چگونه یک اسباب بازی امن و کم هزینه یا مجانی برای گربه بسازیم(ترجمه)

امن بازی کردن یکی از بهترین روش هایی هست که می توانید بوسیله ی ان کاملا از پت خود لذت ببرید وان ها را از بی حوصله شدن وخرابکاری درخانه دور کنید.
وقت بازی یک تمرین بسیار خوب برای گربه ها ی خانگی که با بالا رفتن سن بر وزن ان ها اضافه می شه است.
وسایل بازی امن گربه می توانند بسیار کم هزینه و یا حتی مجانی باشند.
این ها بعضی هستند که می توانید امتحان کنید:

وسایل مورد نیاز:
1.در ها ی بطری اب معدنی
2.در های گالون شیر پلاستیکی
3.یک گربه خانگی دیگر
4.کاغذ پاکت میوه بزرگ
5. صفحات روزنامه
6.جعبه خالی کفش با 2 – 3 تا
توپ تنیس تمیز
7.کاسه اب تمیز پر شده با اب تازه و تمیز
8.کتنیپ(یک گیاه)- اختیاری
9.نشستن وبازی کردن با گربه تان در روز

1.بازی روزانه:
اگر هر عضو خوانواده در روز چند قیقه به صورت روزانه با گربه بازی کند نه تنها همه با گربه انس می گیرند بلکه گربه شما تمرین و ورزش روزانه مورد نیازش را انجام می دهد.به گربه تان مانند عضوی از خوانواده نگاه کنید.
2.یه دوست:
یک گربه دیگر بگیرید بعد از قبول کردن سرپرستی یک گربه پناهگاهای محلی ما این فرصت را به شما می دهند که گربه دوم خود به مدت 30 روز بعد از گربه اول به صورت مجانی بگیرید.
گربه ها با هم بازی می کنند.دنبال هم می دوند ودر دستان یکدیگر می خوابند.فکر کنید که تفریحتان 2برابر می شود.گربه دوم خود را بگیرید.
3. در ها ی بطری اب معدنی . در های گالون شیر پلاستیکی . کاغذ پاکت میوه بزرگ:این هاتفریح بسیار خوبی برای گربه ها هستند و تماشا ی بازی گربه با ان ها هم لذت بخش است.ان هارا بر روی زمین قرار دهید.
ساختن اسباب بازی گربه:یک کف کارتون کفش خالی را ببرید ودر داخل ان 2-3 تا توپ تنیس تمیز قرار دهید.گربه ها عاشق بازی بازی با توپ ها و پرش به داخل و خارج جعبه هستند.
4.به دنبال گربه خود برای تفریح بدوید :بالا یا پایین دویدن ازیک راه پله فرش شده اگه دارید یا در یک سالن دراز در خانه.دست بزنید و با شادی و صدای بلند گربتونو صدا کنید تا به دویدن ادامه بدهد. وقتی گربه تان گذاشت او را بگیرید با عشق اورا نوازش کنید.
5.ایده های بیشتر:
کتنیپ(گیاه):گربه ها را هیجان زده می کند.
یک نخ نازک دور اسباب بازی گربه خودتان بندید درهفته یک بار. و کاسه های اب را در جاهای مختلف خانه قرار دهید.گربه شماعاشق شکار کردن ان ها می شود و اب بیشتری می خورد که این خود برای سلامتی خوب است.
گربه های جوان بشتر بازی می کنند:گربه های پیر شما به مرور زمان کم تحرکتر می شوند ولی ساعت بازی روزانه می تواند گربه شما را در حرکت جوانتر نگه دارد به مدت طولانی تری.


ترجمه: فربد اسدپور