شده است.
دکتر گرودیموس از دانشگاه بورتموث در این باره گفت: ما به قدری از این فن‌آوری‌ها استفاده می‌کنیم که آن‌ها به تدریج در حال تغییر دادن زندگی ما هستند. بسیاری از افراد در زمان دوری گزیدن از این فن‌آوری‌ها احساس بی‌قراری می‌کردند و مرتبا و به طور ناخودآگاه به دنبال موبایل خود می‌گشتند.
البته دوری گزیدن از این فن‌آوری‌ها اثرات مفیدی هم داشت. برای مثال برخی از افرادی که در این تحقیقات شرکت داشتند سعی کردند به دیدن دوستان خود بروند و یا برای قدم زدن به بیرون بروند.

استفاده از تکنولوژی حتی روی حس شنوایی و توجه او به صداهای اطراف هم اثر گذاشته است. بسیاری از افرادی که از استفاده از تلفن همراه خود منع شده بودند سکوت آزاردهنده‌ای را در اطراف خود احساس می‌کردند. اما زمانی که آن‌ها به این سکوت عادت کردند متوجه صداهایی می‌شدند که تا کنون به آن‌ها دقت نکرده بودند. برای مثال بسیاری از آن‌ها اعلام کردند که زمانی که استفاده از تلفن همراه و گوش دادن به موسیقی را کنار گذاشته بودند بعد از مدت‌ها متوجه صدای پرندگان در اطراف خود شدند.
البته برای برخی از افراد دوری گزیدن از فن‌آوری چندان دشوار نبود. اکثر افراد در ابتدا با دوری گزیدن از فن‌آوری مشکل داشتند اما پس از مدتی توانستند خود را با شرایط جدید وفق بدهند و حواس خود را به چیزهای دیگری در زندگی خود معطوف کنند.
به اعتقاد کارشناسان سندروم محرومیت از اطلاعات موضوعی است که در آینده از آن بیش‌تر خواهیم شنید.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی