پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

» خانواده بادخورک ها Family Apodidae

» خانواده بادخورک ها Family Apodidae

 

Resigzed Image Click this bar to view the full image.


خانواده باد خورک ها : Family Apodidae


پرندگانی هستند هواگرد که ظاهرا به چلچله‌ها و پرستوها شباهت دارند و از حشرات در حال پرواز تغذیه می‌کنند .

بادخورک ها هوازی ترین موجودات اند ، نه تنها حشرات یعنی خوراکشان را در هوا بدست می آورند بلکه خواب و جفتگیری آنان نیز در هوا به انجام می رسد .

بالهای دراز باریک و نوک تیز و داس مانند دارند که توام با بدن آئرودینامیک از تبحر این پرندگان در پرواز حکایت می کند و به نسبت جثه کوچکشان بادخورکها سریعترین پرندگان هستند .


پاهای آنها خیلی کوتاه است و معمولا اجتماعی هستند و پروازی بسیار پرتوان و سریع دارند و بیش از همه پرندگان در هوا به‌سر می برند . نر و ماده آنها همشکل است و در سوراخ‌ها آشیانه می کنند ولانه خود را از آمیختن بزاق با مواد گیاهی می سازند .Resigzed Image Click this bar to view the full image.


بادخورک کوچک Apus affinis


مشخصات : 12 سانتی‌متر ؛ از همه بادخورک‌ها کوچکتر و پر و بالش یکدست سیاه است به‌جز چانه و گلوی کمرنگ و دمگاه کاملا سفید . دمش به‌جای آنکه دوشاخه باشد بیشتر چهارگوش است . نباید این پرنده را با چلچله دمگاه سفید که سطح شکمی کاملا سفید دارد ، اشتباه کرد . خیلی اجتماعی است ، به‌ویژه در فصل زادوولد

زیستگاه : مناطق باز در حوالی شهرها و روستاها . زیر لبه پشت بام ، در خرابه‌ها و یا روی لبه صخره‌های مرتفع لانه می سازد .

پراکندگی : بادخورک کوچک پرنده‌ای‌ست که تابستان‌ها در نقاط مختص به خود ازپراکندگی نسبتا فراوانی‌برخوردار است

Resigzed Image Click this bar to view the full image.بادخورک دودی Apus pallidus


مشخصات : 16 سانتی‌متر ؛ این پرنده به بادخورک معمولی بسیار شبیه است با این تفاوت که رنگ آن قهوه‌ای مایل به خاکستری کمرنگ‌تر ، سفیدی ناحیه گلویش وسیع‌تر ، پهلوهایش دارای لکه‌های کمرنگ و سطح فوقانی شاهپری های ثانوی آن کمرنگ‌تر از بقیه بال است . ضمنا با ممارست می توان از روی طرح کلی بدن در حال پرواز و با توجه به پهن‌تر بودن سر ، این پرنده را از بادخورک معمولی تشخیص داد . بال‌زدنش سریع‌تر از بادخورک معمولی است . ر

فتار ، صدا و زیستگاهش مانند بادخورک معمولی است و اغلب همراه آن دیده می شود .

پراکندگی : بادخورک دودی پرنده‌ای است بومی و از پراکندگی نسبتا فراوانی برخوردار است .
Resigzed Image Click this bar to view the full image.


بادخورک معمولی Apus apus


مشخصات : 16 سانتی‌متر ؛ از همه پرندگان این خانواده به وسیله بال‌های دراز داسی شکل ، پر و بال دودی مایل به سیاه ، چانه تقریبا سفید ( که به ندرت دیده می‌شود ) و دم دو شاخه و کوتاه مشخص می شود . پرنده‌ای اجتماعی و دایما در پرواز است . پروازی خیلی سریع و مشخصی دارد و در عین حال که بال‌های آن چندان انعطاف‌پذیر نیست ، بی‌نهایت سریع بال می زند . در فصل زادوولد پرنده‌ای پر سر و صداست و با صدای جیغ مانند و جنب و جوش بسیار یکدیگر را روی بام‌ها و اطراف ساختمان‌ها دنبال می کنند .

زیستگاه : هواگرد و اغلب در پرواز است . در همه‌جا ممکن است دیده شود ولی بیشار در جاهائی که برای لانه‌سازی مناسب است یافت می شود . معمولا در سقف یا زیر لبه شیروانی ساختمانها ، شکاف صخره‌ها و یا سوراخ درخت‌ها آشیانه می سازد .

پراکندگی :‌ بادخورک معمولی از جمله پرندگانی ست که تابستان‌ها از پراکندگی خیلی زیادی برخوردار است .Resigzed Image Click this bar to view the full image.
بادخورک کوهی
Tachymarptis melba


مشخصات : 21 سانتی‌متر ؛ ( بالباز 53 سانتی‌متر ) از بادخورک معمولی خیلی بزرگ‌تر است ، کمرنگ‌تر و قهوه‌ای رنگ‌تر است . سطح شکمی آن سفید و نوار سینه‌ای قهوه‌ای دارد . وقتی با هم دیده شوند ، تفاوت اندازه ؛ تشخیص آنها را آسان می سازد . بادخورک کوهی صدایی مشخص دارد اما رفتار و پروازش شبیه بادخورک معمولی است ، ولی اغلب با بال‌های فروافتاده بالباز روی می کند . پرنده‌ای است اجتماعی .

زیستگاه : به طور عمده در کوهستان‌های سنگی مرتفع و گاهی در صخره‌های مشرف به دریا و یا در ساختمان‌های متروک دیده می شود . آشیانه فنجان شکل خود را در شکاف سنگها و زیر شیروانی ساختمان‌ها می سازد . معمولا به صورت دسته‌جمعی لانه‌سازی می کنند .

پراکندگی : بادخورک کوهی از جمله پرندگانی‌ست که در فصل تابستان‌ از پراکندگی فراوانی برخوردار است .


منبع : پرندگان ایران

 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی