پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

گرگ مکسول (Greg Maxwell)، تکثیر کننده و مولف کتاب نگهداری از پیتون های سبز درختی


 

گرگ مکسول (Greg Maxwell)، مرد دنیای خزندگان و دوزیستان

 

Resigzed Image Click this bar to view the full image.

 

 

علاقه گرگ به خزندگان، دوزیستان، پرندگان و کرم ها و پروانه ها (Lepidoptera) از سنین کودکی آغاز شد. او نخستین بار در سن هفت سالگی در یک مزرعه بدون نگهبان در نزدیکی محل زندگی خود مارهای گارتر شرقی (Eastern garter snake) را مشاهده کرد. علی رغم اینکه گرگ در خانواده ای کاملا بزرگ میشد که از مارها متنفر بودند اما علاقه او به مارها و جمع آوری این خزندگان تا سنین بزرگسالی نیز در وی باقی ماند. او مجموعه ای از مارها و خزندگان دیگر و دوزیستان را برای مدتی بیش از 14 سال نگهداری کرده است.

مکسول با توجه به مهارت و آشنایی خاصی که در خصوص ساخت جایگاه و وسایل و تجهیزات برای مارها داشت در سال 1991 این تخصص خود را به عنوان یک منبع درآمد در آورد. استقبال عمومی به سرعت از این پروژه به عمل آمد و مراحل رشد و ترقی وی به سرعت طی شد تا اینکه در سال 1992 این شغل تحت عنوان شرکت CageMaster Reptile Cages شکلی کاملا حرفه ای به خود گرفت. نام این شرکت برگرفته از هدف و ریشه ای بود که گرگ دنبال میکرد و شرکت او به سرعت تبدیل به اولین شرکت موفق تجاری در این زمینه گشت. مکسول در همین اثنا اقدام به طراحی و ساخت محفظه ای مخصوص برای ماری که به تازگی محبوب ترین مار او شده بود، یعنی پیتون سبز درختی (green tree python) کرد و در طراحی آن، تمامی فاکتورهای مهم و موردنیاز برای یک مار درختی را در نظر گرفت.

گرگ مکسول در نهایت در اوج خستگی از کار بی پایان و برنامه سفرهای طولانی به اقصی نقاط جهان، برای ایجاد شعب جدیدی از کمپانی خود، در سال 1996 امتیاز شرکت خود را به فروش گذاشت. او بدین وسیله سعی کرد زمان خود را که تا پیش از فروش کمپانی، تمام به کارهای شرکت اختصاص داشت بیشتر به خانواده، علائق شخصی، زندگی خصوصی تخصیص دهد و به مسائل مورد علاقه خود از جمله نگهداری و تکثیر پیتون های سبز درختی به طور تمام وقت بپردازد. تا آن زمان هیچکس تماما و اختصاصا به این کار نپرداخته بود و بسیاری از افراد دور و نزدیک، به او میگفتند که این کار ناممکن است. (به او میگفتند که این کار به هیچ عنوان به آن خوبی و سلامت که تو میخواهی امکان پذیر نیست! و او در جواب میگفت تا پیش از اینکه من اقدام کنم هیچ کس نیز نتوانسته بود محفظه های زنده برای مارها تولید کند!)


ادامه دارد ...


مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : finegtps.com

 

بخش دوم

 

Resigzed Image Click this bar to view the full image.

مکسول در همان سال یعنی 1996 به دنبال راه اندازی فروشگاهی رفت که نه فقط پیتون های درختی را تکثیر کرده و میفروشد بلکه اطلاعات کافی در اختیار علاقه مندان قرار داده، مبتدیان را به این مارها آشنا کرده و خدمات مناسبی به مشتریان ارائه دهد. وی در این زمینه میگوید : «در سال 1996 که من در پی تاسیس این فروشگاه بودم، شما نمیتوانستید فردی را بیابید که چیزی بیش از اطلاعات اولیه و سطحی در خصوص پیتون های سبز درختی به شما ارائه کند و بهتکنیک های جوجه کشی از این مارها، به درستی آشنا باشد.» مکسول اقدام به تغییر دادن این وضعیت کرد و در این جهت، ابتدا سایت جامع خود را راه اندازی کرد و تالار ChondroForums را که بر مبنای انتقال اطلاعات در این زمینه بنا شده بود ایجاد کرد. گرگ مکسول اخیرا کتاب The Complete Chondro را تالیف کرد که اطلاعات کامل و جامعی را در خصوص صاحبان و پرورش دهندگان پیتون های سبز درختی قرار میدهد و مطالب این کتاب برای موفقیت در تمامی مراحل این چالش، بسیار ضروری مینماید. مکسول برای نخستین بار در مجامع عمومی حاضر شد و با ارائه خدمات مناسب و تکثیر صحیح در اسارت، ذهنیت نادرست در خصوص تکثیر کنندگان تهاجمی و بدخلق را از میان برد. پروژه طراحی طرح های جدید پیتون های درختی در گروهی که تحت نظارت وی فعالیت میکرد موفق به تولید چند نمونه از زیباترین و غیرمعمول ترین گونه ها و مورف های پیتون های سبز درختی در سطح جهان شدند.

گرگ ساکن Mount Vernon در اوهایو است و با همسرش که 25 سال است با او ازدواج کرده به همراه دخترشان زندگی میکند. او صاحب دو پسر بزرگ است که هر دو هم اکنون از خانواده جدا شده و مستقل شده اند. گرگ در تاریخ نگارش این مطلب (سال 2006) در انتظار تولد اولین نوه خود است. علاوه بر وظیفه تمام وقت او در تکثیر، مدیریت سایت، نویسندگی و سخنرانی های مرتبط، مکسول یک نوازنده گیتار و آهنگساز نیز است.مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : finegtps.com


نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی