پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

ارتباط آشپزی با گیاهان دارویی و داروهای گیاهی !

چرا طب مدرن به گیاهان دارویی و داروهای گیاهی روی آورده است ؟

آیا طب نوین کاملتر است یا طب سنتی ؟

اگر چه به طور قطع طب سنتی و طب نوین هر دو خود را در زمینه های خاص مطرح کرده اند و دانش پژوهان و مراجعان خاص خود را دارند اما اطلاع رسانی درباره ی استفاده بهینه تر از این علوم ، وظیفه ایست که به عهده ی کارشناسان علم طب است.

امروزه بنا به دلایل فراوانی، ازجمله عوارض جانبی و پیامدهای منفی برخی داروهای شیمیایی بر روی سیستم های مختلف بدن، محدودیت اثر داروهای شیمیایی، خطرات و هزینه بالا روشهای جراحی به طور چشمگیری شاهد رویکرد طب جدید به سمت طب جایگزین و گیاهان دارویی و درمان های طبیعی است.

 
 
 
طبق آمار کنگره بین المللی طب سنتی که توسط محققان اروپایی ارائه شد به طور میانگین 40 تا 70 درصد فرآورده های دارویی کشورهای پیشرفته کاملا گیاهی بوده که بالاترین آمار مربوط به کشورهای سوئد است، به طور مثال طبق تحقیقات جدید دانشمندان غربی گیاه صبر زرد برای درمان بیماریهای پوستی از پمادهای مرسوم موثرتر شناخته شده و یا قدرت ضد التهابی گیاه سدر از کورتون قویتر گزارش شده است.

 
 و حال علت توجه قدما به گیاه درمانی:
فرضیات و نظریات فراوانی پیرامون علل رویکرد قابل توجه طب ایران به گیاه در مانی( فیتوتراپی) ذکر شده است که چکیده و فشرده آنها را یاد آور می شویم:
 

1- کشور ایران از لحاط جغرافیایی و آب و هوایی موقعیتی کاملا استثنایی در دنیا دارد:

 
یازده اقلیم از سیزده اقلیم شناخته شده در جهان در بخش های مختلف سرزمین ایران جای گرفته است. به همین دلیل، فراوانی گونه های گیاهی ایران به بیش از 11000گونه می رسد ( یعنی رقمی معادل 3 برابر کل فلور گیاهی تمام قاره ی اروپا)کمتر گیاه دارویی در جهان وجود دارد که عینا همان گونه یا گونه های مشابه آن را در ایران نداشته باشیم و یا این که لا اثل محیط مناسب برای تکثیر و رشد آن را پیدا نکنیم.
 
 
 
 

2- ارزانی و در دسترس بودن گیاهان دارویی:

 
در سایر کتب مفصل گیاه درمانی به موارد مکرری از گیاهان دارویی بر خورد می کنیم که این گیاهان خودرو بوده و در کنار نهرهای آب یا دیوار ها و زمینهای متروک و دامنه کوه پایه ها بدون هیچ مراقبت بشری و بی نیاز از کاشت و داشت و برداشت ، توسط دست توانای طبیعت به عمل آمده است و به رایگان در اختیار انسان گذاشته شده است نظیر اسفند، بومادران، گزنه، بابونه، آویشن، ریواس، بارهنگ، پونه و...
 
3-فقدان عوارض جانبی ( side effect ) داروهای گیاهی :
 
در بررسی متون طب سنتی متوجه نکته ای جالب می شویم و آن اینکه خواص درمانی متعدد و افعال و تاثیرات گیاهان کاملا تشریح شده است اما اشاره کمتری به عوارض جانبی و مضرات این گیاهان شده است و این تنها به دلیل ماهیت ویژه گیاهان است که اغلب فاقد عوارض جانبی می باشندو اگر عوارض جانبی مختصری هم داشته باشند در حد تخریب سیستم ها و ارگانهای بدن نیست.
 
 
 

4- تاثیر پذیری مثبت هر گیاه بر روی ارگانیسم بدن:

 

هر گیاه دارویی پس از ورود به بدن فقط یک تاثیر مستقیم روی ارگان بیمار یا سیستم مختل شده ندارد و معمولا روی سایر سیستم های بدن نیز تاثیرات مثبت و سازنده اعمال می کند.

مثلا گیاه کاسنی علاوه بر تنظیم و پاکسازی کبد که وظیفه ی اصلی آن است حالت دیورتیک و شستشو دهنده کلیه را نیز دارد .
 
5-بدون عوارض بودن گیاهان دارویی :
 
کم و زیاد شدن دوز داروهای گیاهی معمولی در اغلب موارد خدشه ی چندانی به میزان تاثیر گذاری آن گیاه در بدن وارد نمی کند و عوارض جانبی مهمی به همراه ندارد.
 
 
 
6-اطمینان از ماهیت گیاه مورد نظر :
 
از ماهیت گیاهان دارویی و گیاه مورد نظر مطمئن بودند و آن را می شناختند و لمس می کردند، می دیدند و می بوییدند و از آن دارو تهیه می کردند و امکان تقلب و پوسیدگی و فساد داروها به حداقل می رسید در صورتی که امروزه ما بدون هیچ شناختی جسم جامدی به نام قرص و کپسول ویا پمادی را از داروخانه تهیه می کنیم که پزشکان و بیماران از ماهیت و عوارض و مضرات آن اطلاع ندارند.
 

7- ثبات و تغییر ناپذیری افعال و خواص گیاهان:

 
گیاه Aleo vera یا صبر زرد 1100سال فبل ضد سرطان، مسهل، ضد دیابت، و گیاه کاسنی شستشو دهنده ی کلیه معرفی شدند که در گذر هزار سال بلکه هزاران سال هنوز خواص و ویژگیهای این گیاهان و هزاران گیاه دیگر دست نخورده باقی مانده در صورتی که داروهای شیمیایی کاملا متزلزل هستند و بسیاری از آنها پس از مدت کوتاهی پرعارضه و خطرناک معرفی می شوند نظیر دیپیرون، دیکلوفناک، پیروکسیکامو...اما در تمام جملات مشایخ طب سنتی به چشم نمی خورد که پس از معرفی فواید درمانی یک گیاه نظر خود را نقض و اعلان مضر بودن آن گیاه را بنمایند.
 

8-اعتقاد طبیبان طب اسلامی به پویایی و زنده بودن هر گیاه در درمان اعضای بدن:

 
 ابن سینا و حکمای طب سنتی و بخصوص طب اسلامی معتقد بودند که هر گیاه دارای روحی زنده و پویاست که مجموعه کامل اجزای آن با همکاری و هماهنگی یکدیگر از روی علم و آگاهی که در فطرت آنها به ودیعه گذاشته شده وظیفه ی خود را انجام می دهند.
 
 
 
 
 
 9- معرفی حکمای علم شیمی بیشتر به گیاهان تا موارد شیمیایی:
 
اکثر حکمای علم شیمی که در معدنیات نیز تبحر داشتند چون معتقد بودند بدن انسان از طبیعت آب و خاک و آتش وباد و آفتاب منشآگرفته است .ابوریحان و زکریا در علم شیمی بسیار توانا بودند اما هر دو بزرگوار در نسخه های درمانی خود کمتر به موارد غلیظ شیمیایی اشاره کرده اند و بیشتر گیاهان را معرفی کرده اند.
 
 

10-در طب اسلامی دوازده هزار گیاه دارویی و نسخه ی درمانی معرفی شده است.

 
چون اعتقادات اسلامی و نسخه های درمانی ذکر شده توسط معصومین و اهل بیت و علوم برگرفته شده از قرآن و بطور خلاصه علوم اسلامی در سینه حکمای طب سنتی کاملا جای داشته لذا حکما بسیاری از نسخه های طب اسلامی را به استناد و آسمانی بودن آن به طور مطلق و بی چون و چرا می پذیرفتند .
 
 
 
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی