7 دلیل برای عقیم کردن گربه (ترجمه)

تصمیم گیری برای عقیم کردن گربه باید ساده باشد و به چند دلیل عقیم کردن گربه ها لازم است:

در عقیم سازی گربه های نر بیضه ها برداشته میشود و در گربه های ماده جراحی به این صورت انجام میشود که شامل برداشتن رحم و تخمدان ها است و روش ساده ای است.
برای عقیم کردن گربه ها و مزایای آن دلایلی وجود دارد که آنها را بررسی میکنیم:


1- پیشگیری از بارداری
گربه های ماده ای که عقیم نشده اند امکان بارداری آنها در مواقع جفت گیری وجود دارد. به دنیا آوردن 3 تا 6 بچه گربه هر سال میتواند به طور قابل توجهی جمعیت گربه ها را افزایش دهد و بسیاری از این بچه گربه ها در نهایت در خیابان ها و پناهگاه ها خواهند بود.

همچنین بدین منظور میتوان گربه های نر را عقیم کرد، بنابراین آنها قادر به بارور کردن نخواهند بود.


2- پیشگیری از بارداری به دلیل عوارض آن
گربه های باردار ممکن است همیشه از عوارض بارداری که برخی از آنها ممکن است کشنده باشد در رنج باشند. عقیم کردن گربه تان به معنی پیشگیری از بارداری و پیشگیری از عوارض آن است.


3- توقف اسپری (ادرار)
عقیم کردن گربه ها معمولا موجب توقف پاشیدن ادرار می شود. به ویژه گربه های نر، ادرار خود را برای علامت گذاری در قلمرو خود و ارسال سیگنال در طول فصل جفت گیری به اطراف می پاشند.

اگر شما از تمیز کردن هر گوشه ی خانه پس از علامت گذاری گربه خود خسته شده اید، میتواند پت خود را عقیم کنید. بالای 90% از گربه هایی که عقیم شده اند علامت گذاری را در 6 ماه اول پس از عقیم شدن متوقف می کنند.

با این حال، در مواقعی که گربه شما استرس یا عفونت دستگاه ادراری دارد، عقیم کردن به از بین بردن این رفتار کمک نخواهد کرد.4- تمام شدن دوران فحلی
گربه ماده عقیم شده دوران فحلی نخواهد داشت، به این معنی که صدای بیش از حد و رفتارهای مربوط به فصل جفتگیری را نخواهد داشت. و گربه ای مهربان و آرام با رفتاری ثابت خواهید داشت.


5- تمام شدن مبارزه گربه ها
گربه های نری که عقیم نشده اند مایل به مبارزه با گربه های دیگر در طول دوران جفت گیری و به دلیل حفظ قلمرو هستند.
با عقیم کردن گربه تان، خطر دچار شدن به عفونت ها و آسیب ها، از جمله ایدز گربه سانان کاهش می یابد.


6- کاهش خطرات سلامتی
گربه های ماده عقیم شده کمتر در معرض ابتلا به کیست ها و تومورهای تخمدان، عفونت های رحم و سرطان پستان هستند.
همچنین گربه های نر عقیم شده کمتر در معرض سرطان و مسائل مربوط به پروستات خواهند بود.


7- رفتار آرامتر
گربه های عقیم شده طبیعتا جفتگیری نخواهند داشت و رفتاری آرامتر و بسیار مهربان تر خواهند داشت.
فعالیت گربه های عقیم شده کمتر خواهد شد و زمان بیشتری را در درون خانه می گذرانند.

بهترین زمان عقیم کردن گربه ها قبل از بالغ شدن است. برای گربه های ماده بهترین زمان برای عقیم شدن قبل از اولین دوره ی فحلی (حدودا بین 6 تا 9 ماهگی) است. اگرچه، این کار میتواند در هر مرحله از زندگی گربه انجام گیرد. این کار در گربه های مسن تر هم نباید چندان پیچیده باشد و ممکن است جراحی با استفاده از اشعه های لیزر انجام گیرد.

از آنجا که فعالیت گربه های عقیم شده کمتر است، به همین دلیل ممکن است آنها دچار اضافه وزن شوند. برای پیشگیری از چاقی، مراقب رژیم غذایی گربه خود باشید و مطمئن شوید که مواد غذایی او در حال حاضر نیمی از غذایی است که شما قبل از عقیم شدن برای دادن به او استفاده می کردید.ترجمه: خاله ی شانی