پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

زندگی نویسندگان مشهور به روایت سینما + عکس

معمولا برای اینکه شیوه زندگی افرادی که دارای پیشینه مثبت یا منفی هستند فراموش نشود، فیلمی ‌از زندگی آنها ساخته می‌شود.

به نقل از مجله فرانسوی "ادبیات": زندگی بعضی از نویسندگان مشهور تبدیل به فیلم شده است، این مجله در جدیدترین شماره خود به این موضوع پرداخته است:

1. نیکول کیدمن در نقش ویرجینیا وولف:
زندگی نویسنده مشهور ویرجینیا وولف در فیلمی ‌با نام ساعت‌ها (The Hours) به تصویر کشیده شده است.
بازیگر نقش ویرجینیا را نیکول کیدمن ایفا می‌کند.
وولف در تاریخ 28 مارس 1882 به دنیا آمد. بانوی رمان‌نویس، مقاله‌نویس، ناشر، منتقد و فمنیست انگلیسی بود که آثار برجسته‌ای چون خانم دالووی (1925)، به سوی فانوس دریایی (1927) و اتاقی از آن خود (1929) به‌رشته تحریر درآورده‌است. دیدگاه‌های ادبی او بسیار متمایل به شیوه‌های بدیع نویسندگانی چون جیمز جویس، هنری جیمز و مارسل پروست بود.


   نیکول کیدمن
      
وی طی جنگ‌های جهانی اول و دوم بسیاری از دوستان خود را از دست داد که باعث افسردگی شدید او شد. پس از نگارش آخرین رمانش با نام "بین دو پرده نمایش" در حالی که بسیار از شرایط موجود ناراحت بود با جیب‌هایی پر از سنگ به "رودخانه اوز" رفت و خودکشی نمود.
داستان فیلم ساعت‌ها، برگرفته از کتاب خانم دالووی است که در این داستان نویسنده با دو زن که در دو دوره‌ی متفاوت زندگی می‌کردند هم مسیر می‌شود یک زن در سال‌های 1950 (جولین مور) و زن دیگر که متعلق به قرن 21 است (مریل استریپ).

2. ژان مورو در نقش مارگریت دوراس:
دوراس نویسنده ای فرانسوی است که داستان زندگی او در فیلمی ‌با نام این عاشق ( Cet amour-là ),در سال 2001 ساخته شد.
مارگریت دنادیو با نام هُنری مارگریت دوراس (1914 - 1996) نویسنده و فیلمساز فرانسوی است. برخی از منتقدان ادبی لقب «بانوی داستان‌نویسی مدرن» را به او داده‌اند.


ژان مورو    
       
دوراس در 4 آوریل 1914 در خانواده‌ای فرانسوی در ویتنام جنوبی زاده شد و پس از دبیرستان برای ادامه تحصیل در رشته علوم سیاسی به دانشگاه سوربن در فرانسه رفت اما به نویسندگی روی آورد. مدتی نیز به عضویت حزب کمونیست فرانسه درآمد و بعد از ان‌ها جدا شد. دوراس جایزه ادبی گنکور برای نوشتن رمان زیبای "عاشق" را نصیب خود کرد.

3. فیلیپ ‌هافمن در نقش ترومن کاپوتی:
ترومن کاپوتی یکی از نویسندگان برجسته آمریکایی متولد 30 سپتامبر سال 1924 و در 25 اوت سال 1984 درگذشت. بسیاری از داستان‌های کوتاه، رمان‌ها، نمایشنامه‌ها و آثار غیر داستانی او جز آثار کلاسیک محسوب می‌شوند. یکی از ویژگی‌های داستان‌های کاپوتی توجه بسیار او به جزئیات است. از آثار مشهور او می‌توان به دو اثر "صبحانه در تیفانی" و "در کمال خونسردی" اشاره کرد.
 
فیلیپ ‌هافمن
 
 داستان زندگی او در فیلمی‌با نام ترومن کاپوتی در سال 2006 ساخته شد. در این فیلم تنها به بیوگرافی و زندگی شخصی او پرداخته نشده است بلکه در این فیلم به زوایا و اهداف مورد نظر نویسنده در کتاب " در کمال خونسردی " توجه شده است.
 
4. آن ‌هاتاوی در نقش جین اوستن:
جین اوستن،
بانوی داستان نویس انگلیسی است. جین در ابتدا تنها برای وقت گذرانی و سرگرم کردن افراد خانواده اش به نوشتن روی آورد اما مدتی بعد با تشویق سایرین به حرفه ی نویسندگی روی آورد. رمان زیبای او با نام "شعور و حس تشخیص"، "غرور و تعصب" از جمله کارهای مهم او هستند.
داستان زندگی او در فیلمی ‌با نام جین و با بازی "آن ‌هاتاوی" به تصویر کشیده شده است.
 
آن ‌هاتاوی
 
 
5. جرمی ‌آیرون در نقش کافکا:
فرانتس کافکا، در تاریخ 3 ژوئیه سال 1883 به دنیا آمد و در 3 ژوئن 1924 در گذشت. او یکی از بزرگترین نویسندگان آلمانی زبان در قرن بیستم بود.
کافکا دچار بیماری‌های افسردگی و میگرن بود و  وصیت کرد که تمام آثارش پس از مرگش نابود شوند اما علی رغم این وصیت، بعضی از آثار وی بعد از مرگش منتشر شدند و در زمره تاثیر گذارترین آثار در ادبیات غرب به شمار می‌روند.
 
جرمی ‌آیرون


مشهور ترین آثار کافکا: داستان کوتاه مسخ، رمان محاکمه، رمان ناتمام قصر است که در فضاهای داستانی که موقعیت‌های پیش افتاده را به شکلی بزرگ و نامعقول به تصویر  می‌کشند.
داستان زندگی این نویسنده در فیلمی ‌با نام کافکا در سال 1991 ساخته شد. این فیلم به زندگی کافکا در خلال آثارش می‌پردازد، زندگی شخصی و آثارش را با یکدیگر می‌آمیزد.

6. استفان فری در نقش اسکار وایلد:
وی در تاریخ 16 اکتبر سال 1854 به دنیا آمد و در 20 نوامبر 1900 در گذشت.
وایلد، شاعر، داستان نویس، نمایشنامه نویس و نویسنده داستان‌های کوتاه ایرلندی است.
زندگی این نویسنده ایرلندی در فیلمی ‌با نام وایلد به تصویر کشیده شده است.
 
  استفان فری


7. سیلوی تستود در نقش فرانسوا ساگان:
فرانسوا یک نویسنده فرانسوی است که در تاریخ 21 ژوئن سال 1935 به دنیا آمد و در 24 سپتامبر 2004 در گذشت.
رمان نویس، نمایش نامه نویس فرانسوی است. ساگان یکی از نماد‌های طغیان جوانان در پاریس بعد از جنگ جهانی دوم و شکوفایی عصر اگزیستانسیلیم به حساب می‌آید.
 
 سیلوی تستود


8. رومن دوریس در نقش مولیر:
مولیر، نمایش نامه نویس و نویسنده مطرح فرانسوی در قرن 17 و بزرگترین کمدی نویس تاتر اروپا و هنرپیشه ی تئاتر است. مولیر در ابتدا کار نویسندگی را با نوشتن داستان درام آغاز کرد، اما در این راه موفق نبود و جز چند اثر، دیگر به این ژانر نپرداخت و به سمت کمدی نویس روی آورد.
داستان زندگی این نویسنده در فیلمی‌ به نام مولیر ضبط شده است.
 
رومن دوریس

9. دی کاپریو در نقش رمبو:
آرتور رمبو در سال 1854 میلادی به دنیا آمد و در سال 1891 نیز درگذشت. او از شاعران به نام فرانسوی است و از او به عنوان بنیانگذار شعر مدرن نیز یاد می‌شود.
زندگی او در فیلمی ‌با نام رمبو-ورلن به تصویر کشیده شده است.
 

 دی کاپریو
 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی