پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

شباهت ها و تفاوت ها بین گرگ و سگ

گرگ ها سگ نیستن...

شباهت ها و تفاوت ها بین گرگ و سگ

Resigzed Image Click this bar to view the full image.

Resigzed Image Click this bar to view the full image.
سگ های اهلی شباهت های ظاهری و رفتاری ای را از گرگ ها به ارث برده اند.ادراک بسیار بیشرفته ی اجتماعی سگ ها تنها در گونه های بدوی گرگ های خاکستری دیده می شود.از ابتدای اهلی شدن سگ ها رفتار آن ها زیر نظر گرفته شده است و در این شکی نیست که عوال ژنتیکی و محیطی بر آن تاثیر می گذارد.


وقتی به خصوصیات ظاهری این دو موجود توجه می کنیم گرگ ها و سگ ها به همان اندازه که با هم شباهت دارند تفاوت های با هم دارند.یک سگ در مقایسه با گرگ هم سایز خود جمجمه ی ۲۰٪ کوچکتر و همچنین مغزی ۳۰٪ کوچتر نسبت به گرگ دارد.سگ ها همچنین دندان های کوچکتری نسبت به گرگ ها دارند و میزان کالری مورد نیاز آن ها برای فعالیت های روزانه کمتر می باشد.از دیگر تفاوت های ظاهری پوست سگ هاست که از پوست گرگ کمی ضخیم تر می باشد و همچنین سگ ها پنجه های ۵۰٪ کوچکتر از پنجه های گرگ دارند.در همه ی نژاد های سگ دم آن ها کمی به طرف بالا خم شده است که در هیچ گونه ی گرگ دیده نمی شود.


بر خلاف گرگ ها سگ ها نگاه ریز بینی ندارند به این معنی که یادگیری فقط توسط مشاهده دشوار است.این موضوع در موسسه ی تحقیقاتی در آلمان بار ها آزمایش شده است و در این آزمایش ابتدا سگی از قبل آموزش دیده جعبه ای را با فشار دادن دستگیره ی مخصوص باز می کند.گرگ با چند بار مشاهده به راحتی متوجه وظیفه اش می شود و در جعبه را با فشار دادن دستگیره باز میکند.وقتی نوبت سگی می شود که این آموزش را از قبل یاد نگرفته سگ متوجه کاری که باید انجام دهد می شود ولی فقط نمی داند آن را به چه شکل انجام دهد.از این رو مشخص می شود که گرگ ها نگاه ریز بینی دارند و این موضوع نشان می دهد که بر عکس سگ ها گرگ ها وابسته به انسان ها نیستند.البته برای سگ ها وقتی بحث تشویق و غذا در کار باشد یادگیری به مراتب ساده تر می شود.گرگ ها هم نسبت به غذا واکنش مثبتی نشان می دهند با این تفاوت که یک گرگ فقط برای گرفتن غذا فرمان بشین را انجام می دهد ولی یکی از خصلت های خوب سگ ها این است که آن ها برای خوشحال کردن صاحب خود فرمان ها را اجرا می کنند حتی اگر غذایی در کار نباشد.


اگر در زندگی اجتماعی این دو موجود دقت کنید به این نتیجه می رسید که دعوا و گاز گرفتن هم نوع بیشتر بین سگ ها اتفاق می افتد تا گرگ ها.گرگ ها همگی با هم به شکار می روند و همگی با رعایت حق تقدم شکار را می خورند در صورتی که سگ ها بر سر غذا دعوا می کنند و ممکن است حتی یکدیگر را گاز بگیرند.گرگ ها اکثرا با خرخر کردن و دندان نشان دادن به یکدیگر اخطار می دهند و کمتر پیش می آید یکدیگر را گاز بگیرند.


در حالت کلی سگ ها بیشتر نسبت به تشویق و تنبیه عکس العمل نشان می دهند.در تحقیقات نشان داده شده که سگ ها نسبت به فرمان های صوتی حساس تر اند در حالی که گرگ ها با فرمان های اشاره ای بیشتر جواب می دهند.پس می توان به این نتیجه رسید که سگ ها به مراتب قابل کنترل تر از گرگ ها می باشند.


آیا اگر جای گرگ و سگ عوض شود رفتار آنها هم عوض می شود؟یک سگ حتی وقتی مدت زیادی را در جنگل گذرانده باشد باز هم ترجیح می دهد به سبد خواب خود باز گردد در حالی که گرگی که در خانه زندانی شده روح وحشی و آزاد خود را هیچ وقت از دست نمی دهد.یک گرگ همیشه یک گرگ باقی می ماند و یک سگ تا آخر عمرش نسبت به صاحبش وفادار است.


Resigzed Image Click this bar to view the full image.

Resigzed Image Click this bar to view the full image.


ترجمه و گردآوری:درسا
Wolves world-psychologytoday
نظرات کاربران
 • 23
  ممنون . کاشکی اطلاعات بیشتری می دادین.
 • 27
  خوب بود. اما اگر بین گرگ وسگ دعوا پیش بیاد کدوم بیشتر می زنه
 • 0
  یک سگ کوچک نمی تونه حرف یک گرگ بشه ولی یک سگ از نژاد های سراب ایران و آلابای روس و از این نوع سگ ها اگر سرعتش به گرگ برسه گرگ و گرگ رو بگیره می تونه به راحتی بدون دخالت انسان یا موجود دیگه گرگ رو بکشه چون هم جثه بزرگتر و پنجه بزرگتری داره و اینکه خیلی زور زیادی داره بطوری که بعضی اوقات دو تا انسان معمولی نمی تونن مانع رفتنش به جایی بشن و از زنجیرش بگیرن و بکشنش چون این سگه که اونارو با خودش می بره و می کشه چون هم زور زیادی داره هم جثه
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

گربه

سگ

سگگ

تربيت

تربیت

آموزش

حيوانات

پوست

چيست

شباهت

خرس

شکار

میان

حیوانات

مورد

حمله

سگها

فیلم

اهلی

عکس

ایرانی

نگاه

2

همه

نگهداری

باره

حیوان

پرندگان

خانگی

گاو

خصلت

نسبت

جديد

انسان

توسط

انگلیسی

ی

فروش

ببر

اين

هاسکی

گونه

مقايسه

موش

ظاهری

زندگی

خرگوش

انواع

بین

کانگال

خصوصیات

رگه

نژاد

.

قفقازی

شير

وحشي

دندانهاي

ميكنند

بين

توله

حيوان

خلقت

معرفی

قدرت

فرق

سگهای

اخلاق

تولید

رفتار

شناسی

جالب

"

جنگ

مشخصات

تغذیه

نوع

رفتارشناسي

اهلي

؟

تواند

کاری

تشخیص

دندان

صاحب

یکدیگر

تصاویر

خاکستری

وحشی

هاسكي

رفتارشناسی

تفاوتهای

سایز

دیگر

خوردن

تصاویری

دنیا

پلنگ

سفید

گرگ

مقایسه

اندازه

اموزش

بررسی

نحوه

رفتارهای

ایا

نیش

خوار

تصویر

چیه

توانایی

اجتماعی

رفتاری

مثل

اصلی

تشخيص

پنجه

مدفوع

میکند

ریشه

ژنتیکی

تفاوت

شیر

دندانهای

اندام

قطبی

ویژگی

بولداگ

زرافه

خزندگان

چهره

ميمون

شکل

خصوصيات

ژرمن

نتیجه

ردپاي

عکسهای

گاز

باز

گوسفند

الاغ

نشان

مقاله

جثه

پای

مطلب

خروس

تصاوير

ي

گنجشک

صاحبش

قوه

انجام

خوب

دهد

فكر

پاي

روزانه

قلو

دارن

شغال

اطلاعات

هار

آرواره

شکست

کایوت

جسمی

روباه

عكس

قیمت

چیست

تحقیق

اختلاف

شخصیت

رفتاري

تصوير

جمجمه

صدای

اساسی

ظاهر

رفتارهایی

همزیستی

درمورد

دعوای

تشابه

دورگه

متن

شناسي

اطلاعاتی

برده

نما

فیزیکی

ه

لحاظ

ردپای

کارهای

نظر

همان

شخصیتی

شخصيت

شکلی

کرک

ر

سراب

سگهاي

نژادی

دعوا

نبرد

گرگی

آمپول

دندون

تفاوتها

تولیدمثل

جنگی

گرگها

اسکلت

دوبرمن

فرقی

کلیپ

خورند

گرگهای

Wolf

هیبرید

بره

وجه

Facebook

خصوصیاتی

س

عکسها

تفاوتی

خصلت‌های

سرابی

tabid

Default

ویژگی‌های

گرگاس

تبیان

سورتمه

ابزیان

کفتار

رند

هــــا

بـا

هـم

یکــــــ

بـه

بز

است

فک

دم

گرگ‌

:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی