پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

دو نویسنده معروف پس از 15 سال آشتی کردند/ نگاهی به دعواهای مشهور دنیای ادبیات!

 در جریان جشنواره ادبی «هِی» پس از 15 سال وی.اس. نایپل، نویسنده برنده نوبل ادبیات و پل ترو آشتی کردند.
 این دو غول ادبیات در این فستیوال که در ولز برپا شده، با پادرمیانی یان مک‌ایون، نویسنده «تاوان» به هم دست دادند و دعوای علنی خود در سال 1996 را به پایان رساندند.
همسر نایپل گفت: «پل به سمت شوهرم آمد و گفت دلش برای او تنگ شده. خیلی کار جالب و بزرگ‌منشانه‌ای انجام داد. این پایان یک دعوای ادبی بود.»
البته معلوم نیست این دو نویسنده به عادت قدیم خود بازگردند و بطور مرتب ظهرها با هم ملاقات کنند، به هر حال دنیای عجیبی است و کسی چه می‌داند!

ترو روز یکشنبه در این جشنواره درمورد نیم قرن سفرهایش به دور دنیا سخن گفت. در همین روز نایپل هم برای صحبت درمورد مورد کارنامه پربارش به جشنواره آمده بود. مسئولان جشنواره که از دعوای این دو خبر داشتند تمام سعی خود را کرده بودند تا این دو بیشترین فاصله را از هم داشته باشند.
اما انگار نیازی به این پیشگیری‌ها نبود. ترو که در محل هنرمندان نشسته بود متوجه ورود نایپل شد. مک‌ایوان هم در نزدیکی ترو نشسته بود. او نزد ترو رفت و به او اطمینان داد اگر پیشقدم شود هیچ اتفاق خاصی نمی‌افتد. ترو هم قبول کرد و به طرف نایپل رفت و دستش را به نشانه دوستی دراز کرد. نایپل هم دست او را رد نکرد.

این دو نویسنده مطرح اولین بار سال 1966 در کامپالا در اوگاندا با هم ملاقات کردند. ترو که سفرنامه‌نویس هم هست آن موقع در دانشگاه کامپالا مشغول تدریس بود. نایپل که از سال 1961 و چاپ رمان «خانه آقای بیسوا» شهرت بسیاری دارد زیر بال و پر ترو را گرفت و زمانیکه همراه هم به بریتانیا بازگشتند نویسنده جوان را به صحنه ادبی بریتانیا معرفی کرد.
اما این دوستی در گذر زمان با مشکل روبرو شد. ترو نوشته‌های نایپل را نقد می‌کرد و نایپل هم دیگر از این نویسنده حمایت نکرد.
ترو می‌گوید زمانی همه چیز خراب شد که در یک مغازه فروش کتاب‌های نایاب متوجه شد فروشنده کتابی را که ترو به نایپل و همسر اول او تقدیم کرده بود برای فروش به قیمت هزار و 500 دلار گذاشته است. ترو آن لحظه متوجه می‌شود که دیگر ارزشی برای نایپل ندارد.

جدایی این دو در برابر عموم نیز سال 1996 در جشنواره هِی شکل گرفت. نایپل به همراه مجری روی صحنه نشسته بود و درخواست شد ترو نیز روی صحنه بیاید. نایپل با ترو دست نداد و سلام نکرد. مدتی بعد این دو در لندن با هم برخورد کردند. نایپل در این مورد گفته است: «باید جایی می‌رفتم و او هم می‌خواست درمورد کار من حرف بزند. بهش گفتم بی‌خیال شو.»
ترو سال 1998 در کتاب «سایه سِر ویدیا: دوستی در گذر پنج قرن» به شکل و پایان گرفتن دوستی با مرشد خود اشاره کرد و تصویری بسیار زشت از نایپل به عنوان فردی افسرده و ضدزن ارائه کرد. نایپل هم در جواب او را «بی‌‌چشم و رو» خواند.
به هر حال دعوایی که در جشنوراه «هی» شروع شد در همین جشنواره خاتمه یافت. اما دنیای ادبیات دعواهای ادبی بسیاری به خود دیده است که برخی از معروف‌ترین آنها از این قرار است:

گابریل گارسیا مارکز و ماریو بارگاس یوسا
گفته می‌شود این دو برنده نوبل ادبیات که رابطه بسیار خوبی با هم داشتند سر یک موضوع شخصی دعوا کردند. سال 1976 در یک سالن سینما یوسا مشتی حواله صورت مارکز کرد و بدین ترتیب دوستی دو غول ادبیات آمریکای لاتین خاتمه یافت. این دو بیش از 30 سال است با هم حرف نزده‌اند.

لرد بایرون و جان کیتس
دعوای این دو شاعر بزرگ هم جالب است. هرچند این دو هیچ وقت بطور فیزیکی درگیر نشدند، اما همیشه یکدیگر را مسخره می‌کردند. بایرون که اشراف‌زاده بود کیتس را «کثیف و دون‌پایه» می‌خواند. کیتس هم که 30 سانتیمتری از بایرون کوتاه‌تر بود به شهرت و قدبلندی رقیب خود حسادت می‌کرد.

ویلیام شکسپیر و کریستوفر مارلو
شکسپیر و مارلو رقیب یکدیگر در دوران الیزابت و دنیای تئاتر بودند تا اینکه مارلو در 29 سالگی درگذشت. شکسپیر هم رقابت را کنار گذاشت و در «آنطور که تو می‌خواهی» به مارلو ادای احترام کرد.

لئو تولستوی و ایوان تورگنیف
تولستوی نویسنده هم‌دوره خود را «کسل‌کننده» می‌خواند و درگیری این دو چنان شدت گرفت که نویسنده «جنگ و صلح» رقیب خود را به دوئل دعوت کرد، اما تورگنیف که همیشه تولستوی را تحسین می‌کرد از او خواست دوئل را فراموش کند و به نوشتن ادامه دهد.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی