پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

سگ گرگ سارلوس نژادي از هلند - The Saarloos Wolfdog

سگ گرگ سارلوس نژادي از هلند - The Saarloos Wolfdog

تاريخچه
تاريخچه :

در سال 1921 ميلادي پرورش ده
نده اي هلندي به نام ليندرت سارلوس شروع به اختلاط نژاد جديدي از سگها با تركيب پدر ژرمن شپرد و مادر گرگ دره مكنزي (Mackenzie Valley Wolf)نمود.دليل او از اينكار مقاوم نمودن ژرمن شپرد در برابر بيماري ديستمپر (distemper) بود كه و تا آنجا كه مشخص بود ميبايست اين نژاد در برابر بيماري بسيار مقاوم گردد اما خصوصيات اخلاقي بسياري از گرگ به ارث برده و بسيار مستعد حمله وحشيانه بود و اين توقعي نبود كه ليندرت سارلوس داشت.متاسفانه فرضيه او نيز كاملا غلط از آب در آمد و همه نسل اول دچار بيماري ديستمپر گشتند.

تا سال 1969 كه ليند
رت سارلوس دار فاني را وداع گفت با پشتكار در پي ايجاد نژادي از گرگ اروپائي بود.
در سال 1975 يك كنل كلاب هلندي نژاد ديگري را كشف نمود و آن
را به افتخار ليندرت سارلوس سگ گرگ سارلوس(Saarlooswolfdog) نام نهاد و در سال 1981 توسط فدراسيون جهاني FCI به رسميت شناخته شد.
در گذشته از اين سگ در مواردي نظير راهنمائي نابينايان و همچنين
سگ نجات آموزش داده و استفاده ميگرديد.


ادامه دارد

سايز و سيما

سايز و سيما :سارلوس كمابيش سگ بزرگي است كمتر از 76 سانتيمتر بلندي تا شانه ها و وزني كمتر از 40 كيلوگرم دارد.

Male size: 65-75 cm -25½-29½ inches
Female size: 60-70 cm -23½-27½ inches

 

پوزه اش پهن گوشها كشيده و نوك تيز و كاملا افراشته ميباشد .
با استخوان بندي متوسط
و هيكلي عضلاني و قدرتمند ساختار هيكلش تنومند و ورزشي است .
پوششش متراكم و كوتاه بوده و محافظ فوق العاده اي براي دماي هواست.
رنگ پوشش آن در بين رنگهاي سياه ،قهوه اي
مايل به زرد،قرمز،سفيد، آبي و نقره اي متفاوت ميباشد.
شباهتش در سر كاملا متشابه گرگ است.ادامه دارد...

Resigzed Image Click this bar to view the full image.


نگهداري

نگهداري :

با توجه به سايز و قدرت بالا
ي سارلوس نگهداري از آن تنها به افراد با سابقه و با تجربه توصيه ميگردد.و به افراد حرفه اي نيز توصيه ميگردد حداقل يك جفت از آن را براي نگهداري تهيه نمايند زيرا اين نژاد موجودي اجتماعي و جمع گرا ميباشد.
تنهائي موجب تشديد خصوصيات
غيراجتماعي اين نژاد ميگردد و زنداني شدن در محيط بسته براي آنها بسيار وحشت آور است.

ادامه دارد ......

Resigzed Image Click this bar to view the full image.

 • كل مطلب به صورت فايل pdf

  دوستاني كه علاقمند به مطالعه آف لاين هستند ميتوانند فايل مطلب فوق را از لينك زير دانلود نمايند.
  با آرزوي موفقيت.
  AdmiralII


  دانلود فايل


     
  منابع:
  ويكي پديا
  FCI
  Royal canin
  avls.nl  سارلوس نژادي از سرزمين هلند

  استاندارد FCI:

  FCI-Standard N° 311 / 22. 01.1999 / GB

  [h=1]SAARLOOSWOLFDOG[/h](Saarlooswolfhond)  TRANSLATION : C.Seidler.

  ORIGIN : The Netherlands.

  DATE OF PUBLICATION OF THE ORIGINAL VALID STANDARD : 22.01.1999.

  UTILIZATION : The Saarlooswolfdog was not bred with any aim for a particular utilization. He possesses qualities which enable him to be a faithful and reliable companion and house dog.

  CLASSIFICATION F.C.I. : Group 1 Sheepdogs and Cattledogs (except Swiss Cattledogs).
  Section 1 Sheepdogs.
  Without working trial.

  BRIEF HISTORICAL SUMMARY : Leendert Saarloos (1884-1969) loved nature and also loved dogs. However, he found that dogs had become too humanized and intended, as a lover of the German Shepherd Dog, to breed the natural qualities back into this breed in order to produce a better working dog. For this reason he crossed the German Shepherd Dog male, Gerard van der Fransenum, a dog of classical Prussian type, with Fleuri, a female wolf which originated from the Siberian branch of the European type (1932).
  Breeding back to the father gave him a basic population of animals with one quarter wolf’s blood. During the course of the following experimental phase with strict selection, a new breed, the « European Wolfsdog » evolved.
  As selected animals of this new breed gave good service as guide dogs for the blind, they were at first regarded as suitable for this work. Due to the increase in the proportion of wolf blood, however the useful ability, inherited from the original ancestor, Gerard, became gradually lost and it became obvious that the breed was neither well suited to being a working nor a guide dog. The legacy of Leendert Saarloos, not a working dog, but a dog with attributes close to nature, was recognized as a breed in 1975. At that time, the breed was named « Saarlooswolfhond » in honour of its founder. Honour to him to whom honour is due.
  Since then the « Nederlandse Vereniging van Saarlooswolfhonden » (Netherlands Society for the Saarloos Wolfdog), has represented the breed’s interests, including the following new breed standard.

  GENERAL APPEARANCE : The Saarlooswolfdog is a strongly built dog whose outer appearance (body build, movement and coat) are reminiscent of a wolf. His construction is balanced and he has quite long limbs without giving the appearance of being long-legged. The different secondary sexual characteristics are pronounced in dogs and bitches.

  IMPORTANT PROPORTIONS : The Saarlooswolfdog is longer than its height. The upper jaw and skull have a relation in length of 1 to 1 to each other.

  BEHAVIOUR /TEMPERAMENT : A lively dog, bursting with energy, with evidence of a proud independent character. He obeys only of his own free will; he is not submissive. Towards his master he is devoted and reliable to a high degree. Towards strangers he is reserved and somewhat suspicious. His reserve and wolf-like wish to flee in unknown situations, are typical for the Saarloos Wolfdog and should be retained as typical qualities of the breed. When strangers approach the Saarlooswolfdog, they should have some understanding for the behaviour of this dog, for his reserve and wish to flee, qualities which he carries as his inheritance. A forced, undesired approach by a stranger can lead to an overwhelming desire to flee. The suppression of this inclination, for instance through lack of freedom in a dog kept on a lead, can make his behaviour appear nervous.

  HEAD : The head should give a wolf-like impression and its size should be in harmonious relation to the body. Seen from above and from the side, the head is wedge-shaped. The line from the muzzle to the well developed zygomatic arch is very characteristic. Together with the correct shape and position of the eye, this line gives the desired wolf-like appearance.


  CRANIAL REGION :
  Skull : The skull is flat and broad. Exaggeration in respect to width must be warned against as this affects the typical wedge shape. The occiput and the eye socket must not be noticeable. The superciliary ridges should merge with the skull in a flowing line.
  Stop : The transition from the strong muzzle to the skull must form a slight stop.

  FACIAL REGION :
  Nose : Nose leather well pigmented. Bridge of nose straight.
  Lips : Well closed. Tight fitting.
  Upper jaw : Must not appear coarse compared to the skull. Too coarse a muzzle disfigures the typical wolf-like shape.
  Lower jaw : Not conspicuous.
  Jaws/Teeth : Upper and lower jaw are well developed and have a strong and complete scissor bite which is also acceptable in the shape of a very close fitting scissor bite.
  Eyes : Preferably yellow, almond shaped. Set slightly oblique, not protruding and not round, with well fitting lids. The expression is alert, reserved but not anxious. The eye is a very typical characteristic of the breed which emphasizes the desired wolf-like appearance. The desired expression is only achieved by a light eye. A great deal of value must be placed on the colour, shape and correct position in skull. With an older dog, the yellow eye colour may darken but the original disposition to a yellow colour should be maintained. Disposition to brown colour is less desirable. The eye socket merges into the skull in a flowing line : An eye socket that is too pronounced together with a pronounced superciliary arch and a marked stop are undesirable.
  Ears : Medium size, fleshy, triangular with rounded tip. Hairy on inside. The ear is set on at the level of the eyes. The ears are very mobile and express the emotions and feelings of the dog. Not desired are ears too pointed or set on too high. Ears set too far apart laterally, disfigure the head in its typical appearance and are therefore less desirable.

  NECK : Dry and well muscled, merging with the back in a very flowing line. Just as flowing is the line from the throat to the chest. The neck can, especially with a winter coat, be adorned by a beautiful collar (ruff). The skin of the throat is minimal and not conspicuous. It is typical of the Saarlooswolfdog that at a relaxed trot, head and neck form an almost horizontal line.

  BODY : The Saarlooswolfdog is longer than its height.
  Back : Straight and strong.
  Ribs : Normally sprung.
  Chest : The flowing line of the brisket reaches, at the most, to the elbows. Chest and distance between legs, seen from the front, appear moderately broad. Too massive a chest should be avoided as it disturbs the outline which typifies this steady trotter. The outline is rather slim and very wolf-like.
  Lower line : Taut and lightly tucked up.

  TAIL : Broad and profusely coated at set on reaching at least to the hocks. Appears slightly low set, which is often accentuated by a slight depression at the set on. The tail is carried lightly curved in sabre shape or almost straight. It may be carried slightly higher in excitement or when the dog is trotting.

  LIMBS

  FOREQUARTERS : Legs are straight and well muscled. Bone is oval in cross-section and not too coarse. Legs rather show a certain grace in relation to body.
  Shoulder-blade : Sufficiently broad and long. Normal angulation of about 30° to the vertical, not exaggerated.
  Upper arm : Same length as shoulder-blade; angulation between shoulder-blade and upper arm normal, not exaggerated.
  Elbows : Close fitting to thorax without being pressed close. Due to the curve of the ribs and the correct position of the shoulder and the upper arm, the distance between the front legs is moderately broad.
  Front feet : Harefeet, well muscled and arched with strongly developed pads.
  This, together with the strong carpal joints and the lightly sloping pasterns, are responsible for good flexible, springy movement. When standing, slight outward turn is permitted.

  HINDQUARTERS : Normal position of pelvis. Due to low tail set on, which is often accentuated by a slight depression, the pelvis, however often appears to be placed more obliquely. The angulation of the hindquarters is in balcance with the angulation of the forequarters. The light movement, typical of the breed, is very dependant on the correct angulation of stifle and hock. The slightest deviation prevents this typical movement. Slight cow-hocks are permitted when standing.
  Upper thigh : Normal length and breadth, strongly muscled.
  Stifle : Angulation not exaggerated.
  Hock joint : Angulation must not be exaggerated. Bones and muscles permit optimal stretching of hock joints.
  Hocks : Sufficiently long (not short), medium slope.
  Hind feet : Well developed and well arched.

  GAIT / MOVEMENT : The Saarloos Wolfdog is a typical untiring trotter, which can easily cover great distances at his own pace. He barely tires by his natural movement and is reminiscent of the wolf. The Saarloos Wolfdog differs greatly from other breeds through his very specific light-footed movement. The correct forward movement is very dependent on different details in the construction of the body; above all, the correct angulation of the different limbs, is of great influence. At a free unrestricted trot, the Saarloos Wolfdog carries head and neck at almost horizontal level : in this position, the position of the eyes and the wedge shape of the head are particularly characteristic. At an untiring trot, which is the movement typical of the breed, the dog shows no great reach of the limbs because this, as well as too much drive, would spoil the light-footed movement which is a model for energy conserving movement.

  COAT

  HAIR : The summer coat differs greatly from the winter coat.
  In winter the undercoat predominates mostly, which together with the guard hair of the topcoat forms a profuse coat, covering the whole body and forming a distinct collar (ruff) round the neck. With the summer coat, the guard hair of the topcoat predominates. Temperature changes in autumn and winter can have a great influence on the undercoat; but the dispostion to this should always be present. It is essential that the belly, the inside of the upper thighs and the scrotum are covered by hair.

  COLOUR : Coat colours are :
  The wolf-gray as well as the « bos »-brown Saarlooswolfdog show a dark colour on the outside of the limbs. They should also have an expressive mask.

  SIZE :
  Height at the withers : Varies in the Saarloos Wolfdog.
  Male dogs : From 65 to 75 cm.
  Bitches : From 60 to 70 cm.
  Slight deviations upwards are permissible.

  FAULTS : Any departure from the foregoing points should be considered a fault and the seriousness with which the fault should be regarded should be in exact proportion to its degree and its effect upon the health and welfare of the dog.
  HEAD

  BODY

  TAIL

  LIMBS

  COAT  ELIMINATING FAULTS :
  Any dog clearly showing physical or behavioural abnormalities shall be disqualified.

  N.B. : Male animals should have two apparently normal testicles fully descended into the scrotum.

  دانلود فايل استاندارد

   


نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی