پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

10بی مهره کوچک و جالب

بی مهره کوچک و جالب

10. پروانه پلنگی (Leopard Moth) (Hypercompe scribonia)

 

Resigzed Image Click this bar to view the full image.پروانه پلنگی غول پیکر (Giant Leopard Moth) یا پروانه چشمی ببری (Eyed Tiger Moth) بر روی بدن خود دارای الگوی حلقه های سیاه رنگ مشخص که این حیوان را بی شباهت به پلنگ نمیکند. طرح مشخص و واضحی که بر روی بدن این پروانه ها وجود دارد با هیچ گونه دیگری اشتباه گرفته نمیشود و به تمامی شکارچیان بالقوه اینطور مینمایاند که با طعمه چندان خوشمزه ای روبه رو نشده اند.

9. حشره آبی غول پیکر (Giant Water Bug) (Belostomatidae)

 

Resigzed Image Click this bar to view the full image.«بلوستوماتیدا» (Belostomatidae) خانواده ای از حشرات هستند که با نام «حشره غول پیکر آبی» (giant water bugs) یا «پنجه نیش زن» (toe-biters) شناخته میشوند. بیشتر اعضای خانواده Belostomatidae اندازه نسبتا بزرگی دارند و از این نظر با سوسک های بزرگ جهان قابل مقایسه هستند. تمامی اعضای این خانواده شکارچیان خشنی هستند که برای شکار سخت پوستان، ماهیان و دوزیستان کمین کرده و آنها را شکار میکنند. آنها غالبا به شکل بی حرکت در کف آب میخوابند و به جسمی در آن قسمت میچسبند و به این شکل منتظر نزدیک شدن طعمه میشوند. پس از گرفتن طعمه، بزاق قدرتمند خود را به طعمه تزریق کرده و مایع باقیمانده در بدن آن را میمکند. درد حاصل از گزش این حیوانات نسبت به بسیاری از حشرات به شکل قابل ملاحظه ای بالاست و بزاق دهان آنان به سادگی بافت های ماهیچه ای طعمه را به مایع تبدیل میکند. در موارد نادری گزش انسان ها توسط این حشرات گزارش شده که آسیب های جدی به فرد گزیده شده وارد شده است. با توجه به این نکات دقت کنید که هرگز صورت خود را به یکی از این حشرات کوچک نزدیک نکنید. گاهی اوقات این حیوانات در مواجهه با دشمنان بزرگی نظیر انسان ها، خود را به مردن میزنند و یا ماده ای را از خود ترشح میکنند که آنها را خوراکی هایی بدمزه نشان دهد.


ادامه دارد ...


مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : oddee.com

 

بخش دوم


8. عنکبوت شتری غول پیکر (Giant Camel Spider) (Arachnid Solifugae)

Resigzed Image Click this bar to view the full image.


شاید هرگز نام چنین حیوان عجیبی به اقصی نقاط جهان نمیرسید اگر نیروهای نظامی ایالات متحده به خاطر جنگ عراق به حوالی خلیج فارس و کشور عراق نرفته بودند و از این حیوان خارق العاده تصاویری تهیه نمیکردند. نام این حیوان زمانی بر سر زبان ها افتاد که یک عنکبوت شتری غول پیکر به درون کیسه خواب یکی از سربازان آمریکایی رفته و در شرایطی که آن مرد خواب بود او را گاز گرفت. خوشبختانه عنکبوت غول پیکر شتری که بومی عراق است سمی نیست. آنها از پنجه های خود برای گرفتن طعمه هایی استفاده میکنند که معمولا از یک عنکبوت بزرگتر نیستند. آنها همچنین به داشتن سرعت بالا شهرت دارند. این عنکبوت ها میتوانند با سرعت 16 کیلومتر بر ساعت بدوند. نام واقعی این مخلوقات «سولیفوگا» (Arachnid Solifugae) است. کلمه «سولیفوگا» (Solifugae) در زبان لاتین به معنی «گریخته از آسمان» است.

7. سوسک هرکول (Hercules Beetle) (Dynastes Hercules)

Resigzed Image Click this bar to view the full image.


این حشره یکی از انواع «سوسک های کرگدنی» (rhinoceros beetle) است که در آمریکای جنوبی زندگی میکند. طول بدن این حیوان با در نظر گرفتن شاخ میتواند به 18 سانتی متر برسد و البته ادعایی بسیار جالب در خصوص این حیوان وجود دارد : این سوسک قادر است اجسامی را که تا 850 برابرش وزن دارند را بر پشت خود حمل کند !! این سوسک ها فقط از گیاهان تغذیه میکنند و جز مواردی که با سوسک های هرکول دیگر برخورد میکنند و با نرهای دیگر بر سر سوسک ماده میجنگند، به هیچ عنوان تهاجمی نیستند.


ادامه دارد ...


مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : oddee.com

بخش سوم


6. مانتیس ارکیده (Orchid mantis) (Hymenopus coronatu)

Resigzed Image Click this bar to view the full image.Hymenopus coronatu که به نام مانتیس ارکیده (Orchid mantis) نیز شناخته میشود یکی از گونه های مانتیس گل (flower mantis) است که در مالزی و اندونزی یافت میشود. این مانتیس مشخصا شباهت زیادی به گل ارکیده دارد. آنها در گل هایی که به آنها شباهت دارند پنهان شده و منتظر نزدیک شدن حشراتی میشوند که غذای اصلی آنها را تشکیل میدهند.

5. کرم پروانه کالتا (Calleta Silkmoth) (Eupackardia calleta)

Resigzed Image Click this bar to view the full image.کرم پروانه کالتا متعلق به خانواده Saturniidae است. این حیوان در مکزیک، گواتمالا و بیشتر قسمت های جنوبی ایالات متحده قابل مشاهده است. این کرم ها تنها گونه از دسته Eupackardia هستند. لارو آنها بیشتر از گونه Fraxinus ، Leucophyllum frutescens ، Sapium biloculare ، Fouquieria splendens تغذیه میکند.


ادامه دارد ...

بخش چهارم4. پروانه سکروپیا (Cecropia Moth) (Hyalophora cecropia)

Resigzed Image Click this bar to view the full image.این حیوان را به نام «پروانه رابین» (Robin Moth) نیز میشناسند و بزرگترین پروانه moth در آمریکای شمالی محسوب میشود به طوری که طول بال این پروانه گاهی به 18 سانتی متر میرسد. آنها در دو سوم مناطق آمریکای شمالی شامل کوهستان ها پراکنده هستند. این پروانه یکی از اعضای خانواده Saturniidae یا «پروانه های ابریشم غول پیکر» (giant silk moths) است. مواردی مشاهده شده که طول بال پروانه ماده نیز تا 13 سانتی متر رسیده است. کرم این پروانه را اغلب میتوان بر روی درختان افرا مشاهده کرد اما این کرم ها توانایی خوردن برگ تمشک وحشی و برگ توس را نیز دارند.

3. سنجاقک دوشیزه (Damselfly) (Ischnura heterosticta)

Resigzed Image Click this bar to view the full image.سنجاقک دوشیزه نامی کلی برای گروهی از حشرات شامل زیر راسته Zygoptera از راسته اصلی Odonata است که با بدن کشیده و چشمان بزرگ جدا از هم و یک جفت بال قوی شفاف که در زمان های استراحت به حالت تا شده بر روی شکم حیوان جمع میشوند شناخته میشود. این حشرات در هنگام جفتگیری بر روی یکدیگر قرار گرفته و با هم پرواز میکنند. برای انسان ها، سنجاقک ها نماد هنر و فرهنگ در بسیاری از نقاط جهان محسوب میشوند. این انتخاب به دلیل شکوه و زیبایی و رنگ های غالبا زیبا و رفتارهای جفتگیری منحصر به فرد این حیوانات است.

 

بخش پنجم


2. مانتیس شیطانی گل (Devil's Flower Mantis) (Idolomantis Diabolica)

Resigzed Image Click this bar to view the full image.


این حیوان که نام علمی آن Idolomantis Diabolica است به دلیل زیبایی، اندازه بزرگ و کمیابی آن که یکی از بزرگترین مانتیس های جهان است با نام «پادشاه تمام مانتیس ها» (King of all mantids) نیز شناخته میشود. این مانتیس شباهت زیادی به گل دارد.

1. کرم پروانه لیمانترید (Lymantrid moth) (Dasychira pudibunda)

Resigzed Image Click this bar to view the full image.


کرم پروانه لیمانترید (Calliteara pudibunda) در جنگل های Fagus sylvatica پراکنده است. این کرم در کشور دانمارک زندگی میکند و رنگ پروانه آن به رنگ خاکستری تیره بوده و در فصل ژوئن پرواز میکند. هر پروانه ماده بین 300 تا 400 عدد تخم میگذارد که غالبا این تخم ها در محلی گذاشته میشوند که به محل خارج شدن لارو پروانه بسیار نزدیک است. کرم کاترپیلار این پروانه بسیار کوچک و پوشیده از مو است و به راحتی به وسیله باد حمل میشود. لارو شدگی در این حیوانات بر روی برگ هایی اتفاق میفتد که بر روی زمین هستند و پر از پیله های این کرم اند.مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : oddee.com


نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی