پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

عجایب فناوری و دستگاههای الکترونیکی/ یخچالها و صندلیهای هوشمند

مهر: فناوریهای نوین درتلاشند تا کیفیت زندگی روزمره انسانها را بهبود بخشند. برخی از این فناوریها به عرضه تجاری رسیده اند و برخی دیگر در حد نمونه های آزمایشی و یا طرحهای مفهومی باقیمانده اند. در سال 1389 دنیای فناوریهای نوین شاهد عرضه دستگاهها و تجهیزاتی بود که عملکردهای عجیبی داشتند.

یخچالی که به شما می‌گوید شام چه دارید!

در سال 89 گروهی از محققان دانشگاه لانکاشایر مرکزی و سوپرمارکت آنلاین "اوکادو" در انگلیس تحقیقاتی را بر روی توسعه یک مدل از این یخچالهای هوشمند آینده آغاز کردند. این یخچال می تواند به طور خودکار مواد غذایی مانده و فاسد را دور بریزد و خود را تمیز کند و پس از تمام شدن مواد خوراکی، آنها را به صورت آنلاین به سوپرمارکت سفارش می دهد.
 
از دیگر وظایف این یخچال این است که غذاها را برپایه اینکه از چه کشوری هستند و برای چه فصل و آب و هوایی مناسبند در طبقات خود بچیند.
   
یخچال هوشمند برپایه یک پایگاه اطلاعاتی کتاب آشپزی می تواند همه مواد لازم برای تهیه غذاهای مختلف را به صورت طبقه بندی شده در کنار هم قرار دهد.
 


صندلی هوشمندی که شما را به زور از جایتان بلند می کند!
 
این صندلی هوشمند که Intelli Chair نام دارد و ثمره سالها تحقیقات در عرصه "فن ترجمه اطلاعات رایانه ای به سیگنالهای صوتی" است، منطبق با حالت نادرست و طولانی مدت نشستن بر روی آن یک پیام صوتی را به اطلاع فرد می رساند که می تواند نسخه دیجیتالی همان سرزنشهای قدیمی مادرها باشد.
 
این صندلی زمانی که فرد برای ساعتهای طولانی در وضعیتی غیرعادی و نامناسب بر روی آن نشسته باشد شروع به حرف زدن می کند و آنقدر به حرف زدن ادامه می دهد تا فرد موقعیت نشستن خود را اصلاح کند.
 
چهار حسگری که روی نشیمن و چهار حسگر دیگر که روی پشتی صندلی قرار گرفته اند این صندلی را هوشمند کرده اند به طوریکه می تواند بهترین زمان و موقعیت نشستن را ارزیابی کرده و سپس از راه بلوتوث این اطلاعات را به رایانه منتقل کنند. به محض پردازش این اطلاعات در رایانه، صندلی پیام صوتی خود را منتقل می کند.
 
 
رایانه‌ای که در دهان کاربر بی تربیت فلفل می ریزد!
 
هنوز در دنیا بسیاری از مادران هستند که برای تربیت فرزندان خود به آنها می گویند: "اگر از کلمات زشت استفاده کنی در دهانت فلفل می ریزم."
 
در این راستا یک دانشجوی آمریکایی مبتکر سال گذشته در لابراتوارهای آموزشی "زندگی فوق مدرن" ایده دستگاهی را ارائه کرد که از همان شعار "اگر حرف بد بزنی به دهانت فلفل می ریزم" مادرها پیروی می کند.
 
این دستگاه که "دهان فلفلی" (Pepper Mouth) نام دارد استوانه ای کوچک است که با پورت "یو. اس. بی" به رایانه متصل می شود و به محض اینکه کاربر شروع به نوشتن عبارات زشت کرد از خود بوی بسیار ناخوشایندی ساطع می کند.
 
زمانی که کاربر مشغول نوشتن عبارت زشت است چراغ کوچک روی استوانه قرمز می شود و اگر کاربر به هشدار توجهی نشان نداد ناگهان یک بمب بد بو را تخلیه می کند و تا زمانی که کاربر از نوشتن کلمات زشت دست برنداشته است به بمباران بد بوی خود ادامه می دهد.
 
این دستگاه نوآورانه با هدف اصلاح دایره لغات نوجوانان توسعه یافته است. در حقیقت در سالهای اخیر و با توسعه ارتباطات رایانه ای، نوجوانان از واژگانی استفاده می کنند که با اخلاقیات منافات دارند.
 
 
برگه های کوچک Post.it دیجیتالی شدند
 
شرکت "مترونیک" بهمن ماه 89 محصول جدیدی به نام "ممو فریگو" (یادداشت یخچالی) عرضه کرد. پایه آهن ربایی این محصول امکان چسبیدن آن را به روی در یخچال امکانپذیر می کند. وبکم و میکروفونی که بر روی این دستگاه نصب شده اند اجازه می دهند که کاربر فیلمهای کوتاه را ضبط کند.
 
این فیلمها به جای همان جملات کوتاهی عمل می کنند که بر روی برگه های یادداشت "پست. ایت" نوشته می شوند و برای مثال پرداخت قبوض، انجام خریدهای خانه و ... را یادآوری می کنند.
 
بر روی این دستگاه یک دکمه وجود دارد که با فشار دادن آن می توان به راحتی فیلمهای "یادداشت" را ضبط کرد و برای متوقف کردن ضبط فیلم کافی است که همان دکمه را دوباره فشار داد.
  
برای دیدن و گوش دادن به پیامها کافی است که دوباره دستگاه را روشن کنید و کلید play را فشار دهید. یک نمایشگر "ال. سی. دی" 1.4 اینچی امکان تماشای پیامها را میسر می کند.
   
 
دستگاه بخوری که به رایانه وصل می شود
 
آیا زمانی که برای ساعتهای طولانی در اتاق و مقابل رایانه نشسته اید و مشغول کار هستید احساس می کنید که حفره دهان و بینی شما خشک شده است و نمی توانید به خوبی تنفس کنید؟
 
گروهی از طراحان ژاپنی در سال 89 به منظور حل این مشکل دستگاهی را ارائه کردند که در واقع یک دستگاه بخور کوچک است که از طریق پورت "یو. اس. بی" به رایانه متصل شده و هوای محیط را در زمانی که کاربر مشغول کار با رایانه است مرطوب می کند.
 
این دستگاه بخور این دستگاه که " سونا بوی" (Sauna Boy) نام دارد مجهز به یک مخزن کوچک آب است که پس از اتصال به رایانه گرم شده و آب را به بخار تبدیل می کند. به طوریکه کافیست مخزن را با آب و چند قطره خوشبوکننده هوا پر کرده و دستگاه را به رایانه وصل کنید، در این لحظه Sauna Boy مثل یک دودکش شروع به ساطع کردن بخار کرده و هوای پیرامون شما را مرطوب می کند.
 
 
 
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی