پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

بخشي از سازه هاي آبي شوشتر فرو ريختايرن: بخشي از سازه هاي آبي شوشتر به عنوان دهمين اثر ثبت جهاني ايران در فهرست آثار جهاني فرو ريخت تا اين ارزشمند تاريخي کشور در خطر حذف از آثار جهاني قرار بگيرد.
به گزارش خبرنگار مهر در اهواز، به دنبال بارندگيهاي اخير در شهرستان شوشتر و نشت آب به برخي از آثار اين سازه هاي آبي، بخشي از پل گرگر که يکي از بخش هاي 13 گانه سازه هاي آبي به شمار مي رود نيمه شب شنبه فرو ريخت.


به گفته شاهدان عيني محل ريزش بخشي از پل گرگر تا 10 متر تخمين زده شده که به علت وجود آب و عدم اجراي اقدامي عاجل در حال افزايش يافتن است.

يک دوستدار ميراث فرهنگي پيش از اين در گفتگو با خبرنگار مهر با بيان اينکه شکافهاي موجود در ديواره غربي ساحل رودخانه گرگر باعث ريزش بخشهاي متعددي از سازه هاي آبي شوشتر مي شود، گفت: تشکيل کميته بين المللي رفع مخاطرات اين سازه هاي ثبت شده در فهرست آثار جهاني ضروري است.

سخنگوي انجمن دوستداران ميراث فرهنگي خوزستان افزود: تناسب نداشتن ميزان امکانات لازم و کارشناسان خبره در سازمان ميراث فرهنگي با تعدد آثار تاريخي‌ ـ ‌فرهنگي کشور، موضوع حفاظت و صيانت از اين آثار را از چارچوب سازمان متولي فراتر برده و به موضوعي فراسازماني و فرا دولتي تبديل کرده است.

مجتبي گهستوني با تاکيد اينکه وضعيت سازه هاي شوشتر هر روز به سمت بحراني تر شدن پيش مي رود افزود: در جلسه کميته فني پايگاه هاي جهاني کشور از پايگاه ميراث جهاني شوشتر به عنوان بحراني ترين پايگاه جهاني کشور نام برده شد.

وي با اعلام اينکه از زمان به ثبت جهاني رسيدن سازه هاي آبي شوشتر در فهرست آثار جهاني مشکلات در حوزه سازه ها شکل جدي تري به خود گرفت بيان کرد: دو سال از ريزش بخش شمالي ديواره پل بند گرگر مي گذرد اما براي رفع ايرادات آن چاره اساسي صورت نگرفت به نحوي که امروز شاهد گسترش شکاف به بخشهاي ديگري از سازه ها و ديواره ها هستيم که کل سازه هاي پايين دست پل بند گرگر از بالاي خانه مرعشي تا سطح آن که آسياب هاي سيکا قرار دارند را در خطر قرار داده است.

قائم مقام انجمن دوستداران ميراث فرهنگي تاريانا خوزستان اظهار داشت: از دو سال پيش تا ماه گذشته با وجود همه هشدارها شاهد عبور ماشين از روي يک بخش پل بوديم اما اکنون عبور عابرين پياده هم باعث فشار آمدن به سازه پل مي شود.

پيش از اين نيز مدير عامل شرکت آبفاي خوزستان با تکذيب نشت آب و فاضلاب به پل گرگر در شوشتر گفت: ريزش پل باستاني گرگر ارتباطي به اقدامات شرکت آب و فاضلاب ندارد.

محسن پويا با تاکيد بر اينکه قبل از هرگونه حفاري در زير زمين، بايد هماهنگيهاي لازم با دستگاه‌ هاي خدمات رسان از جمله آب و فاضلاب، گاز و مخابرات صورت گيرد، اظهار داشت: متاسفانه سازمان ميراث فرهنگي بدون هيچگونه هماهنگي اقدام به حفاري چاهک با عمق 12 متر کرده است.

رئيس هيئت مديره آبفاي استان در ادامه افزود: سازمان ميراث فرهنگي بدون هيچگونه توجيه فني و علمي کانالهاي باستاني را که با هدف دفع آبهاي سطحي در زمان بارندگي و به صورت سنتي در زير زمين در شهرستان شوشتر ايجاد شده‌ اند، مجاري فاضلاب تلقي مي ‌کند اين در حاليست که اين کانالها هيچ ارتباطي با شرکت آب و فاضلاب ندارند و اين شرکت فقط مسئوليت شبکه‌ هاي فاضلابي را برعهده دارد که به ‌صورت مدرن اجرا شده باشند.

پويا تصريح کرد: در ضلع جنوبي پل گرگر تاسيسات فاضلاب وجود ندارد و تاسيسات آب مرتبط به اين شرکت نيز از 37 سال پيش دو خط فولادي مجزا به‌ صورت مرئي بر روي خاکريز شمالي و ديگري در ضلع شمالي حد فاصل سواره رو و پياده رو قرار دارد که به دليل اهميت آن در تامين آب شرق شهر شوشتر روزانه توسط اکيپ عملياتي اين شرکت مورد بازرسي قرار مي‌گيرد که تا به حال نيز گزارشي مبني بر نشت آب در اين ديواره دريافت نشده است.

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با تاکيد دوباره بر ارتباط چاهکهاي احداث شده توسط ميراث فرهنگي در ريزش پل گرگر، افزود: لازم است سازمان ميراث فرهنگي اين موضوع را به‌ صورت تخصصي بررسي و علت اين موضوع را اعلام کند.

بزرگترين رودخانه دست‌کند جهان که شاخه‌اي مصنوعي از رودخانه کارون است به دليل آنچه آلودگي ناشي از نشت انواع فاضلاب ناميده مي شود به شدت آلوده و بد بو است. اين رودخانه گَرگَر يکي از شاخه‌هاي رودخانه کارون در جنوب غربي ايران است که در ابتداي شهر شوشتر توسط بند ميزان جدا شده و در منطقه بند قير جنوب شوشتر به شاخه اصلي باز مي‌گردد.


نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی