پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

دنياي امروز در تسخير ابزار جادويي آي‌پد

دنياي امروز در تسخير ابزار جادويي آي‌پد
دنياي امروز در تسخير ابزار جادويي آي‌پد


پس از فراگير شدن كاربرد لپ‌تاپ و نوت‌بوك‌ها اين روزها تب جديدي در دنياي فناوري همه‌گير شده است كه ناشي از عرضه كامپيوترهاي لوحي يا همان تبلت‌هاست كه نخستين بار با طراحي و عرضه آي‌پد توسط شركت اپل معرفي شد.


در حالي كه مدت زمان زيادي از عرضه آي‌پد 2 نگذشته است، اما بررسي‌هاي انجام شده نشان مي‌دهد استقبال از اين تبلت حتي از مدل اوليه آن در سال 2010 بيشتر خواهد شد.

به عبارت ديگر بسياري از تحليلگران بر اين باورند كه تا پايان سال 2012 ميلادي آي‌پد 2، يكه‌تاز بازار تبلت‌ها خواهد بود. اگرچه آي‌پد 1 در سال 2011 تقريبا تمام بازار تبلت در سطح دنيا را در اختيـار داشت، امـــا با وجــود عرضه تبــلت‌ها، از ســوي ديگر برندهاي مشابه به نظر مي‌رسد هنوز هم آي‌پد 2، رتبه شماره يك تبلت‌ها را از آن خود خواهد ساخت.

فروش اين محصول جديد اپل از 11 مارس در آمريكا و 25 مارس در 26 كشور دنيا آغاز شده است كه البته هيچ يك از كشورهاي خاورميانه در فهرست اين 26 كشور نبوده‌اند. از ساعت‌ها پيش از عرضه اين محصول، جمعيت زيادي مقابل فروشگاه‌هاي عرضه‌كننده آي‌پد 2، صف‌هاي طولاني تشكيل داده بودند.

شخصي به نام الكس اسكوميلو اولين شخصي بود كه موفق شد اين محصول را از فروشگاه اپل در نيويورك خريداري كند و به اين ترتيب نام خود را در ليست اولين خريداران محصولات اپل در جهان ثبت كرد.

سال 2011، سال آي‌پد است

اپل پس از موفقيت در ساختن نخستين تبلت خود يعني آي‌پد و فروش 15 ميليوني آن تنها پس از گذشت 9 ماه از عرضه كه درآمد 10 ميليارد دلاري را نصيب اپل كرد، تصميم گرفت نسخه بعدي تبلت خود يعني آي‌پد 2 را رونمايي كند كه به نظر مي‌رسد با داشتن 65 هزار كاربرد مختلف، به رقيب اصلي تبلت گلكسي سامسونگ مبدل شود.

آي‌پد 2 داراي يك صفحه نمايش 7 اينچي است، همچنين اين تبلت مجهز به دو دوربين در قسمت جلو براي مكالمه تصويري و يك دوربين در عقب است كه توانايي ضبط تصاوير ويدئويي با كيفيت 72 پيكسل را دارد. برخلاف نسل اول تبلت‌هاي عرضه شده توسط اپل كه عدم امكان اجراي همزمان چند برنامه از بزرگ‌ترين معايب آن محسوب مي‌شود آي‌پد 2 قابليت اجراي همزمان چند برنامه يا multi Tasking را دارد.

اگرچه آي‌پد 2، در مقايسه با نسخه قبل اين تبلت‌ها نازك‌تر است، اما استقامت شيشه نمايشگر اين تبلت 27 درصد بيشتر است. بنابراين نسل جديد آي‌پد‌ها كه 33 درصد باريك و 15 درصد سبك‌تر هستند با داشتن امكانات سخت‌افزاري، نمايشگر LED با زاويه ديد 178 درجه، امكان فيلمبرداري HD و قابليت اتصال 3G و wi-fi يك سر و گردن از ديگر رقباي خود بالاتر است.

آي‌پد به روايت تاريخ

آي‌پد در حقيقت، همان لوح رايانه‌اي ساخت شركت اپل است كه داراي يك صفحه نمايشگر چند لمسي بوده و استفاده از آن بدون صفحه كليد و تنها با استفاده از انگشتان دست امكانپذير است.

استيو جابز در 27 ژانويه 2010 و در کنفرانس دنياي اپل براي نخستين بار آي پد را معرفي کرد و اين محصول سرانجام در ماه مارس ‌2010 براي فروش به بازارهاي تجاري عرضه شد.

علي‌رغم اين كه نداشتن قابليت‌هايي مانند امكان اجراي همزمان چند برنامه، درگاه USB و همچنين لزوم استفاده از برنامه آي‌تيونز براي استفاده از اين تبلت و عدم پشتيباني از فايل‌هاي Flash از نقاط ضعف آن محسوب مي‌شد، اما فروش اين تبلت به ركورد بي‌سابقه‌اي دست يافت و خوشبختانه اين دستگاه همه‌كاره مورد توجه شمار زيادي از كابران قرار گرفت.

بسياري از كارشناسان بر اين باورند كه علي‌رغم موفقيت آي‌پد در جلب توجه مخاطبان، بي‌شك مي‌توان آي‌پد 2 را از موفق‌ترين گجت‌هاي سال 2011 معرفي كرد. چراكه نه‌تنها به نيازها و خواسته هاي كاربران مانند پشتيباني از فايل‌هاي Flash كه از مشكلات و معايب نسخه قبلي اين نوع تبلت‌ها محسوب مي‌شود پاسخ داده، بلكه توانسته است امكانات و تبلت‌هاي جديدي را نيز در اختيار كاربران خود قرار دهد.

يكي از ويژگي‌هاي آي‌پدها باتري اين تبلت‌هاست كه تا يك ماه در وضعيت غيرفعال يا Standby و تا 10 ساعت در حالتي كه دستگاه فعال بوده و از آن استفاده مي‌شود، كار خواهد كرد. قيمت نهايي در نظر گرفته شده براي آي‌پد واي‌فاي 16 گيگابايتي 499 دلار و قيمت در نظر گرفته شده براي آي‌پد واي‌فاي 3G كه داراي حافظه 64 گيگابايتي است 829 دلار است
كه در مقايسه با ديگر تبلت‌ها كه حتي شايد گران‌تر هم باشند مي‌تواند قابليت‌ها و امكانات بيشتري را در اختيار كاربران خود قرار دهد.

پوششي از نوع هوشمند
يكي از ديگر ويژگي‌هاي منحصر بفرد (Smart cover) پوشش هوشمندي است كه روي سطح دستگاه قرار مي‌گيرد. هنگامي كه از اين دستگاه استفاده مي‌كنيد اين پوشش تا شده و به عنوان پايه و به هر شكلي كه مد نظرتان باشد، در پشت دستگاه قرار مي‌گيرد. اين پوشش، يك پوشش مغناطيسي است كه وقتي آن را از روي دستگاه برمي‌داريد، آي‌پد از وضعيت Sleep خارج شده و فعال خواهد شد و با قرار گرفتن پوشش روي دستگاه دوباره به حالت قبلي خود باز خواهد گشت.

پوشش‌هاي هوشمند در دو جنس چرمي و پليمري هستند كه قيمت پوشش‌هاي پليمري 39 دلار و پوشش‌هاي چرمي 69 دلار تعيين شده است. البته با وجود اصلاحات انجام شده در آي‌پد 2 نيز مانند نسخه قبلي آي‌پد‌ها ضعف‌ها و كاستي‌هايي وجود دارد. براي مثال خواندن متن از روي صفحه نمايش اين تبلت‌ها در نور مستقيم خورشيد غيرممكن است.

اما اگر شما تصميم به خريد يك تبلت گرفته‌ايد، يكي از بهترين گزينه‌هاي پيش‌روي شما، آي‌پد 2 است و به نظر مي‌رسد حداقل تا 9 ماه آينده خبري از عرضه نسل سوم آي‌پد‌ها نباشد و بدون ترديد اگر آي‌پد جديدي به بازار عرضه شود، بسيار متفاوت‌تر از آي‌پد‌هاي امروزي خواهد بود.

اما اگر در حال حاضر از كاربران آي‌پد 1 هستيد و محدوديت بودجه داريد به شما توصيه مي‌كنيم اصلا سراغ آي‌پد 2 نرويد چون حتما براي خريد آن وسوسه خواهيد شد. اپل نشان داده است كه وقتي به عنوان يك رقيب به هر عرصه‌اي قدم مي‌گذارد، حرف اول را مي‌زند.

حضور غافلگير‌كننده استيو جابز

اگرچه استيو جابز به علت پيشرفت بيماري‌اش روزهاي سختي را پشت سر مي‌گذارد، اما از آنجا كه نمي‌خواست اين روز بزرگ را از دست بدهد در روز دوم ماه مارس سال جاري با حضور در مراسم رونمايي از آي‌پد 2 همه را غافلگير كرد.

او مثل هميشه با يك پيراهن مشكي و شلوار جين آبي‌رنگ در اين مراسم حاضر شد تا از يك تبلت 590 گرمي 8‌/‌8 ميلي‌متري كه قرار است بازار تبلت‌‌ها را تسخير كند سخن بگويد. پيش‌بيني مي‌شود آي‌پد 2 بتواند بيش از 60 درصد بازار فروش تبلت‌ها را در سال جاري از آن خود سازد.

جالب است بدانيد شركت اپل تنها پس از گذشت يك هفته از رونمايي از آي‌پد 2، بيش از يك ميليون دستگاه از اين تبلت را فروخته و اين در حالي است كه نخستين آي‌پد پس از گذشت يك ماه به فروش يك ميليوني رسيد و اين موفقيت حاكي از آن است كه بزودي و در آينده‌اي نه‌چندان دور شاهد شكل‌گيري حباب جهاني در بازار تبلت‌ها خواهيم بود و از آنجا كه در حال حاضر شركت‌هاي سامسونگ و موتورلا نيز تبلت‌هايي را به بازار عرضه كرده‌اند و خبرها حاكي از آن است كه بزودي HP و RIM نيز تبلت‌هاي جديدي را به بازار عرضه خواهند كرد، مي‌توان پيش‌بيني كرد كه در آينده‌اي نزديك عرضه تبلت‌ها در مقايسه با تقاضاي آن بيشتر باشد.

بدون ترديد تبلت‌ها مي‌توانند انجام بسياري از كارهاي شما مانند رسيدگي به ايميل يا حتي اجراي بسياري از برنامه‌ها را به عهده گيرند و به اين ترتيب ديگر نيازي نيست كه در جلسات و كنفرانس‌ها براي پيدا كردن آمار و ارقام، جداول و نمودار‌ها انبوهي از كاغذها را زير و رو كنيد.

منابع: Engadget / apple

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی