پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

بیرون زدگی دیسک بین مهره ای در سگ

 

 
بیرون زدگی دیسک بین مهره ای متداول ترین عارضه در دام های کوچک بوده و در 70% مواقع در فواصل بین مهره ای مابین مهره 11دهم سینه ای تا مهره دوم کمری رخ می دهد.در این بیماری دیسک بین مهره ای به دلیل نا معلومی دچار تغییر ساختار شده از محل طبیعی خود که در مفاصل بین مهره ایست بیرون زده به ساختار های عصبی مجاور فشار وارد می کنند.
التهاب و تغییراتی که در بافت عصبی متعاقب این فرایند رخ می دهد علائمی عصبی به دنبال خواهد داشت.اغلب صاحب حیوان به دلیل ظهور علائمی مانند درد پشت و کمر و درجات مختلفی از لنگش و یا حتی فلجی به دامپزشک مراجعه می کند.هرقدر سرعت پیشرفت بیماری بیشتر باشدبه دلیل تخریب بیشتر پیشگویی درمان ضعیف تر خواهدبود.گاهی ممکن است صاحب سگدرد ناحیه پشتی ویا کمری حیوان را با دل درد اشتباه بگیرد.علائم عصبی بسته به محل رخداد و درجه بیماری می تواند پیش رونده و یا ثابت باشد.گاهی نیز بهبودی خودبه خود رخ می دهد اما در نهایت ممکن است با بیرون زدگی بیشتر دیسک بیماری با علائم بیشتری عود کند.
بیماری دیسک بین مهره ای در گربه ها نادر است.اما در سگ ها در هردو جنس نر و ماده و در 70%موارد در سنین 3 الی 7 سالگی رخ می دهد.نژاد های مستعد به این بیماری شامل نژاد های بیگل_پکینز_مینیاتور پودل_کاکر اسپانیل_شیتزو هستند.اما سگ های داشهوند به طور معنی داری نسبت به سایرین به این بیماری مستعد ترند.به طوری که بروز این بیماری را در این نژاد تا 10 برار سایر نژادها گذارش کرده اند.
حیوان به هنگام ارجاع به دامپزشک ممکن است سرپا یا زمین گیر باشد.دامپزشک جراح علاوه بر معاینه کامل اغلب از ابزارهای پاراکلینیکی مانند رادیو گرافی میلو گرافی سی تی اسکن ویا ام ار ای بهره می گیرد.استفاده از چنین روش هایی در دامپزشکی الزاما باید تحت بیهوشی عمومی باشد

ادامه دارد...
پس از تشخیص دقیق بسته به شدت عارضه بنا به تشخیص متخصص جراحی دامپزشکی ممکن است درمان دارویی و محافظه کارانه و یا درمان جراحی توصیه شود.
در مورد سگ های بیماری که سرپا هستند غالبا محدودیت حرکتی در منزل به مدت 3 الی 4 هفته و سپس بازگشت تدریجی به فعالیت طبیعی توصیه می شود.در اینجا محدودیت حرکتی به معنای پرهیز از پریدن حیوان بر روی مبلمان ,بالا و پایین رفتن از پله ها و فعالیت شدید بدنی است که مسلم این امر در صورتی امکان پذیر است که در مواقع غیب صاحب سگ در منزل سگ در اتاقی کوچک و بدون وسایل محدود باشد
در مورد حیواناتی که زمین گیر هستند مهمترین مساله در دسترس بودن اب و غذا برای حیوان است.وجود بستری خشک و نرم جهت پیشگیری از ایجاد زخم های بستر و مشکلات ثانویه ضروری است.در صورتی که شدت درد و ناراحتی سبب بی اشتهایی سگ شده باشد ,لازم است سرم های وریدی استفاده شود.
اگر نقیصه عصبی باعث اختلال عملکردی مثانه شود ,بیماربه طور عادی ادرار نمی کند ,لازم است روزانه 3 الی 4 بار با تحریک دست از روی شکم یا سوند گذاری مثانه سگ تخلیه شود.
به دلیل مشکلات عصب رسانی و احشاء و نیز کم حرکتی احتمال بروز یبوست وجود دارد که در چنین شرایطی تغذیه مناسب با با فیبر بالا و در صورت لزوم بهره گیری از تنقیه می تواند مانع بروز انباشتگی در شکم شود.
در مورد این بیماران انجام فیزیوتراپی به منظور پیشگیری از تحلیل عضلات و خشکی مفاصل می شود.درمن های دارویی مناسب بسته به تشخیص دامپزشک جراح ,از نوع داروهای ضد التهاب و شل کننده های عضلانی در این دوران مکمل درمان خواهند بود.در صورت مشاهده هرگونه عوارض جانبی مصرف دارو ها,با دامپزشک معالج تماس حتصل فرمایید.
باید توجه داشت اثر بهبود بخشی موقتی این داروها نباید صاحب سگ را گمراه کند و مدیریت حرکتی بیمار طبق دستور دامپزشک ادامه یابد.درصورت عدم موفقیت درمان محافظه کارانه یا در صورت وخامت بیماری عمل جراحی به منظور برداشت دیسک بیرون زده از روی ساختارهای عصبی درگیر توصیه می شود.
درصورت نیاز به انجام عمل جراحی ,هرچه عمل زودتر انجام گیرد احتمال بهبود ی بافت عصبی تحت فشار بیشتر خواهد بود.
فیزیوتراپی ,مدیریت فعالیت های حیوان و تخلیه مثانه در صورت لزوم از مواردی هستند که صاحب دام باید به خوبی در مورد لزوم انجام ان ها مطلع باشد.
پیشگویی بهبوی پس از عمل عموما مطلوب بوده و در مورد بیمارانی که پس از عمل به طور ارادی حرکت می کنند بهتر می باشدمنبع:ماهنامه نسخه
دکتر نازنین جعفری
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی