پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

سگ گرگ شكاري ايرلندي-Irish Wolfhound

 

وزن و قد

وزن و قد :

ارتفاع :28-35 اينچ معادل 71 الي 90 سانتيمتر
و وزن بين 90 تا 150 پوند برابر 40 تا 69 كيلوگرم

ودر حالت ايستاده بر روي پاهاي عقبي قدي برابر 7 فوت (تقريبا 180 سانتيمتردارد)
Resigzed Image Click this bar to view the full image.توصيف :

سگ گرگ شكاري ايرلندي از لحاظ اندازه جز سگ هاي عظيم الجثه ميباشد و يكي از بلند ترين نژادها در جهان است.و در حد و اندازه هاي يك پاني (اسب پا كوتاه) ميباشد.
داراي سري كشيده ولي با جمجمه اي نه چندان گستره بوده و پوزه بلند و تا حدودي حالت تيز دارد.

گوشها كوچك و در حالت آرامش از سر دور نگه داشته ميشود و در حالت هيجان اندكي تحريك شده و بالا مي آيند.
گردن بلند قوي و قوسي شكل است.
سينه پهن و عميق است.
دم بلند و آويزان و اندكي داراي انحنا .
پاها بلند و قوي است و زانو ها داراي قوس مناسبي ميباشد.

پوششش سفت و پر موست و بر روي سر، بين پاها، زير گلو و بين چشمها زبر ميباشد.

رنگ پوشش خاكستري ،ببري،قرمز،سياه و سفيد ،سفيد خالص و يا حنائي با خاكستري بيشتر رايج ميباشد.


مكان زندگي

مكان زندگي :

اين نژاد اصلا براي زندگي در آپارتمان پيشنهاد نميگردد
.زيرا آنها در محيط هاي بسته تبديل به موجودي خموده و گوشه نشين ميگردند و براي فعاليت نياز به يك حياط بزرگ دارند.اين نژاد بزرگ است پس به فضاي زيادي نياز دارد.پس توجه داشته باشيد كه ممكن است براي جابه جائي آن نتوانيد از يك ماشين كوچك استفاده نمائيد.

اين سگ نياز دارد عضوي از خانواده باشد و در كنل ها(محل نگهداري سگ ها) بسيار اندوهگين خواهد بود.
ديد شكار گرانه آنها نياز به فضائي امن و فنس كشي شده براي تميرينات را ايجاد مينمايد.


تمرينات:

سگهاي عظيم الجثه نياز به فضاي زيادي براي دويدن دارند ام نسبت به نژاد هاي كوچك نياز به تمرين كمتري دارند.نياز آنها به پياده روي در پشت يا كنار انسان و با قلاده ميباشد(رجوع كنيد به مطالب مربوط به آلفا - مترجم)
هيچ گاه اين كار را (پياده روي) در جلوي شما انجام نشود زيرا اين نژاد بزرگ و پر قدرت است(يعني چنان دست شما را بكشد و شما را بر زمين بزند كه ديگر هيچوقت هوس پياده روي نفرمائيد- مترجم)
و توجه داشته باشيد كه تمرينات سخت و سنگين براي توله هاي در حال رشد اين نژاد اصلا مناسب نميباشد.
پس در صورت داشتن توله اين نژاد اورا از اين كار منع كنيد ولي توجه داشته باشيد كه نياز به پياده روي روزانه حتي در توله ها نيز وجود دارد.

ادامه دارد ...

Resigzed Image Click this bar to view the full image.

 

 

 

بيماريها

بيماريها:
مستعد ابتلا به كارديو ميو پاتي،سرطان استخوان،بيماري نفخ،PRA،Von wilbrands و ديسپلازي مفصل ران ميباشند.

طول عمر :
6 الي 8 سال

نظافت:
پوشش زبر و متوسط آنها نياز مند مراقبت هاي معمولي شانه زدن و برس كشيدن ميباشد كه اينكار پوشش را در در وضعيت مطلوبي قرار ميدهد.
اصلاح يك يا دوبار در سال توصيه شده كه باعث كم شدن موهاي مرده ميگردد.
بايد توجه داشت كه اين نژاد داراي ريزش موي زيادي ميباشد.

منبع:Dogbreedinfo.com
پايان

Resigzed Image Click this bar to view the full image.IRISH WOLFHOUND
COUNTRY OF ORIGIN : Ireland.

DATE OF PUBLICATION OF THE ORIGINAL VALID STANDARD : 13.03.2001.

UTILIZATION : Up to the end of the17th century, Irish Wolfhounds were used for hunting wolves and deer in Ireland. They were also used for hunting the wolves that infested large areas of Europe before the forests were cleared.

CLASSIFICATIONS FCI : Group 10 Sighthounds.
Section 2 Rough-haired Sighthounds.
Without working trial.

