خوکچه ها توسط صداها و رفتارشان با یکدیگر ارتباط برقرار میکنند. آنها حتی میتوانند احساساتشان را به انسانها نیز نشان دهند. معمولا حرکات بدن با صداهایی که خودشان میسازند همراه است. در زیرلیستی از رفتارهایی که ممکن است خوکچه ها از خودشان نشان دهند به همراه توضیح آنها آورده شده است.
پرخاشگری
Barbering یا جویدن موها
درخواست غذا
گاز گرفتن
جویدن میله های قفس
کوپروفاژی (خوردن مدفوع)
افسردگی
حالت انجماد

آرایش کردن
خرناس کشیدن
اشاره با بینی
جست و خیز کردن
فرار کردن
علامت گذاری
خراش دادن
خوابیدن
کشش
فهمیدن شما

پرخاشگری
یک خوکچه عصبانی به زودی شروع به ساییدن دندانها به هم میکند. این صدا زمانی به گوش میرسد که آنها دندانهای خود را به هم میزنند. در هر صورت این اتفاق نادر است ولی زمانی که رو به شما این کار را میکنند به این معنی است که از آنها فاصله بگیرید. پس لطفا اگر این حرکت را در خوکچه خود مشاهده کردید او را بیشتر آزرده نکنید و از او فاصله بگیرید. خیلی کم اتفاق می افتد که خوکچه ها در برابر انسان دندانهای خود را به هم بسایند و به ندرت پیش می آید که گاز بگیرند ولی این نکته را باید بدانید در زمانی که خوکچه ها خیلی ناراحت و عصبانی باشند ممکن است لگد بزنند. زمانی که یک خوکچه برای خوکچه دیگری دندانهای خود را به هم بساید به زودی دعوا رخ میدهد.این دعواها معمولا زمانی رخ میدهد که دو خوکچه نر برای اولین بار یکدیگر را ملاقات کنند و بخواهند از قلمرو ود دفاع کنند. این موضوع ممکن است در مورد دو خوکچه ماده که برای اولین بار یکدیگر را ملاقات میکنند نیز پیش بیاید. معمولا در این زمان موهای گردنشان پف میکند تا آنها را بزرگتر نشان دهد. آنها از یک طرف قفس به طرف دیگر رفته و بسیار پریشان به نظر میرسند. ممکن است دندانهای خود را نشان دهند. اگر دیدید یک خوکچه در مقابل خوکچه دیگر این رفتارها را از خود نشان میدهد بهترین راه این است که قبل از شروع دعوا آنها را از هم جدا کنید. فقط مراقب دستهای خود باشید. یک حوله را در بین آنها بگذارید تا حواسشان پرت شود و بعد آنها را از هم جدا کنید.

Barbering یا جویدن موها
بعضی از خوکچه ها عادت دارند موهای خود را بجوند گاهی اوقات موهای خوکچه ای که با آنان زندگی میکند را میجوند. در هر صورت این رفتار به ندرت در خوکچه ها دیده میشود. برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید.


Barbering

درخواست غذا

خوکچه ها عاشق این هستند که غذای مورد علاقه شان را از شما درخواست کنند.زمانی که اعتماد آنها بیشتر میشود نه تنها زمانی که احساس کنند شما مشغول آوردن غذای مورد علاقه شان هستید سوت میزنند بلکه روی دو پای عقب می ایستند درست مانند سگها.


ادامه دارد...


مترجم: نیلوفر عباس نژاد
منبع: http://jackiesguineapiggies.com
" تمامی حق و حقوق ترجمه متعلق به سایت پرشین پت است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نمی باشد."