مقامات دپارتمان حمايت از حقوق حيوانات كانادا از مرگ مشكوك يكصد قلاده سگ پس از برگزاري المپيك زمستاني در اين كشور خبر دادند.
به گزارش سرويس «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، «مارسي موريارتي» رييس دپارتمان حمايت از حقوق حيوانات كانادا و مقابله با مرگ نابهنگام حيوانات‌ در اين رابطه به خبرگزاري آسوشيتدپرس، خاطر نشان كرد: پس از برگزاري المپيك زمستاني 2010 در «ونكوور» كانادا، مقامات با مرگ مشكوك يكصد قلاده سگ در نقاط مختلف اين كشور مواجه شدند. بسياري از اين حيوانات با شليك گلوله به سر و شكم كشته شده بودند، اما هنوز مشخص نشده كه چه شخص يا گروهي اين رفتار ناپسند را عليه اين حيوانات مرتكب شده است.
به گزارش ايسنا، رييس دپارتمان حمايت از حقوق حيوانات كانادا و مقابله با مرگ نابهنگام حيوانات در ادامه يادآور شد: تحقيقات ما تاكنون به نتيجه اي نرسيده است، اما كارشناسان اين دپارتمان معتقدند كه گروه‌هاي برگزار كننده المپيك زمستاني براي در امان ماندن شركت كنندگان و حضار اين سگ‌ها را قتل عام ‌كرده‌اند. با اين حال، در صورت كشف اين راز و دستگيري فرد يا افراد مرتبط با اين قتل عام اين افراد به شدت مجازات مي‌شوند.