BRIEF HISTORICAL SUMMARY: We know the continental Celts kept a greyhound probably descended from the greyhound first depicted in Egyptian paintings. Like their continental cousins, the Irish Celts were interested in breeding large hounds. These large Irish hounds could have had smooth or rough coats, but in later times, the rough coat predominated possibly because of the Irish climate. The first written account of these dogs was by a Roman Consul 391 A.D. but they were already established in Ireland in the first century A.D. when Setanta changed his name to Cu-Chulainn (the hound of Culann). Mention is made of the Uisneach (1st century) taking 150 hounds with them in their flight to Scotland. Irish hounds undoubtedly formed the basis of the Scottish Deerhound. Pairs of Irish hounds were prized as gifts by the Royal houses of Europe, Scandinavia and elsewhere from the Middle ages to the 17th century. They were sent to England, Spain, France, Sweden, Denmark, Persia, India and Poland. In the15th century each county in Ireland was required to keep 24 wolfdogs to protect farmers' flocks from the ravages of wolves. The Cromwellian prohibition (1652) on the export of Wolfhounds helped preserve their number for a time but the gradual disappearance of the wolf and continued demand abroad reduced their numbers almost to the point of extinction by the end of the 17th century.
The revival of interest in the breed accompanied the growth of Irish nationalism in the late 19th century. The Irish Wolfhound became a living symbol of Irish culture and of the Celtic past. At this time, one determined enthusiast, Capt. G A Graham, set about obtaining some of the few remaining hounds of the Wolfhound type that could still be found in Ireland, and with the use of Deerhound blood and the occasional outcross of Borzoi and Great Dane, he eventually achieved a type of dog that bred true in every generation. The results were ultimately accepted as a legitimate revival of the breed. The Irish Kennel Club scheduled a class for Irish Wolfhounds at their show in April 1879, and a club was formed in 1885. The Irish Wolfhound now enjoys once again something of the reputation that it had in the Middle Ages. Wolfhounds are now owned and bred in fairly large numbers outside of Ireland.

GENERAL APPEARANCE : The Irish Wolfhound should not be quite so heavy or massive as the Great Dane, but more so than the Deerhound, which in general type he should otherwise resemble. Of great size and commanding appearance, very muscular, strongly though gracefully built, movements easy and active; head and neck carried high; the tail carried with an upward sweep with a slight curve towards the extremity.
Great size, including height at shoulder and proportionate length of body, is the desideratum to be aimed at, and it is desired to firmly establish a race that shall average 32 inches (81cm) to 34 inches (86cm) in dogs, showing the requisite power, activity, courage and symmetry.

[h=2]BEHAVIOUR AND TEMPERAMENT : “Lambs at home, lions in the chase”.[/h]


HEAD : Long and level, carried high; the frontal bones of the forehead very slightly raised and very little indentation between the eyes.

CRANIAL REGION:
Skull : Not too broad

Muzzle : Long and moderately pointed.
Teeth : Scissor bite ideal, level acceptable.
Eyes : Dark.
Ears : Small, rose ears (Greyhound like in carriage).

NECK : Rather long, very strong and muscular, well arched, without dewlap or loose skin about the throat.

BODY : Long, well ribbed up.
Back : Rather long than short.
Loins : Slightly arched
Croup : Great breadth across hips
Chest : Very deep, moderately broad, breast wide.
Ribs : Well sprung
Belly : Well drawn up.

TAIL: Long and slightly curved, of moderate thickness, and well covered with hair.


FOREQUARTERS :
Shoulders : Muscular, giving breadth of chest, set sloping.
Elbows : Well under, neither turned inwards nor outwards.
Forearm : Muscular, heavily boned, quite straight

HINDQUARTERS :
Thighs : Long and muscular.
Stifle : Nicely bent.
Second thigh : Well muscled, long and strong.
Hocks : Well let down and turning neither in nor out.

FEET : Moderately large and round, neither turned inward nor outwards. Toes, well arched and closed. Nails, very strong and curved.

GAIT / MOVEMENT : Movements easy and active.

COAT

HAIR : Rough and hard on body, legs and head; especially wiry. Hair over eyes and beard especially wiry.

COLOUR AND MARKINGS : The recognised colours are grey, brindle, red, black, pure white, fawn or any colour that appears in the Deerhound

SIZE AND WEIGHT :
Desired height : averaging 32 inches (81cm) to 34 inches (86cm) in dogs.
Minimum height : Dogs 31 inches (79 cm).
Minimum weight : Dogs 120 pounds (54.5kg).
Minimum height : Bitches 28 inches (71 cm).
Minimum weight : Bitches 90 pounds (40.5 kg).

FAULTS :

Any departure from the foregoing points should be considered a fault and the seriousness with which the fault should be regarded should be in exact proportion to its degree and its effect upon the health and welfare of the dog.Any dog clearly showing physical or behavioural abnormalities shall be disqualified.

NOTE : Male animals should have two apparently normal testicles fully descended into the scrotum

.

دانلود استاندارد FCI

 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی