پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

ممنوعيت تبليغ و جذب مسافر برای آنتاليا

ایسنا:فصل تابستان فرصت مناسب خانواده‌ها برای سیر و سفر و گردشگری است. هرچند بسیاری از ایرانیان ترجیح می‌دهند، به نقاط مختلفی از كشور سفر كنند و از جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و مذهبی ایران بهره‌ بگیرند، اما گاهی مسافرت به یكی از نقاط خارجی و آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم دیگر كشورهای دنیا، خالی از لطف نیست.

بررسی تبلیغات مطبوعاتی یك‌ماه گذشته آژانس‌های مسافرتی در شیراز نشان می‌دهد كه كشورهای مالزی، هند، تركیه، امارات، تایلند و ارمنستان توسط آژانس‌های مسافرتی بیشتر تبلیغ شده‌اند؛ اما در این میان، نام آنتالیا برجسته‌تر از دیگر نقاط است.

آژانس‌های مسافرتی در شیراز در یك‌ماه گذشته، در حالی تبلیغات گسترده‌ای را برای سفر به آنتالیا با پرواز مستقیم از فرودگاه شیراز آغاز كرده‌اند كه در دو سه سال گذشته، تبلیغ و مسافرت ایرانی‌ها به آنتالیا و برخی سواحل مدیترانه از سوی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ممنوع اعلام شده است.

مدیر فروش تورهای خارجی یكی از دفاتر گردشگری گفت: این پرواز فعلا تا پایان تیرماه به‌شكل هفتگی در روزهای جمعه برگزار می‌شود.

او هزینه این تور را از یك‌میلیون و 100هزار تومان تا دومیلیون و 200هزار تومان برای هر نفر براساس نوع هتل و خدمات مورد درخواست مشتری دانست و بیان كرد: پرواز آنتالیا توسط یكی از شركت‌های هواپیمایی تركیه انجام می‌شود. فعلا دومین پرواز تیرماه تكمیل شده است و برای رزرو جا در پرواز سوم باید نام‌نویسی كنید. البته احتمال تمدید پرواز مستقیم به آنتالیا از شیراز در ماه‌های مرداد و شهریور وجود دارد.

وی در پاسخ به پرسشی درباره ممنوعیت مسافرت به آنتالیا، گفت: مسافرت به این نقطه از كشور تركیه با پروازهای چارتر انجام می‌شود و فعلا هیچ ممنوعیتی در این‌باره اعلام نشده است.

بر اساس این گزارش،برخلاف تبلیغات مطبوعاتی آژانس‌ها و دفاتر گردشگری شیراز مبنی بر پرواز مستقیم از شیراز به آنتالیا، واقعیت اینگونه است كه به‌دلیل ممنوعیت پرواز به این منطقه، برخی از این آژانس‌ها با همكاری یكی از شركت‌های هواپیمایی تركیه، مسافران را به فردوگاه «قاضی انتب» منتقل می‌كنند و پس از دقایقی توقف در فرودگاه، دوباره به سمت آنتالیا پرواز خواهند كرد. فریدون فعالی، مدیركل میراث فرهنگی و گردشگری استان فارس ، با تاكید بر اینكه هیچ پروازی از ایران به آنتالیا نداریم، گفت: تبلیغات آژانس‌ها و دفاتر گردشگری درباره منطقه آنتالیا خلاف است.

او با بیان اینكه فعالان گردشگری حق تبلیغ و جذب مسافر برای آنتالیا را ندارند، بیان كرد: با آژانس‌ها و دفاتر گردشگری كه در این زمینه فعالیت یا تبلیغ كنند، به‌شدت برخورد می‌شود.

به گفته فعالی، معاونت گردشگری این اداره كل مامور بررسی و برخورد با دفاتر مسافرتی و گردشگری در این زمینه شده است.

حمیدرضا سیدی، مدیركل فرودگاه‌های استان فارس نیز اظهار كرد: فرودگاه شیراز هیچ پرواز مستقیمی به منطقه آنتالیا در تركیه ندارد.

وی ادامه داد: اكنون شركت تركیش ایرلاینز چهار پرواز هفتگی و مستقیم از شیراز به استانبول در حال انجام دارد و یكی از شركت‌های هواپیمایی تركیه نیز مجوز پرواز مستقیم از شیراز به فروگاه «قاضی انتب» را گرفته است و نخستین پرواز آن هفته آینده انجام می‌شود.

او تبلیغات آژانس‌های مسافرتی در مطبوعات را درباره پرواز مستقیم به آنتالیا غیرقانونی دانست و گفت: احتمال می‌دهم این آژانس‌ها مسافران را به «قاضی انتب» انتقاد می‌دهند و پس از آن، با پرواز دیگری به آنتالیا اعزام می‌كنند، البته در این جریان، هزینه اضافی به مسافران تحمیل می‌شود. مدیركل فرودگاه‌های استان فارس بیان كرد: این فرودگاه فقط خدمات عملیاتی ارائه می‌كند و صدور مجوز پروازی برعهده سازمان هواپیمایی كشور است و نظارت بر آژانس‌ها و دفاتر مسافرتی برعهده سازمان میراث فرهنگی و گردشگری است.

او افزود: ممنوعیت خطوط پروازی شامل پروازهای چارتر می‌شود و نمی‌توان خارج از مقررات عمل كرد.

سیداحمدرضا دستغیب، نماینده مردم شیراز در مجلس و عضو كمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد از نحوه عملكرد دفاتر مسافرتی و خدمات گردشگری، اظهار كرد: سال‌هاست كه ایران به كشورهای همسایه گردشگر اعزام می‌كند، اما هیچ‌كدام از آن كشورها به ایران گردشگر اعزام نمی‌كنند.

او گفت: به این موضوع اعتراض داریم كه كشورهای همسایه درآمدهای گردشگری را یك‌طرفه می‌كنند و تمایلی به اعزام گردشگر به ایران از خود نشان نمی‌دهند.

دستغیب با بیان اینكه در چنین شرایطی، فرصت‌های گردشگری در ایران و بخصوص در استان فارس می‌سوزد، ادامه داد: برخی كشورهای همسایه به‌شكل مستقیم از شهرهایی مانند شیراز پرواز دارند، اما حاضر نیستند پروازهای ایرانی را بپذیرند.

عضو كمیسیون فرهنگی مجلس بیان كرد: مجبوریم از ظرفیت‌های مختلف كشور، بخصوص در حوزه گردشگری دفاع كنیم و اجازه ندهیم، دیگران هر كاری خواستند انجام دهند.

او اضافه كرد: كشورهای همسایه كه سال‌ها از ایران گردشگر جذب می‌كردند، باید متعهد شوند كه به ایران گردشگر اعزام و با تورهای ایرانی برای جذب گردشگر همكاری كنند.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی