Resigzed Image Click this bar to view the full image.

عقیم کردن به سگ شما کمک می کند که سلامت کلی و زندگی طولانی تری داشته باشد و موجب ارامش ذهنی شما می شود ، مگر در مواردی که دلیل خاصی وجود داشته باشد در غیر این صورت ، همیشه مسئول انتخاب عقیم کردن حیوان خودتان هستید . پس از تمام اعتراضاتی که می شنوید چشم پوشی کنید و تا جایی که می توانید سریع وقت را تعیین کنید !
مزایای سلامتی

عقیم کردن سگ ماده احتمال گسترش سرطان سینه را کاهش می دهد ، همچنین برای از بین بردن خطر سرطان رحم و تخمدان و عفونت رحم که همه انها در ماده های عقیم نشده رایج است کمک میکند . بارداری نا خواسته و بدون برنامه می تواند ماده شما را در خطر جفت گیری با جفتی که بچه هایش برای به دنیا اوردن برای ماده بزرگ باشند قرار دهد و سلامت توله ها به خطر بیفتد . همچنین باعث کاهش خطر سقط جنین می شود . برخی از دامپزشکان ترجیح می دهند که ماده را قبل از اولین دورانش عقیم کنند ، ولی برخی این کار را نمیکنند ، پس در مورد زمان بندی با دامپزشکتان مشورت کنید .
عقیم کردن سگ نر از تومور بیضه ها جلوگیری می کند و ممکن است باعث کاهش خطر مشکلات مربوط به پروستات شود . این باعث کاهش خطر تومور پریانال و فتق می شود که اینها عمدتا در سگ های پیر و عقیم نشده دیده می شود . و همچنین عقیم کردن انگیزه های هیجانی سگتان را کاهش می دهد و در نتیجه باعث کاهش صدمات احتمالی مبارزه می شود .
برای سگ های نر ، عمل جراحی مستلزم برداشتن هر 2 بیضه است . برای ماده ها رحم و تخمدان ها را بر می دارند .
حیوان بهتری برای خانواده شما

قطعا هیچ خانواده ای توله ناخواسته نمی خواهد ، اما عقیم کردن یک ماده از اقامت کردن یک سگ نر ولگرد در حیاط خانه شما جلوگیری می کند و نرها در اوایل زندگی عقیم می شوند ، در عین حال ، نسبت به جنس نر کمتر حالت تهاجمی دارند و کمتر در گرمای ماده ها پریشان می شوند . نر های عقیم شده همچنینعلاقه کمتذی به علامت زدن قلمرو خودشان یا جفتگیری با اشیا اطراف و انسان ها دارند .


ازدیاد جمعیت سگ ها یه مشکل است


سالانه ، هزاران سگ ناخواسته به پناهگاه های شهر اورده می شوند . بسیاری از انها نتیجه جفت گیری تصادفی با سگ های ازاد و عقیم نشده هستند . هرچه بیشتر سگ ها را عقیم کنند ، تعداد کمتری نابود می شوند .
بهانه ، بهانه

لست بلند بالایی از بهانه هایی برای اینکه سگ عقیم نشود وجود دارد ، اما همه انها هستند . در واقعیت ، این به مراتب بهتر است که به خاطر سگتان ، خودتان و خانولدتان به یک پرورش دهنده مراجعه کنید . برای مثال...
سگ من چاق می شود و تنبل است – عقیم سازی ممکن است تمایل طبیعی سگ شما را به سرگردانی کاهش دهد اما ، سطح فعالیت کلی تحت تاثیر قرار نمی گیرد . هنگامی که سگ ها بعد از عقیم سازی وزن اضافه می کنند ، معمولا به دلیل ترکیبی از زیاد غذا دادن و فعالیت نکردن بعد از عمل است .
شخصیت سگم تغییر خواهد کرد – شاید بله ، اما بهتر می شود . بعد از عقیم شدن ، سگتان در مقابل حیوانات دیگر کمتر تهاجمی رفتار می کند ، کمتر یردرگم است ، و ممکن است شخصیت بهتری داشته باشد . اسپری کردن ( علامت گذاری با ادرار) ، که معمولا برای مشخص کردن قلمرو استفاده می شود ، بعد از عقیم شدن کاهش پیدا می کند یا متوقف می شود .
ما میتوانیم توله ها را بفروشیم و پول دریافت کنیم – حتی پرورشدهندگان سر شناس هم خوش شانس هستند حتی اگر توله های خالص را جدا کنند و این بستگی به این دارد که یک ماده خالص با سگی که برای تولید مثل نگه داری می شود جفت گیری کند قبل از اینکه توسط سگ ناشناس باردار شود . قیمت بزرگ کردن یک توله ( که شامل هزینه های سگ های نگهداری شده برای توله کشی ، واکسیناسیون و هزینه های دیگر مراقبت های سلامتی می شود ) بیشتر سود انرا خنثی می کند . پیدا کردن خانه مناسب برای این توله ها دشوار است و پناهگاه ها از سگ های ناخواسته شلوغ شده است . بهتر است که پرورش سگ را به پرورشدهندگان حرفه ای واگذار کنید .
من برای بیهوش شدن سگم نگرا ن هستم – فواید عقیم سازی سگتان از خطرات بیهوشی بیشتر است . دامپزشکی های مدرن تجهیزاتی در اختیار دارند که در طول جراحی ضربان قلب و تنفس را نشان می دهد ، برای اطمینان از اینکه بیمار سلامت است . اگر شما نگران هستید میتوانید با دامپزشکتان مشورت کنید ، اما به یاد داشته باشید که : این یک عمل عادی است .
قبل و بعد از عمل


معمولا دامپزشکتان به شما می گوید که برای 12 ساعت قبل از عمل از دادن اب و غذا به سگتان خودداری کنید . بیشتر سگ ها همان روز به خانه می روند ، اما اگر هنوز کمی خوابالود باشد دامپزشکتان ترجیح می دهد که اورا کمی بیشتر نگه دارد اگر هنوز کمی خوابالود باشد .
بعد از عمل ، سگ باید برای چند روز در خانه بماند ، ساکت نگه داشته شود و از پریدنش یا گاز گرفتن بخیه ها جلوگیری شود . دامپزشکتان در مورد مراقبت های پس از عمل ، مانند زمانی که بخیه کشیده می شود ، یا شما صحبت خواهد کرد .


مترجم : غزاله.م