پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

نگهداري مدير موزه كرمان از 70 هزار فسيل در گاراژ منزلش

همشهري - رضاظريفي:70 هزار فسيل منحصر به فرد در گاراژ خانه اجاره‌اي مدير موزه ديرينه شناسي كرمان بدون هيچ‌گونه امكانات نگهداري مي‌شود. اين در حالي است كه به گفته محسن تجربه كار، مدير اين موزه هر يك از اين آثار مي‌تواند منشا تحولي عظيم در علم ديرينه‌شناسي ‏و حتي زيست‌شناسي باشد.‏
انتشار خبري مربوط به نگهداري تعداد زيادي از آثار طبيعي و فسيل در منزل يكي از علاقه‌مندان علم ديرينه‌شناسي موجب شد تا بار ‏ديگر توجه كارشناسان فرهنگي و طبيعي به اين موضوع جلب شود.
نگهداري فسيل در منزل از معدود موارد عجيبي است كه اگر در ‏هرگوشه از جهان اتفاق بيفتد نظر كارشناسان مختلف را به‌خود جلب مي‌كند و البته در كشور ما گويا اين امر هنوز از سوي مراجع ‏رسمي مورد بررسي قرار نگرفته است.‏
موزه متروكه
موزه ديرينه شناسي كرمان در سال 82 در داخل پارك انقلاب به بهره‌برداري رسيد. موزه‌اي كه به‌دليل شكل ويژه آن‌كه مانند غار زير ‏زمين اين پارك ساخته شده بود موجب شد تا علاقه‌مندان زيادي جذب اين موزه شوند اما اين موزه در حال حاضر تعطيل است.
‏تجربه‌كار درباره علت تعطيلي موزه به همشهري گفت: به‌دليل محل موزه پس از هر بار آبياري درختان و فضاي سبز پارك، آب از ‏قسمت‌هاي مختلف ديواره و سقف موزه به داخل محوطه سرازير مي‌شود كه با وجود تذكرات فراوان اين مشكل رفع نشده و استمرار ‏اين مسئله موجب شكست سقف در قسمت انتهاي موزه و نشست زمين شده است‎.‎‏
وي درباره انعكاس اين مشكلات به مسئولان عنوان‌كرد: از سوي موزه، بارها درخصوص رفع اين معضلات با دستگاه‌هاي مربوطه مكاتبه شده است اما هيچ نتيجه‌اي حاصل نشده است‎
‎تجربه كار در ادامه با اشاره به مشكلات اين موزه و قطع برق آن از 2سال پيش گفت: اين موزه به‌عنوان نخستين موزه ديرينه شناسي ‏كشور، با تاييد بخش زمين شناسي دانشگاه شهيد باهنر و همكاري شوراي شهر و شهرداري كرمان راه‌اندازي شد اما به جاي اينكه ‏مسئولان از اين موزه حمايت كنند برق موزه از 2سال قبل قطع شده و تاكنون اقدامي درخصوص حل اين مشكل صورت نگرفته است‎
‎وي افزود: در هر جاي ديگر دنيا با سرمايه‌گذاري در اين بخش نسبت به جذب توريست و گردشگر و درآمد‌زايي موزه اقدام مي‌كردند ‏اما در سال‌هاي اخير نه تنها هيچ حمايتي از موزه صورت نگرفته است بلكه برق موزه نيز از 2سال پيش قطع شده است‎.‎
خارجي‌هاي علاقه‌مند
يكي از ويژگي‌هاي خاص اين موزه داشتن فسيل‌هايي است كه نظر محققان بسياري را به‌خود جلب كرده است. نتيجه بازديد هيات‌ ‏علمي استراليايي از اين موزه در خواست خريد تعدادي از فسيل‌هاي تخم دايناسورها به مبلغي هنگفت بوده است.‏هياتي از فرانسه نيز از اين موزه بازديد كرده كه آثار موجود در موزه به‌شدت مورد توجه آنها قرار گرفته است.
مدير موزه ديرينه ‏شناسي كرمان در باره فسيل‌هاي موجود در اين موزه اضافه‌كرد: از مجموع 140 هزار فسيل به دست آمده، 3هزار قطعه شاخص در ‏موزه نگهداري مي‌شود. تعداد 70 هزار قطعه از اين فسيل‌ها در گاراژ منزل شخصي و داخل جعبه ميوه، 20 هزار قطه باقيمانده هم در اتاقي ‏در باغ هرندي كرمان و مابقي هم در انبار موزه و در شرايط نامناسب نگهداري مي‌شود.‏
تجربه كار در ادامه گفت: حداقل 40 درصد فسيل‌هاي اين مجموعه در دنيا منحصر به فرد است و مي‌تواند به يكي از مراكز اصلي ‏مطالعاتي و فسيل‌شناسي جهان تبديل شود اما متأسفانه برخورد مناسبي از سوي مسئولان مشاهده نكرده‌ايم.‏وي مشكل ديگر اين موزه را محيط ناامن پارك انقلاب دانست كه موزه در آن قرار دارد.
همجواري مركز بازپروري اعتياد ‏با اين موزه، فضايي غيرفرهنگي ايجاد كرده است كه به همين دليل خانواده‌ها تمايلي براي بازديد از اين موزه را ندارند. ‏
مدير موزه ديرينه شناسي كرمان از علاقه‌مندان رشته ديرينه شناسي است. او درباره اقدامات خود براي حفظ فسيل‌ها گفت: اين ‏فسيل‌ها نتيجه تلاش 30 ساله من هستند. نكته جالب اينجاست كه در فسيل‌هاي يافته شده در نقاط ديگر دنيا فقط قسمت‌هاي ‏سخت جانداران مثل دندان‌ها يا اسكلت باقي مانده است اما فسيل‌هايي كه من پيدا كرده‌ام به‌دليل شرايط زميني اينجا ويژگي‌هاي ‏خاصي دارند.
به‌عنوان مثال تخم دايناسوري كه من پيدا كرده‌ام داراي جنين است و مي‌تواند تحولات بزرگي در علم ديرينه شناسي به ‏وجود آورد.‏
او به ويژگي‌هاي خاص مناطق اطراف كرمان از نظر زمين شناسي اشاره كرد وافزود: در مناطق اطراف كرمان مي‌توان تحقيقات ‏وسيعي انجام داد اما متأسفانه بسياري از اين مناطق به‌دليل عمليات عمراني در حال تخريب است كه البته به مسئولان اطلاع ‏داده‌ام.‏
دكتر بهروز واثقي از استادان رشته مهندسي معدن نيز درباره يافته‌هاي مدير ديرينه شناسي كرمان گفت: بايد درباره اين يافته‌ها ‏تحقيقات علمي صورت گيرد كه اين وظيفه سازمان‌هاي مربوط مثل سازمان زمين شناسي است.‏
اما نكته مهم، موزه ديرينه‌شناسي كرمان است كه اين روزها اوضاع مناسبي ندارد. ‏
تجربه كار درباره ادامه اين وضعيت و فعاليت موزه تصريح‌كرد: در هر جاي ديگر دنيا با سرمايه‌گذاري در اين بخش نسبت به جذب توريست و ‏گردشگر و درآمد زايي موزه اقدام مي‌كنند اما در سال‌هاي اخير نه تنها از موزه حمايتي نكرده‌اند بلكه همانطور كه گفتم برق موزه نيز از ‏2سال پيش قطع است‎
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی