پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • باورت میشه این ها با گچ باشه ◄ باورت میشه این ها با گچ باشه
    طرح هایی با نقاشی خیابانی با گچ
 • درخت گربه در منزل ◄ درخت گربه در منزل
    این درخت گربه بسیار جالب در خانه میباشد و این طرح خوشگل برای گربه دار ها خیلی میتونه جذاب باشه
 • کیف طرح فیل ◄ کیف طرح فیل
    کیف های دستی ناز ساخته شده از چرم که شبیه فیلهای مینیاتوری طراحی شده اند. کیسه هایی به شکل فیل با رنگ های مختلف که توسط LittleWingArtBoho ساخته شده است.
 • تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات ◄ تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات
    طبیعت از دارندگان تخم مرغ الهام گرفته شده است که به گونه ای شبیه پرندگان ، گربه ها و حیوانات وحشی طراحی شده اند. فنجان های تخم مرغ سرامیکی ساخته دست هانا ترنر تخم مرغ های آب پز را نگه داشته و چیز خاصی را به میز صبحانه خود اضافه می کنند.
 • تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی ◄ تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی
    ابزار آشپزخانه نوآورانه ای که شبیه ماهی قرمز طراحی شده به شما کمک می کند تا زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید. بدن ماهی را فشار دهید و زرده تخم مرغ به دهان مکیده می شود.
 • این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن ◄ این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن
    نگهدارنده تخم مرغ خلاق طراحی شده به نظر می رسد مانند یک پنگوئن امپراطور باشه
 • طرحی برای حمل تحم مرع ◄ طرحی برای حمل تحم مرع
    همیشه میگند با یک دست نمیشه خیلی چند تا هندوانه برداشت ولی این بار دامنی با طرح حمل تخم مرع براتون قرار دادیم نگاه کنید پیش بند ابتکاری دارای جیب های بزرگ تخم مرغ است که برای نگهداری تخم مرغ طراحی شده است.
 • طرحی برای دارندگان گربه ها ◄ طرحی برای دارندگان گربه ها
    دیدین گربه ها هر زمان کار داری میشینند جلو میز و نمیزارن کار کنی و همین مشکل ایجاد میکنه که نتونی کار کنی کلا گربه ها فضول هستند الا این میز خوراک شماست که گربه دارید
 • لباس طرح کروکودیل ◄ لباس طرح کروکودیل
    این یک طرج بسیار زیبا همه دوستداران خزندگان
 • لباس هایی با طرج حیوانات ◄ لباس هایی با طرج حیوانات
    هنر مند باشی عاشق حیوانات هم باشی دیگه همین میشه رو رخت پهن کردن هم عکس حیونات میبینی
 • فرش تام جری ◄ فرش تام جری
    تام جری یادتونه این تام بیچاره همیشه صاف میشد اینجا هم فرش تامی هست تا ایده های کودکی ما به واقعیت تبدیل شه
 • طرح های سه بعدی از حیوانات ◄ طرح های سه بعدی از حیوانات
    طراحی وقتی ازش حرف میزنیم یعنی این باقیش سوسول بازیه
 • طرحی برای کربه دوست ها ◄ طرحی برای کربه دوست ها
    طرحی بسیار زیبا از ظرف گربه ها که برای دوستداران گربه میتونه هیجان انگیز باشه
 • نان هایی با طرح حیوانات ◄ نان هایی با طرح حیوانات
    این ایده خوبی هست که بچه هایی که غذا نمیخورند رو سر اشتها بیارید ولی واقعا این همه هنر برای خوردن بچه ها !! خدایش سخته
 • کوسن هایی با گربه ها ◄ کوسن هایی با گربه ها
    این طرح های برای گربه دوستان هست که بتوانند دز گنار عشق به گربه ها همه چیز زندگی شون هم گربه ای باشه
 • شیری برای گربه ها ◄ شیری برای گربه ها
    اخیرا در روسیه شیر های مدت دار را با طرحی بسیار جذاب برای گربه دوستان تهیه کردن که عکس ها را در زیر قرار میدم
 • طرحی فوق العاده برای گربه ها ◄ طرحی فوق العاده برای گربه ها
    این جای خواب بسیار جذاب برای شما در واقع میتواند برای گربه شما هم جذاب باشه چرا چون خودش تونل بازی گربه ها هم هست
 • کیف حمل ای بار به شکل وال ◄ کیف حمل ای بار به شکل وال
    چند تا پست قبل کیف های به شکل فیل گذاشتم حالا اینجا طرح نهنگ هم پیدا کردم
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29045    |     صفحه 1 از 1614
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

لوازم و تجهیزات قفس ایگوانا

 
لوازم و تجهیزات قفس/آکواریوم

پس از آنکه یک آکواریوم یا قفس مناسب برای ایگوانای خود انتخاب کردید، حالا وقت آنست که با اضافه کردن یک سری وسائل و لوازم دیگر، آنرا کامل کرده و محیطی دلخواه و توأم با آرامش را برای حیوان خود پدید آورید.
کف پوش؛ معمولاً مردم دقیقاً نمی دانند که برای پوشاندن کف
قفس یا آکواریوم ایگوانای خود، از چه جنس و موادی استفاده کنند. برای اینکار انتخاب های زیادی وجود دارد، اما این خیلی مهم است که از کف پوش های خاصی مثل چوب اره (نرمه چوب) یا شن و خاک استفاده نکنید. ایگواناها همیشه در حال زبان زدن به چیزهای اطراف خود هستند؛ آنها از این طریق اطلاعات و اتفاقات اطراف خود را بدست آورده و تحلیل می کنند. در این میان هر چیزی که به زبان آنها بچسبد، به احتمال زیاد وارد دهان و معده می شود، از جمله مواد غیر قابل هضمی که ممکن است باعث مشکلات جدی دستگاه گوارشی گردد. اما از چیزهای ی که می توانید برای کف پوش آکواریوم ایگوانای خود استفاده کنید، می توان به روزنامه (با جوهر غیر سمی)، کاغذ سفید معمولی، دستمال کاغذی و یا تکه ای از موکت خانه تان اشاره کرد. اگر از فرش استفاده می کنید، حتماً لبه های آنرا تا بزنید تا ایگوانا آنها را گاز نگیرد. این نخ و ریسمان های لبه ی فرش ممکن است به انگشت های ایگوانا گیر کند و حتی ناخن حیوان را از جا بکند. همیشه قطعه های موکت یا روزنامه ی تمیز را آماده داشته باشید تا موقع نظافت قفس حیوان، بتوانید آنها را سریعاً جایگزین کف پوش های کثیف و غیر قابل استفاده بکنید. فراموش نکنید که اگر ایگوانای شما چیزی را بخورد که نتواند هضم کند –مثل ریزه چوب، دانه های شن و ماسه و...- منجر به مشکلات گوارشی خواهد شد. بنابراین خیلی ایمن تر و راحت است اگر اصلاً از چنین کف پوش هایی استفاده نکنید. از دیگر مواردی که باید دقت کنید، مراقبت و حفاظت از کف پوش های چوبی در آکواریوم های بزرگ است تا از هرگونه نمور شدن و خیس خوردن در امان باشد. یک راه ساده جهت حفاظت از کف پوش چوبی در برابر رطوبت و خیس خوردگی، و همچنین راحتی در نظافت آن، استفاده از وینیل (ورقه های پلاستیکی مقاومی که جهت کف پوش کردن سطوح استفاده می شود) است که با قیمتی ارزان در بسیاری از فروشگاه های لوازم خانگی قابل دسترس است. وینیل از جنس قابل انعطافی است و شما می توانید آنرا به هر طرف خم کنید. با پوشاندن وینیل بر روی سطح چوبی، شما می توانید براحتی کف آکواریوم را نظافت نموده و همینطور از خیس خوردگی آن جلوگیری کنید. تصاویر زیر کف پوش چوبی را نشان می دهد که روی آن وینیل کار شده است. همانطور که مشاهده می کنید، کف آکواریوم صاف و تمیز است، براحتی قابل نظافت است و آب هم در آن نفوذ نمی کند.
وسائل آفتاب گرفتن و بالا رفتن؛
فراهم کردن وسائلی که ایگوانا بتواند درون آکواریوم از آنها بالا برود، بسیار لازم و ضروری است. ایگواناهای بزرگ به وسائل عریض تر و محکمتری برای بالا رفتن احتیاج دارند. تاقچه ها، سکوها و تخته هایی با اندازه های متفاوت بجای شاخه ی درخت، خیلی بهتر می توانند وزن یک ایگوانای بالغ و بزرگ را تحمل کنند. ایگواناها، هنگامی که واقعاً در آرامش به استراحت می پردازند، دوست دارند دست های خود را در درازای بدن دراز کرده و بخوابند؛ بنابراین تخته های عریض تر انتخاب بهتری است. تصاویر زیر دو ایگوانا را نشان می دهد که هریک بر روی تاقچه ی مورد علاقه ی خود دراز کشیده و آفتاب می گیرند. این تاقچه ها از تخته های 25 در 5 سانتیمتر ساخته اند. توجه کنید که ایگوانای سمت چپ چه راحت و آرام دست ها را دراز کرده و استراحت می کند.حتماً متوجه شده اید که کف تاقچه ها از موکت پوشیده شده است. پوشاندن تاقچه ها و سکوها با موکت، به ایگوانا احساس آرامشی می دهد و می تواند محکم به آن بچسبد. اما در عین حال، موکت ها قابلیت باز شدن و شکافته شدن را دارند و نخ های آن می تواند برای ایگوانا خطرناک باشد، لذا دقت داشته باشید که همیشه لبه های موکت را به زیر آن بچسبانید. یک راه دیگر آنست که تاقچه ها یا سکوها را با طناب کلفت و محکمی در جای خود سفت ببندید تا بدینوسیله جای دستگیری و بالا رفتن برای حیوان نیز ایجاد شود. فراموش نکنید که شما باید بتوانید براحتی تاقچه ها و سکوها را تمیز کنید، لذا وسائلی را که بتوان جابجا کرد و شست، گزینه های بهتری هستند.
اندازه گیری ها؛ شما باید به دقت شرایط عمومی آکواریوم ایگوانای خود را اندازه گیری کرده و بسنجید. این خیلی مهم است که با قرار دادن چند دماسنج دقیق در محل های مختلف آکواریوم، دمای جاهایی مثل ناحیه ی آفتاب گرفتن یا بقیه ی نواحی، و همچنین درجه ی رطوبت آکواریوم را اندازه گیری کنید.
ظرف آب و غذا؛ شما برای آب و غذا به ظرف های محکمی که نظافت آن آسان باشد و زیاد هم عمق نداشته باشند، نیاز دارید تا ایگوانا بتواند براحتی از آنها استفاده کند. با اینکه ایگواناها خیلی کم آب می نوشند، اما بهرحال وجود ظرف آب تازه و تمیز در قفس آنها ضروری است.
همچنین برای خیس خوردن و آب تنی کردن ایگوانا، شما نیاز به یک ظرف یا لگن کوچک کم عمق دارید. بیشتر ایگواناها خیلی دوست دارند آب تنی کنند؛ اینکار نه تنها آنها را تحریک به نوشیدن آب می کند، بلکه به پوست اندازی حیوان نیز کمک می کند. اگر می خواهید یک لگن کوچک برای آب تنی حیوان درون قفس او قرار دهید، باید به چند نکته توجه کنید. اول از همه، شما ظرفی می خواهید که آنقدر بزرگ باشد که ایگوانا بتواند براحتی و بدون دردسر وارد آن شود، در عین حال نباید آنقدر بزرگ باشد که ایگوانا نتواند براحتی به آن وارد و خارج شود. بزرگی ظرف یا لگن آب تنی باید به اندازه ای باشد که ایگوانا بتواند براحتی در آن بنشیند و خیس بخورد. دوماً، توجه داشته باشید که لگن را از آب لبریز نکنید (آنرا کاملاً پر نکنید). درست است که ایگواناها شنا بلدند، اما ممکن است حتی در آب های کم عمق هم غرق شوند. توصیه ی ما اینست که هیچوقت ایگوانای کوچک خود را در یک لگن بزرگ آب بدون نظارت به حال خود نگذارید. سوماً، ایگواناها خیلی دوست دارند داخل آب دفع مزاج کنند و اغلب بعد از آب تنی، همانجا دفع مزاج می کنند. بنابراین، حواستان باشد که همیشه لگن آب را نظافت و تمیز کنید. همینطور دقت کنید که ظروف آب و غذا را هر چند وقت (مثلاً 6 ماه) یکبار عوض کنید. در تصویر زیر، ظرف سمت راست برای آب تنی و دفع مزاج، ظرف سمت چپ برای خواب و استراحت و کاسه ی وسط برای آب نوشیدنی جانور می باشد.مکان های اختفا؛
ایگواناها، بخصوص بچه ها، گاهی دوست دارند در جایی مخفی شوند که احساس آرامش و امنیت کنند و احساس کنند که کسی آنها را نمی بیند. برای ایگواناهای کوچک، یک تکه تنه ی خالی درخت یا چیزی شبیه آن برای پنهان شدن مناسب است. ایگواناهای بزرگ نه تنها زیاد علاقه ای به پنهان شدن ندارند، بلکه عموماً در کنده ی خالی درختی که شما برای آنها در نظر گرفته اید جا نمی شوند. اما با این حال، آنها هم گهگاه به پنهان شدن احتیاج دارند؛ بخصوص اگر آکواریوم آنها در نقطه ی شلوغ و پرسر و صدایی از خانه واقع شده است. در نظر گرفتن یکی دو مکان اختفا در قفس ایگوانا، برای آرامش و احساس امنیت حیوان مفید خواهد بود.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)