پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

تب کشنده همراه گوسفندهای چینی وارد شد!

خبرآنلاین: هوا که گرم می شود، موج بیماریهای عفونی و واگیردار نیز برخی از استانهای کشور را در خود می گیرد. اکنون تب خونریزی دهنده کریمه کنگو، از استانهای شرقی کشور، شروع شده و از طریق گوسفندهای چینی آلوده کم کم به مناطق مرکزی کشیده شده است.

آخرین گزارشها حاکی از مشاهده مبتلایان به این تب کشنده در قم، حاکی از شیوع آن در این استان است. رئیس مرکز بهداشت قم می گوید احتمال بروز این بیماری در این شهر وجود دارد.

مجید محمدیان اعلام کرده 5 نفر در قم به تب خونریزی دهنده کریمه کنگو آلوده شده اند. گفته می شود این افراد قصابانی بودند که به وسیله تماس با گوشت آلوده به این بیماری مبتلا شدند.

این در حالی است که مرکز شیوع این بیماری در جنوب شرق ایران و به طور خاص، استان سیستان و بلوچستان است. جایی که از ابتدای امسال بیش از 110 نفر در آن، به دلیل ابتلا به این بیماری در بیمارستان بستری شده اند و 15 بیمار نیز تاکنون مرده اند.

مهدی طباطبایی، معاون دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان اینکه 15 نفر در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند هشدار می دهد اگر مبتلایان سریع به پزشک مراجعه نکنند مرگ در انتظارشان خواهد بود.

به نظر می رسد موج این بیماری کشنده از صفحات جنوبی کشور به مناطق مرکزی و کم کم به تهران می رسد. کلانشهری که در غافلگیری موج اول شیوع این بیماری در سال 81، هزاران تن را به بیمارستان و گورستان فرستاد.

اکنون نیز وزارت بهداشت اعلام کرده‌ هرسال در ایران حدود 300 نفر به این بیماری مبتلا می شوند و در صورتی که درمان روی بیماران انجام نگیرد 50 درصد بیماران می میرند و در صورت انجام درمان، مرگ 15 درصد از آنها، حتمی است.

تب خونریزی دهنده کریمه کنگو، علتها و علایم

این بیماری، از تبهای مشترک بین انسان و دام بوده که در دام، هیچ علامتی ایجاد نمی کند، ولی در مبتلایان انسانی، تب، درد عضلانی، حالت تهوع و سردرد از علایم ابتدایی آن است و در صورت عدم مراجعه بیمار به پزشک و در مراحل پیشرفته با خونریزی از مخاط، به تشنج و مرگ شخص می انجامد.

بیشترین افرادی که در این بیماری، تلف شده اند، دامداران و قصابانی بوده اند که بدون در نظر گرفتن موارد بهداشتی، اقدام به ذبح و پوست کندن دام آلوده کرده اند. همچنین این بیماری با ایجاد تب و خونریزی از راه‌های مختلفی چون گزش توسط کنه، تماس با گوشت و فرآورده‌های تازه و ذبح دام بدون رعایت اصول بهداشتی به انسان منتقل می‌شود.

این بیماری، یک بیماری وارداتی است که عامل اصلی آن، دامهای آلوده قاچاقی است که از پاکستان و افغانستان به کشور وارد می شوند.

اکنون با رسیدن موج این تب کشنده ، به مناطق پرجمعیت مانند قم، علاوه بر دامداران و سلاخان، مردمی که گوشت آلوده را دریافت و مصرف می کنند نیز در معرض خطر قرار دارند. از همین روست که محمدیان، رئیس بهداشت قم از خطر "کشتار غیر مجاز" سخن می گوید و هشدار می دهد: " این بیماری از طریق کشتار غیر‌مجاز منتقل می شود و شهروندان حتما گوشت را از مراکز معتبر تهیه کرده و از ذبح دام در منزل یا اماکن دیگر پرهیز کنند. "

ورامین، خط مرزی ورود بیماری به تهران

شهر ورامین، در جنوب شرقی تهران، خط مرزی ورود این تب کشنده به تهران، کلانشهر اول ایران شمرده می شود. حساسیت ماجرا وقتی به اوج می رسد که خبر واردات (بخوانید قاچاق) تعدادی گوسفند چینی، به کشور مطرح شده و ورامین به عنوان مرکز اصلی کشتارگاه های تهران بزرگ، همیشه در مضان اتهام قرار دارد.

محمدیان، رئیس بهداشت قم اعلام کرده اخیراً تعدادی گوسفند از چین از طریق پاکستان به کشور وارد شده که احتمال آلوده بودن آن‌ها وجود دارد.

گفته می شود گوسفندهای چینی به دلیل بزرگ بودن و کم بودن بافتهای چربی، دارای گوشت ارزانتری هستند که از حدود 2 سال پیش در منطقه پیشوای ورامین، توزیع می شود.

با این حال، نظارت سازمان دامپزشکی کشور به همراه رعایت بهداشت فردی قصابان و کارگران کشتارگاه ها و همچنین مردمی که مصرف کننده فراورده های دامی هستند، می تواند از شیوع این بیماری پیشگیری کند، هر چند سازمان دامپزشکی امکان نظارت دقیق بر عرضه و توزیع گوشت قاچاق در کشور را ندارد ولی هنگام خرید گوشت می تواند با دیدن مهر سازمان دامپزشکی بر روی لاشه، از سلامت آن مطمئن شد.

اکنون دیگر به عهده مردم است، گوسفند چینی ارزانتر بخورند و احتمالا از تب کریمه کنگو، بستری شوند و یا گوشت سالم با مهر دامپزشکی مصرف کنند و سلامت بمانند.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی