پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

نقل قولهای افراد مشهور درباره ی حمایت از حیوانات

 
بودا (۵۶۵ سال قبل از مسیح)
 • کسی که از هر نوع خشونت به همۀ موجودات زنده، ضعیف یا قوی، خودداری می​کند، کسی که نه می​کشد و نه باعث می​شود دیگران بکشند، او از نظر من یک انسان مقدّس است.
 • کسی که در جستجوی خوشبختی، با خشونت به سایر موجودات، که خود در آرزوی خوشبختی هستند، ظلم می​کند خوشبختی را نخواهد یافت.
فیثاغورث (Pythagoras) فیلسوف و ریاضیدان یونانی (۵۰۰-۵۸۰ قبل از میلاد مسیح)
 • آنچه انسان با حیوانات انجام می​دهد، به انسان باز می​گردد. کسی که با چاقو گلوی گاوی را می​برد و نسبت به فریاد ترس بی​تفاوت می​ماند، کسی که با سنگدلی گوسفندی را ذبح می​کند و پرنده​ا​ی را که خود به او غذا داده است، نوش جان می​کند، چنین کسی چقدر از جنایت دور است؟
 • زمین، سفره​ا​ی سخاوتمندانه از غذاهای عاری از گناه پیش روی ما پهن کرده است و ضیافت​هایی برای ما برپا داشته است که به هیچ خون​ریزی و قصابی آلوده نیستند. تنها چهارپایان، گرسنگی خود را با گوشت فرو می​نشانند و آن هم نه همۀ آنان، چرا که اسب​ها، گاوها و بزها از علف تغذیه می​کنند. تا زمانی که مردم حیوانات را بکشند، همدیگر را خواهند کشت. در حقیقت، کسی که بذر قتل و رنج را می​پاشد، نمی​تواند از لذّت و عشق بهره​ا​ی برد.
 • تا زمانی که انسان یک نابود کنندۀ ظالم برای موجودات پایین​تر است، هرگز سلامت و صلح را تجربه نخواهد کرد چون تا زمانی که انسان​ها حیوانات را می​کشند، همدیگر را خواهند کشت.
لئوناردو داوینچی (Leonardo da Vinci)دانشمند و هنرمند ایتالیایی، ریاضیدان، معمار، موسیقی​دان، کالبدشناس، مجسمه​ساز، مهندس (۱۵۱۹ ۱۴۵۲)
 • من از ابتدای دوران کودکی از خوردن گوشت امتناع کردم. روزی فرا خواهد رسید که مردم به قتل یک حیوان همان گونه نگاه خواهند کرد که امروز به قتل یک انسان. زمانی فرا خواهد رسید که ما خوردن حیوانات را با همان دید قضاوت خواهیم کرد که امروز خوردن هم​نوع خود، آدم​خواری را.
 • اگر بشر آزادی می​خواهد، چرا پرنده​ها و حیوانات را در قفس زندانی می​کند؟ به راستی که بشر پادشاه حیوانات است، چرا که بی رحمی او سرآمد همۀ آنهاست. ما از مرگ دیگران زندگی می​کنیم، ما گورستان​های متحرک هستیم.
 • کسی که به زندگی ارج نمی​نهد، ارزش آن را ندارد.
 • روزی جهان به آزمایش روی حیوانات همانطور نگاه خواهد کرد که امروز به آزمایش روی انسان​ها.
آلبرت اینشتین (Albert Einstein) فیزیکدان آلمانی (۱۹۵۵ – ۱۸۷۹)
 • غذاهای گیاهی تأثیر بسزایی بر خلق ما می​گذارند. اگر تمام دنیا به گیاه​خواری رو آورد، سرنوشت نوع بشر می​تواند تغییر کند.
 • انسان قسمتی از یک تمامیت است که ما آن را جهان می​نامیم، قسمتی محدود به زمان و فضا. او خود را، افکار و احساسات خود را، جدا از بقیه می​داند، نوعی توّهم بصری از دانش خود. این توّهم، نوعی زندان برای ماست که ما را به امیال شخصی و توجه به نزدیک​ترین افراد به ما محدود می​کند. وظیفۀ ما باید این باشد که با گسترش دایرۀ محبت خود به تمام موجودات زنده و کل طبیعت، با همۀ زیباییش، خود را از این زندان رها کنیم. هیچ کس نمی​تواند به طور کامل به این هدف دست یابد ولی کوشش در این راه، به خودی خود، قسمتی از نجات و اساس امنیت درونی است.
 • اگر کسی آرزو دارد به پرهیزکاری برسد، اولین ریاضت او باید خودداری از آزار حیوانات باشد.

آلبرت شوایتسر (Albert Schweitzer) پزشک و فیلسوف آلمانی، متخصص الهیات و برندۀ جایزۀ صلح نوبل (۱۹۶۵ ۱۸۷۵)
 • تا زمانی که بشر دایرۀ محبت خود را به همۀ موجودات زنده گسترش ندهد، به صلح دست نخواهد یافت.
 • بگذار هیچ کس از زیر بار مسئولیت شانه خالی نکند. تا زمانی که این همه رفتار بیمارگونه به حیوانات تحمیل می​شود، تا زمانی که ناله​های حیوانات تشنه در واگن​های قطار ناشنیده می​ماند، تا زمانی که این همه خشونت در کشتارگاه​های ما روا می​شود... ما همه در گناه شریک هستیم.
 • انسان متفکر باید در برابر عادت​های ظالمانه به مبارزه برخیزد، مهم نیست (این عادت​ها) تا چه حد در سنّت ریشه کرده و با هالۀ قداست احاطه شده باشند، تا زمانی که انتخاب داریم باید از شکنجه و روا داشتن آزار و اذیت در زندگی دیگران، حتی پست​ترین موجود خودداری کنیم. روا داشتن این (آزار و اذیت) انکار انسانیت ما و به دوش کشیدن بار گناهی است که چیزی با آن هم​ترازی نمی​کند.
 • این تقدیر هر حقیقت است که وقتی برای اولین بار عنوان می​شود، مورد تمسخر قرار گیرد. زمانی تصّور اینکه سیاهان واقعاً انسان هستند و باید مانند انسان با آنها برخورد شود، احمقانه به نظر می​رسید. آنچه زمانی احمقانه به نظر می​رسید، امروز یک حقیقت بدیهی است. امروز تقاضای احترام مساوی برای تمام اشکال زندگی به عنوان لازمۀ جدی اخلاق منطق​گرا اغراق​آمیز به نظر می​رسد ولی زمانی فرا خواهد رسید که مردم شگفت​زده خواهند شد که در زمان​های بسیار دور انسان​هایی وجود داشتند که تشخیص دادند آزار بدون تفکر به زندگی، با اخلاق واقعی منافات دارد. اخلاقیات در کامل​ترین حالت خود، مسئولیت نسبت به هر چیزی است که زندگی دارد.
 • هر جا حیوانی در خدمت به بشر رنج می​کشد، رنج​های او به همۀ ما مربوط می​شود.
 • عادت خوردن گوشت با احساسات درونی ما هم​خوانی ندارد.
 • این همدردی انسان با همۀ موجودات است که از او یک انسان واقعی می​سازد.
 • هر مذهب یا فلسفه​ا​ی که بر اساس احترام به زندگی پایه​ریزی نشده باشد، مذهب یا فلسفۀ واقعی نیست.
 • انسانی که تبدیل به یک موجود متفکر شده است، خود را موظف می​داند برای زندگی همۀ موجوداتی که می​خواهند زندگی کنند، احترام قائل شود همان​طور که برای زندگی خود احترام قائل می​شود. او زندگی دیگری را در زندگی خود تجربه می​کند.
 • روح انسان نمرده است، او در خفا به زندگی خود ادامه می​دهد... زمان آن فرا رسیده است که باور کنیم، محبت، که کلیۀ اخلاقیات باید از آن ریشه گیرند، تنها زمانی به وسعت و عمق کامل خواهد رسید که کل موجودات زنده را در بر گیرد و خود را تنها به نوع بشر محدود نکند.
 • تنها مقدار بسیار کم از خشونت زیادی که از انسان سر می​زند را می​توان به غریزۀ بی​رحم نسبت داد. بیشتر این، از بی​فکری یا عادت موروثی سرچشمه می​گیرد. بنابراین، ریشه​های خشونت آنقدر که فراگیر هستند، قوی نیستند. ولی زمانی باید فرا رسد که نامردمی حمایت شده با بی​فکری و عادت در برابر انسانیت پشتیبانی شده توسط فکر سر تسلیم فرود آورد. بیایید تلاش کنیم تا این زمان فرا رسد.
 • (از کتاب خاطرات کودکی و جوانی)
  از زمانی که می​توانم به یاد آورم، از بیچارگی بی​حدی که در دنیا دیدم رنج برده​ا​م. من هرگز لذّت زندگی ساده و پرطراوت را نچشیدم و تصّور می​کنم بسیاری از کودکان همین احساس را دارند، حتی وقتی به ظاهر کاملاً شاد و بدون کمترین نگرانی به نظر می​رسند.من مخصوصاً از این که حیوانات بیچاره باید این همه درد و کمبود را تحمل کنند رنج می​کشیدم. دیدن یک اسب پیر لنگان که توسط یک مرد به سوی کشتارگاه کشیده می​شد، در حالیکه مرد دیگری او را با چوب می​زد مرا برای چندین هفته آشفته کرد.
 • اخلاق (مبتنی بر) احترام به زندگی، ما را بر آن می​دارد تا همدیگر را در مورد چیزهایی که ما را رنج می​دهند هشدار دهیم و برای ادای وظیفه​ا​ی که در خود احساس می​کنیم، بی​باکانه با یکدیگر صحبت و عمل کنیم. این باعث می​شود با هم دنبال فرصت​هایی برای کمک به حیوانات برای جبران بدبختی بزرگی که بشر بر آنها تحمیل کرده است بگردیم و به این طریق، برای یک لحظه از ترس غیر قابل درک وجود داشتن فرار کنیم.
 • آه خدای بزرگ، دعای ما را گوش کن... برای حیواناتی که از آنها به سختی کار کشیده می​شود، با آنها به خشونت برخورد می​شود؛ برای تمام موجودات منتظر اسیری که بال​های خود را به میله​ها می​زنند؛ برای تمام آنهایی که شکار می​شوند یا از بین می​روند یا ترک شده​ا​ند یا ترسانده شده​ا​ند یا گرسنه هستند؛ برای تمام آنهایی که باید کشته شوند... و برای تمام کسانی که با آنها سر و کار دارند یک قلب دلسوز و دست​های نوازشگر و سخنان محبت​آمیز آرزو می​کنیم. ما را به دوستان واقعی حیوانات تبدیل کن تا در نعمت​های بخشایشگر شریک باشیم.
رومن رولاند (Roman Rolland) نویسندۀ فرانسوی، برندۀ جایزۀ ادبی نوبل، موّرخ هنر، صلحطلب و عارف (۱۹۴۴ ۱۸۶۶)
 • برای انسان آزاد اندیش، در آزار حیوانات چیزی غیر قابل تحمل​تر از آزار انسان​ها وجود دارد، چرا که حداقل مورد دوم (آزار انسان​ها) بدی و فرد مرتکب جنایتکار محسوب می​شود. ولی هر روز هزاران حیوان قصابی می​شوند بدون آنکه اثری از پشیمانی به جا ماند، اگر هم کسی به این موضوع اشاره کند، مضحک به نظر می​رسد و این جنایت غیر قابل بخشش است. این به تنهایی توجیه می​کند که انسان ها سزاوار رنج کشیدن هستند. این فریاد انتقام خطاب به نسل بشر است. اگر خدا وجود دارد و این را تاب می​آورد، این فریاد انتقام خطاب به خداست.
 • به نظر من، بی​رحمی در مقابل حیوانات و بی​تفاوتی در برابر رنج​های آنها یکی از بزرگ​ترین گناهان بشریت است. این مسئله، پس​زمینۀ تباهی بشر است. وقتی انسان قادر است این همه رنج دهد، وقتی خود رنج می​کشد، چه جای شکایتی دارد؟
مارک تواین (Mark Twain)نویسندۀ آمریکایی، بذله​گو، هجونویس، استاد دانشگاه (۱۹۱۰-۱۸۳۵)
 • برای من مهم نیست آیا زنده​شکافی (کالبد شکافی موجودات زنده) به حال بشریت سودی دارد یا نه... دردی که بدون توافق بر حیوانات تحمیل می​شود دلیل اصلی مخالفت من با آن است و این، برای مخالفت من دلیل قانع کننده است بی آنکه لازم باشد بیشتر از این به آن بپردازم.
اسحاق باشویس سینگر (Isaac Bashevis Singer) نویسندۀ یهودی آمریکایی و برندۀ جایزۀ ادبی نوبل (۱۹۹۱-۱۹۰۲)
 • در مقابل موجودات دیگر، تمام انسان​ها مانند نازی​ها هستند. انسان​ها در صورتی ظلم را می​بینند که خود قربانی باشند، در غیر این صورت کورکورانه و بدون فکر کردن قربانی می​کنند.
 • گاهی مردم می​گویند انسان​ها همیشه گوشت خورده​اند، گویی این موضوع، ادامۀ این کار را توجیه می​کند. بر اساس این طرز تفکر، نباید مردم را از قتل مردم دیگر باز داریم چرا که این کار نیز از ابتدایی​ترین زمان​های تاریخ انجام می​شده است.
 • من برای سلامتی خودم گیاه​خوار نشدم، من این کار را برای سلامتی مرغ​ها انجام دادم.
 • من فکر می​کنم، دین آینده بر اساس گیاه​خواری پایه​ریزی خواهد شد. تا زمانی که مردم خون حیوانات بی​گناه را می​ریزند، هیچ صلح، هیچ آزادی و هیچ هماهنگی میان مردم نمی​تواند وجود داشته باشد. کشتار و عدالت نمی​توانند در کنار هم قرار گیرند.
 • من حیوانات را برتر یا حتی برابر با انسان​ها نمی​دانم. دلیل رفتار شایسته با حیوانات، بر این حقیقت استوار است که ما اشرف مخلوقات هستیم. ما تنها گونه​ا​ی هستیم که قدرت تصّور، تفکر و انتخاب اخلاقی را دارد و دقیقاً به همین دلیل، این وظیفۀ ماست که حقوق حیوانات را بشناسیم و به آنها احترام بگذاریم.
 • این سوالات به همان اندازه مرا آزار می​دهند که ۵۰ سال پیش آزار می​دادند. چرا کسی به دنیا می​آید؟ چرا کسی رنج می​کشد؟ در مورد من، رنج حیوانات هم مرا به شدت غمگین می​کند. می​دانید که من گیاه​خوار هستم. وقتی می​بینم مردم چقدر نسبت به حیوانات کم​توجه هستند و چقدر راحت با این مسئله کنار می​آیند که نوع بشر هر کاری می​خواهد با حیوانات انجام می​دهد چون چاقو یا تفنگ دارد، این به من احساس بدبختی و گاهی خشم در مقابل قادر مطلق می​دهد. حرف من این است: "آیا لازم است افتخارتان با رنج این همه حیوان بی افتخار، موجودات بی​گناهی که تنها می​خواهند چند سال در صلح زندگی کنند پیوند بخورد؟" من احساس می​کنم حیوانات همانقدر گیج هستند که ما هستیم. با این تفاوت که آنها حرفی ندارند که بزنند. من گمان می​کنم تمام زندگی می​پرسد "من اینجا چه کار می​کنم؟"
هنری اس سالت (Henry S. Salt)نویسندۀ انگلیسی، بشر دوست، اصلاح​طلب و فعال حقوق حیوانات (۱۹۳۹ ۱۸۵۱)
 • رهایی انسان از خشونت و بی​عدالتی، آزادی حیوانات را به همراه خواهد آورد. هر دو اصلاح به طور جدایی​ناپذیری به هم متصل هستند و هیچ کدام به تنهایی به تحقق کامل نمی​رسد.
 • گیاه ​خواری، رژیم غذایی آینده است همانطور که گوشت​خواری رژیم غذایی گذشته بوده است. من پیشنهاد می​کنم (انسان) متناسب با آنچه واقعاً انسانی است، و نه آنچه مدارس آشپزی آموزش می​دهند، عادت بربری گوشت​خواری را ترک کند و به تدریج به سوی یک سیستم غذایی خالص​تر، ساده​تر، انسانی​تر و از این رو متمدن​تر حرکت کند.
 • اگر اصولاً حقوقی وجود دارند- و هم احساس و هم کاربرد بی​شک ثابت می​کنند که وجود دارند- هیچ هم​خوانی وجود نخواهد داشت اگر (این حقوق) به انسان​ها داده شوند و از حیوانات دریغ شوند، چرا که همان عدالت و دلسوزی در مورد هر دو حکم می​کند.
 • قبل از هر چیز، باید با حس تمسخر نسبت به دفاع از حقوق حیوانات که "احساساتی بودن" فرض می​شود مقابله کرد و آن را دور ریخت. ترس از این اتهام مضحک نهضت انسانیت را از بسیاری از کارکنان که در غیر این صورت، هم​یاری می​کردند محروم می​کند و تا حدودی مسئول لحن بی​دلیل محجوب و پوزش​آمیزی است که در بین بشردوستان جا افتاده است. ما باید با این تمسخر روبرو شویم و بدون کمترین شبهه آن را به کسانی برگردانیم که به راستی شایستۀ آن هستند. این تمسخر باید به "آدم​های پست" و "فروشندگان بوالهوس" برگردد- به احمق​هایی که برای تحمیل رنج بر حیوانات دلیلی قانع کننده​تر از این ندارند که بگویند "برای خود حیوانات بهتر است" - به گوشت​خوارانی که زیر این عقیدۀ زاهدانه تقّلا می​کنند که حیوانات به عنوان غذا برای ما "فرستاده" شده​اند- به زنان احمقی که فکر می​کنند جنازۀ یک پرنده زینتی شایسته برای کلاه است- به ورزشکاران کندذهنی که فکر می​کنند جذابیت مسابقات انگلیسی در تمرین شکار روباه است- و دانشمندان نیمه​روشنی که نمی​دانند آزمایش روی حیوانات پی​آمدهای اخلاقی و معنوی دارد که کمتر از پی​آمدهای جسمی نیستند.
توماس ادیسون (Thomas Edison)مخترع آمریکایی (۱۹۳۱-۱۸۴۷)
 • خودداری از خشونت به والاترین اخلاقیات، که هدف تکامل است، سوق می​دهد. تا زمانی که به آزار موجودات زنده پایان ندهیم، همۀ ما وحشی هستیم.
 • من همانقدر گیاه​خوارم که مخالف سرسخت الکل هستم چون به این ترتیب می​توانم بهترین بهره را از مغز خود ببرم.
ماهاتما گاندی (Mahatma Gandhi) اصلاح​طلب اجتماعی و پیشوای ملی هندی (۱۹۴۸-۱۸۶۹)
 • برای من، زندگی یک بره به هیچ وجه کم ارزش​تر از زندگی یک انسان نیست.
 • از نقطه نظر من، گوشت غذای مناسبی برای گونۀ ما (انسان​ها) نیست. اگر ما خود را اشرف مخلوقات می​دانیم، به غلط از دنیای حیوانات پایین​تر تقلید می​کنیم.
 • عظمت و پیشرفت اخلاقی یک ملت را می​توان از روی نحوۀ برخورد آن با حیوانات محک زد.
 • بره... انسان... هر چقدر یک موجود ناتوان​تر باشد، به همان اندازه باید از سهم بیشتری از حمایت انسانیت در برابر بی​رحمی انسانی برخوردار باشد.
 • زمین می​تواند نیازهای انسان را تاُمین کند ولی نمی​تواند حرص و طمع او را سیر کند.
 • من احساس می​کنم، لازمۀ پیشرفت معنوی این است که ما به کشتن موجودات هم​نوع خود برای ارضاء تمایلات جسمی خود پایان دهیم.
 • آزمایش روی حیوانات، سیاه​ترین همۀ جنایات سیاهی است که بشر در زمان کنونی در برابر خدا و مخلوقات زیبای او مرتکب می​شود.
امبروس بیرس (Ambrose Bierce) روزنامه​نگار، نویسندۀ داستان​های کوتاه، هجونویس (۱۹۱۴-۱۸۴۲)
 • چنگال: وسیله​ا​ی که کار اصلی آن قرار دادن حیوانات مرده در داخل دهان است. (از کتاب "لغت​نامۀ شیطان")
کنفسیوس (Confucius) متفکر و فیلسوف چینی (۴۷۹-۵۵۱ قبل از میلاد مسیح)
 • کسی که یک بار فریاد حیوانی را در حال کشته شدن شنیده باشد هرگز نمی​تواند گوشت بخورد.
آر جی پورترز (R.J. Porters)
 • ما نمی​توانیم همزمان موجودات معنوی و حیوانات شکارچی باشیم.
چارلز داروین (Charles Darwin)زیست​شناس انگلیسی و ارائه کنندۀ فرضیۀ تکامل (۱۸۸۲ ۱۸۰۹)
 • محبت به همۀ موجودات زنده، شریف​ترین ویژگی یک انسان است.
 • از نظر استعدادهای روانی هیچ تفاوت بنیادی میان انسان و پستانداران دیگر وجود ندارد... تفاوت عقلانی میان انسان و حیوانات دیگر، با تمام بزرگی​اش تنها در درجه است و نه در نوع. بر اساس تجربۀ ما حواس و شهود، احساسات و استعدادهای مختلف مانند محبت، حافظه، توجه و کنجکاوی، تخّیل، استدلال و ... که انسان​ها مرتب به آن می​بالند ممکن است در یک موجود ابتدایی نیز وجود داشته باشد و حتی گاهی در حیوانات پایین​تر بهتر شکل گرفته باشد.
 • حتی در کرمی که در زمین می​خزد، نور خدایی وجود دارد. وقتی تو موجودی را ذبح می​کنی، خدا را ذبح می​کنی.
 • حیوانات وحشی هرگز برای ورزش نمی​کشند. انسان تنها موجودی است که تنها برای سرگرمی موجودات هم​نوع خود را ضجر می​دهد و می​کشد.
مایکل کلاپر (Michael Klaper) پزشک و نویسندۀ آمریکایی، سخنران بین المللی
 • انسان ​ها تنها حیواناتی هستند که شیر گونه​های دیگر را می​خورند. تمام حیوانات دیگر بعد از دوران شیرخوارگی به خوردن شیر خاتمه می​دهند. برای یک سگ غیر عادی است که شیر یک زرافۀ مادر را بخورد. به همین نسبت برای یک بشر غیر عادی است که شیر یک گاو را بخورد.
 • بدن انسان همانقدر به شیر گاو احتیاج دارد که به شیر سگ یا اسب یا زرافه.
بنیامین فرانکلین (Benjamin Franklin)نویسنده و مخترع آمریکایی، هجونویس، تئوری​پرداز سیاسی، دانشمند، سیاستمدار، فعال حقوق مدنی (۱۷۹۰-۱۷۰۶)
 • خودداری من از خوردن گوشت باعث ناسازگاری (در میان مردم) شده است و من مرتب برای متفاوت بودن مورد سرزنش واقع شده​ا​م ولی غذای سبک من زمینۀ پیشرفت بیشتر، وضوح بیشتر و درک سریع​تر را فراهم می​کند.
 • خوردن گوشت، قتل بی​جهت است.
 • هنگامی که یک انسان حیوانی را برای غذا می​کشد از گرسنگی خود برای عدالت چشم پوشی می​کند. انسان برای طلب بخشش دعا می​کند ولی نمی​خواهد آن را به دیگران ارزانی کند. پس چرا انسان باید از خدا بخشش بخواهد؟ این عادلانه نیست چیزی را درخواست کنیم که خود مایل به دادن آن نیستیم.
واسلاو نیجینسکی (Vaslav Nijinsky)هنرمندان روسی، بالرین و طراح رقص​های باله (۱۹۵۰-۱۸۸۸)
 • من دوست ندارم گوشت بخورم چون کشته شدن بره​ها و خوک​ها را دیده​ا​م. من دیدم و درد آنها را حس کردم. آنها فرا رسیدن مرگ را حس کردند، من نمی​توانستم تحمل کنم و مثل یک بچه گریه می​کردم، به بالای یک تپه دویدم در حالی که نمی​توانستم نفس بکشم. ناگهان احساس کردم که میخکوب شده​ا​م، من مرگ بره را حس کردم.
جورج برنارد شاو (George Bernard Shaw) نمایشنامه​نویس معروف ایرلندی (۱۹۵۰ ۱۸۵۶)
 • متوسط عمر یک انسان گوشت​خوار ۶۳ سال است. من ۸۵ ساله​ا​م و به همان سختی که همیشه کار کرده​ا​م کار می​کنم. من به اندازۀ کافی زندگی کرده​ا​م و می​خواهم بمیرم! یک استیک گوشت گاو کار مرا خواهد ساخت ولی من نمی​توانم خود را راضی کنم آن را ببلعم. من می​ترسم تا ابد زندگی کنم. این تنها عیب گیاه​خواری است.
 • جنایت​ها کمتر از جنایت نیستند وقتی در آزمایشگاه​ها و تحت عنوان تحقیق پزشکی انجام شوند.
 • بدترین گناه در مقابل موجودات پایین​تر، نفرت از آنها نیست بلکه بی​تفاوتی نسبت به آنهاست. این (بی​تفاوتی) جوهر نامردمی است.
 • مواقعی وجود دارد که ما قدرت آن را نداریم که مانع از بی​عدالتی شویم ولی هیچ گاه زمانی وجود نخواهد داشت که نتوانیم اعتراض کنیم.
 • برخی از من می​پرسند چکار می​کنی که جوان​تر از سن خود به نظر می​رسی؟ من مطابق سن خود به نظر می​رسم، دیگران پیر​تر از سن خود به نظر می​رسند. از کسانی که جنازه می​خورند چه انتظاری دارید؟
 • حیوانات دوستان من هستند... و من دوستانم را نمی​خورم.
 • فکری با کالیبر مغز من نمی​تواند از گاو تغذیه کند.
 • کسی با قدرت معنوی من نمی​تواند جنازه​ها را بخورد.
 • تا زمانی که گور​های زندۀ حیوانات کشته شده هستیم، چگونه می​توانیم انتظار شرایط ایده​آ​ل روی زمین را داشته باشیم؟
آلیس واکر (Alice Walker)نویسندۀ آمریکایی و فعال حقوق زنان
 • حیوانات برای خودشان وجود دارند. آنها برای انسان​ها خلق نشده​ا​ند همانطور که سیاه​ها برای سفیدها یا زنان برای مردان خلق نشده​ا​ند.
 • من از ته وجود خود این را می​دانم که خوردن موجودی که برای خورده شدن پرورش داده شده است و هرگز شانس آن را نداشته است که واقعاً وجود داشته باشد، ناسالم است. این مثل آن است که تو بدبختی را می​خوری، تو یک زندگی تلخ را می​خوری.
ولتر (Voltaire) شاعر و فیلسوف فرانسوی (۱۷۷۸ ۱۶۹۴)
 • چقدر رقّت​آور و چقدر کمبود تفکر اگر گفته شود حیوانات ماشین​هایی تهی ار فهم و احساس هستند... آیا طبیعت این همه رشتۀ عصبی را برای آن در این حیوان تعبیه کرده است که چیزی را درک نکند؟ آیا او عصب​هایی دارد که قابلیت رنج کشیدن را از او می​گیرند؟ به نظر من، مردم برای انکار این همه دلایل طبیعی که نشان می​دهند حیوانات ماشین​های متحرک نیستند شایستۀ سرزنش هستند. گذشته از این، به نظر می​رسد که (این مردم) هرگز با دقت و توجه به رفتار حیوانات نگاه نکرده​ا​ند و صداهای متفاوت نیاز، رنج، لذّت، عشق، خشم و علایق آنها را نشنیده​ا​ند. اگر آنها نمی​توانستند احساس کنند، قادر نبودند به این خوبی (این احساسات را) ابراز کنند... همانطور که موهبت زندگی به ما بخشیده شده است، به آنها نیز بخشیده شده است، همان احساسات، همان تصّورات، همان حافظه و همان خلقت.
 • گیاه​خواری حکم معیاری را دارد که توسط آن تشخیص می​دهیم آیا پی​گیری کمال اخلاقی در طرف بشری واقعی و صادقانه است یا نه.
 • آنچه مشخص است این حمام​های خون که بدون پایان در کشتارگاه​ها و آشپزخانه​های ما برگزار می​شوند، انزجار ما را بر نمی​انگیزند. کاملاً برعکس، ما این حیوانیت را که غالباً عامل بیماری نیز هست، برکت خدا می​دانیم و از او به خاطر قتل​هایمان تشکر می​کنیم. آیا ممکن است چیزی منزجر کننده​تر از تغذیۀ دائمی از لاشه​ها وجود داشته باشد؟
هنری بستون (Henry Beston)نویسنده و فیلسوف طبیعت​گرای آمریکایی (۱۹۶۸ ۱۸۸۸)
 • ما به شناختی متفاوت، خردمندانه​تر و شاید عرفانی​تر از حیوانات احتیاج داریم. دور از طبیعت جهانی و در حال زندگی با اختراعات پیچیده، انسان متمدن، موجودات را از پشت عینک دانش خود بررسی می​کند و در نتیجه، یک پر را درشت شده و کل تصویر را کج و معوج می​بیند. ما به خاطر نقص آنها (حیوانات) بر آنها فرمانروایی می​کنیم، به خاطر سرنوشت غم​انگیزشان، چون بسیار پست​تر از ما آفریده شده​ا​ند و اینجاست که ما سخت در اشتباهیم چرا که قرار نیست حیوانات توسط انسان سنجیده شوند. در دنیایی قدیمی​تر و کامل​تر از دنیای ما، آنها کامل و بی​نقص بودند، مجهز به حواس اضافه​ا​ی که ما از دست داده​ا​یم و یا هرگز نداشته​ا​یم، در حال زندگی با صداهایی که ما هرگز نخواهیم شنید. آنها برادران ما هستند نه زیردستان ما، آنها اقوام دیگر هستند که توسط ما در دام زندگی و زمان اسیر شده​ا​ند، زندانی​های فخر و رنج زمین (منظور انسان است).
جان گالس ورثی (John Galsworthy)نویسنده و نمایشنامه​نویس انگلیسی (۱۹۳۳ ۱۸۶۷)
 • به محض آنکه تصدیق کنید ما حق داریم این رنج بیهوده را (بر حیوانات) روا داریم، اصلی​ترین پایۀ جامعۀ بشری را نابود کرده​ا​ید.
فئودور داستایوسکی (Fyodor Dostoyevsky)فیلسوف و نویسندۀ روس (۱۸۸۱ ۱۸۲۱)
 • تصّور کنید که شما کارخانۀ سرنوشت انسان را می​سازید با این هدف که در پایان انسان​ها را خوشبخت کنید، در پایان به آنها صلح و آسایش بدهید ولی برای این کار به ناچار باید یک موجود ریز را تا حد مرگ شکنجه کنید و این عمارت (کارخانه) را روی اشک​های غیر قابل جبران او بنا کنید. آیا در این شرایط می​توانید خود را راضی کنید که معمار (این کارخانه) باشید؟ این را به من بگویید و حقیقت را بگویید.
 • به حیوانات محبت کن، خدا وسایل فکر و شادی را به آنها ارزانی داشته است، لذّت آنها را از بین نبر، آنها را آزار نده، آنها را از لذّتشان محروم نکن، در مقابل خواست خدا عمل نکن. ای بشر، به برتری خود بر سایر حیوانات مغرور نشو؛ آنها بی​گناه هستند و تو، با همۀ عظمتت، زمین را با حضور خود آلوده می​کنی و ردّ پلیدی از خود به جا می​گذاری. افسوس که این تقریباً در مورد همۀ ما صادق است!
جورج انجل (George Angell) مؤسس جامعۀ مبارزه با خشونت بر علیه حیوانات در ماساچوست (۱۹۰۹ ۱۸۲۳)
 • گاهی از من سوال می​شود: "چرا این همه وقت و پول خود را صرف صحبت در مورد مهربانی با حیوانات می​کنی در حالی که این همه خشونت به خود انسان ها روا می​شود؟"، من جواب می​دهم: "من روی ریشه​ها کار می​کنم."
توماس موفت (Thomas Moffett)پزشک الیزابت اول، نویسندۀ متن​های پزشکی و عضو مجلس (۱۶۰۴ ۱۵۵۳)
 • (در باب گوشت​خواری) مردم قبر خود را با دندان​های خود می​کنند و از این وسایل مقدُر (دندان​ها) بیشتر می​میرند تا از اسلحۀ دشمنانشان.
برتا سوتنر (Bertha Suttner)نویسنده و صلح​طلب اتریشی، برندۀ جایزۀ صلح نوبل (۱۹۱۴ ۱۸۴۳)
 • کسی که فریاد​های (حیوانات) قربانی را نمی​تواند بشنود و لرزش آنها را نمی​تواند ببیند، اما به محض آنکه از حوزۀ دیدن و شنیدن خارج شد، برایش بی تفاوت می​شود که (حیوان) فریاد می​کشد و می​لرزد، احتمالاً حس دارد ولی قلب ندارد.
پروفسور دکتر هوبرتوس مینارک (Hubertus Mynarek) جامعه​شناس آلمانی، نویسنده و منتقد کلیسا
 • من یقین دارم لذّت گوشت روح را نه​تنها تیره بلکه سخت می​کند، آن را بی​احساس می​کند.
 • چگونه کسی می​تواند به بشریت خود، انسانیت خود و تکامل خود جامۀ عمل بپوشاند، وقتی در همان زمان می​داند که بشر، خواهران و برادران ما-حیوانات- را می​کشد.
 • تا زمانی که حیوانات ذبح می​شوند، نیل به تکامل معنوی امکان​پذیر نیست.
لوئیز رینزر (Luise Rinser) نویسندۀ آلمانی (۲۰۰۲-۱۹۱۱)
 • این ناشناس بودن حیوان قربانی است که باعث می​شود در برابر فریاد​های او ساکت بمانیم.
 • امروزه ما از زندگی پر رنج و درد و مرگ حیوانات سلاخی شده چیزی نمی​بینیم، این مساله به طور خودکار ادامه پیدا می​کند. یک لحظه یک حیوان، در چشم به هم زدن بعدی گوشت تکه شده: غذای ما. این روش گوشت​خواری ماست.
 • زیاد طول نخواهد کشید تا بشریت متوجه شود نه تنها تمام جوامع انسانی از یک قوم هستند، بلکه انسان​ها، گیاهان و حیوانات همه مخلوقات خدا هستند و سرنوشت هر یک از آنها، سرنوشت دیگری است.
کریستین مورگن اشترن (Christian Morgenstern)نویسندۀ آلمانی (۱۹۱۴ ۱۸۷۱)
 • اگر قرار بود انسان متمدن خود حیوانات را برای غذا بکشد، تعداد افراد گیاه​خوار به طور قابل توجهی افزایش پیدا می​کرد.
پتر روزگر (Peter Rosegger) نویسندۀ اتریشی (۱۹۱۸ ۱۸۴۳)
 • حیوان یک قلب دارد که احساس می​کند، مانند تو. حیوان لذّت و رنج دارد، مانند تو. حیوان میل به زندگی دارد، مانند تو. حیوان حق زندگی دارد، مانند تو.
پاول مک کارتنی (Paul McCartney) خواننده و گیتاریست گروه بیتلز، نویسندۀ متن آهنگ، آهنگساز، هنرمند چند نواز، نقاش، تولید کنندۀ آهنگ و فیلم و فعال حقوق حیوانات (- ۱۹۴۲)
 • من به اعتراض آرام اعتقاد دارم و خودداری از خوردن حیوانات یک اعتراض بدون خشونت است.
 • اگر کشتارگاه​ها دیوارهای شیشه​ا​ی داشتند، همه گیاه​خوار می​شدند.
 • انسان نباید چیزی را که صورت دارد بخورد.
 • ما تقریباً گیاه​خوار شدیم وقتی یک بار در یک مزرعۀ اسکاتلندی کباب یکشنبه را خوردیم و در همان حال به تماشای بره​هایی که با شادی بازی می​کردند پرداختیم. ناگهان متوجه شدیم که ما یکی از همین بره​ها را خورده​ا​یم. پس از آن ما تنها گاه گاه سوسیس می​خوردیم. بعد ها در یک تعطیلات در بارباروس با یک کامیون، مرغ​های با وقار را تعقیب کردیم. ناگهان یکی از آنها در یک کارخانۀ تولید گوشت مرغ ناپدید شد. بعد از آن هیچ گاه چیزی را که قبل از آن باید کشته شود نخوردیم.
ریچارد د ریدر (Richard D. Ryder) روانشناس انگلیسی که پس از بررسی​های روانشناسی روی حیوانات به مبارزه بر علیه استفاده از حیوانات در آزمایشگاه​ها و خشونت در برابر حیوانات پرداخت (-۱۹۴۰)
 • برخی به همان کلیشۀ قدیمی پناه خواهند برد که انسان​ها متفاوت از حیوانات دیگر هستند. ولی تفاوت کی توانسته است تبعیض را توجیه کند؟ کی افراد موسیاه این حق را داشتند که با افراد موقرمز بدرفتاری کنند؟ ... یا حتی افراد موآبی یا مو ارغوانی... به طور قطع، شباهت اساسی میان انسان و حیوانات دیگر، قابلیت رنج کشیدن است. صرفنظر از تعداد پا یا میزان پشمالو بودن پوست، همۀ ما می​توانیم رنج بکشیم.
 • باید به رفاه شهروندان حیوان همانقدر توجه داشته باشیم که به رفاه انسان​های دیگر. مطمئناً اگر ما همه مخلوقات خدا هستیم، اگر همۀ انواع حیوانات قادر به احساس کردن هستند، اگر همۀ ما خویشاوندان تکامل هستیم، اگر همۀ حیوانات از یک زنجیرۀ بیولوژیکی هستند، پس ما باید برای همه یک زنجیرۀ اخلاقی داشته باشیم و اگر تحمیل رنج بر یک انسان بی​گناه و بی​میل اشتباه است، پس این رفتار در مقابل حیوانات دیگر نیز اشتباه است.
بریجید برافی (Brigid Brophy) داستان​نویس انگلیسی، مقاله​نویس، منتقد، زندگی​نامه​نویس، نمایشنامه​نویس و فعال حقوق حیوانات)
 • آنچه پرورش دهندگان حیوانات مرتب بر آن تاکید می​کنند، این است که حیوانات با ما فرق دارند. به ما گفته شده که ما نمی​توانیم واکنش​های آنها را با (واکنش​های) خود مقایسه کنیم چون آنها احساسات انسانی ندارند... ولی این چیزی نیست که کسی به آن شک داشته باشد. هر کس که با حیوانات آشنا باشد، می​تواند به خوبی حدس بزند که آنها در مقایسه با انسان هوش و حافظۀ کمتری دارند و بیشتر به غریزۀ خود تکیه می​کنند ولی نتیجۀ عقلانی که می​توان از این موضوع گرفت دقیقاً عکس چیزی است که پرورش دهندگان حیوانات سعی دارند به ما بقبولانند. به احتمال زیاد، حیوانات محدودیت​های اعمال شده بر نیازهای غریزی، مانند نیازهای مشترک با ما، مثل راه رفتن یا دراز کردن گاه و بیگاه پا را شدیدتر احساس می​کنند و ترس یا اضطراب یک حیوان هرگز مانند انسان به واسطۀ درک عقلانی شرایط موجود تعدیل نمی​شود.
آنی بیست (Annie Beast) اصلاح​طلب انگلیسی، مبارز حقوق زنان و طرفدار آزادی و تمامیت هند (۱۹۳۳-۱۸۴۷)
 • در حیوانات نیز همانند انسان​ها قدرت حس کردن خوشی و قدرت حس کردن درد را مشاهده می​کنیم. ما حرکت آنها از روی عشق و نفرت را می​بینیم، ما نیروی احساسی را که بسیار نزدیک به (نیروی احساسی) ماست تشخیص می​دهیم. در حالی که ما از نظر هوشی بسیار بالاتر از آنها هستیم، همچنان در مسائل احساسی طبیعت ما و حیوانات بسیار نزدیک به هم است. ما می​دانیم وقتی آنها ترس را حس می​کنند، این ترس برای آنها حکم رنج را دارد. ما می​دانیم وقتی زخمی بر آنها وارد می​شود، این زخم برای آنها به معنای درد است. ما می​دانیم که تهدید با خود برای آنها رنج می​آورد. آنها یک درد از انقباض، از ترس، از نبود روابط دوستانه دارند و ناگهان ما متوجه می​شویم که در روابط ما با دنیای حیوانات یک وظیفه به وجود می​آید که تمام مغزهای متفکر و مهربان باید آنها را تشخیص دهند: این وظیفه که چون ما از نظر فکری قوی​تر هستیم، ما نگهبان و یاری رسانندگان به آنها هستیم و باید باشیم و نه روا دارندگان ستم بر آنها و ما حق نداریم تنها برای لذّت ذائقۀ خود و تنها برای تجّمل بیشتر در زندگی برای آنها رنج و ترس به وجود آوریم.
ناتانیل آلتمن (Nathaniel Altman) هنرمند صاحب سبک روسی، نقاش کوبیست، طراح صحنه و نقاش کتاب (-۱۹۴۸)
 • اگر چه سایر حیوانات قادر نیستند مثل انسان​ها استدلال یا صحبت کنند، این مسئله این حق را به ما نمی​دهد که هر طور می​خواهیم با آنها رفتار کنیم. اگر چه فرض داشتن روح و هوش برتر به عنوان یک خط تقسیم مطلق در حقوق (انسان​ها و حیوانات) به کار می​رود، این حقیقت باقی می​ماند که همۀ حیوانات قدرت درک درد و رنج را دارند و در رنج کشیدن با ما برابر هستند.
ارنست بل (Ernest Bell) ناشر و فعال حقوق حیوانات
 • این فرضیۀ قدیمی که حیوانات تنها از روی غریزه عمل می​کنند، در حالی که انسان حق انحصار استدلال کردن را دارد، امروزه تنها توسط تعداد کمی از مردم که هیچ اطلاعی درباره حیوانات ندارند حمایت می​شود. ما تنها می​توانیم تعجب کنیم که چگونه چنین فرضیۀ پوچی این همه وقت دوام داشته است در حالی که از هر طرف شواهد قدرت استدلال حیوانات غوغا می​کند.
چارلز آر ماگل (Charles R. Magel) پروفسر فلسفه و اخلاق در دانشگاه ایالت مورهد آمریکا
 • از کسانی که روی حیوانات آزمایش می​کنند بپرسید چرا روی حیوانات آزمایش می​کنند و پاسخ این خواهد بود: "چون حیوانات مثل ما هستند" از آنها بپرسید چرا از نظر اخلاقی منعی برای آزمایش روی حیوانات وجود ندارد و پاسخ این خواهد بود: "چون حیوانات مثل ما نیستند" آزمایش روی حیوانات روی یک تناقض منطقی پایه​ریزی شده است.
پروفسر کالین کامپبل (Colen Campbell) متخصص بیوشیمی غذا، مشاور مؤسسۀ تحقیقات سرطان و عضو سازمان تحقیق در مورد سرطان در دنیا
 • چیزی که ما به عنوان بیماری​های نرمال بر اثر افزایش سن می​شناسیم، در واقع نرمال نیستند. درحقیقت، یافته​ها نشان می​دهند که با رو آوردن به گیاه​خواری به سادگی می​توان از بروز قالب، شاید ۸۰ تا ۹۰ درصد همۀ سرطان​ها، بیماری​های قلبی - عروقی و سایر اشکال فساد (سلولی) جلوگیری کرد و یا حداقل آنها را تا سنین بسیار بالا به تعویق انداخت.
 • وگان​ها (گیاه​خواران خالص) در مقایسه با گیاه​خواران و افراد گوشت​خوار از هر نظر در شرایط مساوی یا بهتر سلامتی هستند.
 • آنچه در ۱۰ تا ۱۵ سال آینده مرتب خواهید شنید این است که پروتئین حیوانی یکی از سمی​ترین مواد غذایی است. حتی با اضافه کردن مقدار کمی پروتئین حیوانی به برنامۀ غذایی خطر ابتلا به بیماری​ها به طور چشمگیری افزایش می​یابد.
دین ارنیش (Dean Ornish)پروفسر پزشکی در دانشگاه UCSF
 • من نمی​فهمم چرا توصیۀ یک رژیم گیاهی متعادل به مردم اغراق​آمیز به نظر می​رسد در حالی که جراحی مردم و توصیۀ داروهای کنترل کلسترول برای تمام عمر از نظر پزشکی محافظانه​کارانه است؟
مارگارت مید (Margaret Mead) معروف​ترین انسان​شناس در دنیا (۱۹۷۸-۱۹۰۱)
 • هرگز به این موضوع شک نکن که یک گروه کوچک از شهروندان متفکر و بامسئولیت می​توانند دنیا را تغییر دهند. این تنها چیزی است که همیشه نتیجه داده است.
فرانس کافکا (Franz Kafka) نویسندۀ متولد جمهوری چک، برندۀ جایزۀ صلح نوبل (۱۹۲۴-۱۸۸۳)
 • حالا می​توانم با خیال راحت به شما نگاه کنم؛ من دیگر شما را نمی​خورم (در حال تماشای آکواریم ماهی​ها)
 • حیوانات بیچاره! با چه وسواسی بدن و حواس خود را محافظت می​کنند...چیزی که برای ما به سختی یک غذای شب است ولی برای آنها خود زندگی است.
جیم دیویز (Jim Davis) هنرپیشه آمریکایی (۱۹۸۱-۱۹۱۵)
 • هیچ چیز نمی​تواند مثل یک گلوله گوشت داخل ماکارونی تو به این سرعت غذای تو را فاسد کند.
اینگرید نیوکرک (Ingrid Newkirk) فعال حقوق حیوانات، نویسنده، یکی از مؤسسان و مدیر مؤسسۀ PETA، بزرگ​ترین سازمان حمایت از حقوق حیوانات در دنیا ( - ۱۹۴۹)
 • تا جایی که به سیستم اعصاب مرکزی و قدرت حس درد، گرسنگی و تشنگی مربوط می​شود یک موش خانگی، یک خوک، یک سگ، یک بچه است.
 • گوشت را همانطور که هست ببینید: جنازۀ پر از آنتی​بیوتیک و آفت یک حیوان شکنجه شده.
رالف والدو امرسون (Ralf Waldo Emerson)نویسنده، شاعر و فیلسوف آمریکایی (۱۸۸۲-۱۸۰۳)
 • شما شامتان را خورده​ا​ید و به هر تقدیر، کشتارگاه به طور وسواس گونه​ا​ی چندین مایل دورتر است، اینجا تضاد وجود دارد.
واینه ک تلسون (Wayne K. Telson) نویسنده و فعال حقوق حیوانات
 • امشب به من فکر کن، به چیزی که چشیده​ا​ی. آیا واقعاً چیزی به تو داده است یا تو توانستی درد مرگ مرا در طعم آن بچشی؟ (از کتاب "دوراندیشی در مورد غذا")
آرتور شپنهاور(Arthur Schopenhauer) فیلسوف آلمانی (۱۸۶۹-۱۷۸۸)
 • کسی که نسبت به حیوانات رحم ندارد، نمی​تواند انسان خوبی باشد.
 • من هیچ دعایی را قشنگ​تر از دعایی که هندوها در زمان​های قدیم در پایان می​خواندند نمی​شناسم: «باشد که هر آنچه زندگی دارد از رنج نجات یابد»
فردریش نیچه (Friedrich Nietzche) فیلسوف آلمانی (۱۹۰۰-۱۸۴۴)
 • سلامتی روانی از آشپزخانه شروع می​شود.
 • کل فلسفۀ قدیمی بر پایۀ زندگی ساده استوار بود و قناعت را تعلیم می​داد. از این دیدگاه، تعداد کم فیلسوفان گیاه​خوار در مقایسه با تمام فیلسوفان جدید خدمت بیشتری به بشریت کرده​ا​ند و تا زمانی که فیلسوفان، جسارت دنبال کردن یک شیوۀ کاملاً متفاوت زندگی را نداشته باشند و الگو نباشند، ذرّه​ا​ی ارزش ندارند.
لئو تولستوی (Leo Tolstoi) انسان​شناس، فیلسوف و نویسندۀ روسی (۱۹۱۰-۱۸۲۸)
 • از حیوان​کشی تا آدم​کشی و از حیوان​آزاری تا انسان​آزاری تنها یک قدم فاصله است.
 • اگر نمی​توانی انسانی را بکشی خوب است، اگر نمی​توانی گاو یا پرنده​ا​ی را بکشی بهتر است، اگر نمی​توانی هیچ ماهی یا حشره​ا​ی را بکشی بهتر است. سعی کن تا جایی که می​توانی پیش بروی. به این مسئله فکر نکن چه چیز ممکن و چه چیز ناممکن است. تو هر آنچه در توان داری انجام بده، همه چیز به این نکته بر می​گردد.
 • گوشت​خواری باقیماندۀ وحشیت است؛ حرکت به سمت گیاه​خواری اولین و طبیعی​ترین نتیجۀ روشن​فکری است.
 • تا زمانی که کشتارگاه​ها وجود دارند، میدان​های جنگ وجود خواهند داشت.
 • اگر انسان به جد و صادقانه راه اخلاق را جستجو می​کند، اولین چیزی که باید ترک کند، گوشت​خواری است.
 • بشر می​تواند بدون کشتن حیوانات برای غذا زندگی کند و سالم باشد. بنابراین، کسی که گوشت می​خورد، تنها برای ارضاء شهوت خود در گرفتن جان حیوانی شرکت کرده است.
 • وقتی یک نفر با حیوانی بدرفتاری می​کند، بی​رحم تلقی می​شود ولی اگر در جایی افراد زیادی تحت عنوان تجارت با حیوانات بدرفتاری کنند، نادیده گرفته می​شود و تا زمانی که پای مقادیر زیادی پول در میان باشد، تا آخرین لحظه، توسط همین مردم که در سایر موارد افراد باهوشی هستند، مورد حمایت قرار می​گیرد.
 • آنچه من در مورد آزمایش روی حیوانات فکر می​کنم این است که اگر مردم تصدیق کنند که برای منافع بسیاری زندگی موجودات را بگیرند یا آن را به خطر اندازند، مرزی برای این بی​رحمی وجود نخواهد داشت.
کارل هاینز دشنر (Karlheinz Deschner) فیلسوف، موّرخ، ادیب، نویسندۀ آلمانی (-۱۹۲۴)
 • منوی غذا: خونین​ترین برگه​ا​ی که ما می​نویسیم.
 • کسی که حیوان می​خورد، از حیوان پست​تر است.
 • آیا بشریت که تیلیاردها حیوان را می​کشد، سزاوار همان چیزی نیست که با حیوانات انجام می​دهد؟
سیزرو (Cicero) سخن پرداز رومی (۴۳-۱۰۶ قبل از میلاد)
 • من از تو انتظار ندارم وقتی در مضیقه هستی به من رحم کنی بلکه تنها زمانی که در تو تمایلات ظالمانه است. مرا بکش تا بخوری ولی مرا نکش تنها برای آنکه بهتر بخوری!
سوئن هدین (Sven Hedin) مکتشف و جغرافیدان سوئیسی (۱۹۵۲-۱۸۶۵)
 • من هرگز نمی​توانم نور یک زندگی را که روشن کردن دوبارۀ آن از قدرت من خارج است خاموش کنم.
هلموت کاپلن (Helmut Kaplan) فیلسوف، نویسنده و استاد دانشگاه سالزبورگ
 • ما برای حیوانات به اخلاقیات جدید احتیاج نداریم، تنها باید به خارج کردن حیوانات از حیطۀ اخلاقیات موجود پایان دهیم.
لئونارد نلسون (Leonard Nelson) فیلسوف و ریاضیدان آلمانی (۱۹۲۷-۱۸۸۲)
 • برای محک زدن خالی از خلل صداقت روح یک جامعه، باید دید حقوق حیوانات تا چه حد (در آن) به رسمیت شناخته می​شوند.
پلوتارچ (Plutarch) موّرخ و زندگی​نامه​نویس یونانی (۱۱۹-۴۶)
 • برای یک تکه گوشت، ما روح حیوان، نور خورشید و زندگی را از حیوان می​گیریم. پس آنها برای چه خلق شدند و در طبیعت وجود دارند؟
 • اگر ادعا می​کنید که به طور ذاتی برای چنین تغذیه​ا​ی خلق شده​ا​ید، پس چیزی را که می​خواهید بخورید خود بکشید و این کار را تنها با امکانات خود و بدون کمک از ساطور یا چاقو یا هر نوع وسیلۀ تیز انجام دهید.
 • تو می​پرسی بر اساس کدام تفکّر فیثاغورث از خوردن گوشت چشم​پوشی کرد. من به نوبۀ خودم بهت​زده می​شوم که بر اثر کدام تصادف و در چه مرحله​ا​ی از تفکر، اولین بشر زخم را با دهان خود لمس کرد و لبان خود را بر گوشت یک موجود مرده آورد، سفره​هایی از بدن​های مرده و در حال فساد چید و این ابتکار را به خرج داد اعضایی را که تا زمانی کوتاه قبل از آن نعره و گریه، حرکت و زندگی کرده​ا​ند، غذا بنامد؟ چگونه چشمان او ذبح کردن را تاب آوردند، هنگامی که گلوها بریده می​شدند و پوست جدا می​شد و عضو از عضو تفکیک می​شد؟ چگونه مشام او توانست بوی تعفن را تحمل کند؟ چگونه کثافت، حس چشایی او را که با جای زخم​ها تماس داشت و عصاره و سرم​ها را از زخم​های خونین می​مکید کور نکرد؟
ویل کلوگ (Will Kellogg) پیش​گام صنعت تغذیۀ مبتنی بر غلات آمریکا
 • چطور می​توانید چیزی را بخورید که چشم دارد؟
نل برنارد (Neal Bernard) محقق روانشناسی، نویسنده، پزشک، یکی از بزرگ​ترین محققان آمریکا در زمینۀ سلامت و تغذیه
 • تعداد مرگ و میر صنعت گوشت گاو در آمریکا از مجموع تعداد کشته شدگان در کلیۀ جنگ​های این قرن، کلیۀ حوادث طبیعی و کلیۀ سوانح رانندگی بیشتر بوده است. اگر به نظر شما گوشت گاو "غذای واقعی برای مردم واقعی" است، بهتر است واقعاً نزدیک به یک بیمارستان واقعی زندگی کنید.
روبرت لوئیز استونسن (Robert Louis Stevensen) نویسنده و شاعر اسکاتلندی، برندۀ جایزۀ نوبل (۱۹۹۴-۱۸۵۰)
 • هیچ جیز مانند هم​نوع​خواری نفرت ما را بر نمی​انگیزد در حالی که ما برای بودایی​ها و گیاه​خواران همان تصویر را تداعی می​کنیم، چرا که ما از کودکان تغذیه می​کنیم، اگرچه آنها کودکان خود ما نیستند.
یوهان ولفگانگ گوته (Johann Wolfgang von Goethe) نویسندۀ آلمانی (۱۸۳۲-۱۷۴۹)
 • احترام به هم​نوعان که دین بر ما واجب کرده است، مسلماً شامل دنیای حیوانات نیز می​شود و انسان را موظف می​کند که به حیواناتی که در کنار او زندگی می​کنند ارج نهد و از آنها محافظت کند.
ویلهلم بوش (Wilhelm Busch) نویسنده و نقاش
 • فرهنگ انسانی واقعی تنها زمانی وجود خواهد داشت که نه تنها آدم​خواری، بلکه هر نوع گوشت​خواری، هم​نوع​خواری محسوب شود.
پیتر بورواش (Peter Burwash) قهرمان تنیس دنیا
 • من از خشونت فرار نمی​کنم. من آنقدر هاکی بازی کردم تا نصف دندانهایم در گلویم ریخت و در زمین تنیس بیش از اندازه تهاجمی بازی می​کنم... ولی آن تجربه در کشتارگاه مرا در هم شکست. وقتی از آنجا خارج شدم، می​دانستم که دیگر هیچ گاه به حیوانی آزار نخواهم رساند. من با تمام بحث​های گیاه​خواری از نقطه نظر فلسفی، اقتصادی و محیط زیستی آشنا بودم ولی این تجربۀ مستقیم بی رحمی انسان نسبت به حیوانات بود که زمینۀ واقعی پذیرش گیاه​خواری را در من به وجود آورد. (برگرفته از کتاب "یک قهرمان گیاه​خوار")
جرمی بنتهام (Jeremy Bentham) اقتصاددان و فیلسوف انگلیسی (۱۸۳۲-۱۷۴۸)
 • سوال این نیست که آیا حیوانات قادر به استدلال هستند یا آیا می​توانند صحبت کنند؟ سوال این است که آیا آنها می​توانند رنج بکشند؟ (برگرفته از کتاب "اصول اخلاقی و قانونگذاری")
دیوید سی کوتز (David C. Coats) نویسنده
 • آیا انسان حیوان شگفت​انگیزی نیست؟ او زندگی وحش را می​کشد- میلیون​ها پرنده، کانگورو، آهوی کوهی، انواع گربه​سانان، کایوت، سگ آبی، موش خرما، موش، روباه و دینگو را- برای آنکه حیوانات اهلی خود و غذای آنها را در مقابل آنها محافظت کند.
  سپس، میلیاردها حیوان اهلی را می​کشد و می​خورد. این به نوبۀ خود میلیون​ها انسان را می​کشد چون خوردن این حیوانات زمینه را برای بیماری​های بد و کشنده مانند بیماری​های قلبی، بیماری​های کلیوی و سرطان فراهم می​کند. بنابراین، انسان میلیون​ها حیوان دیگر را شکنجه می​کند و می​کشد تا درمان این بیماری​ها را پیدا کند.
  در نقطه​ا​ی دیگر، میلیون​ها انسان از گرسنگی و سوء تغذیه می​میرند چون غذایی که آنها می​توانستند بخورند، به مصرف پروار کردن حیوانات پرورشی رسیده است.
  در همین حال، برخی از مردم از قهقهۀ غم​انگیز به پوچی بشر می​میرند که به این سادگی و خشونت می​کشد و سالی یک بار یک کارت به منظور دعا برای صلح روی زمین ارسال می​کند.
  (برگرفته از کتاب "مزرعۀ قدیمی مک دونالد")
ساموئل باتلر (Samuel Butler) نویسنده (۱۹۰۲-۱۸۳۵)
 • بشر تنها حیوانی است که با قربانیانی که قصد خوردن آنها را دارد، تا لحظه​ا​ی که آنها را می​خورد، روابط دوستانه دارد.
 • خدایا از من خواسته شده، یا نه، به من امر شده است تو را به خاطر بوقلمون کریسمس شکر گویم. بوقلمونی که بی​شک یک پرندۀ زنده و باهوش بوده است... یک موجود اجتماعی... قادر به درک محبت... (موجودی که) از بچه​های خود با دلسوزی انسان​گونه مراقبت می​کند. به هر حال، او مرده است و ما می​خواهیم او را بخوریم. لطفاً سلام​های ما را به خانوادۀ او برسان.
دالایلاما (Dalilama) رهبر مذهبی تبّت
 • هیچ دلیلی برای قصابی حیوانات برای خدمت به تغذیۀ بشر وجود ندارد، در حالی که این همه جایگزین وجود دارد.
تاگور (Rabindranath Tagore) شاعر، فیلسوف، موسیقیدان و چهره​پرداز هندی (۱۹۴۱-۱۸۶۱)
 • ما می​توانیم گوشت را ببلعیم چون به عمق بی رحمی و معنای کاری که انجام می​دهیم فکر نمی​کنیم. بی رحمی... یک گناه اساسی است و هیچ توجیه و تمایزی برای آن وجود ندارد.
اریش فروم (Erich Fromm) روانکاو و فیلسوف آمریکایی آلمانی تبار (۱۹۸۰-۱۹۰۰)
 • هر کاری که سب هتک حرمت به زندگی شود، هر کاری که سبب اهمال در زندگی شود، (هر کاری) که بی​تفاوت به زندگی باشد و زندگی را هدر دهد، یک قدم به سوی عشق به مرگ است. این تصمیمی است که هر کس باید در هر دقیقه بگیرد.
فرانسیس آسیسی (St. Francis of Assisi) روحانی و عارف (۱۲۲۶-۱۱۸۱)
 • اگر کسانی وجود داشته باشند که هر کدام از موجودات خدا را از دایرۀ رحم و شفقت بیرون بدانند، کسانی وجود خواهند داشت که همین رفتار را با افراد هم​نوع خود خواهند داشت.
توماس مرتون (Thomas Merton) نویسنده، فیلسوف و عارف (۱۹۶۸-۱۹۱۵)
 • رفتار بد با حیوانات در "دامداری فله​ا​ی"، قسمتی از تمرین بی​احساس بودن نسبت به ارزش​های اصلی و در واقع، نسبت به انسانیت و زندگی است. تصویری که بیشتر و بیشتر به نمایش گذاشته می​شود و خصوصیات زشت چیزی را نشان می​دهد که تنها به نام واقعی خودش می​توان از آن یاد کرد: بربریت.
  (برگرفته از کتاب "زندگی زندگی نشده")
جی ال رود (G. L. Rudd) نویسنده
 • کشتن نفی عشق است. کشتن یا خوردن آنچه دیگری کشته است، شرکت در بی​رحمی است و بی​رحمی قلب​های ما را سنگ می​کند و ما را کور می​کند و ما قادر نیستیم بینیم کسانی که می​کشیم، خواهران و برادران ما در خانوادۀ خلقت هستند.
  (برگرفته از کتاب "قتل برای غذا چرا؟")
هنری دیوید تورئو (Henry David Thoreau) نویسنده، شاعر و فیلسوف آمریکایی (۱۸۶۲-۱۸۱۷)
 • من یقین دارم، این قسمتی از سرنوشت نوع بشر است که در پیشرفت تدریجی خوردن حیوانات را ترک کند، همانطور که قبایل وحشی، خوردن همدیگر را ترک کردند.
توماس بری (Father Thomas Berry) موّرخ تمدن آمریکایی، متخصص الهیات (*-۱۹۱۴)
 • گیاه​خواری، روش زندگی است که برای حفظ اقتصاد، سلامت جسمی و کمال معنوی باید به سوی آن حرکت کنیم.
قانون مانو
 • کسی که اجازه می​دهد، کسی که حیوان را می​کشد، کسی که حیوان ذبح شده را می​فروشد، کسی که حیوان را می​پزد و کسی که گوشت را تقسیم می​کند، همه قاتل هستند و طبق قانون کارما مجازات می​شوند (کفاره پس می​دهند) (۵:۵۱)
 • گوشت نمی​تواند بدون آسیب به موجودات زنده به دست آید و آسیب به موجودات صاحب احساسات، مانع نیل به خوشی بهشت است؛ پس بگذار که او از خوردن گوشت چشم پوشد. (۵:۴۸)
پروفسر والتر ویلت (Walter Willet) متخصص بیماری​های فراگیر و تغذیه، رئیس بخش تغذیۀ دانشگاه​هاروارد
 • اگر نگاهی به داده​های موجود بیندازید، بهترین مقدار مصرف گوشت قرمز صفر است.
مایکل گرگر (Michael Greger) پزشک و نویسندۀ آمریکایی
 • از نظر من، گیاه​خواری خالص، فروتنانه و جهان​بینانه است، بر عهده گرفتن مسئولیت فردی در دنیایی پر از این همه رنج بیهوده است، چالش "خویش" یک فرد برای باز کردن چشم​های او و زیر سوال بردن فرضیات و عادت​های جامعه است...
نل دی برنارد (Neal D. Bernard) پزشک و مدیر کمیتۀ پزشکان در طب مسئولانه در واشنگتن دی سی
 • ۲۰۰۰ پاند غلات باید به مصرف دام​ها برسد تا گوشت و سایر فرآورده​های حیوانی مورد نیاز یک نفر در یک سال تامین شود، در حالی که نیازهای یک فرد در یک سال با خوردن مستقیم ۴۰۰ پاند غلات تامین می​شود. به این ترتیب، غلات مصرف شده برای یک نفر می​تواند نیازهای ۵ نفر را برآورده کند.
هلن کلر (Hellen Keller)
 • من تنها یک نفرم ولی با این حال خودم یک نفرم. من نمی​توانم هر کاری را انجام دهم ولی با این حال می​توانم کاری انجام دهم. من هرگز از انجام کاری که قادر به انجام آن هستم سر باز نخواهم زد.
چارلایز ترون (Charlize Theron) هنرپیشۀ آمریکایی آفریقای جنوبی تبار ( - ۱۹۷۵)
 • (در پاسخ به کسانی که از مدافعان حقوق حیوانات انتقاد می​کنند)
  من از سرزمینی می​آیم که قحطی در آن بیداد می​کند، ایدز در آن بیداد می​کند. بنابراین، از درد و رنج مردم کاملاً آگاهم و در این زمینه​ها فعالیت هم می​کنم. من سال​ها پیش اولین مبارزه بر علیه تجاوز جنسی در آفریقای جنوبی را زمانی شروع کردم که کسی راجع به تجاوز جنسی صحبت نمی​کرد. ولی هیچ کدام مهم​تر از دیگری نیست (منظور مقایسۀ حمایت از انسان ها و حیوانات است) مادرم همیشه می​گفت: "تو باید برای موجوداتی که صدایی ندارند مبارزه کنی."
جیمز کرام ول (James Cromwell) هنرپیشۀ آمریکایی ( -۱۹۴۰)
 • اگر کودکان متوجه می​شدند در دامداری صنعتی چه اتفاقی می​افتد، لب به گوشت نمی​زدند. من هنگام تهیۀ فیلم Babe آنچنان تحت تأثیر هوش، شوخ​طبعی و شخصیت حیوانات قرار گرفتم که تا پایان تهیۀ فیلم گیاه​خوار شده بودم.
پیتر سینگر (Peter Singer) فیلسوف و اخلاق​گرای استرالیایی ( - ۱۹۴۶)
 • تمام استدلالاتی که برای اثبات برتری بشر آورده می​شوند، نمی​توانند این واقعیت سخت را رد کنند که در رنج کشیدن، حیوانات با ما مساوی هستند.
کیم باسینگر (Kim Basinger) هنرپیشۀ آمریکایی ( - ۱۹۵۳)
 • اگر می​توانستید رنج را ببینید یا حس کنید، تردید نمی​کردید... زندگی را باز گردانید. گوشت نخورید.
گره ریچارد (Gere Richard) هنرپیشۀ آمریکایی ( - ۱۹۴۹)
 • به عنوان نگهبانان کرۀ زمین، این وظیفۀ ماست که با همۀ گونه​ها با مهربانی، عشق و دلسوزی برخورد کنیم. این که این حیوانات به دلیل بی​رحمی بشر رنج می​کشند، قابل درک نیست. لطفاً کمک کنید به این جنون پایان دهیم.
موبی (Moby) آهنگساز و خوانندۀ آمریکایی ( - ۱۹۶۵)
 • اگر نمی​خواهید کتک بخورید، زندانی شوید، کشته یا شکنجه شوید، نباید این رفتار را بر دیگران جایز بدانید، چه انسان ها و چه حیوانات.
 • ممکن است انسان​ها و حیوانات از نظر عقلانی متفاوت باشند ولی به وضوح مشخص است که حیوانات زندگی عاطفی سرشاری دارند و لذّت و درد را حس می​کنند. فراموش کردن رابطۀ یک همبرگر و گاوی که (این همبرگر) از آن آمده است ساده است ولی من خود را مجبور می​کنم هر بار که همبرگری می​خورم به خود یادآوری کنم، یک گاو از نفس کشیدن و مو کردن و حرکت به اطراف باز ایستانده شده است.
مری تایلر مور (Mary Tyler Moore) هنرپبشه و کمدین آمریکایی ( - ۱۹۳۶)
 • پشت هر لباس خز زیبا یک داستان وجود دارد؛ یک داستان خونین و بربری.
پروفسر تمپل گراندین (Temple Grandin) عضو هیئت مؤسسۀ گفتگوی احشام در صنعت گوشت آمریکا
 • این یک گاو غمگین، ناکام، مضطرب است. او بچه​ا​ش را می​خواهد. او را صدا می​کند، دنبال او می​گردد. این مانند ماتم و سوگواری است. چیز زیادی در این مورد نوشته نشده است. مردم نمی​خواهند این افکار و احساسات را به خود راه دهند.
دکتر کریستین برنارد (Christian Bernard) جراحی که اولین جراحی باز قلب در دنیا را انجام داد ( - ۱۹۵۱)
 • من دو شامپانزۀ نر از هلند خریداری کرده بودم. آنها برای چند ماه در دو قفس مجاور زندگی می​کردند تا زمانی که یکی از آنها را به عنوان اهدا کنندۀ قلب استفاده کردیم. وقتی او را برای فراهم کردن مقدمات جراحی در قفس قرار دادیم تا بخوابد، به طور مداوم جیغ می​زد و گریه می​کرد. ما اهمیتی ندادیم ولی این باید تأثیر عمیقی روی همنشین او گذاشته باشد چون هنگامی که بدن او را بعد از عمل از اتاق جراحی بیرون آوردیم، شامپانزۀ دیگر به تلخی گریه می​کرد و تا چند روز نمی​توانستیم او را تسلی دهیم. این اتفاق چنان تأثیر ژرفی در من گذاشت که با خود عهد کردم دیگر هرگز با چنین موجودات احساساتی آزمایش نکنم.
ریکی راکت (Ricki Rockett) آهنگساز آمریکایی ( - ۱۹۶۱)
 • اگر افکار مرا نمی​پسندید می​توانید بروید. تنها به یاد داشته باشید که حیوانات قادر به ترک زندان هایشان نیستند. آنها اسیرند و رنج می​کشند. امشب هنگامی که روی تختخواب گرم و راحت خود دراز می​کشید، سعی کنید درد و رنجی را که آنها روز به روز و شب به شب تحمل می​کنند تصّور کنید. دفعۀ بعد که کمی صابون وارد چشمان شما می​شود، سعی کنید تصّور کنید این درد ۳ یا ۴ روز طول بکشد. دفعۀ بعد که معده​درد دارید، سعی کنید تصّور کنید آنقدر مایع از طریق گلوی شما به معدۀ شما ریخته شود و شما آنقدر خون بالا آورید که از شدت خونریزی بمیرید. دفعۀ بعد که ضربه​ا​ی به سرتان وارد می​شود، سعی کنید تصّور کنید میمون هستید و یک بشقاب استیل با سرعت ۵۰ مایل در ساعت به جمجمۀ شما می​خورد. آن زمان، تنها آن زمان، باید به خود اجازه دهید به من بگویید من در عقاید خود اشتباه می​کنم. برای آنکه تمام این​ها به نام علم اتفاق افتاده است. این​ها به فراوانی تا همین امروز ادامه دارند.
جنیس سوانسون (Janice Suanson) متخصص رفتارشناسی حیوانات در دانشگاه ایالت کانزاس آمریکا
 • شما با یک تکه پلاستیک سر و کار ندارید. شما با حیواناتی سر و کار دارید که سیستم اعصاب مرکزی دارند و درد و رنج را حس می​کنند.
جین میدوز (Jayne Meadows) هنرپیشۀ آمریکایی
 • من برای زنانی که هنوز هم کت​های خز واقعی می​خرند، خیلی متأسفم. آنها دو لازمۀ مهم یک زن را کم دارند: قلب و حساسیت.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی