پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

آشپزی تلویزیون، سفره‌ها را ایرانی‌تر می‌كند

چی بپزم؟ چی بخوریم؟ و سوالات مشابه، تكیه‌كلام مادران خانواده است. مادرانی كه باید حداقل برای 3 وعده غذایی خانواده برنامه‌ریزی داشته باشند. این سوالات وقتی بیشتر می‌شوند كه مادران با كمبود تنوع غذایی هم روبه‌رو می‌شوند و باید جوابگوی افراد خانواده هم باشند كه چرا او همیشه غذاهای یكنواخت و تكراری می‌پزد! اما در عصری كه تلویزیون خانه‌ها را تسخیر كرده است، مادران و زنان خانه‌دار كمتر نگران این هستند كه چی بپزند تا هم وقت كمتری از آنان بگیرد و هم تنوع كافی داشته باشد.
 
برنامه‌های آشپزی تلویزیون در همه شبكه‌ها تولید و پخش می‌شوند و هر كدام از آنها تلاش می‌كنند با تنوع بخشیدن به غذاهایی كه آموزش می‌دهند، مخاطب بیشتری پیدا كنند. در این برنامه‌ها هم غذاهای فرنگی آموزش داده می‌شود و هم غذاهای ایرانی، اما واقعیت این است كه چند سالی است آموزش غذاهای فرنگی در تلویزیون بیشتر شده است. تهیه‌كننده‌ها برای این رویكردشان دلایل خاص خود را دارند كه یكی از آنها تنوعی است كه در غذاهای فرنگی وجود دارد؛ اما چند روز پیش معاونت سیما آموزش غذاهای فرنگی در شبكه‌های تلویزیونی را ممنوع كرد. این خبر با واكنش‌های مختلفی كه بیشتر منفی بود، همراه شد؛ اما حالا هیجانات فروكش كرده و می‌توان این ممنوعیت را از زوایای مختلف بررسی كرد و به این موضوع پرداخت كه چه عواملی باعث شد تا معاونت سیما به شبكه‌های تلویزیونی اعلام كند كه آموزش غذاهای فرنگی را متوقف كنند.


بومی‌سازی غذاهای فرنگی
آسیه مزینانی
چند سالی است تهیه‌كنندگی برنامه خانه‌ مهر را به عهده دارد كه از شبكه جام‌جم برای ایرانیان مقیم خارج پخش می‌شود. او درباره ممنوعیت آموزش غذاهای فرنگی به خبرنگار جام‌جم گفت: این ممنوعیت حركت بدی نیست چون در تهیه‌كنندگان و آشپزهای برنامه‌های تلویزیونی این انگیزه را ایجاد می‌كند كه درباره غذاهای ایرانی بیشتر تحقیق كنند و روش تهیه آنها را به مخاطبان آموزش دهند؛ اما در كنار این قضیه باید به این نكته هم توجه كرد كه تنوع غذاهای ایرانی بسیار كم است.
وی افزود: غذاهای ایرانی فقط در بخش سوپ و آش دارای تنوع زیادی است و در بخش‌های دیگر ما فقط تعداد محدودی غذای سنتی داریم كه آموزش آنها در اولویت همه شبكه‌هاست. از طرفی ما در برنامه خانه مهر برای ایرانیان خارج از كشور آموزش آشپزی داریم، بنابراین باید به این نكته توجه كنیم كه فرزندان آنان بیشتر در معرض غذاهای فرنگی هستند و بیشتر هم دوست دارند از آنها تغذیه كنند. ما برای حل این مشكل تصمیم گرفتیم غذاهای فرنگی را به نوعی بومی‌سازی كنیم. مثلا فرنگی‌ها استیك را فقط چند ثانیه روی آتش نگه‌ می‌دارند و بعد آن را می‌خورند؛ اما ما به بینندگان خود آموزش می‌دهیم كه استیك را به شیوه ایرانی پخت كنند. در این مواقع حتی می‌توانیم نام جدیدی برای این غذا انتخاب كنیم.
مزینانی با تاكید روی بومی‌سازی غذاهای فرنگی یادآور شد كه با این روش ما با یك تیر دونشان می‌زنیم؛ هم تنوع آموزش غذاها را در برنامه‌هایمان حفظ می‌كنیم و هم از نفوذ فرهنگ بیگانه به سفره‌های ایرانی جلوگیری می‌كنیم.

غذاهایی كه ارمغانشان سلامتی نیست
مسعود یمینی،
تهیه‌كننده برنامه «به خانه برمی‌گردیم» هم یكی از دلایل گرایش برنامه‌های آشپزی تلویزیون به آموزش غذاهای فرنگی را محدودیت در انواع غذاهای ایرانی ذكر كرد و گفت: واقعیت این است كه تنوع غذایی ما ایرانی‌ها بسیار اندك است و با این محدودیت همه شبكه‌ها نمی‌توانند، برنامه‌های آشپزی داشته باشند.
یمینی اما در كنار عدم تنوع غذاهای ایرانی روی این نكته هم تاكید می‌كند كه غذاهای ایرانی معمولا پرحجم و چرب هستند و برای سلامتی مضر می‌باشند. بنابراین برنامه‌های آشپزی باید الگوی تغذیه‌ای مردم را اصلاح كنند. این اصلاح، زمانی عملی می‌شود كه به مردم آموزش داده شود كه غذاهایی مصرف كنند كه بیشتر حاوی سبزیجات، گوشت‌ سفید، كم‌چرب، بدون سرخ‌كردنی و.... باشد.
یمینی در پاسخ به این پرسش كه چرا در برنامه‌های آشپزی كمتر سراغ غذاهای محلی می‌روید؛ غذاهایی كه هم تنوع زیادی دارند و هم سالم‌ترند؟ گفت:غذاهای محلی را هم آموزش می‌دهیم؛ اما واقعیت این است كه بیشتر این غذاها هم معمولا پرچرب و پرحجم هستند و در كل برای سلامتی مضر هستند.


بهینه‌سازی غذاهای سنتی
دكتر اعتماد سعید،
عضو شورای سلامت تلویزیون اما نظری كاملا متفاوت با نظر تهیه‌كنندگان دارد. او درباره عدم آموزش غذاهای فرنگی در تلویزیون گفت: غذاهای فرنگی اصلا با ذائقه ایرانی ما همخوانی ندارد و احتیاجات غذایی ما را تامین نمی‌كند. بنابراین برنامه‌های تلویزیونی نباید با آموزش این نوع غذاها، مردم را ترغیب كنند از غذاهای فرنگی استفاده كنند.
این پزشك تاكید كرد: غذاهای ایرانی تنوع زیادی دارند، اما روش پخت آنها اشكالاتی دارد كه برنامه‌های تلویزیونی باید روش پخت و استفاده درست از این غذاها را آموزش بدهند و نباید به بهانه این‌كه این غذاها مثلا پرچرب یا پرحجم هستند، آنها را از سفره مردم حذف كنند.
سعید در پاسخ به این نكته كه برخی از تهیه‌كنندگان بر این باور هستند كه اگر تلویزیون برنامه‌های آموزش غذاهای فرنگی را حذف كند، مردم به سمت برنامه‌های ماهواره كه آموزش این نوع برنامه‌ها را پخش می‌كنند، گرایش پیدا می‌كنند،گفت: این تهیه‌كننده‌ها كاملا سخن درستی می‌گویند. اگر واقعا همه شبكه‌های ماهواره‌ای آموزش غذاهای فرنگی را در دستور كار خود دارند، تلویزیون كشور ما باید روی آموزش غذاهای سنتی متمركز شود چون جای آموزش این‌گونه غذاها واقعا خالی است و ما باید این خلأ را پركنیم.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی