پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • کیف طرح فیل ◄ کیف طرح فیل
    کیف های دستی ناز ساخته شده از چرم که شبیه فیلهای مینیاتوری طراحی شده اند. کیسه هایی به شکل فیل با رنگ های مختلف که توسط LittleWingArtBoho ساخته شده است.
 • تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات ◄ تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات
    طبیعت از دارندگان تخم مرغ الهام گرفته شده است که به گونه ای شبیه پرندگان ، گربه ها و حیوانات وحشی طراحی شده اند. فنجان های تخم مرغ سرامیکی ساخته دست هانا ترنر تخم مرغ های آب پز را نگه داشته و چیز خاصی را به میز صبحانه خود اضافه می کنند.
 • تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی ◄ تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی
    ابزار آشپزخانه نوآورانه ای که شبیه ماهی قرمز طراحی شده به شما کمک می کند تا زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید. بدن ماهی را فشار دهید و زرده تخم مرغ به دهان مکیده می شود.
 • این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن ◄ این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن
    نگهدارنده تخم مرغ خلاق طراحی شده به نظر می رسد مانند یک پنگوئن امپراطور باشه
 • طرحی برای حمل تحم مرع ◄ طرحی برای حمل تحم مرع
    همیشه میگند با یک دست نمیشه خیلی چند تا هندوانه برداشت ولی این بار دامنی با طرح حمل تخم مرع براتون قرار دادیم نگاه کنید پیش بند ابتکاری دارای جیب های بزرگ تخم مرغ است که برای نگهداری تخم مرغ طراحی شده است.
 • طرحی برای دارندگان گربه ها ◄ طرحی برای دارندگان گربه ها
    دیدین گربه ها هر زمان کار داری میشینند جلو میز و نمیزارن کار کنی و همین مشکل ایجاد میکنه که نتونی کار کنی کلا گربه ها فضول هستند الا این میز خوراک شماست که گربه دارید
 • لباس طرح کروکودیل ◄ لباس طرح کروکودیل
    این یک طرج بسیار زیبا همه دوستداران خزندگان
 • لباس هایی با طرج حیوانات ◄ لباس هایی با طرج حیوانات
    هنر مند باشی عاشق حیوانات هم باشی دیگه همین میشه رو رخت پهن کردن هم عکس حیونات میبینی
 • فرش تام جری ◄ فرش تام جری
    تام جری یادتونه این تام بیچاره همیشه صاف میشد اینجا هم فرش تامی هست تا ایده های کودکی ما به واقعیت تبدیل شه
 • طرح های سه بعدی از حیوانات ◄ طرح های سه بعدی از حیوانات
    طراحی وقتی ازش حرف میزنیم یعنی این باقیش سوسول بازیه
 • طرحی برای کربه دوست ها ◄ طرحی برای کربه دوست ها
    طرحی بسیار زیبا از ظرف گربه ها که برای دوستداران گربه میتونه هیجان انگیز باشه
 • نان هایی با طرح حیوانات ◄ نان هایی با طرح حیوانات
    این ایده خوبی هست که بچه هایی که غذا نمیخورند رو سر اشتها بیارید ولی واقعا این همه هنر برای خوردن بچه ها !! خدایش سخته
 • کوسن هایی با گربه ها ◄ کوسن هایی با گربه ها
    این طرح های برای گربه دوستان هست که بتوانند دز گنار عشق به گربه ها همه چیز زندگی شون هم گربه ای باشه
 • شیری برای گربه ها ◄ شیری برای گربه ها
    اخیرا در روسیه شیر های مدت دار را با طرحی بسیار جذاب برای گربه دوستان تهیه کردن که عکس ها را در زیر قرار میدم
 • طرحی فوق العاده برای گربه ها ◄ طرحی فوق العاده برای گربه ها
    این جای خواب بسیار جذاب برای شما در واقع میتواند برای گربه شما هم جذاب باشه چرا چون خودش تونل بازی گربه ها هم هست
 • کیف حمل ای بار به شکل وال ◄ کیف حمل ای بار به شکل وال
    چند تا پست قبل کیف های به شکل فیل گذاشتم حالا اینجا طرح نهنگ هم پیدا کردم
 • گیلاس های به شگل پرندگان ◄ گیلاس های به شگل پرندگان
    این شربت خوری ها میتواند طرجی بسیار جذاب برای پرنده دوستان باشه
 • فشن از نوع فیلی ◄ فشن از نوع فیلی
    این کیف ها با طرح فیل درست شده که بسیار جذاب ار کار درامده است
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29043    |     صفحه 1 از 1614
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

مقاله دکتر زرین آذر در پاسخ به مطلب «نیاز گیاه‌خواران به مکمل‌های غذایی» نوشته ی دکتر کیمیاگر:

مقاله دکتر زرین آذر در پاسخ به مطلب «نیاز گیاه‌خواران به مکمل‌های غذایی» نوشته ی دکتر کیمیاگر:
مقاله «خامگیاهخواری نامطلوبترین نوع گیاهخواری» شما را در روزنامه با دقت مطالعه کردم و علاقه دارم نکاتی چند را در مورد نقطه نظرات مطرح شده در مقاله عنوان کنم.

در ابندا باید گفت که این اولین باری نیست که رژیم گیاهخواری از طرف افرادی که علاقه یا باور به مصرف مواد حیوانی داشته یا در این مورد ذینفع می باشند تحت عناوین «ناکامل بودن»، «ناکافی بودن» و «تامین نکردن نازهای بدن» مورد حمله قرار گرفته است.

تا همین چندی پیش و تا قبل از اینکه مشاهدات، مطالعات و تحقیقات بطور غیر قابل انکاری خلاف آنرا ثابت کنند، این حمله متوجه پروتئین های گیاهی بود.

با توسعه دامپروری صنعتی، کمپانی های عظیم تهیه مواد حیوانی - چه گوشت و مرغ و ماهی و چه لبنیات - تنها با هدف فروش و سودآوری هرچه بیشتر سالیان سال اطلاعات نادرستی را در مورد پروتئین همراه با محصولات خود به خورد مردم می دادند.
ابتدا به پروتئین حالت قداست داده شد گویی که اهمیت پروتئین به عنوان بخشی از مواد غذایی مورد نیاز بدن بیشتر از سایر بخش ها می باشد.
سپس لغت پروتئین مترادف گوشت قرار گرفت. انگار که گیاهان فاقد پروتئین بوده و این ماده فقط در مواد حیوانی موجود می باشد. این مساله هنوز هم بصورتی در ذهن مردم نقش بازی میکند طوری که هر آینه فردی اعلام کند که رژیم گیاهخواری را برگزیده اولین سوال شنونده ی ناآگاه این است که چطور پروتئین خود را تامین میکند.
پس از آن، نه تنها میزان پروتئین مورد نیاز بدن بسیار بسشتر از آنچه در حقیقت لازم است اعلام شد بلکه تا سالیان سال بر این ادعا نیز پافشاری میشد که پروتئین های گیاهی ناقص بوده و از کیفیت پایین تری نسبت به پروتئین های حیوانی برخوردارند. با تکیه بر همین مدعا بود که بسیاری از متخصصین تغیذه، مصرف مواد حیوانی را ناگزیر اعلام می کردند.
نقش این تبلیغات و مشابه آن تا بدان جا پیش رفته که نه تنها چنانکه گفته شد لغت پروتئین مترادف گوشت قرار گرفت بلکه کلسیم، شیر و پنیر را...آهن، گوشت گاو را... و «بهترین نوع پروتئین»، تخم مرغ را به ذهن متبادر میکند.

امروزه نه تنها نادرستی تمام این ادعاها با مطالعات و مشاهدات و تحقیقات فراوان و غیرقابل انکار ثابت شده بلکه مضرات مصرف پروتئین های حیوانی و خطرات آن برای سلامتی نیز روز به روز بیشتر بارز میگردد.
امروزه، در مورد نقش مصرف مواد حیوانی در ایجاد بیماری های قلب و عروق و سکته های قلبی، بالا بردن کلسترول، بال ابردن فشار خون، انواع سرطان ها به خصوص سرطان سینه، پروستات، روده بزرگ و تخمدانها، بیماری دیابت، پوکی استخوان، بیماریهای کبد و کلیه و .... تحقیقات فراوانی وجود دارد.
همچنین امروزه میدانیم که مواد حیوانی فاقد آنتی اکسیدا نها و فیتوکمیکال هایی هستند که ما را برابر سرطانها محافظت میکنند در حالیکه گیاهان سرشار از این مواد ضد سرطان می باشند.
و باز هم امروزه میدانیم که مواد حیوانی، دارای مقدار فراوانی کلسترول، چربی هیا اشباع، اسید آراکیدونیک و همچنین فاکتورهای رشدی مانند IGF می باشند که همگی خطرایجاد سرطانها و بیماریها قلبی را بالا می برند.{ 1، 2، 4، 5، 6، 7}


دکتر کیمیاگر در مقاله خود، در توضیح عوارض ناشی از گیاهخواری گفت «آهن، روی و ویتامین ب 12 مورد نیاز بدن از طریق رژیم گیاهخواری تامین نمی شود.»

بگذارید ببینیم موضع انجمن تغذیه آمریکا در نشست سال 2009 این مجمع در این باره چه بوده است: {8}
این موضع بر مبنای تحقیق و بررسی گسترده کلیه تحقیقات موجود درباره موضوعات ذکر شده می باشد:


آهن: «تعداد موردهای آنمی (کم خونی) بدلیل فقر آهن در گیاهخواران و غیر گیاهخوران یکسان است.» {9و10}
در این بیانیه همچنین عنوان می شود که بر مبنای بررسی گسترده ی منابع مختلف به نظر می رسد که بدن گیاهخوران نسبت به گوشتخواران در حقیقت دارای قدرت بیشتر جذب آهن از مواد غذایی بوده و همچنین قدرت حفظ بیشتر آن را نیز دارا می باشد. بدین معنا که بدن گیاهخوان نه تنها از قدرت جذب بیشتری برخوردار بوده بلکه میزان دفع آهن را نیز کنترل کرده و از به هدر رفتن آن جلوگیری میکند.
غذاهای گیاهی سرشار از ویتامین ث نیز می باشند. این ویتامین بطور طبیعی جذب آهن غیر هم (Heme) که قسمت اعظم آهن موجود در گیاهان است را بالا میبرد بطوری که نهایتا میزان جذب آهن غیر هم گیاهان از آهن هم (Heme) مواد حیوانی نیز بالاتر می رود. {11}


روی: بر مبنای همان بیانیه اگرچه در گیاهان به علت وجود اسید فیتیک که ممکن است جذب روی را کاهش دهد میزان روی قابل دسترس برای بدن ممکن است کمتر باشد ولی در موراد گسترده مورد مطالعه در گیاهخوان، مورد علنی کمبود روی مشاهده نشده است {12}. در بیانیه این انجمن اعلام میوشد که بر مبنای تحقیقات آنان، میزان روی در رژیم گیاهخواران در حد میزان تجویز شده برای عمو میم باشد. {13}جالب است بدانیم که در حقیقت اولین مورد حقیق کلینیکی کمبود روی در سال 1960 در غیرگیاهخوارانی از خاورمیانه مشاهده شد که از خمیر غیر ورآمده گندم استفاده می کردند. گفته می شود که پروسه "ورآوردن" خمیر باعث شکسته شدن فیتات ها شده و جذب روی آزاد شده را آسان میکند.
در غذاهای گیاهی بطور کلی، وی همراه با پروتئین ها آمده به مقدار فراوان در مغزها و دانه ها بخصوص در دانه کدو و کنجد، در سویا و در غلات و حبوبات وجود دارد.
جوانه های مختلف سرشار از روی هستند.

در اینجا لازم است اضافه کنم که تحقیقات نشان می دهند که مصرف اضافه روی باعث پایین آوردن چربی «خوب» بدن یا HDL گشته و میزان بیماری های قلبی را بالا می برد. همچنین نشان داده شده که مصرف فراوان روی میتواند باعث نوعی کم خونی گردد که به آهن و یا اسید فولیک و ب 12 جواب نداده و بنظر می رسد که در اثر اختلال در جذب مس در نتیجه ازدیاد روی در بدن بوجود می آید.
این مساله از این نظر اهمیت پیدا میکند که بنظر می رسد برخی متخصصان ما فقط به «کمبود» مواد غذایی پرداخته و فراموش میکنند که بسیاری از اختلالات هضم و جذبی مواد در حقیقت نتیجه ی ازدیاد بیش از اندازه مواد دیگر بوجود می آید.

بدن از یک سیستم بسیار ظریف و پیچیده کنترل و بالانس برخوردار است. همچنانکه قلب به خودی خود می طبد و معده بطور خودکار عمل هضم غذا را انجام میدهد، این سیستم هوشمند بر عمل تنظیم جذب مواد مختلف نیز نظارت داشته و اگر به حال خود گذارده شود، با آگاهی به نیازهای بدن در شرایط مختلف بهترین بهره وری از غذاهای طبیعی و سالم را فراهم خواهد اورد.

در مقاله ی دکتر کیمیاگر ذکر می شود که «گیاهخوارانی که از شیر و تخم مرغ استفاده میکنند، این مشکلات (کمبود آهن، روی و ب12) را ندارند»

در پاسخ باید گفت که در حقیقت، شیر گاو بطور کلی در مورد آهن فقیر بوده و تخم مرغ نیز اگر چه از نظر آهن غنی است ولی به دلیل غیر قابل جذب بودن این آهن، منبع خوبی برای تامین این ماده نمی باشد.
کازئین یا پروتئین شیر گاو، بزرگترین جلوگیری کننده جذب روی مواد حیوانی در بدن انسان می باشدو شیر انسان به دلیل داشتن پروتئین متفاوت آلفا لاکتآلبومین Alpha-Lactalbumin این اثر منفی در جذب روی را ندارد.
در اینجا باید به تفاوت بینو جد یک ماده غذایی در غذا و قابلیت جذب آن در بدن نیز اشاره کرد.
رژیم مبتنی بر مصرف مواد حیوانی با اسیدی کردن بدن و ایجاد آلرژی های مختلف بیش ار رژیم مبتنی برگیاهان قابلیت ایجاد اختلال در هضم و جدب مواد مختلف غذایی را داراست. این مساله را امروز در بروز بسیاری از بیماری ها از قبیل پوکی استخوان، کم خونی های ناشی از جذب ویتامین ب 12 به علت گاستریت های مزمن و آتروفیک و برخی عوارض دیگر در کشورها و مناطقی که میزان بالای مصرف مواد حیوانی را دارند مشاهده میکنیم.
برای جلوگیری از اطاله کلام در این مورد، شما را به مقاله مفصل خود به نام «کمبود ویتامین ب 12، تنها سنگر بازمانده علیه گیاهخواری» در سایت وگن فروم رجوع میدهم.


بطور کلی میتوان گفت هیچ ماده ای در غذاهای حیوانی نیست که نوع بهتر آن در غذاهای گیاهی مشاهده نشود. به مثالهای زیر توجه فرمایید:

 

Resigzed Image

  Click this bar to view the full image.

مقایسه ای دیگر در 100 کالری از بروکلی، گوشت گاو و کاهو:


Resigzed Image Click this bar to view the full image.

در اینجا باید به این نکته ی بسیار مهم پرداخت که روش های تهیه وآماده کردن غذاها، تاثیر معتنابهی در میزان مواد موجود در غذا و همچنین در جذب آن مواد را دارد. این مساله، به به مطلب ذکر شده در مقاله دکتر کیمیاگر که «خامخواری را بدترین و نامطلوبترین نوع گیاهخواری» دانسته اند نیز بر میگردد.
یکی از بزرگترین دلایل کمبود ویتامینها و مواد معدنی در غذاها، عمل حرارت دادن (پختن) و تغییر شکل دادن آنهاست. پروتئین های مختلف از جمله آنزیم ها در اثر حرارت دادن تغییر شکل پیدا میکنند. گیفته می شود که وشاندن غذاها می تواند باعث از دست رفتن تا 48% آهن، 31% کلسیم، 46% فسفر و 45% مینزیوم گردد. {17}

جوشاندن سبزیجات باعث از دست رفتن ویتامین های محلول در آب مانند ویتامین ث، ب کمپلکس از جمله ب 12 و اسید فولیک میگردد.
کباب کردن گوشت های مختلف از جمله مرغ و ماهی روی آتش، باعث ایجاد مواد سرطانزا میگردد. سرخ کردن غذاها باعث از بین رفتن لسیتین و آزا دشدن کلسترول و چربی در جریان خون می شود.
تصفیه و سفید کردن ارد، برنج، ماکارونی، مقدار اسیدفولیک، منیزیوم، روی و ویتامین ای را کاهش میدهد.
تغییرا تمختلف مواد غذایی مانند پاستوریزه کردن و هموژنیزه کردن، کنسرو کردن، اضافه کردن مواد شیمیایی مختلف برای حفظ و نگهداری، مزه ها و رنگها و بوهای اضافه شده همه و همه باعث ایجاد فقر مواد غذایی در ماده غذایی و نتیجتا در بدن ما میگردند.
خام گیاهخواران به دلی لاینکه از غذاها در ساده ترین و طبیعی ترن فرم آن، بدون دستکاری های صمعتی استفاده میکنند در حقیقت «بهترین» نوع تغذیه را داشته و بیشترین مقدار از مواد حیات بخش موجود در سبزیجات، میوه جات، مغزها و جوانه ها را به دست نخورده ترین و زنده ترین فرم آن در اختیار بدن قرار می دهند.

بررسی مفصل تر اثر حرارت بر غذاها و سپس بر بدن از حوصله این بحث خارج است و به همین اندک، بسنده می کنم.


در اینجا لازم است که به تاثیر داروهای مختلفی که روزمره توسط مردم به دلایل مختلف مصرف میگردد و در هضم و جذب مواد غذایی نیز اشاره ای کنم.
آنتی بیوتیک ها که به مقدار فراوان به غذای حیوانات اضافه میگردد (در دامداری ها و مرغداری های صنعتی هورمونها و آنتی بیوتیک ها بطور عادی و روزمره برای رشد و پروار کردن حیوانات و جلوگیری از عفونتهای ناشی از شرایط بسیار ناسالم و غیرطبیعی نگهداری از این حیوانات به غذای آنان اضافه میگردد) به شیر و تخم مرغ و گوشت منتقل و سپس توسط مصرف مواد حیوانی ناخواسته وارد بدن انسان گردیده، در تولید و جذب ویتامین های ب 12 و کا اختلال بوجود می اورند.
داروهای مدرن که بطور گشترده برای درمان فشار خون یا علل دیگر بکار میروند، باعث دفع کلسیم، منیزیوم، پتاسیم و روی می شوند.
آنتی اسیدها که در بازار به آسانی قابل دسترس می باشند، میزان جذب آهن، کلسیم و ویتامین ب 12 را گاهش می دهند.
بسیاری از مکمل های غذایی که توسط پزشکان یا متخصصین تغذیه به عموم توصیه میگردند به اشکال مختلف در جذب مواد مختلف دیگر اثر میگذارند.


سالهاست که دیگر بشر بطور طبیعی غذا نمیخورد، و در این ملقمه رنگارنگ مواد مختلف عرضه شده در جعبه ها و قوطی ها و بسته بندی های متفاوت به نام غذا با اضافه کردن و کم کردن و پروسه کردن و انواع دستکاری های شبانه روزی و با دادن اطلاعات متضاد، نادرست یا ناکامل به عام و پیچیدگی و گم گشتگی حاصل از این همه، اعلام اینکه گیاهخواری است که باعث کمبود این و آن ماده غذایی میگردد نه تنها چشم بستن بر روی حقیقت، بلکه نتیجه گیری ای ساده انگارانه و تکرار اطلاعات نادرستی است که در پی بهره گیری های اقتصادی تبلیغ گردیده اند.

در این آش شله قلمکاری که به اسم اطلاعات غذایی و تغذیه به خورد مردم داده می شود، عجیب نیست که بیماری های قلبی در کستن و قلع و قمع کردن انسانها مقام اول و انواع سرطانها مقام دوم را احراز میکنند. تازه اگر از بیماریهای شایع و متداول دیگر نظیر دیابت و آرتروز و پوکی استخوان و ... که به دلیل نادرستی تغذیه گریبانگیر بشر است بگذریم.

نمیدانم دکتر کیمیاگر از کجا نتیجه گرفته اند که بشر همه چیزخوار است چون ساختار آناتومیک، بیولوژیک و فیزیولوژی بشر و مطالعات انسان شناسی خلاف این مساله را ثابت میکنند.
بشر بطور طبیعیبه هیچ وسیله ای که توسط آن بتوان حیوانات را شکار کرد مجهز نیست و نه چنگال ها یا منقارهای تیز دارد نه قادر است خوب بدود تا صبحانه و ناهار و شامش را با دنبال کردن حیوانات بدست آورد، نه دندانی برای دریدن پوست و شکم حیوانات را دارد و نه چشم هایش تیزبین و حرکات تند که شکارش را غافلگیر کند.
پس یا طبیعت اشتباه کرده یا انسان دارد اشتباه میکند. یا طبیعت اشتباه کرده یا انسان در طول 8 میلیون سال تاریخ تکاملش از چیزی جز گوشت حیوانات تغذیه میکرده.
تحقیقات انسان شناسی ادعای اخیر را ثابت میکنند و اینکه تا عصر یخبندان، بشر عمدتا از میوه ها و سبزیجات و دانه ها استفاده می نموده است. {18و19}
دستگاه گوارشی بدن از بزاق دهان گرفته تا میزان درازای روده کوچک و بزرگ برای هضم و جذب گیاهان ساخته شده است ولی چرا اصلا راه دوری برویم. ساده ترین دلیل اینکه مواد حیوانی غذای انسان نیستند را همه روزه در فرم بیماری های مختلف مانند بیماری ها قلبی، گرفتگی رگها، بالا رفتن کلسترول، ناتوانی های جنسی، انواع آرتروزها، انواع اختلالات هضم و جذب، دیابت، انواع سرطانها، پوکی استخوان، یبوست، بیماری فشارخون و ... در دور و بر خود مشاهده میکنیم.


حدود 20 سال پیش، دکتر Dean Ornish در بیماران قلبی و کلینیکی که دچار گرفتگی رگ ها بودند نشان داد که رژیم گیاهخواری (به همراه ترک سیگار و افزایش فعالیت بدنی) تنها روشی است که باعث ترمیم و گشودگی رگها میگردد {20}. تکرار میکنم، تنها روش. زیرا هیچ دارو یا عمل جراحی قادر به ترمیم و کاهش میزان گرفتگی رگ ها نبوده در حالیکه با اختیار کردن رژیم گیاهخواری این نتیجه حاصل میگردد.
رژیم گیاهخواری دکتر اورنیش، هنوز هم به نجات بیماران قلبی آمده و همه روزه صحت این گفته را ثابت میکند.
جراح قلب معروف دیگری به نام دکتر Esselstyn در آزمایش کلینیکی متفاوتی، به نتیجه گیری مشابهی دست یافت {21و 22}

بطور کلی، ریسک مرگ بر اثر بیماری های قلبی در گیاهخواران در مقایسه با افرادی که همه چیزخوار هستند 50% درصد کمتر است {23}
میزان کلسترول خون وگن ها (گیاهخوراان کامل که از هیچگونه مواد حیوانی مصرف نمیکنند) نسبت به همه چیز خواران 35% پایین تر است. {24}
میزان بیماری فشار خون در همه چز خواران در مقایسه با گیاهخوران سه برابر بیشتر است. {25}
میزان بیماری فشار خون در افراد مسن در آمریکا: 50% {26} و میزان بیماری فشار خون در افراد مسن در کشورهایی که رژیم غذاییشان مبتنی بر گیاهان است: صفر {27}.
میزان سرطان های مختلف در گیاهخوان در مقایسه با همه چیزخواران بر مبنای آمار بسیار محافظه کارانه، حداقل 60% کمتر است. {28 و 29}
خطر سرطان پروستات در مردانی که لبنیات مصرف میکنند 75% بیشتر از کسانی که مصرف نمیکنند. {30}
خطر سرطان پروستات در مردانی که مثرف بالای میوه و سبزی دارند، 45% کاهش می یابد. {31و32}
خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ در زنانی که هر روز از مواد گوشت مصرف میکنند در مقایسه با کسانی که کمتر از یک بار در ماه مصرف میکنند 25% بیشتر است. {33}
خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ در افرادی که هفته ای یکبار گوشت قرمز مصرف میکنند در مقایسه با کسانی که اصلا مصرف نمیکنند، 38% بیشتر است. {34} کسانی که در هفته یکبار گوشت مرغ مصرف میکنند با کسانی که اصلا مصرف نمیکنند، 55% بیشتر {35} و میزان این سرطان در افرادی که چهار بار در هفته از گوشت یا مرغ استفاده میکنند 200-300% بالاترا است {36}
و بالاخره خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ در افرادی که حداقل هفته ای دوبار لوبیا، نخود و عدس مصرف میکنند در مقایسه با کسانی که این مواد را مصرف نمیکنند، 50% کاهش. {37}


در تمام طول دوران زندگی و خدمت پزشکی خود/ف حتی یک نفر را ندیده ام که از خوردن سبزیجات و میوه جات، سیب زمینی و غلات و بطور کای رژیم گیاهخواری بیمار شود.


اندرز شما مبنی بر «مصرف مرغ و گوشت و ماهی یا فرآورده های آن حداقل 4-5 روز در هفته» علاوه بر اینکه این سوال را در ذهن برمی انگیزد که پس حداکثر از نظر شما چیست، نسخه ابتلا به بیماری های متعدد فلج کننده و آزاردهنده ای است که همه روزه در دور و بر خود مشاهده میکنیم.
بیماری کشنده زمان، در حقیقت بیماری کمبود مواد گیاهی آن هم بصورت خام و طبیعی آن بطور روزمره و به مقدار فراوان است.
بیماری کشنده زمان، بیماری اعتیاد فکری و جسمی به مصرف مواد حیوانی است.

رژیم غذایی مبتنی بر مصرف مواد مختلف گیاهی آن هم بصورت خام تغییر شکل نیافته، بهترین رژیم غذایی برای سلامت برتر، انرژی بیشتر، روحیه بانشاط تر، محافظت کامل بدن در مقابل بیماری ها و سلامت محیط زیست می باشد.

جای تاسف است که با وجود این همه دلایل غیر قابل انکار، به جای استفاده از این سفره طبیعی و شفابخش و جان آفرین، مردم را تشویق به خوردن گوشت و محصولات حیوانی می کنیم که نه تنها در غیرطبیعی ترین، آلوده ترین و شرم آورترین شرایط برای سلاخی پروار می گردند بلکه مصرفشان برای انسان سرچشمه انواع سموم و بیماریهاست.

دکتر زرین آذر
دارای بورد فوق تخصص در بیماریهای دستگاه گوارش، کبد و تغذیه
کالیفرنیای جنوبیمراجع:


Willett, W.C. 1997. Nutrition and cancer. Salud publica Mex. 39(4):298-309

Marks, F., G. Furstenberger, and K. Muller-Deker. 1999 Metabolic targets of cancer chemoprevention: interruption of tumor development by inhibitors of arachidonic acid metabolism. Recent Results Cancer Res. 151:45-67

Staessen L., D. De Bacquer, S. De Henauw, et al 1997 Relation between fat intake and mortality: an ecological analysis in Belgium. Eur. J. Cancer Prev. 6(4): 374-81

Rose, d. P. 1997. Dietary fatty acids and prevention of hormone-responsive cancer. Proc.Soc. Exp. Biol. Med. 216(2): 224-33

Giovannucci, E., M.N Pollak, E.A. Platz, et al. 2000. A prospective study of plasma insulin-like growth factor-1 and binding protein-3 and risk of colorectal neoplasia in women. Cancer Epidemiol. Biomarkers. 9(4):345-49

Bohleke, K., D.W. Carmer, D. Trichopoulos, and C. S. Mantzoros. 1998. Insulin-like growth factor-1 in relation to pre-menopausal ductal carcinoma in situ of the breast. Epidemiology 9(5): 570-73

Wolk. A., C.S. Mantzoros, S.O. Andersson, et al. 1998. Insulin like growth factor-1 and prostate cancer risk: a population-based case-control study. J.Nat. Cancer Inst. 90(12): 911-15

Position of American Dietic Association (ADA): Vegetarian Diets J.Jada. 2009. 05.027

Messina V, Mangels R, Messina M. The Dietitian Guid to Vegetarian Diets: Isusues and applications. 2nd ed. Sudbury, MA: Jones and Bartlett Publishers; 2004.

Hunt Jr, Roughead ZK. Adaptation of Iron absorbtion in men consuming diets with high or low iron bioavalibility. Am J Colin Nutr. 2000, 71: 94-102

Eisman, George, M.A. , Msc. R.D. “A Basic Course in Vegetarian and Vegan Nutrition” 2003 ISBN 0-961-4435-0-0 pp.69-70

Position of American Dietetic Association (ADA): Vegetarian Diets J. Jada. 2009.05.027

Davey GK, Spencer EA, Appleby PN, Allen NE, Knox KH, Key Tj EPIC-Oxford: Lifestyle characteristics and nutrients intakes in a cohort of 33,883 meat-eaters and 31,546 none meat-eaters in the UK. Public Health Nutr. 2003; 6: 259-268

U.S. Department of Agriculture. “USDA Nutrition Database for Standard References.” Washington DC: U.S. Department of Agriculture Research Service 2002. Accessed at http://www.nal.usda.gov/finc/foodcomp

Holden JM, Eldridge AL, Beecher GR, et al. Carotenoid content of U.s. Foods: an update database. J. Food Camp. Anal. 12(1999): 169-196

The exact listings in the database were: Ground Beef 80%, Lean 20% fat, raw; Pork, fresh, ground, raw, Chicken, broilers or fryers, meat and skin, raw; Milk, dry, whole; Spinach, raw; Tomato, red, ripe, raw, year-round average; Lima Beans, large, mature seeds, raw; Peas, green, raw; Potatos, russet, flesh and skin, raw.

Dr. Bernard Jesen. Guid to Body Chemistry and Nutrition, Keats Publishing, 2000

Spencer,Colin, “The Heretic's Feast, a History of Vegetarianism” 1996


Harris, William, M.D. “The Scientific basis of vegetarianism, Hawaii Health Publishers, 1995

Ornish,D, Brown SE, et al “Can Lifestyle changes reverse coronary artery disease” Lancet 336(1990):129-133

Esselstyn,CB, Ellis GG, et al “A strategy to arrest and reverse coronary artery disease: A 5-year longitudinal study of a single physician practice” J. Family Practice:41(1995):560-568

Esselstyn CJ, “ Introduction: Mpre than coronary artery disease” Am J.Cardiol. 82(1998):5T-9T
Phillps,R., et al., “Coronary Heart Disease Mortality among Seventh-Day Adventists with Differing
Dietary Habits,”American Journal of Clinical Nutrition 31(1978):S191-8; Burr,M.,et al.,”Vegetarianism, Dietary Fiber and Mortality,”American Journal of Clinical Nutrition 36(1982):873-7; Burr,M.,et al., “Heart Disease in British Vegetarians,” American Journal of Clinical Nutrition 48(1988):830-2;
Thorogood,M., et al., “Risk of Death from Cancer and Ischaemic Heart Disease in Meat and Non-meat Eaters,” British Medical Journal 308(1994):1666-71; Berkel,J., et al “ Mortality Pattern and Life Expectancy of Seventh-Day Adventists in the Netherlands, International Journal of Epidemiology12(1983):455-9; Chang-Claude,J., et al., “Mortality Pattern of German Vegetarians after 11 Years of Followup,” Epidemiology3 (1992):395-401


Resnicow, etal., “Diet and Serum Lipids in Vegan Vegetarians.” See also Messina and Messina, The Dietitian's Guide to Vegetarian Diets

Ophir O., et al., “Low Blood Pressure in Vegetarians...”, “American Journal of Clinical Nutrition 37(1983); see also Melby,C.L., et al., “ Blood Pressure in Vegetarians and Non Vegetarians: A Cross-Sectional Analysis,” Nutrition Research 5(1985):1077-82., Melby,C.L., et al., “ Relation Between Vegetarian/None-Vegetarian Diets and Blood Pressure...” American Journal of Public Health, 79(1989):1283-8

Ophir,et al, “Low Blood Pressure in Vegetarians

McDougall, The McDougall Program, pp.222-3, see also Lindahl,O et al., A Vegan Regimen with Reduced Medication in Treatment of Hypertention,” British Journal of Nutrition 52( 1984):11-20; Rouse,I.L., et al., “Blood Pressure Lowering Effect of Vegetarian Diet: Controlled Trial...,” Lancet 1 (1983):5-10

Castelli, William, M.D., Director, Farmingham Heart Study, National Heart, Lung and Blood Institute

Neal Barnard, “ The Power of Your Plate”: Summer Town , TN: Book publishing company 1990, p.26


Health Professional Follow-up Study , reported in “Dairy Products Linked to Prostate Cancer,” Associated Press, April 5,2000


Giovannucci E., et al., “Tomatoes, Tomato-Based Products, Lycopene, and Cancer: Review of the epidemiologic Literature,” Journal of the National Cancer Institute,91(1999):317-31; see also Giovannucci, Journal of the National Cancer Institute, 87(1995):1767-76

Journal of the National Cancer Institute 92(2000)61-8, cited in Vegetables Lowers Prostate Cancer Risk,” Loma Linda University Vegetarian Nutrition and Health Letter, March 2000; see also: Meat Consumption Increases the risk of Prostate Cancer,. A new study on morethan 175,000 men in NIH-AARP Diet and Health Study., Sinha R, et al., “ Meat and Meat-Related Compounds and Risk of Prostate Cancer in a large prospective cohort study in the U.S.; Am. J. epidemiol. 2009;170:1165-1177

American Association of Endocrine Surgeons Presidential Address: Beyond surgery, Caldwell Esselstyn, San Jose, CA, April 15, 1991; www.heartattackproof.com/address01


Singh,P.N., et al., “Dietary Risk Factors for Colon Cancer in a Low Risk Population,” American Journal of Epidemiology 148(1998):761-74. , see also: Willet, Walter, et al., “ Relation of Meat, Fat, and Fiber Intake to the Risk of Colon Cancer..., “ New England Journal of Medicine December 13,1990; Willet qouted in Kolata, Gina, “Animal Fat is Tied to Colon Cancer,” New York Times, December 13 1990; O'Keefe, S.J., et al “ Rarity of Colon Cancer in Africans is Associatedwith Low Animal Product Consumption, Not Fiber,” American Journal of Gastroenterology 94(1999)1373-80

Ibid.
Ibid.
Ibid.

آخرین ویرایش توسط The Almighty --> 3rd July 2011 در ساعت 11:52

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)