خوردن گیاهان خانگی توسط گربه و روشهای جلوگیری از آن

jiu_rf_photo_of_cat_eating_grass-jpg
خوردن گیاهان برای گربه ها یک رفتار معمول است . گربه ها علفها و دیگر گیاهان را می خورند، چرا که برای گوارش و هضم غذای آنها خوب است. و البته، به این دلیل که خوردن گیاهان را دوست دارند.

از آنجا که گربه ها به هیچ اصولی پایبند نیستند، برای متقاعد کردن یک گربه که گیاهان شما را نخورد با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد. شما باید با غرایز و امیال گربه ای بجنگید که آسان نیست.
 
بر طبق بسیاری از مشاهدات رفتاری گربه ها، بهترین روش، گمراه کردن گربه است. شما می توانید دانه ی گیاهان مورد علاقه ی گربه ها را از مراکز خرید حیوانات خریداری کنید در غیر این صورت سعی کنید مقداری گندم یا کت نیپ را در یک سینی یا گلدان بکارید، بنابراین گربه شما می تواند اسنک بار خصوصی خود را داشته باشد. اینگونه به نظر می رسد که وقتی گربه باغچه کوچک خود را برای جویدن داشته باشد از سایر گیاهان خانگی شما دوری می کند.
caatgrass-jpg
اگر گمراه کردن جواب نداد، شما می توانید بازدارنده ها را امتحان کنید. فروشگاه های حیوانات ترکیبات بد مزه و غیر سمی را در اختیار شما می گذارند که می توانید بر روی برگهای گیاهانتان اسپری کنید. توجه داشته باشید که حتما برچسب روی اسپری را با دقت بخوانید زیرا برخی از اسپری ها ممکن است به گیاه شما آسیب برساند.

سرگرم نگه داشتن گربه ( نه به معنی خسته کردن ) نیز میتواند او را از جویدن گیاهانتان بازدارد. یک گربه خوابالو شیطنت های یک بچه گربه بد رفتار را ندارد. بنابراین با گربه خود بازی کنید و مطمئن شوید او یک سطح خراشیدن و اسباب بازی های سرگرم کننده دارد.

در نهایت، وقتی شما گیاهان خانگی خریداری می کنید، مطمئن شوید که برای گربه ها سمی نیستند. اگر گربه شما یک گیاه خوار سر سخت است، نمی تواند [بین گیاهان] تفاوتی قائل شود.توجه داشته باشید که تعدادی از گیاهان معمول نیز سمی هستند. [ شما می توانید اسامی این گیاهان سمی را در همین تالار پیدا کنید ]

مترجم: کورش کامیاب
منبع: سایت
by Susan Daffron _ pet-tails