پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • کیف طرح فیل ◄ کیف طرح فیل
    کیف های دستی ناز ساخته شده از چرم که شبیه فیلهای مینیاتوری طراحی شده اند. کیسه هایی به شکل فیل با رنگ های مختلف که توسط LittleWingArtBoho ساخته شده است.
 • تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات ◄ تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات
    طبیعت از دارندگان تخم مرغ الهام گرفته شده است که به گونه ای شبیه پرندگان ، گربه ها و حیوانات وحشی طراحی شده اند. فنجان های تخم مرغ سرامیکی ساخته دست هانا ترنر تخم مرغ های آب پز را نگه داشته و چیز خاصی را به میز صبحانه خود اضافه می کنند.
 • تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی ◄ تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی
    ابزار آشپزخانه نوآورانه ای که شبیه ماهی قرمز طراحی شده به شما کمک می کند تا زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید. بدن ماهی را فشار دهید و زرده تخم مرغ به دهان مکیده می شود.
 • این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن ◄ این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن
    نگهدارنده تخم مرغ خلاق طراحی شده به نظر می رسد مانند یک پنگوئن امپراطور باشه
 • طرحی برای حمل تحم مرع ◄ طرحی برای حمل تحم مرع
    همیشه میگند با یک دست نمیشه خیلی چند تا هندوانه برداشت ولی این بار دامنی با طرح حمل تخم مرع براتون قرار دادیم نگاه کنید پیش بند ابتکاری دارای جیب های بزرگ تخم مرغ است که برای نگهداری تخم مرغ طراحی شده است.
 • طرحی برای دارندگان گربه ها ◄ طرحی برای دارندگان گربه ها
    دیدین گربه ها هر زمان کار داری میشینند جلو میز و نمیزارن کار کنی و همین مشکل ایجاد میکنه که نتونی کار کنی کلا گربه ها فضول هستند الا این میز خوراک شماست که گربه دارید
 • لباس طرح کروکودیل ◄ لباس طرح کروکودیل
    این یک طرج بسیار زیبا همه دوستداران خزندگان
 • لباس هایی با طرج حیوانات ◄ لباس هایی با طرج حیوانات
    هنر مند باشی عاشق حیوانات هم باشی دیگه همین میشه رو رخت پهن کردن هم عکس حیونات میبینی
 • فرش تام جری ◄ فرش تام جری
    تام جری یادتونه این تام بیچاره همیشه صاف میشد اینجا هم فرش تامی هست تا ایده های کودکی ما به واقعیت تبدیل شه
 • طرح های سه بعدی از حیوانات ◄ طرح های سه بعدی از حیوانات
    طراحی وقتی ازش حرف میزنیم یعنی این باقیش سوسول بازیه
 • طرحی برای کربه دوست ها ◄ طرحی برای کربه دوست ها
    طرحی بسیار زیبا از ظرف گربه ها که برای دوستداران گربه میتونه هیجان انگیز باشه
 • نان هایی با طرح حیوانات ◄ نان هایی با طرح حیوانات
    این ایده خوبی هست که بچه هایی که غذا نمیخورند رو سر اشتها بیارید ولی واقعا این همه هنر برای خوردن بچه ها !! خدایش سخته
 • کوسن هایی با گربه ها ◄ کوسن هایی با گربه ها
    این طرح های برای گربه دوستان هست که بتوانند دز گنار عشق به گربه ها همه چیز زندگی شون هم گربه ای باشه
 • شیری برای گربه ها ◄ شیری برای گربه ها
    اخیرا در روسیه شیر های مدت دار را با طرحی بسیار جذاب برای گربه دوستان تهیه کردن که عکس ها را در زیر قرار میدم
 • طرحی فوق العاده برای گربه ها ◄ طرحی فوق العاده برای گربه ها
    این جای خواب بسیار جذاب برای شما در واقع میتواند برای گربه شما هم جذاب باشه چرا چون خودش تونل بازی گربه ها هم هست
 • کیف حمل ای بار به شکل وال ◄ کیف حمل ای بار به شکل وال
    چند تا پست قبل کیف های به شکل فیل گذاشتم حالا اینجا طرح نهنگ هم پیدا کردم
 • گیلاس های به شگل پرندگان ◄ گیلاس های به شگل پرندگان
    این شربت خوری ها میتواند طرجی بسیار جذاب برای پرنده دوستان باشه
 • فشن از نوع فیلی ◄ فشن از نوع فیلی
    این کیف ها با طرح فیل درست شده که بسیار جذاب ار کار درامده است
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29043    |     صفحه 1 از 1614
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

راهنمایی نگهداری از کروکودیل

 

پس زمینه
کروکودیل های جوان به شدت ضعیف و شکننده هستند، بنابراین نکته ای که پیش از خرید آن باید در نظر بگیرید این است که احتیاجات این حیوان را از قبل کاملا آماده کرده باشید. درمجموع کروکودیل ها، دو نوع کلی شامل کروکودیل آب شور (Crocodylus porosus) و کروکودیل آب شیرین (Crocodylus johnston) دارند که البته هر دوی این گونه ها نیازهای مشابهی دارند.
کروکودیل ها به صورت بالقوه حیوانات بسیار خطرناکی هستند، به همین دلیل رعایت کردن اصول زیر در نگهداری آنها کاملا الزامی خواهد بود.
اصول نگهداری حیوانات از نظر محل زندگی باید در خصوص هر جانوری رعایت شود تا از فرار آنها و ورود به منطقه های عمومی جلوگیری شود. این مورد خصوصا در هنگام نگهداری از یک حیوان خطرناک بیشتر می بایست مدنظر قرار گیرد.

Resigzed Image Click this bar to view the full image.
احتیاجات
فقط کروکودیل هایی که اندازه ی کمتر از 60 سانتی متر دارند را میتوان به عنوان حیوان خانگی (Pet)نگهداری کرد.
1.پیش از خرید، باید مجوز و امتیار و اجازه اختصاصی لازم را در تطابق با حیطه حفاظت حیوانات (Territory Parks and Wildlife Conservation Act)تهیه کنید. این موافقت نامه ها ممکن است نیازمند تشکیل شورا و موافقت انجمن های خاصی داشته باشد. (که به طور مثال در استرالیا که کاملا حقوق حیوانات رعایت میشود، باید انجمن طرح ریزی قلمرو حیوانات در شمال کشور استرالیا و همینطور دپارتمان سلامت و سرویس ارتباطات آن را تایید کند.) در شمال استرالیا این حیوانات کاملا تحت حفاظت هستند و بدون مجوز خاص نمیتوان این حیوانات را از طبیعت گرفت. زیست بومی این منطقه (شامل کروکودیل ها) بدون اخذ مجوز از سازمان مذکور قابل صدور به هیچ نقطه ای از دنیا نخواهد بود.
2.این حیوانات باید در یک آکواریوم کاملا امن یا در محوطه ای مطابق با خواست آنها نگهداری شوند. آکواریوم یا محوطه ی مذکور باید شامل خشکی و آب باشد به طوری که بتواند فضای لازم برای غواصی حیوان را آماده کند و هر زمان نیز که احتیاج داست بتواند به سطح بیاید.
3.شدیدا توصیه میشود که شخصی که از کروکودیل نگهداری میکند برای مواقع ضروری یک کیت کمک های اولیه در دسترس داشته باشد.

Resigzed Image Click this bar to view the full image.
کروکودیل های بزرگتر از 60 سانتی متر :
1.کروکودیل هایی که طول آنها از 60 سانتی متر بیشتر است فقط می توانند در مناطق روستایی نگهداری شوند، یعنی جایی که صاحب آنها بتواند حداقل کیفیت و شرایط لازم را برای آنها فراهم کند. پیش از فراهم کردن زمینه برای نگهداری از یک کروکودیل بزرگ باید برای تهیه مجوز از سازمان ها و تهیه امتیازات انحصاری آن اقدام کنید و با این سازمان ها در این خصوص به اندازه ی کافی مشورت کنید تا بتواند قبل از تصمیم گیری، مطمئن شوید که از پس این مسئولیت برخواهید آمد.
2.محل زندگی کروکودیل باید با مطابقت کاملی با استانداردهای ایمنی که برای پیشگیری از فرار تهیه شده اند داشته باشد.
3.حصارهای اطراف باید زنجیری به ضخامت 50 تا 1800 میلیمتر و سیمان شده به زمین باشد که تا عمق 300 میلیمتر در زمین فرو رود. تیرهایی که فنس به آنها استوار میشود باید تا 900 میلیمتر در زمین یه صورت سیمان شده فرو روند و در بالای این حصارها باید سه رده سیم خاردار کشیده شود.
4.در ورودی محوطه زندگی این حیوان باید با زنجیر (با قطر 50 الی 1800 میلیمتر) و طوری باشد که در صورت بسته شدن قفل شود، یعنی از داخل باز شده و بعد بتوان قفل بیرونی را باز کرد. در پایه ی این ورودی و در زیر آن،نیز باید ستون سیمانی ادامه پیدا کرده باشد و به طور کامل از آن حمایت کند.

راهنمایی هایی برای خانه سازی، غذا دادن و دست زدن به کروکودیل
کسی که یک کروکودیل را میخرد طبق تصویب Northern Territory Animal Welfare Actبه طور کامل مسئول رسیدگی به وضعیت کامل این حیوان از نظر تغذیه و محل زندگی و ... است. بنابراین انتظار میرود خریداران آنها به طوری کلی از این حیوانات در برابر هر حیوان نابودگر، بیماری، اضطراب، درد، زجر و مصدومیت حمایت کنند. در اینجا لیستی از احتیاجاتی که صاحبان این حیوانات خواهند داشت تهیه شده:

محل زندگی


محوطه زندگی (شامل آکواریوم)

محوطه زندگی (شامل آکواریوم) باید دارای فضای کف به اندازه ی به اندازه مورد نیاز با توجه به طول تمساح باشد. به عنوان مثال:
اندازه ی کف برای تمساح 1 متری : 12 x 6 = 6 m2
اندازه ی کف برای تمساح 2 متری : 22 x 6 = 24 m2
اندازه ی کف برای تمساح 3 متری : 32 x 6 = 54 m2
اندازه ی کف برای تمساح 4 متری : 42 x 6 = 96 m2

تمساح ها به یک تالاب آب نیاز دارند که عمق آن باید به اندازه ی کافی باشد که تمساح بتواند کاملا در عمق آن غواصی کند. توصیه میشود که 60 % الی 75% مساحت کف محوطه یا آکواریوم را به آب اختصاص دهید.
فضای خشکی کافی نیز باید برای تمساح در دسترس باشد تا بتواند در هنگامی که نیاز داشتند از آب خارج شده و آفتاب بگیرند. این محوطه باید پهن، دارای سنگ های صاف و مسطح یا سنگریزه باشد. به عنوان یک توصیه عمومی بهتر است که 25% الی 40% محوطه زندگی حیوان را به خشکی اختصاص دهید.
محوطه ی آبی که تمساح در آن زندگی میکند باید مانند منطقه خشکی دارای قسمت هایی در معرض آفتاب و قسمت های دیگری در معرض سایه باشد تا حیوان بتواند دمای بدن خود را تعدیل کند. وجود قسمت سایه دار بسیار مهم است زیرا حادثه سوختگی و افزایش بی رویه ی دمای بدن در تمساح ها به سهولت رخ میدهد. خصوصا کروکودیل های جوان باید حتما پناهگاهی برای حفاظت خود داشته باشند. بدین منظور، تکه ای چوب یا پلاستیک می تواند بر بالای قسمت های آب و خشکی قرار داده شود.
دمای آب باید بین 26 تا 29 درجه سانتی گراد ثابت نگهداشته شود و در هنگام شب بخاری درون آب باید از کار انداخته شود.
دمای مناسب هوا برای تمساح ها بین 29 تا 33 درجه سانتیگراد است. این شرایط باید پیش از تهیه کردن تمساح آماده شوند، تا اطمینان حاصل شود که همه ی جوانب برای حضور حیوان آماده است.
کروکودیل های جوان در صعود کردن و بالا رفتن بسیار ماهر هستند، اقدامات پیشگیرانه ی زیادی هستند که باید برای جلوگیری از فرار یک تمساح رعایت شوند. شما می توانید بلوک های سنگین در گوشه های بالای آکواریوم قرار دهید تا از محکم بودن جایگاه دستگاه تهویه در بالای تانک، مطمئن شوید.
وجود آب آلوده می تواند به سرعت بر سلامت کروکودیل اثر بگذارد. نکته ی مهمی که باید به خاطر داشته باشید تعویض کردن به موقع آبهای آلوده است.

Resigzed Image Click this bar to view the full image.غذا دادن
تمساح ها به کیفیت مطلوبی از آب و غذا نیاز دارند تا رشد و سلامت خوبی داشته باشند و سرحال باشند. تحت رژیم غذایی طبیعی، کروکودیل ها از حشرات ( از جمله سوسک، پروانه، بید، سوسک های حمام، ملخ و ...)، ماهی، قورباغه های کوچک، انواع مارمولک ها (Lizards)، انواع خرچنگ ها و پستانداران کوچک تغذیه میکنند. یک رژیم غذایی شامل مرغ (chicken) و گوشت پخته حیوانات (Beef) نمی تواند رژیم مناسبی باشد.
غذاها می باید به میزان کافی تکه تکه شوند تا تمساح بتواند آنها را بخورد.
غذاهای زنده مانند ماهی و حشرات، باید در آب قرار داده شوند تا تمساح برای شکار آنها تشویق شود و شکار را بیاموزد.
ممکن است که کروکودیل ها پس از ورود به محل جدید زندگی خود، در مقابل تجربیات جدید از خود مقاومت نشان دهند، که باید در صورت رعایت شرایط مناسب زندگی و کاهش میزان اضطراب، این مشکل در عرض چند روز به طور خودکار حل شود.
به تمساح های جوان باید هفته ای 1 الی 3 بار غذا داده شود و باید در نظر داشت که کل وزن غذای داده شده باید حدود 5% وزن بدن تمساح باشد.
غذاهایی که خورده نشده اند باید در عرض 24 ساعت از محل خارج شوند تا از تجزیه آنها در محیط زندگی تمساح جلوگیری شود.
تمساح های کوچکتر از ویتامین ها به عنوان مکمل در رژیم غذایی خود استفاده میکنند. البته در صورتی که رژیم غذایی حیوان به صورت شکار کاملا متنوع باشد این موضوع اهمیت چندانی نخواهد داشت، زیرا این رژیم غذایی می تواند تمام نیازهای کروکودیل را از نظر تغذیه و تهیه ویتامین فراهم کند.
در طبیعت، تمساح ها با خوردن سنگ به گوارش و هضم غذا در بدنشان کمک میکنند. آنها در اسارت نیز در صورتی که سنگ با سایز مورد نظر خود بیابند بی میل به خوردن آن نخواهند بود. البته نباید سنگ را در رژیم غذایی آنها قرار داد و فقط باید آن را در اختیار آنها گذاشت تا در صورت نیاز و با میل خود آن را بخورند.

دست زدن به تمساح
تمساح ها علاقه ای به دستمالی شدن ندارند. تا زمانی که یک کروکودیل به گرفته شدن در دست به طور منظم عادت نکرده است، صاحبین آنها باید در هنگام لمس آنها بسیار مراقب باشند.
از لمس کردن تمساحی که تازه به محیط جدید منتقل شده یا به تازگی اسیر شده، کاملا خودداری کنید.
تمساح های جوان را با مراقبت و احترام کامل لمس کنید تا از صدمه دیدن خود و تمساح تان جلوگیری شود.
بهترین راه برداشتن یک کروکودیل این است که با یک دست و با قدرت تمام اطراف گردن آن را بگیرید و با دست دیگر قسمت پایین بدن او را نگه دارید. برای تمساح های بزرگتر باید از دست دومتان برای نگه داشتن دم حیوان استفاده کنید.
می توانید از یک نوار الاستیک برای بستن دهان تمساح استفاده کنید تا مطمئن شوید که توسط حیوان گاز گرفته نمی شوید. در این گونه موارد از پشت به تمساح نزدیک شوید و فک او را ببندید و با نوار الاستیک آن را محکم ببندید. همیشه در هنگامی که میخواهید حیوان را به محل زندگی اش برگردانید این نوار را باز کنید.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)