پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • باورت میشه این ها با گچ باشه ◄ باورت میشه این ها با گچ باشه
    طرح هایی با نقاشی خیابانی با گچ
 • درخت گربه در منزل ◄ درخت گربه در منزل
    این درخت گربه بسیار جالب در خانه میباشد و این طرح خوشگل برای گربه دار ها خیلی میتونه جذاب باشه
 • کیف طرح فیل ◄ کیف طرح فیل
    کیف های دستی ناز ساخته شده از چرم که شبیه فیلهای مینیاتوری طراحی شده اند. کیسه هایی به شکل فیل با رنگ های مختلف که توسط LittleWingArtBoho ساخته شده است.
 • تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات ◄ تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات
    طبیعت از دارندگان تخم مرغ الهام گرفته شده است که به گونه ای شبیه پرندگان ، گربه ها و حیوانات وحشی طراحی شده اند. فنجان های تخم مرغ سرامیکی ساخته دست هانا ترنر تخم مرغ های آب پز را نگه داشته و چیز خاصی را به میز صبحانه خود اضافه می کنند.
 • تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی ◄ تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی
    ابزار آشپزخانه نوآورانه ای که شبیه ماهی قرمز طراحی شده به شما کمک می کند تا زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید. بدن ماهی را فشار دهید و زرده تخم مرغ به دهان مکیده می شود.
 • این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن ◄ این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن
    نگهدارنده تخم مرغ خلاق طراحی شده به نظر می رسد مانند یک پنگوئن امپراطور باشه
 • طرحی برای حمل تحم مرع ◄ طرحی برای حمل تحم مرع
    همیشه میگند با یک دست نمیشه خیلی چند تا هندوانه برداشت ولی این بار دامنی با طرح حمل تخم مرع براتون قرار دادیم نگاه کنید پیش بند ابتکاری دارای جیب های بزرگ تخم مرغ است که برای نگهداری تخم مرغ طراحی شده است.
 • طرحی برای دارندگان گربه ها ◄ طرحی برای دارندگان گربه ها
    دیدین گربه ها هر زمان کار داری میشینند جلو میز و نمیزارن کار کنی و همین مشکل ایجاد میکنه که نتونی کار کنی کلا گربه ها فضول هستند الا این میز خوراک شماست که گربه دارید
 • لباس طرح کروکودیل ◄ لباس طرح کروکودیل
    این یک طرج بسیار زیبا همه دوستداران خزندگان
 • لباس هایی با طرج حیوانات ◄ لباس هایی با طرج حیوانات
    هنر مند باشی عاشق حیوانات هم باشی دیگه همین میشه رو رخت پهن کردن هم عکس حیونات میبینی
 • فرش تام جری ◄ فرش تام جری
    تام جری یادتونه این تام بیچاره همیشه صاف میشد اینجا هم فرش تامی هست تا ایده های کودکی ما به واقعیت تبدیل شه
 • طرح های سه بعدی از حیوانات ◄ طرح های سه بعدی از حیوانات
    طراحی وقتی ازش حرف میزنیم یعنی این باقیش سوسول بازیه
 • طرحی برای کربه دوست ها ◄ طرحی برای کربه دوست ها
    طرحی بسیار زیبا از ظرف گربه ها که برای دوستداران گربه میتونه هیجان انگیز باشه
 • نان هایی با طرح حیوانات ◄ نان هایی با طرح حیوانات
    این ایده خوبی هست که بچه هایی که غذا نمیخورند رو سر اشتها بیارید ولی واقعا این همه هنر برای خوردن بچه ها !! خدایش سخته
 • کوسن هایی با گربه ها ◄ کوسن هایی با گربه ها
    این طرح های برای گربه دوستان هست که بتوانند دز گنار عشق به گربه ها همه چیز زندگی شون هم گربه ای باشه
 • شیری برای گربه ها ◄ شیری برای گربه ها
    اخیرا در روسیه شیر های مدت دار را با طرحی بسیار جذاب برای گربه دوستان تهیه کردن که عکس ها را در زیر قرار میدم
 • طرحی فوق العاده برای گربه ها ◄ طرحی فوق العاده برای گربه ها
    این جای خواب بسیار جذاب برای شما در واقع میتواند برای گربه شما هم جذاب باشه چرا چون خودش تونل بازی گربه ها هم هست
 • کیف حمل ای بار به شکل وال ◄ کیف حمل ای بار به شکل وال
    چند تا پست قبل کیف های به شکل فیل گذاشتم حالا اینجا طرح نهنگ هم پیدا کردم
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29045    |     صفحه 1 از 1614
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

نرخ های جديد گاز برای 7 ماهه گرم امسال


فارس: مدیرعامل شركت ملی گاز از مذاكره با یك شركت اروپایی برای توسعه دو فاز و صادرات گاز به اروپا خبر داد و گفت: بر اساس نرخ های جدید گاز، قیمت گاز دولتی در فصل گرم سال دو برابر شد، نرخ گاز صنایع و سی ان جی تغییر نكرد و قیمت جدید گاز خانگی بزودی اعلام می شود.

جواد اوجی در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در جمع خبرنگاران با بیان اینكه سی‌وسه هزار میلیارد متر مكعب حجم ذخایر قابل استحصال گاز كشور است گفت: در 7 یا 8 سال گذشته میزان رشد تولید فرآورش انتقال و توزیع گاز در كشور 8.7 درصد بوده است كه این میزان در جهان از 2002 تا 2010 حدود 2.4 درصد بوده است.

وی افزود: سال گذشته 154 میلیارد متر مكعب گاز شیرین ترش در كشور تولید شد كه 142 میلیارد متر مكعب از آن به مصرف داخلی رسید و به صادرات 8.5 میلیارد متر مكعب رسیدیم كه رشد 26 درصدی را نشان می‌دهد.

مدیرعامل شركت ملی گاز اضافه كرد: در سال 89 قریب به 123 میلیون متر مكعب در روز گازرسانی به نیروگاه‌ها انجام شد كه نسبت به سال قبل از آن 6 درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی گفت: سال گذشته به طور میانگین میزان 73 میلیون متر مكعب گاز به صنایع داده شد كه این رقم بعد از هدفمندی یارانه‌ها تا 82 میلیون متر مكعب در روز هم رسید و 16 درصد به طور میانگین افزایش را نشان می‌دهد.

اوجی اظهار داشت: در بخش خانگی مصرف گاز 6 درصد در سال 89 كاهش یافت اما در بخش صنعت 12 درصد رشد پیدا كرد.

وی افزود: تا پایان سال 84 حدوداً به 3 هزار و 200 روستا گازرسانی شده بود كه امروز این رقم به بیش از 10 هزار روستا رسیده و ضریب خانوار روستایی بهره‌مند از گاز به 44 درصد رسیده است.

وی اضافه كرد: سال گذشته 85 شهر به شبكه گازرسانی متصل شد و به عدد 850 شهر و ظریب خانوار شهری 96 درصد رسیدیم.

مدیرعامل شركت ملی گاز در ادامه اظهار داشت: برای اولین بار در سال گذشته 9 هزار میلیارد تومان قرارداد به صورت فاینانس وام و مشاركت در شركت ملی گاز بسته شد كه برای ایجاد پالایشگاه تأسیسات تقویت فشار گاز و خطوط لوله سراسری به مصرف می‌رسد.

وی اضافه كرد: سال گذشته هزار میلیارد تومان بدهی لوله‌سازان به بانك‌ها تقبل كردیم و در قبال آن لوله‌های انبارشده آن را به مصرف خطوط لوله رساندیم.

اوجی با بیان اینكه شركت ملی گاز در برنامه پنج ساله پنجم به 38 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری نیاز دارد، اظهار داشت: اگر سال 90 را شروع برنامه پنجم فرض كنیم قراردادهای جدیدی در این صنعت پایین دستی برای تحقق این میزان سرمایه‌گذاری خواهیم داشت.

* افتتاح پروژه ذخیره‌سازی گاز سراجه قم در اردیبهشت‌ماه

وی در ادامه گفت: آمادگی داریم در اردیبهشت‌ماه میدان ذخیره‌سازی گاز سراجه قم را به عنوان اولین پروژه ذخیره سازی بهره‌برداری كنیم كه روزانه بین 7 تا 9 میلیون متر مكعب گاز در فصل گرم سال به این میدان تزریق خواهد شد؛ 4 میدان دیگر از جمله میادین یورت‌شا شوریجه خان‌گیلان، و نصر‌آباد اصفهان را در دستور اجرا داریم و برای ایجاد 40 میدان ذخیره‌سازی گاز برنامه‌ریزی كرده‌ایم.

اوجی اظهار داشت: سال گذشته ركورد مصرف 545 میلیون متر مكعب در روز زده شد؛ سال 89 نسبت به سال‌های 5 تا 6 درجه سردتر بود اما كمبود گاز و افت فشار در هیچ نقطه‌ای نداشتیم و برای اولین بار صنایع نیز در هیچ زمانی محدود نشدند.

وی با اشاره به دو عملیات خرابكاران روی خطوط اصلی انتقال گاز گفت: به دلیل آمادگی ما و لوپ بودن شبكه كمتر از 24 شبكه خطوط وارد مدار شدند و در هیچ نقطه‌ای مشكل ایجاد نشده است.

وی اظهار داشت: در خصوص ساختار سازمانی شركت ملی گاز با توجه به اصل 44 جلساتی با مسئولین خصوصی‌سازی داشتیم كه بعد از جمع‌بندی نهایی اعلام خواهد شد.

مدیرعامل شركت ملی گاز با تأكید بر اینكه طبق قانون مجلس قیمت گاز باید تا پایان برنامه پنجم 75 درصد میانگین گاز صادراتی باشد گفت: بر این اساس ستاد هدفمند‌كردن یارانه‌ها 9 ماه بررسی و جلسه داشتند و در 28 آذر سال 89 جدول مربوط به قیمت گاز در 5 ماهه پایانی سال را به شركت ملی گاز ابلاغ كردند.

* تعرفه گاز در 7 ماهه گرم سال

وی در ادامه با بیان اینكه قیمت گاز برای بخش دولتی در 7 ماهه گرم به ازای هر متر مكعب 200 تومان تعیین و قبلا این میزان 100 تومان بود گفت: تعرفه گاز برای صنایع 70 تومان برای نیروگاه‌ها 80 تومان برای CNG تحویلی به جایگاه‌ها داران 260 تومان و برای CNG تحویلی به مردم 300 تومان تعیین شد كه نسبت به ماه‌‌های قبل تغییری نكرده است و تعرفه گاز خانگی نیز هنوز اعلام نشده است.

وی با بیان اینكه اعلام هدفمندی یارانه‌ها با پیك مصرف گاز مردم همزمان شد اظهارداشت: در دی‌ماه 83 درصد از مردم كمتر از 40 هزار تومان و بهمن ماه 87 درصد كمتر از 40 هزار تومان برای مبلغ گاز پرداخت كرده‌اند و استان‌هایی داریم كه 87 درصد صورت‌حساب جدید خود پرداخته‌اند كه هنوز مهلت پرداخت برای بسیاری از این مناطق وجود دارد.

وی به راه‌اندازی فاز‌های جدید پارس جنوبی و تولید 700 میلیون متر مكعب گاز از این فاز‌ها در 2 یا 3 سال آینده اشاره كرد و گفت: در پایان برنامه پنجم باید به 250 میلیون متر مكعب تزریق گاز در میادین برسیم و با توجه به مصارف داخلی باز هم ظرفیت زیادی برای صادرات گاز خواهیم داشت.

وی در پاسخ به پرسش یكی از خبرنگاران گفت: در حال حاضر روزانه 30 میلیون متر مكعب گاز به تركیه صادر می‌شود و خبری در مورد شكایت تركیه و شركت بوتاش نشنیده‌ایم.

وی افزود: در سال 88 تركیه بیش از 600 میلیون دلار جریمه بابت استفاده كمتر از میزان ذكر شده در قرارداد از گاز ایران پرداخت كرد اما سال گذشته از همه ظرفیت ذكر شده در قرارداد بهره ‌برد و گاز ما از تركیه به سوئیس ترانزیت خواهد شد.

مدیرعامل شركت ملی گاز با بیان اینكه با وجود تحریم‌ها قراردادهای صادرات جدیدی را در دست بررسی داریم گفت: یك خط جدید 56 اینچ به ظرفیت انتقال 120 میلیون متر مكعب در روز از عسلویه به سمت مركز عراق سپس سوریه لبنان مدیترانه و در نهایت اروپا خواهد رفت.

وی اضافه كرد: سه نوبت مذاكره سه جانبه بین ایران و عراق و سوریه در این خصوص انجام شده در عین حال مسیر مشخص شده است و 2 یا 3 فاینانسور اروپایی فاینانس این كار را تقبل كرده‌اند و در تلاش هستیم به زودی قرارداد آن بین وزرای نفت سه كشور امضا شود.

وی با بیان اینكه بخشی از نیازهای عراق و سوریه از طریق این خط تأمین خواهد شد گفت: عراق برای نیروگاه‌های خود به گاز نیاز و سوریه هم نیاز زیادی به گاز دارد كه به همین دلیل ابتدا برای تأمین گاز این دو كشور مذكره می‌كردیم اما با جلورفتن مذاكرات دریافتیم كه از سرمایه‌گذاری لازم برای تأمین گاز عراق و سوریه می‌توان برای صادرات گاز به اروپا بهره‌برد.

وی با اشاره به قرارداد 23 میلیون متر مكعب در روز صادرات گاز به پاكستان گفت: پاكستان تقاضای دریافت گاز بیشتری از این خط را ارائه كرده است و چون خطی كه ما به شرق می‌بریم ظرفیت انتقال 120 میلیون متر مكعب گاز را دارد و تا افق 1400نیاز داخلی در حد 50 تا 60 میلیون متر مكعب است به همین میزان پتانسیل صادرات خواهیم داشت.

اوجی اظهار داشت: نیاز گاز سوریه پیش از این 3 تا 5 میلیون متر مكعب برآورد می‌شد اما آنها اعلام نیازی را تا 20 میلیون متر مكعب ارائه كرده‌اند كه از طریق خط جدید صادراتی ما تأمین خواهد شد.

وی میزان صادرات گاز در سال 89 را 8.5 میلیارد متر مكعب و واردات گاز از تركمنستان را 8.7 میلیارد متر مكعب اعلام كرد.

وی در تشریح روند نیاز جهان به گاز گفت: 24 درصد انرژی دنیا از گاز تأمین می‌شود كه از 10 سال آینده این رقم به 27 درصد می‌رسد؛ اروپائیها ترجیح می‌دهند كه با كشوری كه یك منبع مطمئن و پایداری برای تأمین انرژی است تعامل كنند و ایران نیز یكی از كشورهای قدرتمند منطقه در تأمین گاز خواهد بود.

اوجی تصریح كرد: ایران، قطر و روسیه در یكصد سال آینده تأمین‌كننده اصلی گاز اروپا خواهد بود.

* برنامه‌های جدید برای تأمین امنیت خطوط انتقال گاز

مدیرعامل شركت ملی گاز در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در خصوص تأمین امنیت ملی گاز با توجه به خرابكارهای اخیر گفت: ما برنامه‌‌ریزی‌های جدید و بدیعی را برای تأمین امنیت خطوط در مدیریت حراست و انتقال گاز آغاز كرده‌ایم كه می‌تواند در این خصوص بسیار راهگشا باشد؛ آرایش شبكه گاز كشور به گونه‌ای است كه در كوتاه‌ترین زمان خطوط وارد مدار می‌شوند و اجازه نمی‌دهیم از این طریق مشكلی برای كشور ایجاد شود.

وی با تأكید بر اینكه بهترین مسیر صادرات گاز تركمنستان از ایران می‌گذرد گفت: در این زمینه مذاكراتی داشته‌ایم و به بعضی كشورها چراغ سبز نشان داده‌ایم كه بتوانند گاز تركمنستان را از طریق ترانزیت از مسیر ایران دریافت كنیم.

* مذاكره شركت‌های اروپایی برای صادرات گاز به اروپا

اوجی در ادامه با اشاره به مصوب شدن احداث خط لوله نهم از عسلویه تا آذرگان اظهار داشت: پیمانكاران داخلی و خارجی جوینت شده‌اند و در حال مذاكره هستیم و در عین حال برای بازاریابی در 6 یا 7 منطقه به طور موازی مذاكره می‌كنیم.

وی اضافه كرد: یك شركت اروپایی در حال مذاكره با ما است كه بتواند از بالادست دو فاز را برعهده بگیرد خطوط انتقال را ایجاد كند و خود گاز را به اروپا صادر كند.

وی در خصوص برنامه‌های سال آینده شركت ملی گاز با اشاره به ابلاغ نشدن بودجه سال 90 گفت: برای سال آینده احداث هزار و 500 تا هزار و 700 كیلومتر خط لوله 5 ایستگاه تقویت فشار اتصال هزار و 400 روستا و شهر به شبكه سراسری گاز و پیگیری خطوط انتقال ششم و هفتم سراسری پالایشگاه بید‌بلند 2 واحد استحصال اتان پارسیان و قراردادهای صادرات گاز به كشورهای اروپایی و همسایه را در دستور كار داریم.

اوجی اظهار داشت: امسال 240 هزار مشترك كنتر مجزا دریافت كردند كه 40 هزار عدد از آنها بعد از هدفمندی یارانه‌ها انجام شده است.

وی در پایان گفت: برای خط لوله عراق، سوریه، لبنان بین 3 تا 4 میلیارد دلار منابع برای سرمایه‌گذاری نیاز داریم اما فاینانسور‌های اروپایی زیادی برای این كار اعلام آمادگی كرده‌اند.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)