پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

بعضی عوامل شکست در واکسیناسیون طیور


گله بيمار :
در هنگام ابتلاي گله به بيماري‌هاي مختلف مانند عفونت‌هاي مايكوپلاسمايي نظير CRD انجام واكسيناسيون به صورت اسپري ممكن است بيماري را در گله تشديد نمايد.
توصيه مي‌شود هنگام مواجهه با يك گله بيمار، از انجام واكسيناسيون تا زمان بهبودي كامل گله به دلايل زير اجتناب گردد :
1- عدم كارآيي مناسب سيستم ايمني پرنده براي توليد پادتن.
2- احتمال ايجاد بيماري توسط همان واكسن تزريق شده.
3- افزايش حدت سويه واكسن (Back Passage).
4- عدم تأثير واكسن هنگامي كه گله در مرحله كمون همان بيماري است.
5- واكسن مي‌تواند به عنوان يك عامل ايجاد تنش باعث تشديد بيماري در گله شود.
عوامل تضعيف‌كننده سيستم ايمني جوجه‌ها :
عوامل زير مي‌توانند با ضعيف كردن سيستم ايمني سلولي يا همورال باعث عدم پاسخ ايمني لازم در برابر واكسن‌هاي تزريق شده گردند :
عوامل عفوني : اين عوامل مي‌توانند شامل ويروس گامبورو، ويروس كم خوني عفوني، ويروس مارك، رئوويروس‌ها، آدنوويروس‌ها و رتروويروس‌ها باشند.
مايكوتوكسين‌ها : آفلاتوكسين، اكراتوكسين و تريكوتسن از اين گروه داراي اثرات مشخصي در جهت تضعيف سيستم ايمني طيور مي‌باشند كه عمده اين اثرات عبارتند از :
1- عدم پاسخ مناسب به واكسيناسيون‌هاي صورت گرفته.
2- افزايش حساسيت پرنده نسبت به عوامل عفوني.
3- اختلال در ايجاد مقاومت نسبت به بيماري‌ها.
4- تداخل در ايمني حاصل از سلول‌هاي T و B و نرسيدن عيار پادتن به سطح مورد نظر.
استرس‌ها :
استرس‌ها، پاسخ‌هاي غيراختصاصي بدن نسبت به تحريكات محيطي مي‌باشند. عوامل مختلفي مانند تعيين جنسيت، حمل‌ونقل، نوك‌چيني، قطع برق و دان، شرايط گرما، تهويه، واكسيناسيون، تغيير سالن، ازدحام جمعيت و… سبب ايجاد ترس و استرس در طيور مي‌گردند، كه جهت كنترل استرس مي‌توان از ويتامين‌هاي A ، B ، C ، D و E استفاده نمود.
از داروهاي ماكروليدي مانند اريترومايسين نيز مي‌توان استفاده كرد، زيرا آنها ضمن كنترل عفونت باعث تحريك سيستم ايمني مي‌شوند.
تغذيه نامناسب :
كمبود مزمن مواد مغذي كم مصرف بيشتر از مواد پرمصرف، دستگاه ايمني را تضعيف مي‌كند. از اين ميان مي‌توان به ويتامين‌هاي A ، C ، E ، اسيدهاي آمينه متيونين و ليزين، اسيد لنيولئيك و مواد معدني مانند Fe و Se اشاره نمود.
بالا بودن ميزان كلر در بدن پرنده در صورت پائين بودن مقدار سديم باعث تضعيف سيستم ايمني بدن مي‌گردد. توصيه مي‌شود قبل از واكسيناسيون، متيونين و ليزين جيره افزايش يافته و يا از محلول مولتي ويتامين و اسيد آمينه استفاده گردد و پس از واكسيناسيون از مولتي ويتامين و الكتروليت بهره‌گيري شود.
اصول مديريتي :
مديريت مناسب نقش اساسي در توفيق برنامه‌هاي واكسيناسيون ايفا مي‌كند. از بين موارد متفاوت مديريتي در اين زمينه مي‌توان به موارد زير اشاره نمود :
پاكسازي و ضدعفوني مناسب مزرعه
در نظرگرفتن تراكم مناسب براي هر سالن
تأمين سيستم تهويه مناسب
جلوگيري از نوسان درجه حرارت
بالابودن كيفيت آب مصرفي
تأمين وضعيت مناسب براي بستر
نوك‌چيني مناسب
رعايت يك سني بودن گله
وجود پادتن‌هاي مادري :
جوجه‌ها نوعي پادتن به نام IgG را از مادر دريافت مي‌كنند كه عيار آن در سه روز اول به دليل جذب كيسه زرده كاهش نمي‌يابد، اما بعد از سه روز به تدريج تا سن سه ‌هفتگي كاهش يافته و از بين مي‌رود. بايد دانست كه سرعت كاهش عيار پادتن‌ها در جوجه‌هاي گوشتي به دليل رشد سريع آنها نسبت به پولت‌ها بيشتر است.
زمان انجام واكسيناسيون بايد متناسب با سطح ايمني حاصل از دريافت پادتن‌هاي مادري باشد. به عنوان مثال اگر ميزان پادتن‌هاي مادري عليه بيماري خاصي بسيار بالا باشد، به دليل خنثي شدن واكسن توسط پادتن مادري، انجام واكسيناسيون در دو هفته اول تأثيري نخواهد داشت. تعيين زمان نخستين نوبت واكسيناسيون ارتباط مستقيمي با آگاهي از ميزان زمان پايداري پادتن‌هاي مادري دارد، كه تعيين اين زمان با استفاده از تست‌هاي سرولوژي مانند HI و Elisa انجام مي‌شود. بايد دقت نمود كه اين عمل در مورد بيماري‌هاي نيوكاسل و گامبورو اهميت حياتي دارد.
تفاوت حدت سويه فارم و سويه واكسن :
تصميم‌گيري در زمينه تعيين و انتخاب حدت ويروس براساس شرايط اپيدميولوژيك منطقه و وضعيت سلامت گله صورت مي‌گيرد. مثلاً در مواقعي كه بيماري موجود در فارم از نوع بسيار حاد باشد، تجويز سويه ملايم واكسن نخواهد توانست سطح ايمني گله را در برابر اين بيماري حفظ نمايد. بايد به خاطر داشت كه سويه‌هاي كلاسيك موجود در واكسن قادر به حفظ ايمني كافي گله در برابر سويه‌هاي واريانت نمي‌باشند.
نكاتي جهت افزايش ميزان تأثير واكسيناسيون :
1- مشخصات واكسن و شماره سريال آن را ثبت كنيد.
2- به تاريخ توليد و انقضاي واكسن توجه نمائيد.
3- به منظور جابجايي ويال‌هاي واكسن بايد از فلاسك‌هاي مخصوص استفاده شود.
4- هنگام خريداري و تحويل واكسن بايد دز ويال‌هاي آن با توجه به شركت سازنده با دقت بررسي و تعيين گردد، زيرا در روز انجام واكسيناسيون تهيه واكسن مورد نياز مشكل خواهد بود.
5- از سالم بودن يخچال و سردكننده واكسن از طريق دماسنج اطمينان حاصل كنيد.
6- شيشه‌ها و بطري‌هاي حاوي واكسن را از نور آفتاب دور نگه داريد.
7- نگهداري واكسن بايد در يخچال و حرارت پايين صورت گيرد.
8- هنگام انجام واكسيناسيون به دستورات كارخانه سازنده توجه نمائيد.
9- از مصرف برخي واكسن‌هاي زنده بطور همزمان اجتناب نمائيد.
10- از يك ويال براي واكسيناسيون تعداد مشخصي از پرندگان استفاده نمائيد.
11- عمليات واكسيناسيون را با خونسردي انجام داده و از تعجيل و شتابزدگي اجتناب نمائيد.
12- همواره نوع واكسن مصرفي را كنترل نمائيد.
13- از مصرف واكسن‌هاي بدون برچسب خودداري نمائيد، مگر اينكه علامتي جهت تفريق با نوع خاص از واكسن ديگري را داشته باشند.
14- در صورت قطع برق از مصرف واكسن‌هاي زنده موجود خودداري نمائيد.
15- بطري‌هاي واكسن كشته را مي‌توان تا 24 ساعت پس از بازکردن مصرف نمود ولي اين توصيه در مورد واكسن‌هاي زنده صادق نمي‌باشد.
16- رعايت دز صحيح واكسن حين واكسيناسيون الزامي است و نمي‌توان بخاطر صرفه‌جويي مقدار دز را كاهش داد.
17- ضروري است، تمامي پرندگان موجود در يك سالن در يك روز واكسينه شوند.
18- از انجام واكسيناسيون در روزهاي تعطيل، به دليل داشتن بار رواني براي واكسيناتور خودداري نمائيد.
19- پس از انجام واكسيناسيون، شيشه‌ها و بطري‌هاي خالي را ضدعفوني و سپس معدوم نمائيد.
20- بهتر است دماي سالن را پس از واكسيناسيون چند درجه بالا ببريد.
منبع:بولتن علمی تلاونگ شماره
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی