پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • کیف طرح فیل ◄ کیف طرح فیل
    کیف های دستی ناز ساخته شده از چرم که شبیه فیلهای مینیاتوری طراحی شده اند. کیسه هایی به شکل فیل با رنگ های مختلف که توسط LittleWingArtBoho ساخته شده است.
 • تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات ◄ تخم مرغ نگه داری به شگل حیوانات
    طبیعت از دارندگان تخم مرغ الهام گرفته شده است که به گونه ای شبیه پرندگان ، گربه ها و حیوانات وحشی طراحی شده اند. فنجان های تخم مرغ سرامیکی ساخته دست هانا ترنر تخم مرغ های آب پز را نگه داشته و چیز خاصی را به میز صبحانه خود اضافه می کنند.
 • تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی ◄ تخم مرغ جدا کن با طرح ماهی
    ابزار آشپزخانه نوآورانه ای که شبیه ماهی قرمز طراحی شده به شما کمک می کند تا زرده تخم مرغ را از سفیده جدا کنید. بدن ماهی را فشار دهید و زرده تخم مرغ به دهان مکیده می شود.
 • این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن ◄ این یک جا تخم مرغی حذاب مدل پنگوئن
    نگهدارنده تخم مرغ خلاق طراحی شده به نظر می رسد مانند یک پنگوئن امپراطور باشه
 • طرحی برای حمل تحم مرع ◄ طرحی برای حمل تحم مرع
    همیشه میگند با یک دست نمیشه خیلی چند تا هندوانه برداشت ولی این بار دامنی با طرح حمل تخم مرع براتون قرار دادیم نگاه کنید پیش بند ابتکاری دارای جیب های بزرگ تخم مرغ است که برای نگهداری تخم مرغ طراحی شده است.
 • طرحی برای دارندگان گربه ها ◄ طرحی برای دارندگان گربه ها
    دیدین گربه ها هر زمان کار داری میشینند جلو میز و نمیزارن کار کنی و همین مشکل ایجاد میکنه که نتونی کار کنی کلا گربه ها فضول هستند الا این میز خوراک شماست که گربه دارید
 • لباس طرح کروکودیل ◄ لباس طرح کروکودیل
    این یک طرج بسیار زیبا همه دوستداران خزندگان
 • لباس هایی با طرج حیوانات ◄ لباس هایی با طرج حیوانات
    هنر مند باشی عاشق حیوانات هم باشی دیگه همین میشه رو رخت پهن کردن هم عکس حیونات میبینی
 • فرش تام جری ◄ فرش تام جری
    تام جری یادتونه این تام بیچاره همیشه صاف میشد اینجا هم فرش تامی هست تا ایده های کودکی ما به واقعیت تبدیل شه
 • طرح های سه بعدی از حیوانات ◄ طرح های سه بعدی از حیوانات
    طراحی وقتی ازش حرف میزنیم یعنی این باقیش سوسول بازیه
 • طرحی برای کربه دوست ها ◄ طرحی برای کربه دوست ها
    طرحی بسیار زیبا از ظرف گربه ها که برای دوستداران گربه میتونه هیجان انگیز باشه
 • نان هایی با طرح حیوانات ◄ نان هایی با طرح حیوانات
    این ایده خوبی هست که بچه هایی که غذا نمیخورند رو سر اشتها بیارید ولی واقعا این همه هنر برای خوردن بچه ها !! خدایش سخته
 • کوسن هایی با گربه ها ◄ کوسن هایی با گربه ها
    این طرح های برای گربه دوستان هست که بتوانند دز گنار عشق به گربه ها همه چیز زندگی شون هم گربه ای باشه
 • شیری برای گربه ها ◄ شیری برای گربه ها
    اخیرا در روسیه شیر های مدت دار را با طرحی بسیار جذاب برای گربه دوستان تهیه کردن که عکس ها را در زیر قرار میدم
 • طرحی فوق العاده برای گربه ها ◄ طرحی فوق العاده برای گربه ها
    این جای خواب بسیار جذاب برای شما در واقع میتواند برای گربه شما هم جذاب باشه چرا چون خودش تونل بازی گربه ها هم هست
 • کیف حمل ای بار به شکل وال ◄ کیف حمل ای بار به شکل وال
    چند تا پست قبل کیف های به شکل فیل گذاشتم حالا اینجا طرح نهنگ هم پیدا کردم
 • گیلاس های به شگل پرندگان ◄ گیلاس های به شگل پرندگان
    این شربت خوری ها میتواند طرجی بسیار جذاب برای پرنده دوستان باشه
 • فشن از نوع فیلی ◄ فشن از نوع فیلی
    این کیف ها با طرح فیل درست شده که بسیار جذاب ار کار درامده است
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29043    |     صفحه 1 از 1614
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

خال مادر زادی یا ماه گرفتگی چیست؟

خال مادر زادی یک لکه رنگی می‌باشد که زیر یا روی پوست نوزاد هنگام تولد وجود دارد یا اندکی بعد از به دنیا آمدن کودک به وجود می‌آید. بعضی از این خالها به مرور کمرنگ می‌شوند، اما بعضی دیگر برجسته‌تر می‌شوند. خال‌های مادر‌زادی به وسیله رنگریزه‌های اضافی در پوست یا به وسیله رگ‌های خونی که به طور طبیعی رشد نمی‌کنند، ایجاد می‌شوند. بیشتر این خالها بدون درد و ضرر می‌باشند. به ندرت این خال‌ها پیچیده می‌شوند و شرایطی خاص را به وجود می‌آورند. به هر حال ‌همه خال‌ها باید توسط پزشک چک شوند.

لخته های ماهی مانند (Salmon Patches)

این دسته از خال‌ها محل رگ‌های خونی می‌باشند که به صورت کوچک، پهن و صورتی روی پوست به وجود می‌آیند. در 3/1 کودکان تازه به دنیا آمده وجود دارند. این گروه از خال‌ها روی گردن، بین چشم‌ها، روی پیشانی، بینی، لب‌بالایی یا پلک‌ها ظاهر می‌شوند و تعدادی از آنها با گذشت زمان کمرنگ می‌شوند، اما خال‌هایی که روی گردن هستند اصلا محو نمی‌شوند. این دسته از خال‌ها هیچ درمانی ندارند.

تومور خوش خیم بنفش متمایل به قرمز (Port wine Strain)

 این خال‌ها هنگام تولد پهن و صورتی و قرمز می‌باشند، اما به مرور تیره‌تر می‌شوند و به بنفش متمایل به قرمز تبدیل می‌شوند. همچنین تعدادی از آنها کلفت‌تر و بزرگتر می‌شوند. انبساط مویرگ‌ها عامل ایجاد این خال‌ها می‌باشد. آن دسته که روی پلک به وجود می‌آیند خطر آب سیاه (گلوکوم) را افزایش می‌دهند. گاهی این خال‌های توموری متمایل به قرمز علامت دیگر بی‌نظمی‌ها یا اختلالات می‌باشند. درمان آنها از طریق لیزر درمانی، پیوند پوست و گریم صورت می‌پذیرد.

نقاط منگولی  (Mongolian spots)

خال‌های این گروه، پهن و نرم می‌باشند و روی بدن نوزاد هستند. یعنی روی نشیمن گاه یا پایین‌تر. اغلب آبی رنگ یا خاکستری متمایل به آبی، سیاه متمایل به آبی یا قهوه‌ای می‌باشند. این‌ها شبیه به کبودی هستند. و بیشتر روی بدن کودکان با پوست تیره هستند. تقریبا تا زمان 6 یا 7 سالگی کودک کم رنگ می‌شوند، اما ممکن است اصلا از بین نروند. راه درمان هم ندارند.
 

نقاط شیر قهوه (cafe-Au-lait spots،کلمه ای فرانسوی است)

این دسته نرم، مسطح و بیضی شکل‌هستند و از قهوه ای روشن تا تیره دسته‌بندی می‌شوند. به همین خاطر این اسم را به خود گرفته‌اند، (قهوه باشیر) در فرانسه. معمولا در نیم تنه، نشیمن گاه و پاها به وجود می‌آیند. گاهی اوقات با گذشت زمان و افزایش سن، بزرگتر یا تیره‌تر می‌شوند، اما مشکلی ایجاد نمی‌کنند. با این وجود اگر این خال‌ها بزرگتر از یک سکه و مربوط به اختلالی موسوم به neuro fibro mato sis یا سندرمی‌به نام Mc cune-Albriqht باشند باید با پزشک در میان گذاشت.

تومور خوش خیم توت فرنگی مانند( Straw berry Hemagiomas )

این دسته از گرد آمدن رنگ‌های خونی کوچک روی سطح پوست به وجود می‌آیند. معمولا روی صورت، پوست سر، پشت یا قفسه سینه یافت می‌شوند. ممکن است قرمز یا بنفش باشند. پهن یا کمی‌ برجسته با لبه تیز هستند. این گروه از خال‌ها مدتی بعد از تولد ایجاد می‌شوند. آنها ظرف یک سال و تا قبل از 9 سالگی نمایان می‌شوند. پوست در محل خال چروکیده است. درمان ندارند. اما داروها یا لیزر درمانی می‌توانند موثر باشند.

تومورهای غار مانند (caver no us Hemanqiomas )

خال‌هایی که هنگام تولد نمایان می‌باشند. خال‌های عمیق‌تر، زیر پوست هستند و به صورت تراکم اسفنجی آبی رنگ بافت‌های خونی ظاهر می‌شوند. اگر به اندازه کافی عمیق باشند سطح پوست تقریبا نرمال به نظر می‌رسد. معمولا این خال‌ها روی سر یا گردن ایجاد می‌شوند. این دسته می‌توانند با بلوغ ناپدید شوند. گاهی اوقات ترکیبی از خال‌های گروه بالا و این گروه ایجاد می‌شود.
 

بدریختی رگی (venous mal formation) 

خال‌هایی که با انبساط رگ های خونی به صورت غیر معمول ایجاد می‌شوند. هر چند که در زمان تولد هستند اما گاهی تا زمان کودکی یا بزرگسالی نمایان نمی‌شوند. و این دسته در 1 تا 4 درصد نوزادان ظاهر می‌شوند. اغلب روی زبان، لب‌ها، گونه‌ها یا فک یافت می‌شوند. یا اینکه روی دست و پا، بالا تنه و یا در اندام درونی مثل مغز ایجاد می‌شوند. به کندی رشد می‌کنند. با گذشت زمان کوچک‌تر نمی‌شوند. اگر با درد همراه باشند از طریق جراحی می‌توان آنها را درمان کرد.

خال‌های گوشتی (pigmented Nevi)

این خال‌ها زمانی به وجود می‌آیند که سلول‌های پوست به جای پراکنده شدن در تمام پوست، به صورت خوشه‌ای رشد کنند. می‌توانند در هر کجای بدن به وجود آیند. به رنگ گوشت، قهوه‌ای یا سیاه می‌باشند. در معرض آفتاب قرار گرفتن یا در طول بارداری تیره‌تر می‌شوند. در بزرگسالی کم رنگ‌تر می‌شوند یا گاهی در زمان پیری ناپدید می‌شوند. این خال‌ها عامل علامت یا هشداری خاص نیستند. با این وجود گاهی اوقات خطر سرطان پوست را افزایش می‌دهند. در موارد زیر باید به پزشک مراجعه کرد: 1- اگر رنگ یا اندازه آنها فرق کرد. 2- با خال‌های گوشتی دیگر فرق داشته باشند.   3- بعد از 20 سالگی ایجاد شوند.

خال‌های گوشتی مادر زادی (coqenital Nevi)

این گروه خال‌های گوشتی می‌باشند که هنگام تولد ظاهر می‌شوند. بافت پوست از طبیعی به غیر طبیعی متفاوت می‌شود. در هر جای بدن با هر سایزی به وجود می‌آیند. می‌تواند به کوچکی 1 اینچ باشد و یا آن قدر بزرگ باشد که نیمی ‌از بدن را در بر گیرد. خال‌های گوشتی کوچک در 1 درصد نوزادان وجود دارند. بیشتر آنها خطرناک نیستند. اما انواع بزرگ آنها باید توسط پزشک درمان شوند. (چون که خطر سرطان را افزایش می‌دهند.)

خال‌های گوشتی غیر معمول (Dys plastic Nevi)

این خال‌ها بزرگتر از خال‌های گوشتی معمولی می‌باشند و سطوحی نامرتب و غیر معمول دارند. ممکن است شبیه خال‌های گوشتی سرطانی باشند و ترکیبی از رنگ‌های قرمز، صورتی، برنزه و قهوه ای هستند. ارثی می‌باشند. و امکان ایجاد سرطان پوست را افزایش می‌دهند. اگر غیر معمول به نظر رسیدند یا بزرگتر شدند حتما با پزشک متخصص در میان بگذارید.
 
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)