پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

گرگ یا گرگاس کدام مسئول حمله به دام است

دیر کل اداره محیط زیست همدان به سبز پرس گفت: نگاهی گذرا به اخبار منتشر شده در سال های اخیر بیانگر گزارش های پراکنده ای از حمله گرگ به انسان است. این مسئله نشان می دهد که تضاد این گونه با جوامع بومی افزایش یافته است و علت آن را می توان تغییر بسیار زیاد زیستگاه های گرگ به دست انسان ها و تخریب مراتع دانست.

     قربانعلی محمد پور  نسبت به حمله گرگ ها در برخی مناطق روستایی با نزدیک شدن به فصل تابستان هشدار داد و گفت: به دنبال حمله‌ گرگ در چند سال اخیر، اداره حفاظت محیط ‌زیست استان همدان به تقویت و افزایش "نیروهای گارد محیط زیست" پرداخته است.

    وی با اشاره به اینکه ضروری است برای دامدارانی که دام آنها مورد حمله گرگ قرار گرفته تسهیلات بیمه ای در نظر گرفته شود، گفت: دامداران باید محل های حضور گرگ را شناسایی و در حین عبور از مراتع به آنجا نزدیک نشوند، دام ها را قبل از غروب به محل زندگیشان بازگردانند، افراد محلی در صورت مشاهده ماده گرگ یا توله آن ضمن حفظ خونسردی از تحریک و نزدیک شدن و آزار آنها خودداری کنند و اگر در هنگام برداشت محصول یا آماده سازی زمین لانه گرگی مشاهده شد، نباید اقدام به تخریب لانه و کشتن توله ها کنند، بلکه باید مراتب را به اداره محیط زیست گزارش دهند تا اقدامات لازم صورت گیرد.

    وی با اشاره به اینکه در سال های اخیر گزارشهایی از حمله گرگ ها به مزارع، دام ها و حتی انسان در استان همدان ارائه شده است، گفت: در پی این رخدادها تا کنون 4 کودک کشته و شماری از روستاییان زخمی شده اند.

    محمد پور با تاکید بر اینکه به هیچ وجه کودکان، خردسالان و سالخوردگان را نباید در اطراف زمین های کشاورزی بدون توجه رها کرد، گفت: نباید دانش آموزان و کودکان را در ساعات اولیه روز یا هنگام غروب در بیرون از منزل نگاه داشت، گرگ های سالم به انسان حمله نمی کنند و روستاییان باید در صورت مشاهده رفتار غیر عادی و نزدیک شدن بیش از حد گرگ به منطقه مسکونی مراتب را سریعا به اداره کل محیط زیست اعلام کنند. همچنین دامداران هنگام چرای دام سگ های گله را همراه داشته باشند و از پراکنده شدن دام جلوگیری کنند. 

    محمدپور با اشاره به اینکه دو طرح "پروژه جمعیت های گرگ در استان همدان با رویکرد کنترل تضاد با منافع انسانی" و "بررسی گونه های گرگ" در  منطقه در حال اجرا است و در این دو طرح سعی می شود  تا دورگه بودن یا گرگ بودن این حیوانات مشخص شود، گفت: در اجرای این طرح تعدادی گرگ توسط شکارچیان معتمد اداره کل محیط زیست استان همدان شکار و نمونه گیری ژنتیکی آنها به دانشگاه تهران ارسال شد.

    وی با تاکید بر اینکه تا کنون حدود 50 درصد این طرح اجرا شده است، گفت: مدل سازی ها انجام شده و پیشرفت کار نیز مناسب بوده است و برای اجرای طرح 500 میلیون ریال اعتبار در نظر گرفته شده است. 

    یکی از دلایل تمرکز یافتن حملات گرگ به انسان در فصل تابستان در این مناطق اقلیم همدان و تغییرات فصلی در زیستگاه های این حیوانات است در حال حاضر در برخی زمین ها و منابع طبیعی که زیستگاه گرگ ها محسوب می شود؛ فعالیت های کشاورزی صورت گرفته است. در فصل تابستان، پربار بودن اراضی کشاورزی و تراکم بالاتر زباله های انسانی، این مناطق را به زیستگاه مناسبی برای ماده های بالغ که نیاز به تامین منابع غذایی دارند تبدیل کرده است.

 "گرگ" یا "گرگاس" کدام مسئول حمله به دام است؟

    مدیر کل محیط زیست استان همدان در ادامه به مطرح بودن دو فرضیه در خصوص حمله گرگها اشاره کرد و گفت: دو رگه گیری بین گرگ و سگ یکی از فرضیه ها است، متاسفانه طی چندین سال اخیر گزارش های مستندی در سازمان محیط زیست موجود است كه جوامع محلی همچون گله داران و چوپانان با عقاید غلط و غیركارشناسانه اقدام به زنده گیری گرگ های نر كرده و به منظور جفتگیری، آنها را در كنار سگ های ماده قرار می دهند و هیبریدی با نام محلی «گرگاس» یا همان «سگ گرگ» به وجود می آید که خلق و خوی گرگ را دارد؛ اما برای گرگی که در جوامع انسانی است، باز هم  امکان حمله آن به انسان وجود دارد.

     او ادامه داد: "سگ گرگ ها" بسیار تهاجمی بوده و به سختی تربیت پذیر هستند و به دلیل ژن غالب گرگ نر، شباهت ظاهری بسیاری به گرگ ها دارند، لذا باید از نگهداری توله گرگ و هیبرید نمودن سگ و گرگ پرهیز شود چراکه هیبرید حاصل از این دو گونه، از انسان هراسی ندارد  و به راحتی وارد مناطق مسکونی می شود.

    وی فرضیه دوم را روند تغییرات زیستگاه گرگ در سال های اخیر عنوان کرد گفت: تمامی این موارد به دلیل اقدامات تخریب گرایانه انسان ها بوده كه متاسفانه در نهایت نیز این مسایل گریبانگیر  خود انسان شده است.

    مدیر کل محیط زیست استان همدان معتقد است یکی از عوامل حضور گرگ ها در این مناطق دفن غیر اصولی زباله است، با دفن غیر بهداشتی پسماندهای مراکز دام و طیور به ویژه مرکز پرورش طیور در اطراف روستای لتگاه شهرستان بهار احتمال تجمع  این حیوان در مراکز دفن غیر بهداشتی زباله وجود دارد که مشکلات آن گریبانگیر جامعه انسانی شده است. ، خو گرفتن این حیوانات به انسان نوعی سود و منفعت برای حیوان است در این راستا رقابت درون گونه ای بین گرگها کاهش می یابد ضمن اینکه اگر گرگ ماده زیستگاهی در مجاور منطقه مسکونی را انتخاب کند احتمال خو گرفتن توله گرگ به انسان وجود دارد و سبب ریسک حمله حیوان به انسان می شود.

    وی با بیان اینکه حدود 4 سال است که  با گرم شدن هوا و شروع فعالیت های کشاورزی، نگرانی از وجود گرگ در مزارع کشاورزی و روستاها وجود دارد، گفت: حمله گرگ در اواخر بهار و تابستان در روستاهای شهرستان های "رزن" و "بهار" از توابع استان همدان اوج می گیرد و همدان از استان هایی محسوب می شود که گونه گرگ در اکثر مناطق آن پراکنش دارد. 

    وی با تاکید بر اینکه کانون حملات در تابستان به این دو شهرستان اختصاص دارد، گفت: در برخی شهرستان ها از جمله «تویسرکان» با وجود بیشتر بودن تعداد گرگ های سرشماری شده، آمار حملات کمتر است. 

    مدیركل حفاظت محیط زیست استان همدان در ادامه با اشاره به اینکه در سال گذشته اعتباری برای اجرای پروژه مطالعاتی "اكولوژیك گونه گرگ" در شهرستان بهار اختصاص یافت، گفت: مطالعات این پروژه اوایل سال گذشته آغاز شد و تا پایان سال جاری به اتمام می رسد

    محمد پور اظهار داشت: در راستای اجرای پروژه "مدیریت جمعیت های گرگ در استان همدان با رویکرد کنترل تضاد با منافع انسانی" بازدید های میدانی از کانون های بحران صورت گرفته است و مطالعات میدانی نشان دهنده این واقعیت بود که مدیریت زباله های خانگی در روستاهای این مناطق نامناسب است، این امر در جذب حیوانات به مناطق مسکونی نقش دارد. 

    گرگ که بزرگ ترین گونه از خانواده سگ سانان است معمولاً در تمام زیستگاه های ایران از جنگل گرفته تا دشت زندگی می کند و در رنگ های خاکستری، زرد و قهوه ای مشاهده شده است.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

گربه

سگ

تربیت

ماده

نام

ماهی

حیوانات

حمله

هنگام

عکس

ایرانی

نگهداری

حیوان

خانگی

طیور

انسان

توسط

روستای

فروش

تمام

خصوصیات

رگه

نژاد

تهران

توله

دام

مراقبت

حیوانی

سگهای

تولید

کدام

ترین

استان

روش

تصاویر

وحشی

هوش

خرید

گرگ

شبیه

خواص

تصویر

روشهای

بزرگترین

مثل

اصول

عقیم

گله

نگهداري

چگونگی

داران

اسم

عکسهای

مبارزه

ي

همدان

اطلاعات

عكس

قیمت

گرفته

نزدیک

منفعت

فروشی

عقيم

ايگوانا

حملات

گرگی

براى

گرگها

هیبرید

هیبریدی

عکسای

تهاجمی

گرگاس

هــــا

بـا

بـه

جو

است

حال

:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی